رفع اشکال مربوط به:اموزش قدم به قدم REVIT

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز
Re: رفع اشکال مربوط به:اموزش قدم به قدم REVIT

این جواب رو یافتم آیا درست ست ؟
"بر خلاف اتوکد که می تونی توی ورژن بالا کار کنی و سیو ورژن پایین کار کنی یا باز کنی رویت این قابلیت رو نداره و شما نمی تونی فایل 2012 را در 2011 باز کنی اما بالعکس که مشکلی نداره."
؟؟؟؟
با فرمت icfسیو کنید تا بتونید تو ورژن بالاتر بازش کنید

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
این جواب رو یافتم آیا درست ست ؟
"بر خلاف اتوکد که می تونی توی ورژن بالا کار کنی و سیو ورژن پایین کار کنی یا باز کنی رویت این قابلیت رو نداره و شما نمی تونی فایل 2012 را در 2011 باز کنی اما بالعکس که مشکلی نداره."
؟؟؟؟

شما فایل ورژن پایین تر رو می تونید تو ورژن بالاتر باز کنید و مشکلی هم نخواهد داشت مگر فایل یا فمیلی سیستمیی تو ورژن بالاتر عوض شده باشه که اونموقع ارور میده
چون ورژن به ورژن از رویت IFC اکسپورترشم فرق داره احتمال داره اکسپورت کردن فایل به IFC هم گاهی اوقات جواب نده
کلا IFC جریان داره و برای بحث BIM استفاده میشه که نیاز به یه سخنرانی طولانی داره و متاسفانه تو ایران هنوز خیلی زوده در موردش صحبت کرد انشالا 20 سال دیگه، این رو به شخصه بارها تجربه کردم که حتی بزرگترین شرکتای ایرانم نمی دونن BIM چی هست و یکی از چالشای این روزای من با دنیای نسبتا متمدن جامعه مهندسی ایرانه

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
شما فایل ورژن پایین تر رو می تونید تو ورژن بالاتر باز کنید و مشکلی هم نخواهد داشت مگر فایل یا فمیلی سیستمیی تو ورژن بالاتر عوض شده باشه که اونموقع ارور میده
چون ورژن به ورژن از رویت IFC اکسپورترشم فرق داره احتمال داره اکسپورت کردن فایل به IFC هم گاهی اوقات جواب نده
کلا IFC جریان داره و برای بحث BIM استفاده میشه که نیاز به یه سخنرانی طولانی داره و متاسفانه تو ایران هنوز خیلی زوده در موردش صحبت کرد انشالا 20 سال دیگه، این رو به شخصه بارها تجربه کردم که حتی بزرگترین شرکتای ایرانم نمی دونن BIM چی هست و یکی از چالشای این روزای من با دنیای نسبتا متمدن جامعه مهندسی ایرانه

ممنون مهندس.
مثلا من 2014 دارم تو سیستم. دوستم 2015 .و قرار بود ی فایل رو برام بیاره. راه ی نداشت که مثلا مثل اتوکد زمان سیو بزاریم رو 2014؟

الان اینو پیدا کردم :"یکی از دلایل اینکه رویت نمی توانید فایل خود را به ورژن پایین تر ذخیره کند همین است که ورژن های پایین نمی توانند عناصر و امکاناتی که در ورژن های بالا اضافه شده اند را پشتیبانی کند."
این BIM برا من هم سوال هست که چی هست کلا :)) تو آموزشهای تو نت دیدم(محصوصا تو جزوه های مهندس آریانی) این واژه رو اما هنوز نمی دونم چی هست :surprised:

مثلا اینا :"یکی از مشخصه های بنیادی و پایه ای BIM ، لیاقت و قدرت آن در هنگام تغییرات عناصر و در نتیجه حفظ و سازگاری آنها در هر زمانی می باشد. شما در امر به روز کردن ترسیمات مداخله کنید، با تغییر هر عنصر در Revit MEP ، فورا این تغییرات مورد محاسبه قرار گرفته و یک راه منطقی جهت نتیجه درست عناصر فرض می کند و نتیجه نهایی را بروی عناصری که با عنصر تغییر دادهشده وابسته اند نیز حاصل می کند"

یا اینجا :"در Revit MEP ، پروژه یک پایگاه داده ای جدا می باشد که طراح با استفاده از اطلاعات BIM وارد می کند. فایل پروژه محتوای همه اطلاعات برای طراحی ساختمان می باشد. این اطلاعات شامل اجزاء استفاده شده در طراحی مدل، نماهای پروژه، و ترسیمات طرح می باشد. بوسیله یک فایل پروژه، Revit MEP همه بخش های پروژ را با استفاده از داده های شما به آسانی می سازد و تغییرات را در دیگر بخش های مشترک ) (plan views, elevation views, section views, schedules, and so forth اعمال می کند. این یک خط سیر بسیار آسانی برای مدیریت یک پروژه می باش"

ی سوال دیگه. همون طور که گفتم برا2014فایل ها رو آفلاین از هم این سایت دانلود کردم و تو مسیر برنامه دادم.
بعد از اون مشکلم حا شد. تا اینکه خواستم ستون گذاری انجام بدم که نمیشه.
دلیل ش هم فایل ها ست؟

آخرین ویرایش:

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
ممنون مهندس.
مثلا من 2014 دارم تو سیستم. دوستم 2015 .و قرار بود ی فایل رو برام بیاره. راه ی نداشت که مثلا مثل اتوکد زمان سیو بزاریم رو 2014؟

الان اینو پیدا کردم :"یکی از دلایل اینکه رویت نمی توانید فایل خود را به ورژن پایین تر ذخیره کند همین است که ورژن های پایین نمی توانند عناصر و امکاناتی که در ورژن های بالا اضافه شده اند را پشتیبانی کند."
این BIM برا من هم سوال هست که چی هست کلا :)) تو آموزشهای تو نت دیدم(محصوصا تو جزوه های مهندس آریانی) این واژه رو اما هنوز نمی دونم چی هست :surprised:

مثلا اینا :"یکی از مشخصه های بنیادی و پایه ای BIM ، لیاقت و قدرت آن در هنگام تغییرات عناصر و در نتیجه حفظ و سازگاری آنها در هر زمانی می باشد. شما در امر به روز کردن ترسیمات مداخله کنید، با تغییر هر عنصر در Revit MEP ، فورا این تغییرات مورد محاسبه قرار گرفته و یک راه منطقی جهت نتیجه درست عناصر فرض می کند و نتیجه نهایی را بروی عناصری که با عنصر تغییر دادهشده وابسته اند نیز حاصل می کند"

یا اینجا :"در Revit MEP ، پروژه یک پایگاه داده ای جدا می باشد که طراح با استفاده از اطلاعات BIM وارد می کند. فایل پروژه محتوای همه اطلاعات برای طراحی ساختمان می باشد. این اطلاعات شامل اجزاء استفاده شده در طراحی مدل، نماهای پروژه، و ترسیمات طرح می باشد. بوسیله یک فایل پروژه، Revit MEP همه بخش های پروژ را با استفاده از داده های شما به آسانی می سازد و تغییرات را در دیگر بخش های مشترک ) (plan views, elevation views, section views, schedules, and so forth اعمال می کند. این یک خط سیر بسیار آسانی برای مدیریت یک پروژه می باش"

ی سوال دیگه. همون طور که گفتم برا2014فایل ها رو آفلاین از هم این سایت دانلود کردم و تو مسیر برنامه دادم.
بعد از اون مشکلم حا شد. تا اینکه خواستم ستون گذاری انجام بدم که نمیشه.
دلیل ش هم فایل ها ست؟

بحث خیلی سنگینیه و فارغ از تعریف و داستان ....... خیلی ساده بگم بحث وارد کردن همه عوامل دخیل در پروژه از طراحا و محاسبا و ناظرا و پارامترهای دخیل روی یه پایگاه داده اس ... یعنی همه روی یه پروژه همزمان کار میکنن از جاهای مختلف و با تخصصای مختلف و کار هرکدومشون و پارامترهای تعریف شده آنا رو بقیه پروژه تاثیر میذاره و در نهایت یه پروژه سریع و با بیشترین دقت و کمترین خطا و دوباره کاری و با هزینه کمتر طراحی می شه و ساخته میشه و حی بعد از ساخته شدن کنترل میشه

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بحث خیلی سنگینیه و فارغ از تعریف و داستان ....... خیلی ساده بگم بحث وارد کردن همه عوامل دخیل در پروژه از طراحا و محاسبا و ناظرا و پارامترهای دخیل روی یه پایگاه داده اس ... یعنی همه روی یه پروژه همزمان کار میکنن از جاهای مختلف و با تخصصای مختلف و کار هرکدومشون و پارامترهای تعریف شده آنا رو بقیه پروژه تاثیر میذاره و در نهایت یه پروژه سریع و با بیشترین دقت و کمترین خطا و دوباره کاری و با هزینه کمتر طراحی می شه و ساخته میشه و حی بعد از ساخته شدن کنترل میشه

ممنون از توضیحات شما.
parts و - Assemblies هم تو این تعریف جا میگیرن؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 224500
سلام دوستان
میشه بگین اون قسمت سقف که مشخص شده چجوری باید حذف کنم ؟؟
:confused::confused::confused::confused:
دقیقا گویا نیست که منظور شما چی هست؟ اون قسمتی که میگید لبه اونور سقفه که داره میشه (پشت منظورمه) یا جلو؟ و اینکه چرا اصلا اون قسمت از سقف خالی مونده؟

qasedak_20

عضو جدید
من منظورم قسمتی از سقف پشتی هست که که روی دیوار اومده
سقفارو به هم متصل کردم ولی اون قسمت بیرون زده و از دیوار رد شده

البته با کلی دنگ و فنگ یک روز وقتمو گرفت اخرش فهمیددم با
sub element
میشه کشید
با اون ترسیم کردم
2.jpg

hado_st

عضو جدید
سلام دوستان
چه جوری میتونم از فمیلی (مبلمان) های یه پروژه تو یه پروژه دیگه استفاده کنم؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام دوستان
چه جوری میتونم از فمیلی (مبلمان) های یه پروژه تو یه پروژه دیگه استفاده کنم؟

روی فمیلی پروژه دابل کلیک کنید تا وارد محیط فمیلیش بشید، اونجا ازش سیو از بگیرید و تو هر پروژه ای که خواستید استفاده کنید

moseu

عضو جدید
سلام دوستان
صفحه لولهام حذف شدن چجوری میتونم اونا رو برگردونم

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان کسی اطلاعی داره در مورد طراحی پارامتریک تو رویت منظروم یه پلاگین شبیه گراس هوپرباشه؟

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان..
این یارو که توی دید سه بعدی جهتارو نشون میده رفته..چجوری میادش :|
:que:

sergi

عضو جدید
سلام.چطور میشه لایه های کد رو تو رویت مدیریت کرد؟مثلا خاموش کنیم و...
اگه قبلا تاپیکی یا پستی بوده ممنون میشم راهنمایی کنید

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام.چطور میشه لایه های کد رو تو رویت مدیریت کرد؟مثلا خاموش کنیم و...
اگه قبلا تاپیکی یا پستی بوده ممنون میشم راهنمایی کنید
وقتی فایلی رو وارد می کنید با گلیک کردن رو هر خط یه صفحه باز میشه که اطلاعاتی در مورد اون خط و لایه اش میده و شما می تونید اون لایه رو هیدن یا دیلیت کنید ......... با تایپ VG هم به منوی کنترل گرافیک دسترسی پیدا می کنید که در انتهای منو یه تب برای فایلای وارد شده است که با برداشتن تیک هر لایه اون لایه دیگه نمایش داده نمی شه و هیدن میشه

sergi

عضو جدید
سلام.اقا شاید درخواستم همچین به جا نباشه ولی چطور میشه یه شیت زد که توش درمورد روند و کانسپتم و نمونه حجمم باشه.نمونه های حرفه ای اینا رو که دیدیم ولی منظورم نه در اون حد

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام.اقا شاید درخواستم همچین به جا نباشه ولی چطور میشه یه شیت زد که توش درمورد روند و کانسپتم و نمونه حجمم باشه.نمونه های حرفه ای اینا رو که دیدیم ولی منظورم نه در اون حد

متاسفانه اکثر سوالای اینطوری رو که می بینم نیاز به آموزشای تصویری داره و نیاز به درست کردنشون که متاسفانه اصلا وقتش رو ندارم ... اما خود رویت بخش شیت بندی داره و کمی هم که کار با فمیلی ها رو یاد بگیرید می تونید خودتون دیگه شروع کنید شیت بندی های مخصوص خودتون رو درست کنید ........... تو شیت بندی ها شما همه چیز رو می تونید وارد کنید ........ برای نشون دادن روند طراحی هم یه سری تکنیکای حرفه ای هست که اکثرا با محیط VG کار می کنن یعنی با روشن و خاموش کردن خطوط و حجما و لولا و .... و رنگ دادن بهشون و اضافه کردن عکس و رندر و غیره می تونید یه شیت بندی حرفه ای داشته باشید

moseu

عضو جدید
سلام دوستان
چجور میتونم به یک دیوار دو نوع متریال جداگانه بدم
ممنون میشم راهنماییم کنید

sergi

عضو جدید
متاسفانه اکثر سوالای اینطوری رو که می بینم نیاز به آموزشای تصویری داره و نیاز به درست کردنشون که متاسفانه اصلا وقتش رو ندارم ... اما خود رویت بخش شیت بندی داره و کمی هم که کار با فمیلی ها رو یاد بگیرید می تونید خودتون دیگه شروع کنید شیت بندی های مخصوص خودتون رو درست کنید ........... تو شیت بندی ها شما همه چیز رو می تونید وارد کنید ........ برای نشون دادن روند طراحی هم یه سری تکنیکای حرفه ای هست که اکثرا با محیط VG کار می کنن یعنی با روشن و خاموش کردن خطوط و حجما و لولا و .... و رنگ دادن بهشون و اضافه کردن عکس و رندر و غیره می تونید یه شیت بندی حرفه ای داشته باشید
با تشکر از شما .بله حق باشماست.
ولی در مورد درخواستم بیشتر مربوط میشه به همون روند..ولی نه در حد حرفه ای. فقط در همین حد که بگم کانسپتم فلان بوده شده این

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
با تشکر از شما .بله حق باشماست.
ولی در مورد درخواستم بیشتر مربوط میشه به همون روند..ولی نه در حد حرفه ای. فقط در همین حد که بگم کانسپتم فلان بوده شده این

برای اون روند شما یا یه سری شکل بصورت دو بعدی با دستور لاین می کشید و چندتا داپلیکیت ازش می گیرید .... و با VG و یا دستور Hiden تو هر کدوم قسمت هایی رو هیدن یا آن هیدن یا روشن و خاموش می کنید یا رنگ و پترن خاص می دید و بعد تو شیت اونها رو دونه دوه پشت سر هم می چینید تا کانسپتتون و روند طراحی اتون رو نشون بده
یا اون ترکیبی از یک یا چندتا حجمه که باز ازشون داپلیکیت می گیرید و روند بالا رو بعد از داپلیکیت تکرار می کنید ...
امیدوارم تا حدود مناسبی در مورد چیزایی که گفتم اطلاعات داشته باشید

kiana -m

عضو جدید
سلام دوستان
سلام
میتونید در قسمت properties دیوار با دستور split region دیوار و ببری و متریال های متفاوت بهش بدی

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام دوستان

با تشکر از کیمیا بابت پاسخگویی
اگر منظور شما در طول یه دیوار دو یا چند متریاله پاسخ کیمیا خانوم درسته
اما اگر دادن متریال های مختلف تو ضخامت دیواره باید برید تو تایپ پراپرتیز، یه داپلیکیت بگیرید که دیوار اصلیتون حفظ بشه برای استفاده های بعدی .... بعد تو قسمت استراکچر بهش لایه های مختلف بدید و ضحامتشون و متریال هاشون رو تعریف کنید .... به نوع فانکشن یا عملکردشون هم دقت کنید

moseu

عضو جدید
با تشکر از کیمیا بابت پاسخگویی
اگر منظور شما در طول یه دیوار دو یا چند متریاله پاسخ کیمیا خانوم درسته
اما اگر دادن متریال های مختلف تو ضخامت دیواره باید برید تو تایپ پراپرتیز، یه داپلیکیت بگیرید که دیوار اصلیتون حفظ بشه برای استفاده های بعدی .... بعد تو قسمت استراکچر بهش لایه های مختلف بدید و ضحامتشون و متریال هاشون رو تعریف کنید .... به نوع فانکشن یا عملکردشون هم دقت کنید
ممنون از راهنمایی شما و کیما
منظور من این بود که در ظول دیوار از دو متریال جداگانه استفاده کنم

rasool.civil

مدیر بازنشسته
سلام دوستان
چطوری میشه متریال جدید درست کنیم؟؟
راستش میخوام ببینم میشه عکس متریالهایی که در اسکیچ آپ داریم رو وارد رویت بکنمیم؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام دوستان
چطوری میشه متریال جدید درست کنیم؟؟
راستش میخوام ببینم میشه عکس متریالهایی که در اسکیچ آپ داریم رو وارد رویت بکنمیم؟

سلام
بله می شه ... متریالایی که میسازید از نوع منتال ری هستن و باید با مفاهیمش آشنا باشید
کافیه تو محیط متریال گزینه new material رو بزنید و بعد عکس موردنظر رو تو بهش اضافه کنید و تنظیمات مربوط به اون رو انجام بدید ... اگر با متریال سازی تو مکس آشنا باشید یا حتی همون اسکچاپ گزینه ها شبیه هم هستن و به راحتی می تونید کار کنید ...... در صورت مشکل لطفا بگید تا بیشتر راهنماییتون کنم