رفع اشکال مربوط به:اموزش قدم به قدم REVIT

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
با تشکر دوست عزیز
ولی میشه بیشتر توضیح بدی؟منظورم نحوه ترسیمشه
ویه سوال دیگه چجور میشه شیت پرزانته درست کرد؟ یه شیت نهایی

مسلما شیت پرزانته خوب رو نمیتونید توی رویت انجام بدید...این نرم افزار به صورت کاملا اجرایی شیت میبنده....اما براتون میزارم که به چه صورت شیت اجرایی درست کنید....
در غیر انیثورت شما کارتون رو پی دی اف یا عکس خروجی میگیرید و توی فوتوشاپ شیت میبندید

sergi

عضو جدید
مسلما شیت پرزانته خوب رو نمیتونید توی رویت انجام بدید...این نرم افزار به صورت کاملا اجرایی شیت میبنده....اما براتون میزارم که به چه صورت شیت اجرایی درست کنید....
در غیر انیثورت شما کارتون رو پی دی اف یا عکس خروجی میگیرید و توی فوتوشاپ شیت میبندید
ممنون
حالا کی ؟کجا؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام من تازه کارم تو رویت
میخ.ام یه سقف شیشه ای کج درست کنم ...البته خیلی هم عجله ایه
(یه گوشه از مکعب پخ خورده که می خوام اون قسمت شیشیه ای باشهمشاهده پیوست 213757

2 روش ایجاد سقف شیبدار:

اون پخی شیبداره، می تونید با استفاده از همون سقف شیبدار بصورت جدا از سقف بالایی بکشید و بعد از تنظیمات شیب، سقف رو انتخاب کنید و تو پراپرتیز نوعش رو به Sloped Glazing تغییر بدید تا شیشه ای بشه

atishparish

عضو جدید
سلام
در دید سه بعدی دیوارهامو مخفی کردم و میخوام برشون گردونم ولی گزینه reset temporary hide غیرفعاله راه حلی سراغ دارید ؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام
در دید سه بعدی دیوارهامو مخفی کردم و میخوام برشون گردونم ولی گزینه reset temporary hide غیرفعاله راه حلی سراغ دارید ؟

کنارش یه لامپ هست اون رو روشن کنید، بصورت زرشکی رنگ دیده میشن، انتخابشون کنید و آن هاید رو تو پنل مودیفای بزنید یا تایپ کنی EU

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من تو کارم به یه مشکل شاید خیلی ابتدایی اماخیلی اساسی برخوردم خواهش میکنم یکی کمک کنه،میخوام یه پله 2طرفه بکشم که شامل 18تا پله17سانتی باشه یعنی هر طرف 9تا که نهایتا ارتفاع کل بشه306و طبق ضوابط هم چشم پله نداشته باشه،اما نمیدونم چرا هر کار میکنم نمیتونم بکشم خواهش میکنم یکی با عکس بهم نشون بده چجوریboundryو riserبکشم برای این پله که در بیاد ممنون

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام من تو کارم به یه مشکل شاید خیلی ابتدایی اماخیلی اساسی برخوردم خواهش میکنم یکی کمک کنه،میخوام یه پله 2طرفه بکشم که شامل 18تا پله17سانتی باشه یعنی هر طرف 9تا که نهایتا ارتفاع کل بشه306و طبق ضوابط هم چشم پله نداشته باشه،اما نمیدونم چرا هر کار میکنم نمیتونم بکشم خواهش میکنم یکی با عکس بهم نشون بده چجوریboundryو riserبکشم برای این پله که در بیاد ممنون

سلام
رویت نرم افزار مهندسیه، برای همین اجازه هر کاری رو که خیلی وقتام اشتباهه و با ضوابط مهندسی درست در نمیاد رو در حالت عادی نمی ده
تو مهندسی ما پله 20 سانتی نداریم، و همچنین پله دارای فرمولیه برا خودش
تو تایپ پراپرتیز گزینه Maximum Riser Height برای تنظیم عمق پله است و minimum Run width هم برای تنظیم پهنای راه پله ها

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز
Re: رفع اشکال مربوط به:اموزش قدم به قدم REVIT

سلام
رویت نرم افزار مهندسیه، برای همین اجازه هر کاری رو که خیلی وقتام اشتباهه و با ضوابط مهندسی درست در نمیاد رو در حالت عادی نمی ده
تو مهندسی ما پله 20 سانتی نداریم، و همچنین پله دارای فرمولیه برا خودش
تو تایپ پراپرتیز گزینه Maximum Riser Height برای تنظیم عمق پله است و minimum Run width هم برای تنظیم پهنای راه پله ها
میشه خواهش کنم یه پله 2طرفه 18تا پله 17سانتی هر طرف9تارو با 2تا عکس نشونم بدین boundry وriserرو چطوری بکشم و چه مشخصاتی رو باید تغییر بدم توش

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز
لطفا یکی کمکم کنه فردا باید تحویل بدم کارمو موندم تو این پله😔

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
میشه خواهش کنم یه پله 2طرفه 18تا پله 17سانتی هر طرف9تارو با 2تا عکس نشونم بدین boundry وriserرو چطوری بکشم و چه مشخصاتی رو باید تغییر بدم توش

پله جزئیات و تنظیمات زیاد داره
بهترین کار اینه از اینترنت جزوه آقای آریانی رو دانلود کنید، برای شروع بد نیست، 8 تا پی دی افه
ورژن رویتت چنده؟

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز
وای خواهش میکنم وقتشو ندارم،فردا تحویلمه،فقط 2تا عکس میخوام که ببینم boundryوriserرو چجوری تو مورد من میکشید
رویتم2013هستش

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز
رویتم2013هستش
اگه بشه لطفا این پله رو برام بکشید و فایلشو بفرستید که عالی میشه

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز

مهندس ایشون پله ای رو میخوان که چشم پله نداشته باشه که از نظر من نمیشه....یعنی باید حداقل 1 سانتم شده چشم پله داشته باشیم...چجوری میخواد نرده روی پله اجرا بشه؟؟؟
در اجرا منظورمه نباید از کنار پله از شمشیری بیاد بالا....
جمع بندیه من اینه که : چشم پله درسته منسوخ شده برای اینکه پله ها سه طرفه نباشه یا دوطرفه با فاصله زیاد بین دو پله نباشه....در نتیجه شما دوست عزیز به نظرم باید یه 5 سانت فاصله داشته باشی که هم نرده رو بشه اجرا کرد هم پله اجرایی باشه...چون دو بازو نمیشه به هم چسبوند...(برای اجرای پله های اولیه پاگرد یا سخته یا غیر قابل اجرا)
اگر منظورت این بود در غیر اینصورت مهندس کامل توضیح دادن به شما

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی ممنون حل شد مشکلم،مشکلم با همون باندری و رایزر بود بازم ممنون

Mahdis & Hamid

عضو جدید
دوستان، کسی این کتاب رو مطالعه کرده؟
کتاب خوبیه؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
دوستان، کسی این کتاب رو مطالعه کرده؟
کتاب خوبیه؟

اول اینکه 2012 اه و دیگه قدیمی شده
دوم اینکه من خیلی کم دیدم کسی از رو کتاب نرم افزاری رو یاد بگیره
سوم ... وقتی برای شروع جزوه های رایگان تو اینترنت به وفور پیدا میشه که شما رو در حدی میرسونن که بعدشو خودتون ادامه بدین چه نیازی به کتاب هست؟

Reyhaneh.S

عضو جدید
این کار اشتباهه، دریاچه رو باید با استفاده از توپوسورفیس و دستور اسپلیت (برش) ایجاد کنید و اون قسمت بریده شده رو بهش متریال آب بدید
وقتی متریال ها رو باز می کنید، پایین دست چپ دو تا لایبراری (کتابخونه) متریال داره، یکی اتودسک، یکی ای ای سی، هر کدوم رو انتخاب کنید یه لیستی باز میشه که تو زیرشاخه هاش باید دنبال آب بگردید
وقتی پیداش کردید سمت راست پایین می بینیدش، تو ورژن 2014 کافیه دوبار روش کلیک کنید تا بره تو پنجره بالا، بعد تو پنجره بالا پیداش کنید و استفاده کنید ازش

پ.ن: برای متریال دادن به فلور (کف)، باید برید تو تایپ پراپرتیز، استراکچر رو کلیک کنید تا به تنظیمات ضخامت و متریال و لایه بندی های کف دسترسی پیدا کنید

ممنون از راهنمای هاتون.
من وقتی از کارم رندر میگیرم تو رویت بیشتر متریال ها دیده نمیشه و میشه کفت اکثر اجزا با رنگ خاکستری دیده میشن.چرا؟

پیوست ها

• 2014-07-02_220554.jpg
    2014-07-02_220554.jpg
    18.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
ممنون از راهنمای هاتون.
من وقتی از کارم رندر میگیرم تو رویت بیشتر متریال ها دیده نمیشه و میشه کفت اکثر اجزا با رنگ خاکستری دیده میشن.چرا؟

یا اکثرشون متریال ندارن و باید بهشون متریال بدید، یا تنظیماتتون اشتباهه
توضیح در مورد تنظیمات رندر خودش یه ساعت فقط وقت میگیره تو آموزشگاه، حالا نمی دونم چطور می شه اینجا مطرحش کرد

Reyhaneh.S

عضو جدید
یا اکثرشون متریال ندارن و باید بهشون متریال بدید، یا تنظیماتتون اشتباهه
توضیح در مورد تنظیمات رندر خودش یه ساعت فقط وقت میگیره تو آموزشگاه، حالا نمی دونم چطور می شه اینجا مطرحش کرد

منظورتون از تظیمات اشتباه، تنظیمات رندرگیری؟اخه من وقتی تو realistic یا ray trace هم که میرم رنگا به همین صورت!!!!

hedieh71

عضو جدید
revit 2014

revit 2014

سلام من تازه revit 2014 نصب کردم بعد از نصب Templates یه سری level جدید به اسم T.O.Fnd.Wall و T.O.Footingو T.O.Slab زیر level1 قرار گرفته کسی میدونه اینا چی هستند و اگه پاکشون کنم مشکلی پیش میاد؟

Mahdis & Hamid

عضو جدید
اول اینکه 2012 اه و دیگه قدیمی شده
دوم اینکه من خیلی کم دیدم کسی از رو کتاب نرم افزاری رو یاد بگیره
سوم ... وقتی برای شروع جزوه های رایگان تو اینترنت به وفور پیدا میشه که شما رو در حدی میرسونن که بعدشو خودتون ادامه بدین چه نیازی به کتاب هست؟

ممنون از جواب.
اول اینکه کلاس رفتم و رویت بلدم.
دوم اینکه دنبال کتاب "پیشرفته بودم" نه کتابهایی که آموزش جامع میدن.
سوم هم اینکه بعضی ها با مطالعه رابطه خوبی دارن و در ضمن خودم از رویت 2014 استفاده میکنم و فرق آنچنانی با 2012 نداره!!!

Mahdis & Hamid

عضو جدید
سلام من تازه revit 2014 نصب کردم بعد از نصب Templates یه سری level جدید به اسم T.O.Fnd.Wall و T.O.Footingو T.O.Slab زیر level1 قرار گرفته کسی میدونه اینا چی هستند و اگه پاکشون کنم مشکلی پیش میاد؟
مطمئنید "Revit "Architecture نصب کردین؟
چون Footing و Slab مربوط به پی و فنداسیون میشه.

Mahdis & Hamid

عضو جدید
ممنون از راهنمای هاتون.
یعنی موقع کار در لیست متریال ها دیده میشه، ولی در رندر نه؟
حین کار و متریال دادن از متریال انتخابی Duplicate هم میگیرین؟

Mahdis & Hamid

عضو جدید
اره مطمئنم رویت 2014 اینا رو خودش اضافه نکرده؟

نه، وقتی Revit Architecture 2014 رو نصب کردم، این ها رو نداشت. (چه قبل از RAC چه بعد از RAC)

فکر کنم این level هایی که شما میگی باید پیش فرض در Revit MEP یا Revit Structure باشه... (البته مطمئن نیستم)

البته بستگی داره از چه Template ای هم استفاده میکنید. بعضی از Template ها که برای طرح خاصی ساخته شدن، متفاوت هستن.

اما اگر شما میگی Revit رو باز میکنی و به صورت Default که برای طراحی Architecture هست، این Level ها باز میشن، اون موقع موضوع فرق داره که واقعاً نمیدونم هم علتش چیه.

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز

بله 2014 به بعد بصورت پیش فرض این لول ها هم اضافه شده که برای زیر فونداسیون، روی فونداسیون، پای دیوار (ریشه دیوار) و ... اه و اگر پاکشون کنیدم مشکلی پیش نمیاد

آخرین ویرایش: