رفع اشکال مربوط به:اموزش قدم به قدم REVIT

kiana -m

عضو جدید
وقتی که میخواید فایل کدی رو ایمپورت یا لینک کنید یه پنجره باز میشه که فایل رو انتخاب می کنید حواستون باشه رو فایل کلیک نکنید تا پنجره بسته نشه، بعد می تونید رنگ لایه ها و نحوه وارد شدن لایه ها رو تو قسمت پایین پنجره باز شده کنترل کنید، زیر اون باید واحد رو ست کنید که متر رو انتخاب می کنید، بطور پیش فرض فایل رو بصورت 1 به 1 وارد میکنه، اگر نقشه اتون مثلا 1 به 100 باشه باید زیر واحد، اسکیل رو هم ست کنید و 1 به 100 تنظیم کنید، بعدشم که نحوه وارد کردن رو می تونید ست کنید که به دو صورت مانوال (دستی) یا اتوماتیک می تونه فایل رو تو مرکز پلان یا گزینه های دیگه قرار بده
دوست عزیز منظور من ست کردن اسکیل موقع ایمپورت کردن فایل کد به رویت هستش. موقع ایمپورت نقشه کدی په چوری اسکیل و 1 به 100 کنم؟

Mahdis & Hamid

عضو جدید
دوست عزیز منظور من ست کردن اسکیل موقع ایمپورت کردن فایل کد به رویت هستش. موقع ایمپورت نقشه کدی په چوری اسکیل و 1 به 100 کنم؟
شما اول باید ببینی که داخل اتوکد با چه مقیاسی ترسیم کردی. متر؟ سانتی متر؟ میلیمتر؟
بهترین روش برای ایمپورت فایل کد در رویت اینه که اول فایل ترسیمی کد رو داخل خود برنامه کد از وسط شکل ترسیمی به مختصات 0و0 Move کنی و ذخیره کنی.
حالا در رویت و در بخش Insert -> Import CAD قسمت Position رو روی Origin to Origin بذاری و با توجه به مقیاسی که فایل کد رو ترسیم کردی Import Unit رو که پایین پنجره باز شده، تنظیم کنی. (مثلاً اگر بر اساس متر در اتوکد ترسیم کردی، الان باید meter رو انتخاب کنی) اینطوری دقیقاً طبق مقیاسی که فایل اتوکدت رو ترسیم کردی وارد رویت میشه.
با گزینه های بالای اون هم می تونی تنظیم کنی که سیاه و سفید وارد شه یا لایه ها رو تنظیم کنی.

oxsin

عضو جدید
سلام

دوستان من در حال بستن پروژه هستم ولی مشکلی پیش آمده
بعد از اتمام برای درب ورودی پله گذاشتم ولی پله بر ارتفاع 0.0 هست مجبور شدم لیول طبقه یک رو به اندازه پله ببرم بالا که از طریق نما این کار رو انجام دادم و به سمت پله رفتم ولی بازم دیدم پله 0.0 هست با اینکه من کل طبقه رو بالا بردم به پله -0 دادم و امد پایین ولی درختا و ماشین ها رو هم باید پایین بیارم اصلا گیج شدم چکنم
من میخوام پله از 0.0 شروع بشه ( مثلا 3 پله میزارم که ارتفاع آنها 60 بشه ) وبعد که به کف رسید بشه 0.60 نه اینکه پایین تر از 0.0 بشه و یه چیز دیگه میخوام فقط طبقات بالا برند نه حیاط

Screenshot (5).jpg

kiana -m

عضو جدید
شما اول باید ببینی که داخل اتوکد با چه مقیاسی ترسیم کردی. متر؟ سانتی متر؟ میلیمتر؟
بهترین روش برای ایمپورت فایل کد در رویت اینه که اول فایل ترسیمی کد رو داخل خود برنامه کد از وسط شکل ترسیمی به مختصات 0و0 Move کنی و ذخیره کنی.
حالا در رویت و در بخش Insert -> Import CAD قسمت Position رو روی Origin to Origin بذاری و با توجه به مقیاسی که فایل کد رو ترسیم کردی Import Unit رو که پایین پنجره باز شده، تنظیم کنی. (مثلاً اگر بر اساس متر در اتوکد ترسیم کردی، الان باید meter رو انتخاب کنی) اینطوری دقیقاً طبق مقیاسی که فایل اتوکدت رو ترسیم کردی وارد رویت میشه.
با گزینه های بالای اون هم می تونی تنظیم کنی که سیاه و سفید وارد شه یا لایه ها رو تنظیم کنی.

ممنون از راهنمایی شما دوست عزیز :)

mamali-architect

عضو جدید
سلام

دوستان من در حال بستن پروژه هستم ولی مشکلی پیش آمده
بعد از اتمام برای درب ورودی پله گذاشتم ولی پله بر ارتفاع 0.0 هست مجبور شدم لیول طبقه یک رو به اندازه پله ببرم بالا که از طریق نما این کار رو انجام دادم و به سمت پله رفتم ولی بازم دیدم پله 0.0 هست با اینکه من کل طبقه رو بالا بردم به پله -0 دادم و امد پایین ولی درختا و ماشین ها رو هم باید پایین بیارم اصلا گیج شدم چکنم
من میخوام پله از 0.0 شروع بشه ( مثلا 3 پله میزارم که ارتفاع آنها 60 بشه ) وبعد که به کف رسید بشه 0.60 نه اینکه پایین تر از 0.0 بشه و یه چیز دیگه میخوام فقط طبقات بالا برند نه حیاط

مشاهده پیوست 210832

واسه اینکه کل ساختمونتو 60 سانت ببری بالا اولین کار اینه که یا ابزار Aligned dimention یا DI همه level هارو اندازه بزنی و قفلشون کنی،بعد level همکف رو کدشو تغییر بدی،یعنی 0.00 رو بکنی 0.60
اینجوری کل ساختمونت میره رو کرسی 60 سانتی،بعد یه level دیگه میکشی تو کد 0.00 که پلتو لز اونجا شروع کنی

kiana -m

عضو جدید
سلام دوستان
من یک کار و با رویت انجام دادم و حجمش حدود 600 MG شده ، آیا این حجم زیاد نرماله ؟ میشه راهنمایی کنید راه حل اینکه فایل انقد سنگین نشه چیه؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام من تازه شروع کردم.من elevation رو توی project browser ندارم چی کار کنم

جواب این سوال بارها داده شده، باید فمیلی ها و تمپلیت ها رو دانلود کنید
به پست های گذشته رجوع کنید

سلام دوستان
من یک کار و با رویت انجام دادم و حجمش حدود 600 MG شده ، آیا این حجم زیاد نرماله ؟ میشه راهنمایی کنید راه حل اینکه فایل انقد سنگین نشه چیه؟

به احتمال زیاد کلی فمیلی لود کردین که مطمئنا خیلیاشون رو هم استفاده نکردید تو پروژه
تو پنل منیجمنت، دوستور Parge برای پاک کردن فمیلی ها و اجزایی که تو پروژه لود شدن اما استفاده نشدنه

kiana -m

عضو جدید
به احتمال زیاد کلی فمیلی لود کردین که مطمئنا خیلیاشون رو هم استفاده نکردید تو پروژه
تو پنل منیجمنت، دوستور Parge برای پاک کردن فمیلی ها و اجزایی که تو پروژه لود شدن اما استفاده نشدنه[/QUOTE]

من purge unused و انجام دادم بعد از این کار تازه 600 مگه. اگه ممکنه راهنمایی کنید چجوری یه رندر با کیفیت عالی از کارم بگیرم؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
تو پنل منیجمنت، دوستور Parge برای پاک کردن فمیلی ها و اجزایی که تو پروژه لود شدن اما استفاده نشدنه

من purge unused و انجام دادم بعد از این کار تازه 600 مگه. اگه ممکنه راهنمایی کنید چجوری یه رندر با کیفیت عالی از کارم بگیرم؟[/QUOTE]

برای رندر باید با انواع تنظیمات رندر آشنا باشید و بدونید بر اساس جزئیات کار اعداد رو حدودا رو چند تنظیم کنید.... برای اینکه کارتون خوب بشه بهتره هیچوقت روی تنظیمات دیفالت خود نرم افزار مثل حالت مثل های و بست و مدیوم نذارید و از گزینه کاستوم استفاده کنید که یه صفحه باز میشه که خیلی ساده است درک گزینه هاش چون بر اساس دیدن عکسا میتونید تشخیص بدید با افزایش اعداد چه چیزی بهتر خواهد شد.

اگر کار چاپی هست روی دی پی آی 150 تنظیم کنید کافیه

کلا این بحث نیاز به یه آموزش مفصل داره که متاسفانه فرصتش وجود نداره

arghavanii

عضو جدید
سلام دوستان میشه تو رویت از امپریال به متریک رفت و برعکس؟ یه پروژرو به متریک کشیدم حالا میخوام بقیرو با امپریال ادامه بدم :redface:

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام دوستان میشه تو رویت از امپریال به متریک رفت و برعکس؟ یه پروژرو به متریک کشیدم حالا میخوام بقیرو با امپریال ادامه بدم :redface:

دو تا کار میتونی بکنی شایدم سه تا کار
1- رویتو پاک کنی و دوباره نصب کنی اینبار امپریال رو هم تیکشو بزنی
2- تایپ کنی UN و اونجا واحدتاتو به سیستم امپریال، یعنی فوت و فیت و اینچ و این جور واحدا تبدیل کنی
3- احتمالا بتونی نصب نرم افزار رو بزنی و بجای آنیستال کردنش، آپگرید رو بزنی و اینبار امپریال رو هم انتخاب کنی (این رو مطمئن نیستم)

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من purge unused و انجام دادم بعد از این کار تازه 600 مگه. اگه ممکنه راهنمایی کنید چجوری یه رندر با کیفیت عالی از کارم بگیرم؟

اگه پروژه رو لینک کنید توی یه پروژه جدید..اونجا میتونید با حجم خیلی کمتری رندر بگیرید..اما تغییرات روش اعمال نمیشه..فقط میشه رندر گرفت..:)

Reyhaneh.S

عضو جدید
سلام دوستان،من به مشکلی دارم ممنون میشم کمکم کنین.
من سایت پلانمو تو رویت کشیدم.قتی میبرمش تو مکس متریالاش دیده نمیشه.کسی میدونه چرا؟؟؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام دوستان،من به مشکلی دارم ممنون میشم کمکم کنین.
من سایت پلانمو تو رویت کشیدم.قتی میبرمش تو مکس متریالاش دیده نمیشه.کسی میدونه چرا؟؟؟

بقیه اجزا متریالشون دیده میشن؟
بصورت fbx می برینش دیگه؟
توپوگرافی ماهیتش از نوع سورفیسه و باید بصورت یه صفحه وارد بشه و توخالی، تو مکس با دستوراتی که داره می تونید بهش حجم بدید
راستی متریال ها تو رویت از نوع "منتال ری" هستن و اگر بخواید با وی ری رندر بگیرید باید کل متریال ها رو عوض کنید و متریال وی ری بهشون بدید

Reyhaneh.S

عضو جدید
من فقط سایتم و خیابوناشو تو رویت کشیدم و به خیابونا متریال دادم که اونم وقتی میارم تو مکس متریالی که به خیابونا دادم دیده نمیشه.
بله،به صورت FBX بردمش .
ممنون بابت توضیحاتتون

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
من فقط سایتم و خیابوناشو تو رویت کشیدم و به خیابونا متریال دادم که اونم وقتی میارم تو مکس متریالی که به خیابونا دادم دیده نمیشه.
بله،به صورت FBX بردمش .
ممنون بابت توضیحاتتون

کدوم ورژنا؟
از 2013 و بعدش امکان بردن فایلای رویت ایجاد شده ها
تو 2014 که کلا لینک رویت به تری دی مکس اضافه شده و تو 2013 باید ایمپورتش کرد، موقع ایمپورت یه سری تنظیمات داره، یه صفحه کوچیک باز میشه نحوه وارد کردنو میپرسه، گزینه ایمپورت بای متریال رو انتخاب کنید

Reyhaneh.S

عضو جدید
کدوم ورژنا؟
از 2013 و بعدش امکان بردن فایلای رویت ایجاد شده ها
تو 2014 که کلا لینک رویت به تری دی مکس اضافه شده و تو 2013 باید ایمپورتش کرد، موقع ایمپورت یه سری تنظیمات داره، یه صفحه کوچیک باز میشه نحوه وارد کردنو میپرسه، گزینه ایمپورت بای متریال رو انتخاب کنید

ورژن مکس 2012 و رویت 2015
وقتی ایمپورت میکنم یه صفحه باز میشه که کلی تنظیمان داره و من جایی ندیدم که درباره ایمپورت بای متریال گزینه داشته باشه

Reyhaneh.S

عضو جدید
یه سوال
من جایی خوند که برای اینکه از فابل رویت در مکس استفاده کنیم حتما باید تریدی مکس ما از نوع دیزاین باشه نه استودیو.
این مطلب درسته؟
از کجا باید اینو بفهمیم؟من تو قسمت about 3ds max نگا کردم اما چیزی ننوشته بود!!!

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
یه سوال
من جایی خوند که برای اینکه از فابل رویت در مکس استفاده کنیم حتما باید تریدی مکس ما از نوع دیزاین باشه نه استودیو.
این مطلب درسته؟
از کجا باید اینو بفهمیم؟من تو قسمت about 3ds max نگا کردم اما چیزی ننوشته بود!!!

این حرف درست بود تا ورژن 2012 ... از ورژن 2013 به بعد دیگه مشکل حل شد و تو هر دو ورژن استودیو و دیزاین فایل رویتی که بصورت FBX اکسپورت شده رو میخونن، خصوصا تو ورژن 2014 کلا رویت و مکس باهم لینک شدن، یعنی مستقیم فایل ها رو مکس می خونه
مشکل شما در حال حاضر اینه مکس اتون ورژنش پایینه، سعی کنید از 2014 استفاده کنید
وقتی لینک رویت رو بزنید یا ایمپورت FBX رو، یه پنجره کوچیک باز میشه که باید یه تعدادی تنظیمات رو انجام بدید، مهمترین گزینه اش نحوه ورود اجزا هستن که معمولا بای متریال از همه بهتره به شرطی که تو رویت برای هر چیزی متریالی داده باشید تا مکس بتونه اجزای مختلف رو بر اساس متریال ها تشخیص بده

Reyhaneh.S

عضو جدید
این حرف درست بود تا ورژن 2012 ... از ورژن 2013 به بعد دیگه مشکل حل شد و تو هر دو ورژن استودیو و دیزاین فایل رویتی که بصورت FBX اکسپورت شده رو میخونن، خصوصا تو ورژن 2014 کلا رویت و مکس باهم لینک شدن، یعنی مستقیم فایل ها رو مکس می خونه
مشکل شما در حال حاضر اینه مکس اتون ورژنش پایینه، سعی کنید از 2014 استفاده کنید
وقتی لینک رویت رو بزنید یا ایمپورت FBX رو، یه پنجره کوچیک باز میشه که باید یه تعدادی تنظیمات رو انجام بدید، مهمترین گزینه اش نحوه ورود اجزا هستن که معمولا بای متریال از همه بهتره به شرطی که تو رویت برای هر چیزی متریالی داده باشید تا مکس بتونه اجزای مختلف رو بر اساس متریال ها تشخیص بده

ممنون از توضیحاتتون.یه سوال دیگه D:
من میخوام تو سایتم که تو برنامه رویتِ یه دریاچه بکشم.با دستور floor دریاچه رو کشیدم اما تو متریال دهی مشکل دارم.تو قسمت متریال های خود برنامه water وجود نداره.از چه طریقی باید متریال اضافه کنم؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
ممنون از توضیحاتتون.یه سوال دیگه D:
من میخوام تو سایتم که تو برنامه رویتِ یه دریاچه بکشم.با دستور floor دریاچه رو کشیدم اما تو متریال دهی مشکل دارم.تو قسمت متریال های خود برنامه water وجود نداره.از چه طریقی باید متریال اضافه کنم؟

این کار اشتباهه، دریاچه رو باید با استفاده از توپوسورفیس و دستور اسپلیت (برش) ایجاد کنید و اون قسمت بریده شده رو بهش متریال آب بدید
وقتی متریال ها رو باز می کنید، پایین دست چپ دو تا لایبراری (کتابخونه) متریال داره، یکی اتودسک، یکی ای ای سی، هر کدوم رو انتخاب کنید یه لیستی باز میشه که تو زیرشاخه هاش باید دنبال آب بگردید
وقتی پیداش کردید سمت راست پایین می بینیدش، تو ورژن 2014 کافیه دوبار روش کلیک کنید تا بره تو پنجره بالا، بعد تو پنجره بالا پیداش کنید و استفاده کنید ازش

پ.ن: برای متریال دادن به فلور (کف)، باید برید تو تایپ پراپرتیز، استراکچر رو کلیک کنید تا به تنظیمات ضخامت و متریال و لایه بندی های کف دسترسی پیدا کنید

kiana -m

عضو جدید
وقتی فایل fbx رو ایمپورت میکنیم توی مکس متریال ها به صورت منتال ری هستن.اگه موتور رندر vray باشه متریالا دیده نمیشن، باید دونه ونه روی اجزای مختلف حجم با قطره چکون material editor کلیک کنی تا متریالا شناخته بشن.

sh_d

عضو جدید
سلام بچه ها
من یه سوال دارم که هر چی سرچ میکنم جوابمو پیدا نمی کنم
میخوام یه دیوار بیضی شکل توی رویت بکشم
ممنون میشم راهنماییم کنین

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام بچه ها
من یه سوال دارم که هر چی سرچ میکنم جوابمو پیدا نمی کنم
میخوام یه دیوار بیضی شکل توی رویت بکشم
ممنون میشم راهنماییم کنین

با چندین روش می تونید اینکار رو انجام بدید
یکیش: اگر کار کردن با Model-in place رو بدونید خیلی راحت می تونید مدل این پلیس رو انتخاب کنید و بعد هم وال رو انتخاب کنید و اونجا دیوار بیضی اتون رو طراحی کنید
دوم و راحت تر: با استفاده از مس، یه مس با حجم بیضیی که میخواید بسازید و با دستور wall by Face دیوارها رو ایجاد کنید

sh_d

عضو جدید
با چندین روش می تونید اینکار رو انجام بدید
یکیش: اگر کار کردن با Model-in place رو بدونید خیلی راحت می تونید مدل این پلیس رو انتخاب کنید و بعد هم وال رو انتخاب کنید و اونجا دیوار بیضی اتون رو طراحی کنید
دوم و راحت تر: با استفاده از مس، یه مس با حجم بیضیی که میخواید بسازید و با دستور wall by Face دیوارها رو ایجاد کنید

ممنون از توضیحاتتون :smile:

davoodmax

عضو جدید
باسلام خدمت مهندسين عزيز
با توجه به اینکه نرم افزارهای ۳dmax و Lumion هر دو برای رندرگیری مورد استفاده قرار میگیره و هر دو نیبت به کارایی شون خوب هستن. به نظر شما کدوم نرم افزار از لحاظ کیفیت و مدت زمان رندرگیری و.. آینده بهتری داره؟ دنبال آموزش کدوم نرم افزار بریم بهتره؟

sergi

عضو جدید
سلام من تازه کارم تو رویت
میخ.ام یه سقف شیشه ای کج درست کنم ...البته خیلی هم عجله ایه
(یه گوشه از مکعب پخ خورده که می خوام اون قسمت شیشیه ای باشهProject12.jpg

پیوست ها

• Project1.jpg
    Project1.jpg
    22.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام من تازه کارم تو رویت
میخ.ام یه سقف شیشه ای کج درست کنم ...البته خیلی هم عجله ایه
(یه گوشه از مکعب پخ خورده که می خوام اون قسمت شیشیه ای باشهمشاهده پیوست 213757

roof>roof by footprint>sloped glazing
دادن شیب مورد نظر

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
باسلام خدمت مهندسين عزيز
با توجه به اینکه نرم افزارهای ۳dmax و Lumion هر دو برای رندرگیری مورد استفاده قرار میگیره و هر دو نیبت به کارایی شون خوب هستن. به نظر شما کدوم نرم افزار از لحاظ کیفیت و مدت زمان رندرگیری و.. آینده بهتری داره؟ دنبال آموزش کدوم نرم افزار بریم بهتره؟

نرم افزار لومیون نرم افزار خوبیه یاد گرفتنشم آسونه، اما نه برای رندرهای تک فریم، برای انیمیشن هست، و کیفیت انیمیشناشم خوبه اما عالی نیست
تری دی مکس نرم افزار مدل سازیه، و پلاگینایی مثل Vray روش نصب میشن که برای رندرهای تک فریم و حتی انیمیشن عالی هستن اما خب نیاز به تخصص دارن و نیاز به سعی و تلاش بالا