رفع اشکال مربوط به:اموزش قدم به قدم REVIT

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
مرسی دوست من نتم 512 اس، پس موقع نصب باید به نت وصل باشم، حس میکنم اونموقع بودم ... :razz: یادم نیس دقیق حالا یک بار دیگه امتحان میکنمش ممنونم
یک سوال دیگه ام داشتم در حالت 3d گزینه ی ray trace من فعال نمیشه؟! نمیدونم چرا؟!!!!!!!!
مشاهده پیوست 189271

وقتی شروع میکنه به نصب اون نرم افزارا مثلا مینویسه 17 تا نرم افزار باید نصب کنه وقتی میاد رویت رو نصب کنه اون آخرای نصب رویت شروع میکنه به دانلود و اونجا انگار گیر میکنه نصب، 2-3 ساعت بعد که دانلود تموم شد شروع میکنه به ادامه نصب ...
احتمالا مشکل از کارت گرافیکیته، یا DirectX 11 نصب نیست، یا درایور کارت گرافیکیت آپ تو دیت نیست، یا کارت گرافیکیت قدیمیه و ساپورت نمیکنه

سلام ...من تازه رویت 2014 را نصب گردم .اما نمیتونم نورپردازی کنم و نورها را پیدا نمیکنم...........البته روی دی وی دی نوشته به همراه مجموعه کامپوننت ها و کتابخانه و افزونه های رویت
البته من سایر متریال های رویت را دارم و قابل استفاده هستن
لطفا راهنمایی کنید

اگر رویت خالی یعنی Autodesk Revit داری چراغا تو قسمت سیستمز هستن یعنی بخش تاسیساتش

سلام دوست عزیز

من روی سیستمم revit 2012 نصب کردم ولی هیچ مبلمان و librery ندارم .میخواستم اگه امکان داره بگید از کجا تهیه کنم و یا در اختیارم قرار بدید .

ممنون

7-8 تا پست قبل رو چک کنید، جواب سوال شما بارها تو این تاپیک داده شده

nazanin1991

دستیار مدیر تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
باسلااااام خدمت مهندسان گرامی

جدیدا نر افزار رویتم یهو میپره و این صفحه میاد... علتش چیه؟؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
باسلااااام خدمت مهندسان گرامی

جدیدا نر افزار رویتم یهو میپره و این صفحه میاد... علتش چیه؟؟

دلایل متعددی میتونه داشته باشه:
1- ویندوزت مشکل داشته باشه
2- درایور کارت گرافیکیت آپ تو دیت نباشه یا DirectX یا OpenGL سیستمت آپ تو دیت نباشه
3- رمت پایین باشه
4- خود رویتت مشکل داشته باشه و نیاز باشه دوباره نصبش کنی
و ....

nazanin1991

کاربر ممتاز
دلایل متعددی میتونه داشته باشه:
1- ویندوزت مشکل داشته باشه
2- درایور کارت گرافیکیت آپ تو دیت نباشه یا DirectX یا OpenGL سیستمت آپ تو دیت نباشه
3- رمت پایین باشه
4- خود رویتت مشکل داشته باشه و نیاز باشه دوباره نصبش کنی
و ....

ویندوزم تاحالا مشکلی نداشته

رمم 8 گیگ هستش....

درایور کارت گرافیکو چجوری اپدیت کنم؟؟ همچنین DirectX و OpenGL ؟؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
ویندوزم تاحالا مشکلی نداشته

رمم 8 گیگ هستش....

درایور کارت گرافیکو چجوری اپدیت کنم؟؟ همچنین DirectX و OpenGL ؟؟

عکسی که گذاشتی اون پایینش ویو ریپورت دیتیل رو بزن و ببین مشکلش چیه، عکسشم بذار تا بشه دقیق تر گفت
تو اینترنت سرچ کن DirectX 11 و دانلودش کن، اپن جی ال هم باید ببینی کارت گرافیکیت ساپورت میکنه یا نه، اگر ساپورت میکرد باید بگردی پیدا کنی نصب کنی

nazanin1991

کاربر ممتاز
عکسی که گذاشتی اون پایینش ویو ریپورت دیتیل رو بزن و ببین مشکلش چیه، عکسشم بذار تا بشه دقیق تر گفت
تو اینترنت سرچ کن DirectX 11 و دانلودش کن، اپن جی ال هم باید ببینی کارت گرافیکیت ساپورت میکنه یا نه، اگر ساپورت میکرد باید بگردی پیدا کنی نصب کنی

mary.asadi

عضو جدید
سلام.من تو فضای اصلی رویت پروژه زدم ولی هنوز کار با قسمت مس رو یاد نگرفتم. لطفا اگه کسی منبعی برای یادگیری کار با مس داره معرفی کنه.

mary.asadi

عضو جدید
وقتی یه دیوار رو تبدیل به curtain wall میکنم چجوری میشه رنگ شیشه رو عوض کرد؟مثلا رفلکس بشه

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز

متاسفانه از اینجام مشخص نیست مشکل از چیه :(

سلام.من تو فضای اصلی رویت پروژه زدم ولی هنوز کار با قسمت مس رو یاد نگرفتم. لطفا اگه کسی منبعی برای یادگیری کار با مس داره معرفی کنه.

منبع داخلی فقط اینجا رو داریم که بیشترشونم برای اعضای WIP هست یعنی کسایی که پول دادن به سایت
http://www.aryaahora.com/
منبع خارجی کلی آموزش هست تو یوتوب

وقتی یه دیوار رو تبدیل به curtain wall میکنم چجوری میشه رنگ شیشه رو عوض کرد؟مثلا رفلکس بشه

قسمت کوچیکی از کرتین وال رو انتخاب کن، میبینی یه سری پین روی اجزای مختلف کرتین سیستم هست، روی پینی که برای شیشه است کلیک کن تا باز بشه، بعد موس رو ببر نزدیک اون شیشه باز شده و با زدن کلید Tab خود شیشه رو انتخاب کن و بعد تو تایپ پراپرتیزش متریال دلخواه خودتو بده

khatoon 1

عضو جدید
اگر رویت خالی یعنی Autodesk Revit داری چراغا تو قسمت سیستمز هستن یعنی بخش تاسیساتش

سلام. تشکر .....نه .رویت معماری نصب کردم.میشه راهنماییم کنید

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز

سلام. تشکر .....نه .رویت معماری نصب کردم.میشه راهنماییم کنید

کافیه Place a component رو بزنی و از فولدر لایت و لایتینگ فیکسچر، نور که میخوای رو انتخاب کنی و تو صحنه استفاده کنی
این پی دی افا میتونن کمکت کنن
http://www.aryaahora.com/revit/revitarchitecture/43--pdf-revit-architecture.html

davoodmax

عضو جدید
باسلام و تشكر از راهنماييتون
ميشه تصويري توضيح بدين - اين ندي رو متوجه نشدم
سپاسگذارم

nazanin1991

کاربر ممتاز
با سلام خدمت مهندسان گرامی....

اگه بخوام رو نما مثلا دور پنجره ها قاب بزارم با چه دستوری میشه این کارو انجام داد؟؟

mahans

عضو جدید
با سلام خدمت مهندسان گرامی....

اگه بخوام رو نما مثلا دور پنجره ها قاب بزارم با چه دستوری میشه این کارو انجام داد؟؟

از روش های مختلفی میشه این کار رو کرد.
اگه بخوای فقط این قاب بدون برجستگی باشه و فقط متریالش فرق داشته باشه با دستور split face
اگه بخوای این قاب با برجستگی باشه هم میشه از طریق mass این کارو کرد و هم از طریق model in- place

mohsen_1363

عضو جدید
سلام
من همه فمیلی ها و تمپلیت های 2013 رو از soft98 دانلود و در محل مربوطه کپی کردم
و علاوه بر این از قسمت روت / فایل لوکیشن مسیر ها رو معرفی کردم
اما بعد یه بار بستن دوباره همین پیغام موجود در عکس میاد و همه مسیر ها ی معرفی شده پاک میشن ؟
میشه لطفا راهنمایی کنید ؟

پیوست ها

• Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    87.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 2.jpg
    2.jpg
    59.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

mahans

عضو جدید
سلام
اما بعد یه بار بستن دوباره همین پیغام موجود در عکس میاد و همه مسیر ها ی معرفی شده پاک میشن ؟

در قسمت places که در همون پنجره قرار داره مسیر فایل و دیتیل رو معرفی کن....(places تو عکس ضمیمه قرار داره....)

مصومه

عضو جدید
سلام میخواستم بدونم آیا برای رویت هم موتور رندری هست؟ مثل وی ری برای تری دی مکس و غیره....؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام

تمپلیت رو بریز تو این فولدر:
C:\ProgramData\Autodesk\RVT 2014\Templates\US Metric

پروپرام دیتا یه فولدر هیدن تو درایو سی اه

Maryam.67

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
کسی می دونه چه جوری می تونم متریال فایلی رو که از رویت import شده تو 3d تبدیل به وی ری کنم
بهترین راه وارد کردن فایل با حفظ متریال چیه ؟
link revit
fbx یا cad
ممنون می شم اگه زود جواب بدین:gol:

khatoon 1

عضو جدید
تقاضای راهنمایی

تقاضای راهنمایی

من قبلا روی سیستمم آرچ ویژن داشتم و به راحتی میتونستم از آر پی سی استفاده کنم..........اما الان آرچ ویژن نذارم و از رویت2014 استفاده میکنم اما نمیتونم از آرپی سی تو کارهام بذارم
لطفا بگید آر پی سی ها را کجا کپی کنم که بشه تو کارام ارشون استفاده کنم؟؟؟:redface:

elnazzzzz

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه ببخشید که اسپم میشه
من با معرفی اینجا رویت رو شناختم و دنبال یادگیریش رفتم
یه سری فمیلی هم دارم که نمیدونم کجا میتونم براتون قرار بدم؟
راهنماییم کنید ممنون

jhangard

کاربر بیش فعال
سلام به همه ببخشید که اسپم میشه
من با معرفی اینجا رویت رو شناختم و دنبال یادگیریش رفتم
یه سری فمیلی هم دارم که نمیدونم کجا میتونم براتون قرار بدم؟
راهنماییم کنید ممنون
اینجا آپلود کنید لینک بدید
http://www.persiangig.com/
اگر فمیلی ارزشمند برا دانلود دارید لطف میکنید.
چون در revitcity برا دانلود خیلی هست...

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
من این پوشه رو تو مسیری که ذکر کردید ندارم ؟
revit 2014
windows 8 64

شاید چون ویندوز 8 اه فرق کرده جایی که RVT رو میریزه، کافیه تو سرچ ویندوز درایو C رو انتخاب کنید و RVT رو سرچ کنید
من ویندوز سون دارم و فایل تو این قسمته:
C:\ProgramData\Autodesk\RVT 2014

سلام دوستان
کسی می دونه چه جوری می تونم متریال فایلی رو که از رویت import شده تو 3d تبدیل به وی ری کنم
بهترین راه وارد کردن فایل با حفظ متریال چیه ؟
link revit
fbx یا cad
ممنون می شم اگه زود جواب بدین:gol:

اگر هر دو 2014 هستن بهترین حالت Link Revit اه که فرق چندانیم با FBX نمیکنه
یه کانورتر هست به اسم multi convertor که متریال و نورها رو تبدیل به وی ری میکنه، هر چند که اگر وی ری بلد باشید و یه کمی هم از تری دی مکس بدونید به راحتی با استفاده از دستور Select By leyer که گزینه اش کنار متریال بروزر هست میتونید برای تک تک اجزایی که وارد شدن متریال وی ریی تخصیص بدید، کمرا و اسکای لایت و سان لایتم باید از نوع وی ری باشن

من قبلا روی سیستمم آرچ ویژن داشتم و به راحتی میتونستم از آر پی سی استفاده کنم..........اما الان آرچ ویژن نذارم و از رویت2014 استفاده میکنم اما نمیتونم از آرپی سی تو کارهام بذارم
لطفا بگید آر پی سی ها را کجا کپی کنم که بشه تو کارام ارشون استفاده کنم؟؟؟:redface:

دو راه دارید:
1- آر پی سی ها رو که معمولا برای انسان، درخت یا ماشین هست تو بخش فمیلی تو فولدر خودشون بریزید، یا آر پی سی رو از فولدرش بگیرید و بکشید داخل رویت تا درست مثل فمیلی ها لود بشه و تو پراپرتیز اضافه خواهد شد و میتونید استفاده کنید

2- راه اصولی تر اینه که همون نرم افزار داشبوردشو نصب کنید و تو آپشن، بخش رندرینگ، تیک لوکال رو بدید و آدرس جایی که نرم افزار داشبورد نصب شده رو بدید و خود نرم افزاره رو انتخاب کنید

پیوست ها

• Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    21.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

kiana -m

عضو جدید
سلام دوستان ، من وقتی میخام کارم و حالت پرینتر رندر بگیرم این ارور که میگه فضای کافی برای رندر نداری میاد. برای حل مشکل چیکار کنم؟ لطفا راهنماییم کنید
Snapshot_2014-01-27_121142.jpg