رفع اشکال مربوط به:اموزش قدم به قدم REVIT

mohamata

عضو جدید
سلام
اگه بخایم رو نما کار کنیم تو رویت چطوری میشه مثلا قاب هایی دور پنجره درست کرد یا نمایی کلاسیک که جزییات داره با چه دستوری دیوارو تغییرش میشه داد؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام
اگه بخایم رو نما کار کنیم تو رویت چطوری میشه مثلا قاب هایی دور پنجره درست کرد یا نمایی کلاسیک که جزییات داره با چه دستوری دیوارو تغییرش میشه داد؟

با دو دستور swip و reveal پایین دستور wall تو بخش معماری، توصیه میکنم آموزشاشون رو از اینترنت پیدا کنید

nimaart

کاربر بیش فعال
سوال فوری

سوال فوری

سلام. میخوام یه دیوار مشبک با طرح مدولار درست کنم. یک فمیلی پنل کرتین وال تعریف کردم ولی وقت لود میکنم داخل پروژم تو قسمت تنظیمات کرتین وال چیزی نمیاد برای انتخاب کردن. مشکل کجاس به نظرتون؟ کجا رو ناقص انجام دادم :(

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
sweep امکان تغییر طول و عرض رو نداره راه دیگه واسه مدل کردن نما نیس؟

از قسمت کامپوننت، مد این پلیس، وال، بعد متونید اونجا هر شکل سوییپی که خواستی بسازید و تو پروژه لود کنید و استفاده کنید، دوست خوبم بهتره از پایه شروع کنی به یاد گرفتن، نرم افزاری نیست که بشه تیکه تیکه یاد گرفت

سلام. میخوام یه دیوار مشبک با طرح مدولار درست کنم. یک فمیلی پنل کرتین وال تعریف کردم ولی وقت لود میکنم داخل پروژم تو قسمت تنظیمات کرتین وال چیزی نمیاد برای انتخاب کردن. مشکل کجاس به نظرتون؟ کجا رو ناقص انجام دادم :(

فمیلی کرتین پنلی که ساختید رو نمیتونید با استفاده از دستور کرتین وال استفاده کنید، اگر طرحتون شبیه کرتین والایی که میشه ساخت نیست و طرح خاص داره باید با استفاده از مس اون دیوار یا حجم رو شبیه سازی کنید، بعد بهش اون شکل خاص رو بهش بدید

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
برای کد ارتفاعی 0.00± و درج علامت ± باید چیکار کرد؟

jhangard

کاربر بیش فعال
برای کد ارتفاعی 0.00± و درج علامت ± باید چیکار کرد؟
علامت ± رو کپی کن و برو annotate و spot elevation رسم کن و در properties در single/upper value prefix پیست کن. برای ارتفاعات + هم باید بری در edit type در unit format و + show تیک بزنی. اما برای 0.00± نباید تیک + داشته باشی وگرنه میشه 0.00+±. پس برای ارتفاع "صفر" یه دونه duplicate کن بدون +

آخرین ویرایش:

ArchitecT EhsaN

کاربر بیش فعال
کسی راه حلی برای این مشکل نداره؟ (سایت پلان، طبقه زیرزمین رو قطع میکنه)

Capture.jpg

kiana -m

عضو جدید
سلام
آبجکت سنتوری برای نما کلاسیک میخام، دوستان ممکنه راهنمایی کنید از کدوم سایت دانلود کنم؟ اگر کسی هم داره ممنون میشم برام بزاره.

LAYA_LD

عضو جدید
سلام
میخواستم بدونم کرسی چینی رو چطور باید در رویت کشید؟!!!اگه دیوار بکشیم یا از روی شناژ شروع میشه یا فونداسیون و یعنی زیر دیوار در یک تراز نیس و باید ادیت پروفایل کرد ....اگه هم مثل شناژ بکشیم مساله خودشو داره....کسی میدونه راه حلش چیه؟
ممنون میشم

z_r

عضو جدید
سلام واسه اکسپرت fbx چرا این گزینه فعال نمیشه تا خروجی مکس بگیرم؟

kiana -m

عضو جدید
سلام
میخواستم بدونم کرسی چینی رو چطور باید در رویت کشید؟!!!اگه دیوار بکشیم یا از روی شناژ شروع میشه یا فونداسیون و یعنی زیر دیوار در یک تراز نیس و باید ادیت پروفایل کرد ....اگه هم مثل شناژ بکشیم مساله خودشو داره....کسی میدونه راه حلش چیه؟
ممنون میشم
سلام
فکر کنم اگر کرسی چینی و با floor بکشید با ضخامت مورد نظر مشکلت حل بشه.

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام
ممنون میشم

سلام
کرسی چینی جزو دیوارها حساب میشه پس با همون ادیت تایپ و پراپرتیز تنظیماتش رو درست کنید و کار رو اصولی انجام بدیدف حتی اگر نیاز داشته باشید یکم بیشتر زحمت بکشید

LAYA_LD

عضو جدید
سلام
کرسی چینی جزو دیوارها حساب میشه پس با همون ادیت تایپ و پراپرتیز تنظیماتش رو درست کنید و کار رو اصولی انجام بدیدف حتی اگر نیاز داشته باشید یکم بیشتر زحمت بکشید
خیلی ممنونم...لطف کردین
منم میخوام دیتیلش کامل و درست باشه وگرنه که با کلی راههای مختلف میشه کشیدش

jhangard

کاربر بیش فعال
شناژ رو چطور میکشید شما؟ با دیوار؟
بتن مگر رو چطور؟ با slab؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
شناژ رو چطور میکشید شما؟ با دیوار؟
بتن مگر رو چطور؟ با slab؟

شنارژ و اینا که خودش دستوراتشو داره با همون اسلب ها که سه جور هستن، یکی زیر دیوارا قرار میده شنارژا رو، یکی پی رادیه میسازه، یکی هم پی گسترده

metalika777_h_g

عضو جدید
سلام و خسته نباشید ؛ ببخشید من رویت2013 رو نصب کردم ؛ کامل اکتیو هم کردم ولی فقط دیوار میکشه در و پنجره و ... نداره میگه تو فامیلی شما نیست راهی هست من این ها کلا موقع نصب نرم افزار نصب شه؟ یا تک تک باید دانلود کنم؟؟
:(

soheil18

کاربر فعال
سلام و خسته نباشید ؛ ببخشید من رویت2013 رو نصب کردم ؛ کامل اکتیو هم کردم ولی فقط دیوار میکشه در و پنجره و ... نداره میگه تو فامیلی شما نیست راهی هست من این ها کلا موقع نصب نرم افزار نصب شه؟ یا تک تک باید دانلود کنم؟؟
:(
سلام
شما باید از اینترنت فایل های US Metric Content for AutoDesk Revit 2013 رو دانلود کنید. حدودا 700MB
بعد از دانلود اونارو تو مسیر زیر کپی کنید:
C:\ProgramData\Autodesk\RAC 2013​

z_r

عضو جدید
چرا وقتی نور پردازی انجام میدم نور خاموشه..چطور روشن میشن؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز

منو رندر رو باز کن، نوع رندرگیری رو رو روشنایی مصنوعی (آرتیفیکیت لایت) بذار بعد همه نورهایی که داری رو نشون میده، هر لامپی رو که میخوای روشن باشه باید کنارش تیکش رو بزنی

nazanin1991

دستیار مدیر تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز

وقتی میخواهی رندر بگیری در قسمت scheme باید گزینه artifical only رو بزنی.....
این رندر برای شب با نور مصنوعی هستش....
در قسمت artifical light هم میتونی هر نوری و خواستی خاموش کنی تو رندر.....

metalika777_h_g

عضو جدید
سلام
شما باید از اینترنت فایل های US Metric Content for AutoDesk Revit 2013 رو دانلود کنید. حدودا 700MB
بعد از دانلود اونارو تو مسیر زیر کپی کنید:
C:\ProgramData\Autodesk\RAC 2013​

سلام مرسی دوست من ، من کاری که شما گفتین انجام دادم فایل های US Metric Content for AutoDesk Revit 2013 کامل دانلود کردم ، و تو rac 2013 کپی کردم ولی اصلا چیزی نمیاره مثلا اگه می خوام پنجره بکشم باید خودم بهش مسیر بدم و یک پنجره رو انتخاب کنم اصلا تو خود برنامه اضافه نمیشه :cry:

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز

سلام مرسی دوست من ، من کاری که شما گفتین انجام دادم فایل های US Metric Content for AutoDesk Revit 2013 کامل دانلود کردم ، و تو rac 2013 کپی کردم ولی اصلا چیزی نمیاره مثلا اگه می خوام پنجره بکشم باید خودم بهش مسیر بدم و یک پنجره رو انتخاب کنم اصلا تو خود برنامه اضافه نمیشه :cry:

به تصویر نگاه کن و ببین اون فایلی که دانلود کردی توش همه اینا هست یا نه؟
اگر هست اون فایلا رو کپی بگیر و درست تو شاخه ای که میبینی برو و پیست کن، همه موارد رو ریپلیس بزن تا فایلای جدید جایگزین فایلای قدیمی بشه
یادت باشه پروگرام دیتا یه فولدر هیدنه و باید تو فولدر آپشن تنظیم کنی که فایلای هیدن رو ببینی

metalika777_h_g

عضو جدید
به تصویر نگاه کن و ببین اون فایلی که دانلود کردی توش همه اینا هست یا نه؟
اگر هست اون فایلا رو کپی بگیر و درست تو شاخه ای که میبینی برو و پیست کن، همه موارد رو ریپلیس بزن تا فایلای جدید جایگزین فایلای قدیمی بشه
یادت باشه پروگرام دیتا یه فولدر هیدنه و باید تو فولدر آپشن تنظیم کنی که فایلای هیدن رو ببینی

دوست من خیلی ممنون از راهنماییتون ، من همه ی ایت فایلها رو دارم تمام این کارها رو هم کردم ؛ وقتی می خوام پنجره و در بکشم فقط یه نوع در و پنجره واسم میاره در حالی که تو این فایل ها 100 تا در و پنجره متفاوت هست واسه من فقط یه نوع وجود داره اسمش m fixed هست میشه یه کم راهنمایی کنین ؟ :(

soheil18

کاربر فعال

دوست من خیلی ممنون از راهنماییتون ، من همه ی ایت فایلها رو دارم تمام این کارها رو هم کردم ؛ وقتی می خوام پنجره و در بکشم فقط یه نوع در و پنجره واسم میاره در حالی که تو این فایل ها 100 تا در و پنجره متفاوت هست واسه من فقط یه نوع وجود داره اسمش m fixed هست میشه یه کم راهنمایی کنین ؟ :(

دوست عزیز در صفحه استارت آپ رویت در قسمت projects روی New کلیک کنید. بعدش Browse رو بزنید و از مسیر زیر
C:\ProgramData\Autodesk\RAC 2013\Templates\US Metric
تمپلیت DefaultMetric رو انتخاب کنید و ok کنید
حالا چندین مدل wall و... اضافه میشه
ولی برای وارد کردن مدل های متفاوت تر باید تو خود برنامه از سر برگ Insert روی load Family کلیک کنید و فمیلی مورد نظرتونو در پروژه لود کنید.

z_r

عضو جدید
دوستااااان لطفا کمکم کنین..من هنوز نتونستم این نما رو درست کنم..ee54a10a-f16f-4f27-a02c-73fe8b3c5dea.jpg

neda...

عضو جدید
دوستان من یه سازه کابلی توی کارم باید داشته باشم کسی میتونه کمک کنه؟