رفع اشکال مربوط به:اموزش قدم به قدم REVIT

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سییلام برو بچ...ببخشیدا تو رویت چجوری میشه مساحت گرفت؟؟؟

مساحت یه قسمتی رو میخوای یا مساحت کل پروژه رو؟
با area که میه منطقه میتونی تک تک فضاهاتو اد کنی و مساحت و حجمشون رو هم بصورت نمایشی و هم بصورت آنالیز (یعنی با استفاده از ساخت Schedule) نمایش بدی و بذای آنالیزهای بعدی استفاده کنی
دو حالت داره برای فضاهای بسته به صورت اتوماتیک فضای داخلی رو حساب میکنه، و برای فضاهایی که بسته نیستن مثل آشپزخونه میتونی با Room Separator یه خط جداکننده بین دو فضا بکشی و بعد با آی کون Room بصورت اتوماتیک اون فضا رو منطقه بندی کنی
از طریق Area and volume Camputaion میتونی نحوه محاسبات رو کنترل کنی، که از کجای دیوار شروع بشه محاسبه و همچنین فقط مساحت حساب بشه یا حجم هم حساب کنه؟
برای رنگ بندی فضاها هم تو پنل پراپرتیز قسمت Color Scheme حالت none رو به name تغییر بده تا رنگ بندی ها هم فعال شن و میتونی رنگ بندی ها رو هم با دلخواه خودت تنظیم کنی (فقط همشو قرمز یا صورتی نکن :دییی)
بالاشم فورگروند و بک گروند برای نحوه نمایش منطقه بندیا، رو یا پشت اشیاییه که تو صحنه هست

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرسی ولی من درست متوجه نمیشم...ینی اگه بخوام مثلا مساحت یه اتاقو به دست بیارم دقیقا باید چیکار کنم؟
areaبعد کدوم قسمت؟باندری بکشم یا کار دیگه؟؟ بعد باید چیکار کنم که مساحتو نشون بده؟؟؟
و اینکه مثلا مساحت سطح یه دیوار چی؟؟؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
مرسی ولی من درست متوجه نمیشم...ینی اگه بخوام مثلا مساحت یه اتاقو به دست بیارم دقیقا باید چیکار کنم؟
areaبعد کدوم قسمت؟باندری بکشم یا کار دیگه؟؟ بعد باید چیکار کنم که مساحتو نشون بده؟؟؟
و اینکه مثلا مساحت سطح یه دیوار چی؟؟؟

برای محیط بسته ای مثل اتاق کافیه فقط روی room کلیک کنی و روی اون اتاق موس رو ببری یه علامت + میاد که میتونی هرجایی از اون سطح بسته کلیک کنی و میبینی یه شماره میاد و یه name
با کلیک روی اون تگ ایجاد شده میتونی اسم اتاق یا فضا رو بنویسی، وقتی روی تگ ایجاد شده کلیک میکنی تو پراپرتیز تنظیمات مخصوص به اون میاد و تو ادیت تایپ میتونی تنظیم کنی که area هم نمایش داده بشه
برای اشچدل هم توضیحش خیلی طولانیه، بگرد جزوه مهندس آریانی رو دانلود کنف خوب توضیح داده یه سری مسائلو
برای دیوار و در و پنجره و هر چیز دیگه ای تو پراپرتیز مخصوص به خودشون تو قسمت area مساحتوشن رو به مترمربع نوشته

آخرین ویرایش:

khatoon 1

عضو جدید
دوستان من با ي مشكل روبرو شدم.....در جابه جايي سيستم ،آر پي سي هاي استفاده شده را روي سيستم جديد پيدا نميكنم.چيكار كنم؟؟

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چی میشه که یه سری تغییرات میدی اما دیده نمیشه؟؟!!!
مثلا من دیوارو تا لول 9میارم بالا توی پراپرتیز هم نوشته که تا لول 9اومده...اما نه توی پلان دیده میشه و نه تری دیش
:confused:

Bacchus

عضو جدید
دوستان من می خوام برای گوشه های سایتم که با توپوگرافی درستش کردم دیواری قرار بدم که زیر صفحه توپوگرافی شده معلوم نباشه.
در سمپل رویت این کار رو کرده.

این رو با ماس درست که نکرده؟
مسئله بعد این هست من چطور می تونم گوشه های توپوگرافی رو انتخاب کنم و مثلا فرم دیوار یا همینی که در عکس می بینید رو ایجاد کنم؟

seren

عضو جدید
سلام دوستان...میشه به سوالم جوابم بدین؟؟؟؟
سلام باید وقتی در نمای سه بعدی هستین از قسمت export فایل رو به اتوکد تبدیل کنید البته من شنیدم که مستقیم هم میشه به مکس تبدیل کرد ولی شخصا این کارو نکردم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mehot1

عضو جدید
بله باید به fbx خروجی بگیری و ببری مکس ، حواست باشه تکسچر هات بعضی موقع نمیاد
بابا میخوای ببری مکس چیکار ، ؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
دوستان من می خوام برای گوشه های سایتم که با توپوگرافی درستش کردم دیواری قرار بدم که زیر صفحه توپوگرافی شده معلوم نباشه.
در سمپل رویت این کار رو کرده.

این رو با ماس درست که نکرده؟
مسئله بعد این هست من چطور می تونم گوشه های توپوگرافی رو انتخاب کنم و مثلا فرم دیوار یا همینی که در عکس می بینید رو ایجاد کنم؟

متاسفانه تو توپوگرافی من دو تا مشکل دارم که هرچقدر هم میگردم تو آموزشای ایرانی و خارجی نمیفهمم چطور اینکار رو کردن؟
یکیش همین ضخامت توپوگرافیه که نمیدونم چطوری میشه؟
یکی هم نحوه محاسبه و متره خاکبرداری و خاکریزیه، البته این رو تا یه جاهاییش بلدم اما نحوه متره اشه بلد نیستم

اگر کسی به نتیجه ای رسید لطفا آموزششو بذاره همه استفاده کنن

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
مثلا من دیوارو تا لول 9میارم بالا توی پراپرتیز هم نوشته که تا لول 9اومده...اما نه توی پلان دیده میشه و نه تری دیش

اولین باره میشنوم
ببین جلوی اسم دیوار تو پنجره پراپرتیز ننوشته فِیلد؟

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

نگین جون میشه بگی چطوری تا لول نه بالا بردیش
اگه جلو unconected زدی لول9 و تغییری ایجاد نشد احتمالا دیوارت به یه فلور attach شده که در این صورت دیوار از جاش تکون نمیخوره.

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
متاسفانه تو توپوگرافی من دو تا مشکل دارم که هرچقدر هم میگردم تو آموزشای ایرانی و خارجی نمیفهمم چطور اینکار رو کردن؟
یکیش همین ضخامت توپوگرافیه که نمیدونم چطوری میشه؟
یکی هم نحوه محاسبه و متره خاکبرداری و خاکریزیه، البته این رو تا یه جاهاییش بلدم اما نحوه متره اشه بلد نیستم

اگر کسی به نتیجه ای رسید لطفا آموزششو بذاره همه استفاده کنن
سلام احسان
منظورت از اینکه با ضخامت توپوگرافی مشکل داری چیه؟
منظورت همین برش دادن . عمود کردن اطراف توپوگرافیه؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
اگه جلو unconected زدی لول9 و تغییری ایجاد نشد احتمالا دیوارت به یه فلور attach شده که در این صورت دیوار از جاش تکون نمیخوره.

اگر اون دیوار اتچ شده باشه مثلا به لول 6 و بخوایم تا لول 9 بالا ببریمش یه پیغام خطا میده و میگه میخوای از اتچ یا جوین در بیارم دیوار رو؟ شما هم طبیعتا میگی بله، اما میبینی دیوار تو همون لول 6 مونده و نرفته تا لول 9 و وقتی روش کلیک میکنی میبینی یه باکس برای دیوار ظاهر میشه که تا لول 9 هست اما دیوارت تا لول 6 رفته بالا (این مشکلو من قبلا دیده بودم اما اینکه کل دیوار دیده نشه فقط میتونه یه دلیل داشته باشه اونم خودبخود فایل مربوط به نوع دیوار خراب شده باشه که در اونصوزت جلوش میزنه فِیلد)

سلام احسان
منظورت از اینکه با ضخامت توپوگرافی مشکل داری چیه؟
منظورت همین برش دادن . عمود کردن اطراف توپوگرافیه؟

میدونم چی میخوای بگی، میخوای بگی که با سکشن باکس باید اینکار رو بکنم تا گوشه ها رو مثل ضخامت سایت نشون بده اما داخل سایت تو پر نمیشه، البته از اسمشم پیداست که سایت رو بصورت سورفیس ایجاد میکنه و نمیشه بهش ایرادیم گرفت

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگر اون دیوار اتچ شده باشه مثلا به لول 6 و بخوایم تا لول 9 بالا ببریمش یه پیغام خطا میده و میگه میخوای از اتچ یا جوین در بیارم دیوار رو؟ شما هم طبیعتا میگی بله، اما میبینی دیوار تو همون لول 6 مونده و نرفته تا لول 9 و وقتی روش کلیک میکنی میبینی یه باکس برای دیوار ظاهر میشه که تا لول 9 هست اما دیوارت تا لول 6 رفته بالا (این مشکلو من قبلا دیده بودم اما اینکه کل دیوار دیده نشه فقط میتونه یه دلیل داشته باشه اونم خودبخود فایل مربوط به نوع دیوار خراب شده باشه که در اونصوزت جلوش میزنه فِیلد)

میدونم چی میخوای بگی، میخوای بگی که با سکشن باکس باید اینکار رو بکنم تا گوشه ها رو مثل ضخامت سایت نشون بده اما داخل سایت تو پر نمیشه، البته از اسمشم پیداست که سایت رو بصورت سورفیس ایجاد میکنه و نمیشه بهش ایرادیم گرفت
نه من از سکشن باکس استفاده نمیکنم
کلا توپو گرافی تو رویت تو خالیه. کاری که من میکنم اینه که توپو گرافی رو با split surface برش میزنم و قسمت اضافی توپوگرافی رو حذف میکنم و زیر لبه ی توپوگرافی دیوار میکشم و بعد دیوارو edit profile میکنم و به زیر توپوگرافی میچسبونم.
اگه توپوگرافیمون شیب منطقی و تقریبا منظمی داشته باشه کاره سختی نیست. ولی هنوزم خودم فک میکنم راه استانداردش یه چیزه دیگس.

MARY TANHA

عضو جدید
من هم با 2011 امتحان كردم....نشد.دوستان گفتن مكس ديزاين 2013 جواب ميده.هنوز امتحان نكردم.اگه كسي اينكار را انجام داده و جواب گامل گرفته به ما هم بگهممنون

آخرین ویرایش توسط مدیر:

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

نه آنکانکتد نزدم تا لول 9بردمش..اما گاهی از این مشکلا دارم...نمیدونم چرا:دی

rahaaaaa

عضو جدید
[h=2]http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon14.gif تبدیل فایل رویت به مکس یا وی ری[/h]چطور میشه رویت رو برد تو مس با متریالاش؟
.میشه به سوالم جوابم بدین؟؟؟؟

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon14.gif تبدیل فایل رویت به مکس یا وی ری

چطور میشه رویت رو برد تو مس با متریالاش؟
.میشه به سوالم جوابم بدین؟؟؟؟

باید تو نمای سه بعدی پروژتون از اون علامت R که گوشه ی بالا سمت چپ هست وارد EXPORT بشین و فایلتون رو با فرمت FBX ذخیره کنید.

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
باید تو نمای سه بعدی پروژتون از اون علامت R که گوشه ی بالا سمت چپ هست وارد EXPORT بشین و فایلتون رو با فرمت FBX ذخیره کنید.

به حرفای احسان این رو اضافه کنم که باید فایل رو تو 3d max design هم ورژن رویتت استفاده کنی، یعنی اگر رویتت 2013 بود، max design 2013 باید داشته باشی

البته دیدم تو 3ds max 2013 هم لینک رویت هست اما هنوز امتحان نکردم ببینم درست کار میکنه یا نه؟

mahsa1984

عضو جدید
سلام دوستان من یه سوالی داشتم
من رویت بلد نیستم ولی میخوام در حد خیلی خوبی یاد بگیرم.به نظر شما ارزش داره برم کلاس یا میتونم خودم یاد بگیرم.من سی دی آموزشی اتودسک رو دارم
لطفا اگر آموزشگاه مطمئن میشناسید بهم بگید.من حلما رو می شناسم که 250 میگیره نمیدونم ارزششو داره یا نه
ممنون میشم کمکم کنید:smile:

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان من یه سوالی داشتم
من رویت بلد نیستم ولی میخوام در حد خیلی خوبی یاد بگیرم.به نظر شما ارزش داره برم کلاس یا میتونم خودم یاد بگیرم.من سی دی آموزشی اتودسک رو دارم
لطفا اگر آموزشگاه مطمئن میشناسید بهم بگید.من حلما رو می شناسم که 250 میگیره نمیدونم ارزششو داره یا نه
ممنون میشم کمکم کنید:smile:

سلام
مطمئنا اگه برید کلاس اصولی تر یاد میگیرید. و میتونید رفع اشکال کنید.
ولی میتونید تو خونه هم یاد بگیرید.
من خودم تو خونه یاد گرفتم.

mmmahsa

عضو جدید
سلام بچه ها جون
میشه یه کمکی بهم بکنین
بدجوری گیر کردم،زیادم وقت ندارم:cry:
من چجوری تو رویت از حجمم که تو تری دی مکس بوده مقطع بزنم
نما بلدم
اما مقطع نمیدئنم نمیشه انگار،همش نما میده:w06:
راستی رویت 2013 دارم
خواهش میکنم یکی بهم بگه

آخرین ویرایش:

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام بچه ها جون
میشه یه کمکی بهم بکنین
بدجوری گیر کردم،زیادم وقت ندارم:cry:
من چجوری تو رویت از حجمم که تو تری دی مکس بوده مقطع بزنم
نما بلدم
اما مقطع نمیدئنم نمیشه انگار،همش نما میده:w06:
راستی رویت 2013 دارم
خواهش میکنم یکی بهم بگه

اونطور که من فهمیدم حجمت رو از تری دی مکس آوردی و الان کاملا بصورت مس وارد شده و کارای مربوط بهش رو انجام دادی
برای مقطع کافیه از پنل view، آی کون section رو بزنی و هر جایی که خواستی خط مقطع رو بکشی
2.jpg

mmmahsa

عضو جدید
اونطور که من فهمیدم حجمت رو از تری دی مکس آوردی و الان کاملا بصورت مس وارد شده و کارای مربوط بهش رو انجام دادی
برای مقطع کافیه از پنل view، آی کون section رو بزنی و هر جایی که خواستی خط مقطع رو بکشی
مشاهده پیوست 126547

مرسی
بله کلا تو تری دی حجم زده شده
اما با همین section که میگیرم. اصلا برش نمیزنه، یعنی نما بهم میده

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرسی
بله کلا تو تری دی حجم زده شده
اما با همین section که میگیرم. اصلا برش نمیزنه، یعنی نما بهم میده

یه کار دیگه کن
تو نمای سه بعدی از تو منوی properties تیکه جلوی section box فعال کن بعد یه مکعب دور کارت قرار میگیره با برخورد این مکعب به فرمت برش سه بعدی ایجاد میشه
امتحان کن

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام/رویت از این فاز2 ها اماده داره که دانلود کرد؟
در چه حدی فاز2 میکنه؟
دیوارشو دیدم و میدونم ولی در مورد سقف و کف وپله و پی ...کل پروژه و یه سری جزییاتی که منحصر پروژه هست و نیست،چطور؟

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
در چه حدی فاز2 میکنه؟
دیوارشو دیدم و میدونم ولی در مورد سقف و کف وپله و پی ...کل پروژه و یه سری جزییاتی که منحصر پروژه هست و نیست،چطور؟

دیوارو که خودت میدونی سقف هم سقف کاذب رو میده ولی دیتیل ریز مثل آویز ها رو نمیده پله رو میشه خیلی کارا باهاش کرد فرم های مختلف نرده های مختلف گذاشت در حد عایق حرارتی و رطوبتی هم میتونه بذاره تو دیتیلای 2 بعدی دیتیل کلی کارو میتونی باهاش انجام بدی تا همون مرحله عایق کاری یا اگه سازه خاص داری کارای تکمیلیشو تو کد انجام بدی سریع تره ولی اگه دیتیلت واقعا دیتیل باشه باید خودت 3 بعدی بسازیش و ازش مقطع بزنی هچ ها رو هم با متریالای خود رویت میتونی بذاری میتونی هم تو خود کد اضافه کنی

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
در چه حدی فاز2 میکنه؟

دیوارو که خودت میدونی سقف هم سقف کاذب رو میده ولی دیتیل ریز مثل آویز ها رو نمیده پله رو میشه خیلی کارا باهاش کرد فرم های مختلف نرده های مختلف گذاشت در حد عایق حرارتی و رطوبتی هم میتونه بذاره تو دیتیلای 2 بعدی دیتیل کلی کارو میتونی باهاش انجام بدی تا همون مرحله عایق کاری یا اگه سازه خاص داری کارای تکمیلیشو تو کد انجام بدی سریع تره ولی اگه دیتیلت واقعا دیتیل باشه باید خودت 3 بعدی بسازیش و ازش مقطع بزنی هچ ها رو هم با متریالای خود رویت میتونی بذاری میتونی هم تو خود کد اضافه کنی

دیوارها و سقف و کف و سقف کاذب با آویزاش و فونداسیون با شبکه مششو پنجره ها و درب ها با پروفیل هاش رو و هر چی رو که فکرشو بکنی هم خودش میده، هم بصورت دیتیل های دو بعدی میتونی خودت بکشی، هم میتونی فایل های جزئیات اتوکد رو مستقیما بیاری تو رویت و تو شیت بذاری
از همه مهم تر یه سری شرکت ها یه سری پلاگین دادن که به سرعت و به راحتی میتونی همه اینها رو با جزئیات با چندتا کلیک بکشی

رویت یه نرم افزاریه، آدم خودش میتونه تا یه حدی یاد بگیره و شایدم بگه چقدر آسونه، اما از یه جا به بعدش یه سری چیزا داره که تو چشم نیست، تا ندونیم چطوری میشه ازشون استفاده کرد و چطوری میشه از ترکیب یه سری دستور استفاده کرد تو یه سطحی گیر میکنیم

MARY TANHA

عضو جدید
به حرفای احسان این رو اضافه کنم که باید فایل رو تو 3d max design هم ورژن رویتت استفاده کنی، یعنی اگر رویتت 2013 بود، max design 2013 باید داشته باشی

البته دیدم تو 3ds max 2013 هم لینک رویت هست اما هنوز امتحان نکردم ببینم درست کار میکنه یا نه؟

دوست عزيز من از رويت 2011 و مكس 2011 استفاده كردم.متريال اصلا انتقال پيدا نكرد.دوربين بهم خورده بود.........ميشه راهنماييم كنيد