رفع اشکال مربوط به:اموزش قدم به قدم REVIT

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
مرسی،کشیدم یکیشو بعدهم میرور کردم برا سه تای دیگه ولی بینشون یعنی بین قوس ها فاصله میافته! برا همین پرسیدم که شاید راه دیگه ایی داشته باشه

احتمالا شما بتونید بکشید، پس توضیح میدم چیکار باید بکنید

20150606_024918.jpg

اون چهارضلعی پای کار رو شما باید در نظر بگیرید و یگ چهارمش یعنی یه مثل این شکلی ایجاد کنید با قرار دادن نقاط یک تا سه روی یک صفحه (پلین) و بعد ایجاد اون مثلث (رفرنس لاین) و قرار دادن نقاط 4 و 5 روی صفحات مخصوص به خودشون (صفحه افقی اشون)

بعد کافیه یه نقطه روی نقطه 03 قرار بدین (رویت اخطار میده که یه نقطه روی نقطه قبل ایجاد کردید) و با درگ بکشیدش بالاتر از روی نقطه قبلی و بعد تو پراپرتیز اون نقطه دیستنس (فاصله از نقطه مرجع که روش قرار گرفته بود) رو تنظیم کنید
برای نقاط 04 و 05 هم همین کار رو بکنید و برای هر دوشون یه دیستنس مشترک تعریف کنید (چون این دوتا نقطه می خوان همیشه به اندازه ارتفاع حرکت کنن)
حالا چهارچوب قوس شما آماده است .... کافیه نقطه 01 و 04 ارتفاع داده شده و 03 ارتفاع داده شده رو انتخاب کنید و اون علامت خط کرو رو بزنید تا یه خط کرو ایجاد بشه --- برای 02 و 05 و 01 باهم --- و 01 و 02
هم باهم اینکار رو بکنید تا یه مثلث اما سه بعدی پارامتریک شده ایجاد شه
کار تمومه ... حالا اون سه خط رو باهم انتخاب کنید و سالید رو بزنید ..... بقیه اش به سلیقه خودتونه که کدوم رو انتخاب می کنید ... اون نوع سالید صفحه ای یا ضخامت دار

امیدوارم متوجه شده باشید .... اگر حتی یه بار هم قبلا با پارامتریک کردن نقاط کار کرده باشید انجامش خیلی راحته ...... در پایان کافیه فقط ارتفاع نقطه 03 برای نوک قوس و ارتفاع 04 و 05 برای تنظیم انحنای قوس رو تنظیم کنید .... حتی بعدها می تونید براشون فرمول بنویسید

kiana -m

عضو جدید
سلام دوستان
من به کانتنت رویت 2014 نیاز دارم اگر کسی داره لطفا بهم بده.

yasi.6539

عضو جدید
احتمالا شما بتونید بکشید، پس توضیح میدم چیکار باید بکنید

مشاهده پیوست 242095

اون چهارضلعی پای کار رو شما باید در نظر بگیرید و یگ چهارمش یعنی یه مثل این شکلی ایجاد کنید با قرار دادن نقاط یک تا سه روی یک صفحه (پلین) و بعد ایجاد اون مثلث (رفرنس لاین) و قرار دادن نقاط 4 و 5 روی صفحات مخصوص به خودشون (صفحه افقی اشون)

بعد کافیه یه نقطه روی نقطه 03 قرار بدین (رویت اخطار میده که یه نقطه روی نقطه قبل ایجاد کردید) و با درگ بکشیدش بالاتر از روی نقطه قبلی و بعد تو پراپرتیز اون نقطه دیستنس (فاصله از نقطه مرجع که روش قرار گرفته بود) رو تنظیم کنید
برای نقاط 04 و 05 هم همین کار رو بکنید و برای هر دوشون یه دیستنس مشترک تعریف کنید (چون این دوتا نقطه می خوان همیشه به اندازه ارتفاع حرکت کنن)
حالا چهارچوب قوس شما آماده است .... کافیه نقطه 01 و 04 ارتفاع داده شده و 03 ارتفاع داده شده رو انتخاب کنید و اون علامت خط کرو رو بزنید تا یه خط کرو ایجاد بشه --- برای 02 و 05 و 01 باهم --- و 01 و 02
هم باهم اینکار رو بکنید تا یه مثلث اما سه بعدی پارامتریک شده ایجاد شه
کار تمومه ... حالا اون سه خط رو باهم انتخاب کنید و سالید رو بزنید ..... بقیه اش به سلیقه خودتونه که کدوم رو انتخاب می کنید ... اون نوع سالید صفحه ای یا ضخامت دار

امیدوارم متوجه شده باشید .... اگر حتی یه بار هم قبلا با پارامتریک کردن نقاط کار کرده باشید انجامش خیلی راحته ...... در پایان کافیه فقط ارتفاع نقطه 03 برای نوک قوس و ارتفاع 04 و 05 برای تنظیم انحنای قوس رو تنظیم کنید .... حتی بعدها می تونید براشون فرمول بنویسید

سلام مرسی از جوابتون، ممنون که سریع جواب میدید
من یکم متوجه جوابتون نشدم یعنی یه ref plane افقی و یه دونه عمودی بکشم و بعدش توی mas این مثلث رو بکشم و نقاط 1تا 5 رو با سگمنت بذارم و بعدش تنظیمشون کنم تا قوسم درست شه و بعد solide کنم؟منظورتون از پارامتریک کردن نقاط هم متوجه نشدم
من یه طوره دیگه سعی کردم شاید بشه یعنی اومدم دوتا ref plane افقی و عمودی کشیدم و بعد چهارچوب شکلم یعنی یه مربع 1.40*1.40 رو کشیدم و بعد با توجه به اون و با استفاده از ref plan ام یه قوس با ارتفاع 0.5 و یه ضخامت زدم و اونو extrusion کردم تا مثه یه طاق قوسی بشه برا اون مربعِ بعدش یه حالت طاق مانند رو کشیدم و باvoid می کشم روی اون تا اضافه هاشو پاک بشه و یه همچین شکلی بدست اومد که از زیرش شبیه هست ولی از روش نمیدونم میشه بهش گفت چهار طاقی یا نه! البته توی اینجا این زیر زمین اجرا میشه و با قسمت خارجیش کاری ندارند ولی میخواستم بدونم برا خودم ،بنظر راحت میاد کشیدنش ولی نشده...
IMG_2456.jpg

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام مرسی از جوابتون، ممنون که سریع جواب میدید
من یکم متوجه جوابتون نشدم یعنی یه ref plane افقی و یه دونه عمودی بکشم و بعدش توی mas این مثلث رو بکشم و نقاط 1تا 5 رو با سگمنت بذارم و بعدش تنظیمشون کنم تا قوسم درست شه و بعد solide کنم؟منظورتون از پارامتریک کردن نقاط هم متوجه نشدم
من یه طوره دیگه سعی کردم شاید بشه یعنی اومدم دوتا ref plane افقی و عمودی کشیدم و بعد چهارچوب شکلم یعنی یه مربع 1.40*1.40 رو کشیدم و بعد با توجه به اون و با استفاده از ref plan ام یه قوس با ارتفاع 0.5 و یه ضخامت زدم و اونو extrusion کردم تا مثه یه طاق قوسی بشه برا اون مربعِ بعدش یه حالت طاق مانند رو کشیدم و باvoid می کشم روی اون تا اضافه هاشو پاک بشه و یه همچین شکلی بدست اومد که از زیرش شبیه هست ولی از روش نمیدونم میشه بهش گفت چهار طاقی یا نه! البته توی اینجا این زیر زمین اجرا میشه و با قسمت خارجیش کاری ندارند ولی میخواستم بدونم برا خودم ،بنظر راحت میاد کشیدنش ولی نشده...
مشاهده پیوست 242328

این رو ببینید

https://www.youtube.com/watch?v=HSm_Ye3yd6I

بعد دیدنش نتونستید بسازید باز بگید توضیح بدم .... تو نقطه گذاریا به نحوه انتخاب پلین ها برای گذاشتن نقطه بعدی دقت کنید

yasi.6539

عضو جدید
این رو ببینید

https://www.youtube.com/watch?v=HSm_Ye3yd6I

بعد دیدنش نتونستید بسازید باز بگید توضیح بدم .... تو نقطه گذاریا به نحوه انتخاب پلین ها برای گذاشتن نقطه بعدی دقت کنید

خیلی خوب بود ممنونم از وقتی که میذارید، فیلم رو دیدم ولی چرا یه گزینه توی رویت من فعال نیست که بتونم نقاط رو در سه جهت تغییر بدم!

RE2.jpgمشاهده پیوست 242370

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
خیلی خوب بود ممنونم از وقتی که میذارید، فیلم رو دیدم ولی چرا یه گزینه توی رویت من فعال نیست که بتونم نقاط رو در سه جهت تغییر بدم!

مشاهده پیوست 242369مشاهده پیوست 242370

برای کار با آداپتیو پوینت ها باید تمپلیت مخصوص خودشون رو باز کنید، یعنی اون تمپلیت هایی که آداپتیو هستن مثل Generic Model Adaptive

kiana -m

عضو جدید
سلام
من با نقشه توپوگرافی کدی که توی رویت ایمپورت کردم به توپوسرفیس ساختم ولی فقظ به پوسته هست و زیرش ضخامت نداره، چیکار باید انجام بدم که مثل این توپوسرفیس بشه؟]

پیوست ها

• toposurface.jpg
    toposurface.jpg
    31.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

urmo

کاربر فعال
Untitled.jpg

همین طور که در تصویر می بینید در حالبت سه بعدی وقتی به توپوگرافی نگاه میکنید فقط به صورت یک صفحه دیده میشه ولی ذاتا در خود رویت به صورت تو پر هستش وقتی section box رو فعال کنید و برش از داخل سایت بزنید مثل شکل بالا تصویرتون دیده میشه قسمتی که با section box برش داده شده تو پر و قسمت بدون برش بصورت صفحه دیده میشه

urmo

کاربر فعال
002.jpg
و برای دیده نشدن باکس دور هم میتونید از قسمت visibility/graphic (کلید میانبر vv) درتب annotation تیک section box رو بردارید تا باکس دوری نمایش داده نشه;)

kiana -m

عضو جدید
مشاهده پیوست 242421
و برای دیده نشدن باکس دور هم میتونید از قسمت visibility/graphic (کلید میانبر vv) درتب annotation تیک section box رو بردارید تا باکس دوری نمایش داده نشه;)
خیلی ممنون، من سکشن باکس و فعا ل کردم ولی توپورفیس من این شکلی شد ، ففط جاهایی که سکشن باکس رد شده توپر دیده میشه؟
Capture.jpg

urmo

کاربر فعال
بله فقط قسمت های که برش خورده دیده میشه اگه میخوای یک قسمت خاص را تا حدی برش بزنید باید توپوگرافی رو بزرگتر ترسیم کنید اون موقع به شکل مربع مستطیل میتونید نمایش بدین

kiana -m

عضو جدید
اگر بخایم بدون ایمپورت کردن نقشه کد توپوگرافی ،توپوسرفیس و تو رویت بکشیم چه کار باید بکنیم؟

urmo

کاربر فعال
اگه یک توپوگرافی وسیع دارین که برداشت شده بهتره از قسمت create from import توپو رو بسازین بعد ویرایش کنیم برای سایت خودتون
اما اگه میخواین به صورت دستی توپو رو بسازید باید تو قسمت توپوسرفیس گزینه place point رو انتخاب کنید بعد از پوینت کردن 3 نقطه سطح شما ساخته میشه و موقع کلیک کردن هر یک از نقاط تو قسمت elevation در نوار ابزار modify ارتفاع مورد نظرتون رو وارد بعد کلیک کنید
به همین سادگی

تبسم

عضو جدید
سلام دوستان امکان داره راهنمایی کنین؟من تو دستور split element چه جوری می تونم عدد دقیق بدم؟مثلا میخوام 5.20 برش بخوره؟و سوال بعدی اینکه snap ها تو رویت مثل اتوکد هست؟کجاست تنظیمات این snap ها؟

تبسم

عضو جدید
دستور wallیه اسم ;location line این قسمت رو میشه توضیح بدین که انتخاب این حالت ها دقیقا چه ضرورتی داره و تفاوتش در چیه؟

mahans

عضو جدید
سلام دوستان امکان داره راهنمایی کنین؟من تو دستور split element چه جوری می تونم عدد دقیق بدم؟مثلا میخوام 5.20 برش بخوره؟و سوال بعدی اینکه snap ها تو رویت مثل اتوکد هست؟کجاست تنظیمات این snap ها؟

سلام...
برای تنظیمات snaps باید طبق عکس عمکل کنید
Capture.jpg

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
دستور wallیه اسم ;location line این قسمت رو میشه توضیح بدین که انتخاب این حالت ها دقیقا چه ضرورتی داره و تفاوتش در چیه؟

درواقع لوکیشن لاین خطیه که قرارگیری دیوارها بر اساس اون نسبت به هم تنظیم میشن ......... مثلا دیوراها بر اساس لایه خارجیشون کنار هم قرار بگیرند یا لایه داخلیشون یا وسط دیوار یا وسط قسمت اصلی دیوار یا کور دیوار و غیره ... توصیه می کنم پی دی اف های آقای آریانی رو از اینترنت دانلود کنید برای شروع خوبن

سلام...
برای تنظیمات snaps باید طبق عکس عمکل کنید
مشاهده پیوست 242698

اسنپ ها رو گفتن برا همین فقط اسپلیت رو می گم ....... دو نوع اسپلیت داریم یکی خودش گپ یا فاصله ایجاد می کنه که عدد می تونید بدید اما اون عدد تو یه بازه خاصی باید باشه که خودش بهتون میگه تو چه بازه ای .... دومی رو می تونید هر چقدر خواستید گپ ایجاد کنید، به اینصورت که دستور اسپلیت رو میزنید و تو دو نقطه با فاصله از هم کلیک می کنید تا گپ ایجاد بشه ... بعد با دستور دیمنژن لاین (اندازه گذاری) گپ رو اندازه گذاری می کنید و بعدش رو دیوار کلیک می کنید و عدد فاصله دو گپ به رنگ آبی در میاد روش کلیک می کنید و عدد موردنظرتون رو می دید

kiana -m

عضو جدید
من رویت 2014 دارم و از content 2011 استفاده میکنم. ولی متربال ها بسبار ناقص و کم هستن ، میخاستم بدونم راهی هست که متریال هام کامل و درست بشن ؟

yasi.6539

عضو جدید
سلام، ببخشید من میخوام یه پایه سنگی برای زنگهای یه مجتمع مدل کنم این یه فرمِ اس مانندِ که حدودا یه 10 سانتش زاویه اش با دیوار یکیه یعنی صافِ و بعدش فرم اس مانند میشه که در بالای اون چرخش هم داره ، این مدلی که من با مس کشیدم باید یکم منحنی نرم تر باشد اس مانند باشه و بالای اون یه چرخشی هم داشته باشه..کسی از دوستان میتونه راهنمایی کنه

S.jpgS1.jpg

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام، ببخشید من میخوام یه پایه سنگی برای زنگهای یه مجتمع مدل کنم این یه فرمِ اس مانندِ که حدودا یه 10 سانتش زاویه اش با دیوار یکیه یعنی صافِ و بعدش فرم اس مانند میشه که در بالای اون چرخش هم داره ، این مدلی که من با مس کشیدم باید یکم منحنی نرم تر باشد اس مانند باشه و بالای اون یه چرخشی هم داشته باشه..کسی از دوستان میتونه راهنمایی کنه

مشاهده پیوست 242758مشاهده پیوست 242759

تو مس رویت دو تا خط به شکلی که میگید (اس مانند) بکشید، یکی برای گوش جلویی و دومی برای گوشه عقبی دیوارتون
بعد اون دو خط رو سلکت کنید و سالید رو بزنید تا اون مس بصورت یه صفحه ایجاد شه
بعدش می تونید با استفاده از یکی از دستورای فلور یا وال بای فیس اون شکلی که میخواهید رو بسازید

yasi.6539

عضو جدید
تو مس رویت دو تا خط به شکلی که میگید (اس مانند) بکشید، یکی برای گوش جلویی و دومی برای گوشه عقبی دیوارتون
بعد اون دو خط رو سلکت کنید و سالید رو بزنید تا اون مس بصورت یه صفحه ایجاد شه
بعدش می تونید با استفاده از یکی از دستورای فلور یا وال بای فیس اون شکلی که میخواهید رو بسازید
ممنون ، آخه اون بالاش باید یه چرخشم داشته باشه اون چطور میشه؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
ممنون ، آخه اون بالاش باید یه چرخشم داشته باشه اون چطور میشه؟

شما تنها کافیه بتونید اون دو خطی که میخوان به شکلی که میخواین بچرخن رو بکشید و بعد سالید رو بزنید
کشیدن اون دو خط بر می گرده به نحوه کار با خطوط و خیلی وقتام نقطه گذاری تو فضا برای ساخت اون خطوط و تفکر بصری
با عکسی که شما گذاشتید و با توضیحی که دادید من دقیقا متوجه نشدم شکل نهایی چی خواهد بود ... اگر می تونید و یه کاغذ شکل رو بکشید و عکس بگیرید تا بیشتر بشه متوجه شد شکل نهایی چطور خواهد بود؟

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان من یه دستوری رو یادم رفته چجوری عکس و تصویر مینداختیم روی اجسام؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام دوستان من یه دستوری رو یادم رفته چجوری عکس و تصویر مینداختیم روی اجسام؟

با دیکال تو پنل اینزرت
امیدوارم یادتون بیاد چطوری انجام میدادین .... اما باز می گم ... بعد از اجرای دستور دیکال تو صفحه ای که باز میشه سمت چپ پایین کریت نیو ایمیج رو میزنید و عکس رو اضافه می کنید و باقی ماجرام که آسونه

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با دیکال تو پنل اینزرت
امیدوارم یادتون بیاد چطوری انجام میدادین .... اما باز می گم ... بعد از اجرای دستور دیکال تو صفحه ای که باز میشه سمت چپ پایین کریت نیو ایمیج رو میزنید و عکس رو اضافه می کنید و باقی ماجرام که آسونه

بلی بلی رویتو باز کردم یادم اومد : )
مررسی داری...
اما دو تا سوال یکی اینکه این عکسو میاد تق میچسبونه عین پوستر...اگه مثلا جسم استوانه باشه از این روش نمیشه نه؟؟ باید به جسمه متریال عکس بدم...
و اینکه این تنظیمات که تو صفحه دکال هست روش اعمال نمیشه هرکاری میکنم : |

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
بلی بلی رویتو باز کردم یادم اومد : )
مررسی داری...
اما دو تا سوال یکی اینکه این عکسو میاد تق میچسبونه عین پوستر...اگه مثلا جسم استوانه باشه از این روش نمیشه نه؟؟ باید به جسمه متریال عکس بدم...
و اینکه این تنظیمات که تو صفحه دکال هست روش اعمال نمیشه هرکاری میکنم : |

آره برای استوانه ای باید از روش اختصاص متریال استفاده کنید
باید کار کنه ... البته قبلش باید نوعش رو تنظیم کنین مثلا از نوع ال سی دیه ... شیشه اس .. تابلوه ... ال سی دیه ... بعد هم که تنظیمات بعدی رو که ساده هستن خصوصا با نحوه ساخت متریالا آشنایی داشته باشین که دارین

sheydajan

عضو جدید
قبلا جواب داده شده ... با مس یه سزح می کشید هر شکلی که میخواید و با وال این پلیس کلیک رو مس می کنید تا والتون ساخته شه
ببخشید من دوباره تقاضای کمک دارم.تونستم با وال این پلیس دیوار شیب دارمو بسازم اما چجوری به اون متریال بدم.؟؟؟؟؟؟ممنونم

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
ببخشید من دوباره تقاضای کمک دارم.تونستم با وال این پلیس دیوار شیب دارمو بسازم اما چجوری به اون متریال بدم.؟؟؟؟؟؟ممنونم

تو ادیت تایپ دیوار یه داپلیکیت بگیرید و بعد گزینه استراکچر رو تو ادیت تایپ بزنید و اونجا متریال دهی و لایه دهی به دیوار رو می تونید انجام بدید

sheydajan

عضو جدید
تو ادیت تایپ دیوار یه داپلیکیت بگیرید و بعد گزینه استراکچر رو تو ادیت تایپ بزنید و اونجا متریال دهی و لایه دهی به دیوار رو می تونید انجام بدید
آخه نمیدونم چرا برای این دیوار کج که با کمپوننت این پلیس و گزینه وال ساختم ...کلا گزینه داپلیکیت و استراکچرش خاموشه...:razz: