رفع اشکال مربوط به:اموزش قدم به قدم REVIT

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان رویت باز عزیز...
یه سوال دارم
اینکه بخوای فایل رویت رو ببری توی تری دی مکس و متریال بدی و رندر بگیری، یادگیریش چقدر طول میکشه؟؟
و از کجا باید شروع کرد؟؟
مثلا نوع تری دی که نصب میکنی...و سایر موارد؟
ممنون : )

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان رویت باز عزیز...
یه سوال دارم
اینکه بخوای فایل رویت رو ببری توی تری دی مکس و متریال بدی و رندر بگیری، یادگیریش چقدر طول میکشه؟؟
و از کجا باید شروع کرد؟؟
مثلا نوع تری دی که نصب میکنی...و سایر موارد؟
ممنون : )
سلام
اول که فایل رویتو با فرمت fbx سیو میکنید.. اگر فقط از مکس رندر گیریشو میخواید باید مشخص کنید که میخواید با موتور رندر خوذ مکس کار کنید یعنی منتال ری یا با پلاگین دیگه ای که روی مکس نصب میشه ، وی ری
... که فکر کنم با وی ری زودتر به نتیجهه ی مطلوب برسین.. کلاسای وی ری معمولا 20 تا 30 ساعته من از چندین تا موسسه پرسیدم آموزشای رایگانشمم تو اینترنت زیاده از پی ذی اف گرفته تا ویدیوو..
نصب مکسم که مثل بقیه نرم افزارای اتودسکه بدون هیچ تفاوتی.. مکسم دیزاین داریم و استودیو ..دیزاینو میگن معماری تره از لحاظ نورو اینا اگه فایل از یه نرم افزار دیگه بیاریم راحت تر ساپورت میکنه ولی در مجموع فرق چندانی ندارن و یکی بهم گفت دیزاین خیلی بیشتر اذیت میکنه منم مکس معمولی نصب کردم مکس دیزاین رو نصب نکردم

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرسی هلو بانو...
خوب ینی هر مکسی نصب کنم فرقی نداره..ولی وی ری چجوریاس؟؟ نصبیه؟؟ :D
مثلا اگه مدلو بخوام از رویت ببرم توی مکس و بعد متریال بدم چی؟؟
بعد واسه نصبش لازم نیس که نت وصل باشه؟

Bacchus

عضو جدید
مرسی هلو بانو...
خوب ینی هر مکسی نصب کنم فرقی نداره..ولی وی ری چجوریاس؟؟ نصبیه؟؟ :D
مثلا اگه مدلو بخوام از رویت ببرم توی مکس و بعد متریال بدم چی؟؟
بعد واسه نصبش لازم نیس که نت وصل باشه؟
فرقی نداره. وی ری یک برنامه جدا از مکس هست که بعد از نصب تری دی مکس باید نصبش کنید. نت هم لازم نیست.
اگر هدف از آوردن فایل از رویت، گرفتن یک رندر با کیفیت تر( به نسبت رندر رویت) هست به غیر از مسائلی مثل متریال دادن و تنظیمات متریال باید با تنظیمات نور و موتور وی ری آشنا باشید که تاثیر زیادی روی نتیجه نهایی دارند.

من خودم به شخصه برای آموزش از چند کتاب و پی دی اف و چند فیلم آموزش رندرگیری دارم استفاده می کنم.

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فرقی نداره. وی ری یک برنامه جدا از مکس هست که بعد از نصب تری دی مکس باید نصبش کنید. نت هم لازم نیست.
اگر هدف از آوردن فایل از رویت، گرفتن یک رندر با کیفیت تر( به نسبت رندر رویت) هست به غیر از مسائلی مثل متریال دادن و تنظیمات متریال باید با تنظیمات نور و موتور وی ری آشنا باشید که تاثیر زیادی روی نتیجه نهایی دارند.

من خودم به شخصه برای آموزش از چند کتاب و پی دی اف و چند فیلم آموزش رندرگیری دارم استفاده می کنم.

مررسی : )..منم نمیخوام کلاس برم..واسه همین باید از بیخ و بن با نت پیش برم... اگه سایت خوبی سراغ دارین واسه این مدل آموزش منو هم در جریان بذارین ممنون میشم.. : )

آخرین ویرایش:

Bacchus

عضو جدید
مررسی : )..منم نمیخوام کلاس برم..واسه همین باید از بیخ و بن با نت پیش برم... اگه سایت خوبی سراغ دارین واسه این مدل آموزش منو هم در جریان بذارین ممنون میشم.. : )

من چند سال پیش کتابی به اسم " تمرین کاربردی v-ray در 3dmax" تالیف یوسف بناء را گرفتم. کتاب کم حجمی هست و بیشتر با تمرین پیش میره. برای من که خوب بود و حداقل یاد گرفتم چطور متریال شیشه، آینه و امثال اینها بسازم. جزوه یا کتاب رایگان در اینترنت چندتایی پیدا کردم اما خیلی مفید نبود.
شاید اول بهتر باشه به کتابخانه ها برید و کتاب ها آموزشی را نگاهی بندازید.

برای فیلم من سایت رایگانی سراغ ندارم من در این سایت اکانت خریدم و فیلم ها آموزشیش را دانلود کردم.

http://ostadsho.ir/

holooooooo

کاربر ممتاز

سایت mostafa3d من دیدم آموزش رایگان داره... جزوات قاسم آریانی ام هست برا دانلود سرچ کنید..

kiana -m

عضو جدید
دوستان رویت کار یه سوال دارم
چطور میشه توی رویت ستون های سوله رو مدل کرد؟ ستون هایی که مقطع باریک و ضخیم داره ،
آیا میشه ابجکت امادش و پیدا کرد؟

holooooooo

کاربر ممتاز
دوستان رویت کار یه سوال دارم
چطور میشه توی رویت ستون های سوله رو مدل کرد؟ ستون هایی که مقطع باریک و ضخیم داره ،
آیا میشه ابجکت امادش و پیدا کرد؟
میشه مدل کرد فقط دقیق اگه عکسشو دارید بذارید ببینم چه شکلیه.. تو مس مقطعو بکشید بعد کپی ازش بگیرید و بعد دو مقطع رو انتخاب کنید کریت سالید فرم بزنید حجم ایجاد میشه.. یا یه مقظعو بکشید اکسترود بستگی داره دقیق چه طوریه؟

kiana -m

عضو جدید
میشه مدل کرد فقط دقیق اگه عکسشو دارید بذارید ببینم چه شکلیه.. تو مس مقطعو بکشید بعد کپی ازش بگیرید و بعد دو مقطع رو انتخاب کنید کریت سالید فرم بزنید حجم ایجاد میشه.. یا یه مقظعو بکشید اکسترود بستگی داره دقیق چه طوریه؟
شکل مقطع و ندارم ولی بزوری میگیرم بهتون نشون میدم. ممنون از راهنماییتون

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان در ادامه مبحث سوال قبلیم:دی..
میخواستم بدونم ورژن مکس و رویت واسه رندر باید یکی باشن؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
دوستان در ادامه مبحث سوال قبلیم:دی..
میخواستم بدونم ورژن مکس و رویت واسه رندر باید یکی باشن؟

از ورژن 2013 لینک رویت به مکس اضافه شده که خب در اونصورت باید یکی باشن ورژنا دیگه ...... اما اگر تبدیلش کنید به اون فرمتی که مکس میخوند قبلا که یادم رفته الان نه نیازی نیست هم ورژن باشن ... بهترین حالت وارد کردن به مکس هم حالت by material هست ... البته باید قبلش تو رویت همه اون اجزایی که میخواید بهشون متریال بدید مثلا متریال وی ری تو رویت متریال گرفته باشن و یه اسم مشخص داشته باشن تا تو مکس بتونید با دستور select by material متریالای یکسان رو باهم انتخاب کنید و بجاشون متریال وی ری رو اختصاص بدید

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان
باز برگشتم با سوال هام :))
تو رویت 2011 از ی مسیر می تونستیم تمپل رو معرفی کنیم که هر زمان صفحه پروژه رو باز میکنیم با همون تمپل باشه و اون 4 تا نما.
تو 2014 این مسیر کجاست ؟ تعریف نمیشه ؟ هر بار باید مسیر داد؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام دوستان
باز برگشتم با سوال هام :))
تو رویت 2011 از ی مسیر می تونستیم تمپل رو معرفی کنیم که هر زمان صفحه پروژه رو باز میکنیم با همون تمپل باشه و اون 4 تا نما.
تو 2014 این مسیر کجاست ؟ تعریف نمیشه ؟ هر بار باید مسیر داد؟

تمپل همون تمپلیته دیگه؟ :))
امیدوارم ساخت تمپلیت رو بلد باشید
اما اضافه کردن تمپلیت:
کلیک می کنید روی R (همون علامت گوشه سمت چپ بالا) که صفحه کشویی باز بشه و بعد Option و بعد فایل لوکیشن و با زدن علامت مثبت تمپلیتی رو که ساختید رو انتخاب می کنید و اوکی می کنید
بعد از اون وقتی رویت رو باز می کنید تو همون صفحه اول اسم تمپلیت جدیدتون اضافه شده به اسم تمپلیت های قبلی تو بخش پروجکت و با کلیک کردنش تمپلیت شخصی سازی شده شما باز میشه

Mohandes salman

عضو جدید
سلام دوستان من دنبال اموزش رویت هستم کسی لینک درست داره که من بتونم دانلود کنم
ترجیحا اموزش ها ویدویی باشه

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام دوستان من دنبال اموزش رویت هستم کسی لینک درست داره که من بتونم دانلود کنم
ترجیحا اموزش ها ویدویی باشه

تو اینترنت بگردید آموزش هایی هست اما ایرانی هاش پولیه و باید بخرید
توصیه من اینه با جزوه های پی دی اف آقای آریانی که تو اینترنت رایگان هست شروع کنید برای شروع کافی هستن و بعد از یوتوب آموزش های پیشرفته تر رو دانلود کنید

پ.ن: تقریبا تمام فیلم های آموزشی ایرانی هیچکدوم کامل نیستند و بسته به استادش جاهایی رو خوب توضیح داده و جاهایی رو (خصوصا جاهای مهم رو) ازش گذشته

Mohandes salman

عضو جدید
تو اینترنت بگردید آموزش هایی هست اما ایرانی هاش پولیه و باید بخرید
توصیه من اینه با جزوه های پی دی اف آقای آریانی که تو اینترنت رایگان هست شروع کنید برای شروع کافی هستن و بعد از یوتوب آموزش های پیشرفته تر رو دانلود کنید

پ.ن: تقریبا تمام فیلم های آموزشی ایرانی هیچکدوم کامل نیستند و بسته به استادش جاهایی رو خوب توضیح داده و جاهایی رو (خصوصا جاهای مهم رو) ازش گذشته
حق با شماست مهندس جان
اموزش های اقای اریانی رو دانلود کردم اما فیلم اموزشی بهتر بود پس با نظر شما موافقم و با اموزش های اقای اریانی پیش میرم.
بسیار سپاس گذارم از لطف شما

farzaneh*memary

کاربر ممتاز
دوستان سلام، من پارسال metric library رو برای رویت دانلود کرده بودم (مجموعه 29 قسمتی) ولی 8 قسمت اولشو لازم نداشتم اون موقع و فرصت هم نشده بود دانلود کنم (از آخر به اول دانلود کرده بودم)، الان که می خوام فایلاشو کامل کنم می رم سایت شون دیگه نمی تونم پیدا کنم اون مجموعه رو، کسی می تونه راهنماییم کنه؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
دوستان سلام، من پارسال metric library رو برای رویت دانلود کرده بودم (مجموعه 29 قسمتی) ولی 8 قسمت اولشو لازم نداشتم اون موقع و فرصت هم نشده بود دانلود کنم (از آخر به اول دانلود کرده بودم)، الان که می خوام فایلاشو کامل کنم می رم سایت شون دیگه نمی تونم پیدا کنم اون مجموعه رو، کسی می تونه راهنماییم کنه؟

خانم اون مجموعه ها فقط برای رویت 2011 هستن و تو ورژنای بالاتر مشکل ایجاد میکنن
اگر اینترنت 512 یا بالاتر دارید از خود اتودسک دانلود کنید ... روش دانلودش رو بارها گفتم ... اگر پیدا نکردید بگید دوباره وضیح بدم و ورژنی هم که مدنظرتونه بگید

farzaneh*memary

کاربر ممتاز
خانم اون مجموعه ها فقط برای رویت 2011 هستن و تو ورژنای بالاتر مشکل ایجاد میکنن
اگر اینترنت 512 یا بالاتر دارید از خود اتودسک دانلود کنید ... روش دانلودش رو بارها گفتم ... اگر پیدا نکردید بگید دوباره وضیح بدم و ورژنی هم که مدنظرتونه بگید
نمی دونم پس اشتباه کردم حتما، من برا 2014 دانلود کرده بودم و به نظرم خوب کار می کرد اون قسمتایی که دانلود کرده بودم، البته من خیلی بلد نیستم شاید اون مشکلاتی که فک می کردم به خاطر ناشی بودن منه، به خاطر همین موضوعی که شما گفتین بوده :confused: بله شما خیلی توضیح دادین دانلود از اتودسکو همون مشکل اینترنت (البته ترافیک محدود) رو داشتم :w22: ولی دیگه آخرش مجبور شدم نسخه 2016 رو سفارش بدم که نوشته لایبرری رو کامل داره، چون وقتی نصب رویت خراب می شه مجبوریم ویندوز عوض کنیم دلم نمی خواست یه بار دیگه نسخه نرم افزارو عوض کنم :w05: به هر حال ممنون از وقتی که گذاشتین و توضیحاتون :w27:

راستی نسخه 2015 و 2016 که تفاوت قابل توجهی ندارن؟ من دی وی دی آموزش های آریانی رم سفارش دادم که برا 2015 هست ولی نرم افزار 2015 رو نداشت تو لیستش مجبور شدم 2016 انتخاب کنم، بعدا تو فکر رفتم که نکنه خیلی عوض شده باشه :question: ... کاش می دونستم انقد زود جواب می دین یه کم صبر می کردم اول مشورت می کردم :w22:

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
نمی دونم پس اشتباه کردم حتما، من برا 2014 دانلود کرده بودم و به نظرم خوب کار می کرد اون قسمتایی که دانلود کرده بودم، البته من خیلی بلد نیستم شاید اون مشکلاتی که فک می کردم به خاطر ناشی بودن منه، به خاطر همین موضوعی که شما گفتین بوده :confused: بله شما خیلی توضیح دادین دانلود از اتودسکو همون مشکل اینترنت (البته ترافیک محدود) رو داشتم :w22: ولی دیگه آخرش مجبور شدم نسخه 2016 رو سفارش بدم که نوشته لایبرری رو کامل داره، چون وقتی نصب رویت خراب می شه مجبوریم ویندوز عوض کنیم دلم نمی خواست یه بار دیگه نسخه نرم افزارو عوض کنم :w05: به هر حال ممنون از وقتی که گذاشتین و توضیحاتون :w27:

راستی نسخه 2015 و 2016 که تفاوت قابل توجهی ندارن؟ من دی وی دی آموزش های آریانی رم سفارش دادم که برا 2015 هست ولی نرم افزار 2015 رو نداشت تو لیستش مجبور شدم 2016 انتخاب کنم، بعدا تو فکر رفتم که نکنه خیلی عوض شده باشه :question: ... کاش می دونستم انقد زود جواب می دین یه کم صبر می کردم اول مشورت می کردم :w22:

خب مطمئنن سال به سال امکاناتی به رویت اضافه میشه و تو 2016 امکانات نسبتا زیادتر و بهتر بود که نیاز به بحثای تخصصی داره و فعلا برای شما با آموزشای 2015 می تونید از بیشتر امکانات 2016 استفاده کنید ... بقیه اش رو به مرور زمان اگر نیاز باشه و تو کارتون استفاده بشه یاد خواهید گرفت

yasi.6539

عضو جدید
باید کار با مدل این پلیس رو بلد باشید در اینصورت خیلی راحته کشیدنش
مرسی، آره با دستور model in place> generic models کشیدم ولی وقتی همه 4قطعه رو می کشم بینشون فاصله میافته خواستم ببینم شاید اشتباه کشیدم یا راه دیگه ای داره!

15.jpg

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
مرسی، آره با دستور model in place> generic models کشیدم ولی وقتی همه 4قطعه رو می کشم بینشون فاصله میافته خواستم ببینم شاید اشتباه کشیدم یا راه دیگه ای داره!

مشاهده پیوست 241875

کافیه یکیشون رو بکشید و حتی پارامتریک کنید
بعد با استفاده از دستور میرور سه تای دیگه رو ایجاد کنید

sheydajan

عضو جدید
سلام دوستان من تازه دارم با رویت کار میکنم .میخوام بدونم چطور میشه تو رویت دیوار زاویه دار ( دیواری که با سطح افق 90 درجه نباشد مثلا 60 درجه باشد ) بسازیم؟؟؟؟؟طوری که بتونم بهش پنجره هم اضافه کنم؟خواهشمندم راهنمایی بفرمایید

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام دوستان من تازه دارم با رویت کار میکنم .میخوام بدونم چطور میشه تو رویت دیوار زاویه دار ( دیواری که با سطح افق 90 درجه نباشد مثلا 60 درجه باشد ) بسازیم؟؟؟؟؟طوری که بتونم بهش پنجره هم اضافه کنم؟خواهشمندم راهنمایی بفرمایید

قبلا جواب داده شده ... با مس یه سزح می کشید هر شکلی که میخواید و با وال این پلیس کلیک رو مس می کنید تا والتون ساخته شه

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
اگه میشه لینک جایی که قبلا توضیح دادین بگین.من بلد نیسم.
من تو باشگاه آموزشی نمی ذارم
فقط مشکلات رو حل می کنم
همونطور که گفتین تازه شروع کردید و مس رو باید از روی جزواتی که هست یاد بگیرید
پی دی اف های اقای آریانی رو از اینترنت دانلود کنید برای شروع بد نیستن

yasi.6539

عضو جدید
کافیه یکیشون رو بکشید و حتی پارامتریک کنید
بعد با استفاده از دستور میرور سه تای دیگه رو ایجاد کنید
مرسی،کشیدم یکیشو بعدهم میرور کردم برا سه تای دیگه ولی بینشون یعنی بین قوس ها فاصله میافته! برا همین پرسیدم که شاید راه دیگه ایی داشته باشه