رفع اشکال مربوط به:اموزش قدم به قدم REVIT

mahsa1984

عضو جدید
وقتی تو رویت یه دیوار با نازک کاری مثلا دیوار سرویس تعریف میکنم و میام تو پلان میکشم نازک کاری ها رو نمایش نمیده و فقط خود دیوارو نشون میده باید چیکار کنم که نازک کاری ها رو هم نشون بده؟

suro0sh

عضو جدید
وقتی تو رویت یه دیوار با نازک کاری مثلا دیوار سرویس تعریف میکنم و میام تو پلان میکشم نازک کاری ها رو نمایش نمیده و فقط خود دیوارو نشون میده باید چیکار کنم که نازک کاری ها رو هم نشون بده؟
بایستی که detail view رو روی حالت medium یا fine بذارین تا دیتیل دیوار دیده بشه ، همون ایکون کناری scale ، گوشه سمت راست پایین :gol:
اگه کامپیوتر قدیمی یا کند دارین ، سعی کنید تا موقعی که لازم هست این کار رو انجام بدین ، چون توی پروژه نه خیلی بزرگ ، سرعت دستگاه میاد پایین و گیر میکنه:redface:

#architect#

عضو جدید
اولین کاره من با رویت
این اولین پلانی هست که من وارد رویت کردم
نقص زیاد داره
خواستم اینجوری هم تشکر کنم که بدونین آموزشاتونو دنبال میکنیم هم این که نظر بدین
:)
3D View 4.jpg

suro0sh

عضو جدید
اولین کاره من با رویت
این اولین پلانی هست که من وارد رویت کردم
نقص زیاد داره
خواستم اینجوری هم تشکر کنم که بدونین آموزشاتونو دنبال میکنیم هم این که نظر بدین
:)
مشاهده پیوست 65765
برای کار اول بد نیست ، یه سری ایراد داره که اگه برطرفش کنی کارت خیلی بهتر میشه ، با اجازه :
اول اینکه زیر ساختمونت یک bulding pad بذار که روی چمن نباشه کارت
بعد متریال دیوارها ، از پایین تا بالا یکدست و یکجوره ، رو متریالش بیشتر کار کن ، مثلا پایینش رو میتونی ازاره بدی
رو نمای دیوارهات خیلی میتونی کار کنی ، مثلا میتونی ابزار زنی کنی تا رو نما سایه روشن ایجاد کنه
برای لبه بام فلاشینگ بذار ، کلا هر چی رو جزئیات بیشتر کار کنی ، کارت طبیعی تر میشه و واقعی تر دیده میشه دوست من،

massy8

عضو جدید
سلام
من با ریجستر کرددن 64bit مشکل دارم....
قبلا رویت 2011 /32bitرو كامل نصب کردم و باهاش كار کردم ولی الان برای سیستم جدید که 64 می خوام نصب کنم error میده-در واقع اصلا patch نمی شه آنتی ویروس رو هم می بندم بازم همین جوره(برنامه های دیگه که رو همین 64نصب کردم kegenکار می کرد)

گسترش معماری

عضو جدید
با عرض سلام خدمت دوستان
من نیاز مبرم به یه سری family دارم.....کسی سی دی یا دی وی دی در این مورد سراغ داره؟

suro0sh

عضو جدید
سلام
من با ریجستر کرددن 64bit مشکل دارم....
قبلا رویت 2011 /32bitرو كامل نصب کردم و باهاش كار کردم ولی الان برای سیستم جدید که 64 می خوام نصب کنم error میده-در واقع اصلا patch نمی شه آنتی ویروس رو هم می بندم بازم همین جوره(برنامه های دیگه که رو همین 64نصب کردم kegenکار می کرد)
کلا رجیستر و پچ کردن 32 یا 64 بیت ، فرقی نمیکنه ، باید فایل patch رو در محلی که revit نصب شده روی سیستمت کپی کنی و بعد پچ کنی ، از رو dvd بخوای پچ کنی error میده ، در بعضی از ورژن ها برای اولین بار که رجیستر میکنی اطلاعات اسم و کشور میخواد که بهش میدین و یک بار revit رو میبندین و دوباره اجرا میکنید و دفعه دوم که اجرا میکنید request code رو وارد patch ای که در محل نصب revit کپی شده وارد میکنید و کد اصلی رو وارد برنامه میکنید و آخرش هم روی MemPatch کلیک میکنی تا برای دو تا خونه آخری یعنی 15 و 16 هم ok بشه و بعدش تموم میشه اکتیو شدنش;)

suro0sh

عضو جدید
با عرض سلام خدمت دوستان
من نیاز مبرم به یه سری family دارم.....کسی سی دی یا دی وی دی در این مورد سراغ داره؟
سلام ، یه سر به سایت Revitcity.com و بخش دانلود هاش بزنید ،
هر چی بخواین از شیر مرغ تا جون آدمیزاد به صورت فمیلی ساخته شده و آماده دانلوده !! :biggrin: ;)

گسترش معماری

عضو جدید
ممنون
ولی خیلی از فمیلی هاش جالب نیستند....!!!
تو بازار واسه مکس انواع اقسام آبجکت هست ولی واسه رویت.......

yagob2009

عضو جدید
روش ترسیم سازه در رویت 2011

روش ترسیم سازه در رویت 2011

اگر امکان دارد روش ترسیم سازه در رویت 2011 را آموزش دهید با تشکر.http://www.iran-http://www.www.www....w.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_gol.gif

urmo

کاربر فعال
ممنون
ولی خیلی از فمیلی هاش جالب نیستند....!!!
تو بازار واسه مکس انواع اقسام آبجکت هست ولی واسه رویت.......
خوب برا رویت هم مدل آماده زیاده کافیه شما کمی دقیق تر نگاه کنین وقتی رویت رو باز میکنین در قسمت فمیلی autodesk seek رو کلیلک کنید بعد تو این سایت میتونید انواع اقسام در پنجره مبلمان شیرآلات و......... پیدا کنید.;)
seek.jpg

javadabasi12

عضو جدید
با سلام
شما میدونید که فایلهای max بسیار متنوع و عالی هستند
فایلهایی با پسوند obj هستند که بعد از آوردنش توی AutoCad و تبدیلش به dwg میشه وارد Revit کرد!!
ولی به من نتونستن متریال هاش رو بیارم
توی Revit هم نمیشه بهش متریال داد
آیا شما تا حالا امتحان کردین و راه حلی داره؟؟
ممنون

binahayat_m

عضو جدید
با سلام
فایلهایی با پسوند obj هستند که بعد از آوردنش توی AutoCad و تبدیلش به dwg میشه وارد Revit کرد!!
ممنون
من این روش امتحان نکردم
اما زیاد دیدم از راینو بیارن تو رویت و روش کار کنند و همینطور از کد
برای دادن متریال برای فایل های امپورت شده باید برید به قسمت manage/object style/ imported object
تو رویت قسمت بر حسب لایه هایی که در نرم افزار قبلی تعیین کردید می تونید متریال بهش بدید

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
ممنون
به نظر من اگه مکست خوبه اول حجم و پلان رو تو رویت در بیار که راحت تره بعد برای متریال دهی و ابجکت گذاری ببرش تو مکس (اکسپورت کن به فرمتdwf رندر مکس بهتره

binahayat_m

عضو جدید
به نظر من اگه مکست خوبه اول حجم و پلان رو تو رویت در بیار که راحت تره بعد برای متریال دهی و ابجکت گذاری ببرش تو مکس (اکسپورت کن به فرمتdwf رندر مکس بهتره
برای اینکاری که شما می گید ، پسوند fbx بهتره ، چون متریال ها میشناسه و به خوبی میشه دسته بندی کرد و لی اگه بخوایی با وری رندر بگیری دوباره باید متریال بدید!

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای اینکاری که شما می گید ، پسوند fbx بهتره ، چون متریال ها میشناسه و به خوبی میشه دسته بندی کرد و لی اگه بخوایی با وری رندر بگیری دوباره باید متریال بدید!
منم منظورم fbx بود الان اومدم که اصلاحش کنم شما جواب دادین ممنون به هر صورت

binahayat_m

عضو جدید
منم منظورم fbx بود الان اومدم که اصلاحش کنم شما جواب دادین ممنون به هر صورت
خواهش می کنم
http://vimeo.com/nzdan/videos
تو لینک بالا سه تا ویدیو هست که خیلی خوب هستند و صحنه ای از رویت وارد مکس می کنه و با V-ray و Mental رندر می گیره
خیلی لینک های خوبی هستند از دست ندید :)

Javid64

عضو جدید
در رویت چه جوری میشه از mass سقف ایجاد کرد
roof by face

خیلی راحت
اول mass رو بسازید بعدش از زیرشاخه های roof، گزینه ی roof by face رو انتخاب و اون جاهایی که میخواید روف بشه رو سلکت کنید...
بین ابزارهای massing هم ابزار roof هستش...

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
من این روش امتحان نکردم
اما زیاد دیدم از راینو بیارن تو رویت و روش کار کنند و همینطور از کد
برای دادن متریال برای فایل های امپورت شده باید برید به قسمت manage/object style/ imported object
تو رویت قسمت بر حسب لایه هایی که در نرم افزار قبلی تعیین کردید می تونید متریال بهش بدید
من این مسیری که شما گفتید رو رفتم و یه آبجت کد رو ایمپورت کردم وبعدش هم از همون مسیر بهش متریال دادم ولی وقتی رندر گرفتم باز بدون متریال رندر گرفت مشکل از کجاست؟ دوستان دیگه هم اگه میتونن کمک کنن

rahpiraco

عضو جدید
کسی از دوستان می تونه کمک کنه که چه جوری در رویت میشه از نمای پرسپکتیو و یا از پلان ها و برش ها با مقیاس خروجی (پرینت) گرفت؟؟

#architect#

عضو جدید
کسی از دوستان می تونه کمک کنه که چه جوری در رویت میشه از نمای پرسپکتیو و یا از پلان ها و برش ها با مقیاس خروجی (پرینت) گرفت؟؟
با مقیاس دلخواه اکسپورت کنین توی اتو کد بعد پرینت بگیرین، موفق باشین.

binahayat_m

عضو جدید
من این مسیری که شما گفتید رو رفتم و یه آبجت کد رو ایمپورت کردم وبعدش هم از همون مسیر بهش متریال دادم ولی وقتی رندر گرفتم باز بدون متریال رندر گرفت مشکل از کجاست؟ دوستان دیگه هم اگه میتونن کمک کنن
نمی دونم
از تب manage>object style>imported object
از اینجا میشه متریال هایی برای اجسامی که وارد کردید تعیین کنید بر حسب لایه هاشون
ورژن رویت که دارید چنده ، بعضی اوقات رویت از این باگ ها داره و پکبج های اپدیتی که میاد این مشکل ها حل می کنه،
اما باید بشه ، من دیدم از راینو هم وارد کنند و از این قسمت متریال براش تعیین کنند!

najme.m

عضو جدید
سلام

سلام

سلام من تازه یادگیری رویت رو شروع کردم رویت 2012 هم نصب کردم ولی تو project browser نمی تونم elevation ببینم و level غیر فعال لطفا راهنمایی کنید. نرم افزار هم کامل و با کرک نصب کردم. صفحه کار رویت هم که با هاش کار می کنم می ذارم.

پیوست ها

• 1.jpg
    1.jpg
    32.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
2012 هیچ تمپلیت و فامیلی نداره از تاپیک های دیگخ باید دانلود کنی بعد برای صفحه جدید تو رویت برای default metric رو باز کنی اونوقت مشکلت حل میشه
موفق باشید

سلام من تازه یادگیری رویت رو شروع کردم رویت 2012 هم نصب کردم ولی تو project browser نمی تونم elevation ببینم و level غیر فعال لطفا راهنمایی کنید. نرم افزار هم کامل و با کرک نصب کردم. صفحه کار رویت هم که با هاش کار می کنم می ذارم.