[ رسم فنی و نقشه کشی> سه نما ] درخواست و راهنمایی

rasool.civil

مدیر بازنشسته
سلام در مورد اندازه پاسیو نظرتون رو می خواستم

سلام
به نظر من اگه تعداد طبقات زياد نباشه خوبه ابعادش
فقط يه مشكلي هست اونم اينكه هم آشپزخونه هم اتاق خواب به اين نورگير پنجره دارن
يه كم از لحاظ تهويه و بو مشكل داره
ولي در كل خوبه

عزيز خشمان

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام در مورد اندازه پاسیو نظرتون رو می خواستم
سلام به نظره منم اگر تعداد طبقات زياد نباشه بهتره فقط به قول مهندس رسول ابعادش مشكل داره ! اگه خوب دقت كني آشپزخانه هم اتاق خواب هر 2 نور گير دارن با مشكل تهويه بر ميخوره بعدا نميتونه جريان هوا رو تازه كنه.

ehsanseh

عضو جدید
آره ممنون میشم اگه یه بار دیگه آپلودش کنی
من نتونستم ببینم
ممنون:smile:

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. من یه سری فایل کتابهای فنی و حرفه ای و کاردانش دارم که همینجا میزارم

پیوست ها

• ترسیم فنی و نقشه کشی.rar
    6.5 مگایابت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

roya et

عضو جدید
سلام برای شروع کتاب "ترسیم فنی و نقشه کشی "هنرستانو دانلود کن بخون..زبانش ساده و مفیده....حالا به استاد گیر نده..اون میره..تو میمونی و کارات و مهار هات و سوادت..استادا رفتنین..به فکر خودت باش..

دارکوب ۸۹

عضو جدید
داخل این کتاب ها در مورد نحوه رسم تیر و پلان ستونها و رسم پلان فونداسیون توضیح داده شده؟

fatemeh jon

عضو جدید
منم کتاب زمرشیدی را خوندم هم کتاب هنرستان و هم کتاب احمد متقی پور رو. کتاب هنرستان برای افراد مبتدی عالیه. اما 2تا کتاب بعدی هم خوب توضیح دادن. بهترین کار اینه که بدون توجه به استاد و به حرف دانشجوهای دیگه سعی کنی درستو بخونی. چشماتو ببند و تجسم کن این شکل ممکنه از طرف دیگه چطور باشه. فرض کن یه جسم شیشه ایه و میتونی اونطرفشو ببینی.
ضمنا من خودم 5ساله جایی کار میکنم که دائما با نقشه ها سرو کار داریم. دونستن و طریقه خوندن نقشه برای یک مهندس هر نوع که باشه چه معمار چه عمران و حتی تاسیسات خیلی لازمه. اگر واقعا دلت بخواد که مهندس واقعی باشی نه اینکه صرفا بخوای مدرک بگیری و اسم مهندس و عضویت در نظام مهندسی روت باشه

maral20

عضو جدید
سلام
من در مورد درس نقشه کشی ساختمان های بتنی یه مقدار اطلاعات میخوام.
دانشجویان ترم 1 کاردانی عمران این درس رو دارند
همین که بگید محتواش و یا سرفصلش چیه ممنون میشم
اصلا چقدر با درس ترسیم فنی فرق داره؟
یا اینکه درس معادلش چیه؟
لطفا اگه کسی اطلاعاتی داره در اولین فرصت بگه،خیلی فوری کمک میخوام.ممنون

ehsan13720

عضو جدید
یک کتاب سبز که روش نوشته رسم فنی و نقشه کشی و واسه ساختمان کتاب نویفرت رو بگیر

آخرین ویرایش توسط مدیر:

saxiass

عضو جدید
کمککککککککککککککککککککککک ککککککک

کمککککککککککککککککککککککک ککککککک

Image0001.jpgImage0002.jpg

با سلام خدمت سروران گرامی.
ترو خدا کمک کنید من حجم اینا رو چه طوری رسم کنم. بیچاره شدم به خدا. یکی کمک کنه. :cry:

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 182092مشاهده پیوست 182093

با سلام خدمت سروران گرامی.
ترو خدا کمک کنید من حجم اینا رو چه طوری رسم کنم. بیچاره شدم به خدا. یکی کمک کنه. :cry:
سلام ........

دوست من این که رسم ساده ای هستش ................... خدمت شما ......... یک حجمی شبیه این میشه ......... با توجه به سه نمای عکس دوم شما ........... بقیه هم به همین سادگی هستش.......... یک خورده تمرین و دقت کنید............... خیلی راحت می تونید .................. حجم رو بدست بیارید...........بدرود.

SD.jpg

saxiass

عضو جدید
سلام ........

دوست من این که رسم ساده ای هستش ................... خدمت شما ......... یک حجمی شبیه این میشه ......... با توجه به سه نمای عکس دوم شما ........... بقیه هم به همین سادگی هستش.......... یک خورده تمرین و دقت کنید............... خیلی راحت می تونید .................. حجم رو بدست بیارید...........بدرود.

مشاهده پیوست 182120

ازت واقعا ممنونم دوست من. الان دقیقا این میشه یا شبیه اینه؟ منظورت از شبیه چیه عزیزم؟ یعنی فقط ابعادش متفاوته؟ اینا رو با نرم افزار خاصی نمیشه کشید؟ یعنی اگه سه نما رو بهش بدیم و بتونه حجمو بکشه؟
اخه میدونی من کلا داغونم، ترم اخرمه، یه بار افتادم این درسو. از این شکلا یکیش تو پایان ترم میاد! من باید حتما اینا رو درست بکشم! ترو خدا راهنماییم کن. این درس واقعا فک نمیکنم به درد رشته من بخوره. کاربرد اصلییش واسه معماری و عمران و مکانیکه. ممنون از لطفت.

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
ازت واقعا ممنونم دوست من. الان دقیقا این میشه یا شبیه اینه؟ منظورت از شبیه چیه عزیزم؟ یعنی فقط ابعادش متفاوته؟ اینا رو با نرم افزار خاصی نمیشه کشید؟ یعنی اگه سه نما رو بهش بدیم و بتونه حجمو بکشه؟
اخه میدونی من کلا داغونم، ترم اخرمه، یه بار افتادم این درسو. از این شکلا یکیش تو پایان ترم میاد! من باید حتما اینا رو درست بکشم! ترو خدا راهنماییم کن. این درس واقعا فک نمیکنم به درد رشته من بخوره. کاربرد اصلییش واسه معماری و عمران و مکانیکه. ممنون از لطفت.

با سلام .......

منظورم ......... ابعادش بود که دقیق ممکنه نباشه ..............اما حجم همینه........... درسته ........... بنده با نرم افزار اسکیچاپ کشیدم.............. تو 5 دقیقه ........ اما شما سر امتحان ...........باید به خطکش تی و گونیا ترسیم کنی و نرم افزار کارایی برای شما دوست عزیز نداره ..........

اما سه تا شکل تصویر اول از سمت چپ به راست این میشه .................. بدرود.

XC.jpg

saxiass

عضو جدید
با سلام .......

منظورم ......... ابعادش بود که دقیق ممکنه نباشه ..............اما حجم همینه........... درسته ........... بنده با نرم افزار اسکیچاپ کشیدم.............. تو 5 دقیقه ........ اما شما سر امتحان ...........باید به خطکش تی و گونیا ترسیم کنی و نرم افزار کارایی برای شما دوست عزیز نداره ..........

اما سه تا شکل تصویر اول از سمت چپ به راست این میشه .................. بدرود.

مشاهده پیوست 182131

یه دنیا ممنون دوست عزیز. من خودم رسم سه نما رو فول شدم. اما این چون یک جلسه کار کردیم و دیگه وقت نداریم یاد نگرفتم. دمت گرم داداش. میشه لینک اون برنامه رو بدی؟ راستی این هفته میخوایم رسم نمای مجهولو کار کنیم. اونم میشه با این نرم افزاره زد؟

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
یه دنیا ممنون دوست عزیز. من خودم رسم سه نما رو فول شدم. اما این چون یک جلسه کار کردیم و دیگه وقت نداریم یاد نگرفتم. دمت گرم داداش. میشه لینک اون برنامه رو بدی؟ راستی این هفته میخوایم رسم نمای مجهولو کار کنیم. اونم میشه با این نرم افزاره زد؟

با سلام ........

دوست من اشتباه تصور نکرده باشید .............یک وقتی ............... این برنامه برای کار سه بعدی سازی هستش ................... یعنی شما حجم رو میکشی ..................حالا از حجم به سه تا نما دست پیدا می کنی ..................برنامه این قابلیت رو نداره که شما تو دوتا نما رو بهش بدی .................و نمای سوم رو شما بده .............و یا اینکه حجم رو به شما بده ..................

فقط می تونید با توجه به سه نمایی که در اختیار دارید................ویا دو تا نمایی که در اختیار دارید..................... حجم شکل رو تجسم کنید.............. و از تجسمی که در ذهن شما نقش بسته ........... این حجم ر و در برنامه ترسیم کنید و به حجم برسید............... ویا نمای سوم رو ترسیم کنید................... اما در کل برنامه ای بسیار ساده و کاربردی هستش..............بنده کارهایی سه بعدی خودم رو با این برنامه انجام میدم............ بدرود.

لینک دانلود برنامهgoogle-sketchup-pro

آخرین ویرایش:

saxiass

عضو جدید
کمک برای اخرین بار!

کمک برای اخرین بار!

با سلام ........

دوست من اشتباه تصور نکرده باشید .............یک وقتی ............... این برنامه برای کار سه بعدی سازی هستش ................... یعنی شما حجم رو میکشی ..................حالا از حجم به سه تا نما دست پیدا می کنی ..................برنامه این قابلیت رو نداره که شما تو دوتا نما رو بهش بدی .................و نمای سوم رو شما بده .............و یا اینکه حجم رو به شما بده ..................

فقط می تونید با توجه به سه نمایی که در اختیار دارید................ویا دو تا نمایی که در اختیار دارید..................... حجم شکل رو تجسم کنید.............. و از تجسمی که در ذهن شما نقش بسته ........... این حجم ر و در برنامه ترسیم کنید و به حجم برسید............... ویا نمای سوم رو ترسیم کنید................... اما در کل برنامه ای بسیار ساده و کاربردی هستش..............بنده کارهایی سه بعدی خودم رو با این برنامه انجام میدم............ بدرود.

لینک دانلود برنامهgoogle-sketchup-pro

سلام. ببخش که بازم مزاحم شدم. این دیگه اخرین بار هست که بهت زحمت میدم. اگه مشکلی نیست نمای مجهول فایلای پیوست رو واسم بکش.
به خدا اینا سوالای پایان ترممه! شماره گذاری کردم، لطفا هر کدومو با ذکر شمارش بکش.
با تشکر!

پیوست ها

• Image0009.jpg
    Image0009.jpg
    48 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • Image0010.jpg
    Image0010.jpg
    49.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
سلام. ببخش که بازم مزاحم شدم. این دیگه اخرین بار هست که بهت زحمت میدم. اگه مشکلی نیست نمای مجهول فایلای پیوست رو واسم بکش.
به خدا اینا سوالای پایان ترممه! شماره گذاری کردم، لطفا هر کدومو با ذکر شمارش بکش.
با تشکر!

1- نما جانبی و پرسپکتیو شکل شماره 2و8

323.jpg333.jpg

آخرین ویرایش:

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
2- نما جانبی و پرسپکتیو شکل شماره 3
334.jpg

تصویر اصلاح شده نمای جانبی ...
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=183221&d=1386253079​

آخرین ویرایش:

saxiass

عضو جدید
دوست عزیز فقط نما کافیه. حجم نمیخواد. الان من سر در نیاوردم این نما ها چی هستن!!!! میشه یه کم توضیح بدید؟

*Lady Eng*

عضو جدید
کاربر ممتاز
2- نما جانبی و پرسپکتیو شکل شماره 3
مشاهده پیوست 183110

ببخشید من وارد بحث شدم
احساس میکنم یه اشتباه جزئی تو پرسپکتیو شده
اگر اون قطعه سفید روی اون قطعه ابیه باشه و تو کف قطعه ابیه هیچ حفره ای نباشه باید نمای جانبیش اینجوری باشه و قسمت 1و2 باید نباشه

334.jpg

اما باتوجه به 2نمای دیگه باید یه حفره باشه روی قطعه ابیه داشته باشیم

آخرین ویرایش:

*Lady Eng*

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز فقط نما کافیه. حجم نمیخواد. الان من سر در نیاوردم این نما ها چی هستن!!!! میشه یه کم توضیح بدید؟
برای رسم نمای و پرسپکتیو فقط باید تمرکز کتیدو 2تا نمیای دیگه رو تو ذهنتون ببرین تو 3بعدی و هی شکلی که تو ذهنتونه رو پس و پیش کنید تا وقتی 2تا نما با هم جور دربیان

رسم نما شیرین ترین درسه

آخرین ویرایش:

*Lady Eng*

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر تو دانشگاه حکیم میخونید
بهتون توصیه میکنم چند جلسه برین سر کلاسای رفع اشکال ترسیم گروه عمران بشینید
اقای معتمدی میتونن بهتون کمک کنن

saxiass

عضو جدید
با تشکر. من قوچان میخونم. فقطم مهندسی شیمی داره. الانم اخر ترمه! دارم بیچاره میشم. خواهشا کمک کنید بقیشو تا پاس کنم.

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
با تشکر. من قوچان میخونم. فقطم مهندسی شیمی داره. الانم اخر ترمه! دارم بیچاره میشم. خواهشا کمک کنید بقیشو تا پاس کنم.

ببینید نقشه‌کشی صنعتی 1 که چیزی نیست، مخصوصاً اگه بخواید 10 بگیرید. از الان تا آخر ترم حتی 2 هفته مونده باشه و شما هیچی بلد نباشید هم با روزی 2 ساعت تمرین میتونید خیلی بیشتر از 10 بگیرید. نقشه‌هایی که تا الان گذاشتید و گفتید توو پایان ترم میاد خیلی چیز سختی نبوده که نکته‌ی خاصی به جز تجسم لازم داشته باشن.
اگه این روال رو پیش بگیرید همین شکل‌ها رو با 10% تغییر توو پایان ترم بدن نمیتونید رسم کنید. به نظرم همین تایمی که برای پست گذاشتن در اینجا و آپلود شکل‌ها می‌کنید رو روی یک کتاب خودآموز نقشه‌کشی بذارید نتیجه‌ش بهتر خواهد بود.
اختیار با خودتونه ولی اینا رو از روی تجربم گفتم چون من هم وقتی این درس رو داشتم تا میانترم مثل شما جلو رفته بودم و نتیجه نگرفتم ولی بعدش خودم شروع کردم از صفر یاد گرفتم. تازه مال ما مباحثش خیلی سخت‌تر بود و ده جور پیچ و خم و تیغه و برش توو شکل‌ها داشتیم و با سالید هم باید رسم می‌کردیم.

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
ببخشید من وارد بحث شدم
احساس میکنم یه اشتباه جزئی تو پرسپکتیو شده
اگر اون قطعه سفید روی اون قطعه ابیه باشه و تو کف قطعه ابیه هیچ حفره ای نباشه باید نمای جانبیش اینجوری باشه و قسمت 1و2 باید نباشه

مشاهده پیوست 183209

اما باتوجه به 2نمای دیگه باید یه حفره باشه روی قطعه ابیه داشته باشیم

با سلام ....
1- این حفره تا پایین ادامه داره ..........و اون قسمتی که دیده میشه دیواره سطح پایین هستش..................... پس در نمای جانبی به درستی ترسیم شده ............و بحثی نداره ......
2- در مورد خط چین افقی ...............بله درسته ............... بایستی ترسیم بشه ..........و از قلم افتاده ........بود که به لطف شما دوستان .............. تصویر درست اون ارائه می گردد..........

337.jpg

پیوست ها

• 337.jpg
    337.jpg
    33 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

Rah Pardaz

کاربر ممتاز

336.jpg
ببینید نقشه‌کشی صنعتی 1 که چیزی نیست، مخصوصاً اگه بخواید 10 بگیرید. از الان تا آخر ترم حتی 2 هفته مونده باشه و شما هیچی بلد نباشید هم با روزی 2 ساعت تمرین میتونید خیلی بیشتر از 10 بگیرید. نقشه‌هایی که تا الان گذاشتید و گفتید توو پایان ترم میاد خیلی چیز سختی نبوده که نکته‌ی خاصی به جز تجسم لازم داشته باشن.
اگه این روال رو پیش بگیرید همین شکل‌ها رو با 10% تغییر توو پایان ترم بدن نمیتونید رسم کنید. به نظرم همین تایمی که برای پست گذاشتن در اینجا و آپلود شکل‌ها می‌کنید رو روی یک کتاب خودآموز نقشه‌کشی بذارید نتیجه‌ش بهتر خواهد بود.
اختیار با خودتونه ولی اینا رو از روی تجربم گفتم چون من هم وقتی این درس رو داشتم تا میانترم مثل شما جلو رفته بودم و نتیجه نگرفتم ولی بعدش خودم شروع کردم از صفر یاد گرفتم. تازه مال ما مباحثش خیلی سخت‌تر بود و ده جور پیچ و خم و تیغه و برش توو شکل‌ها داشتیم و با سالید هم باید رسم می‌کردیم.

با دوستمون بهنام هم موافقم......... بدورد.

آخرین ویرایش: