راهنمایی ,سوالات , درخواست ها , کمک , مشکلات

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من باید یه برنامه ساده با نرم افزار مطلب بنویسم
4/ 4 که روز امتحانمون بود استادمون اینو داده و تا فردا بیشتر وقت نداریم
اگه کسی میتونه خواهش میکنم کمکم کنه
برنامه ای بنویسید که برای داده های جدوی زیر درونیاب نیوتون پیشرو را بدست آورد
X=- 0.3 , - 0.2 , -0.1 , 0 , 0.1 , 0.2 , 0.3

Y= -1 , 0 , 1 , 2 , 0.4 , 0.5 , 1​
سلام
من فقط میتونم نحوه بازده رو به شما بگم
در مورد درونیاب نیوتون ...................

ببینید برای ایکس در صفحه ام فایل اینو تعریف میکنید
x= -0.3 : 0.1: 0.3
y= -1: 1 : 1
توجه بشه که پایان تعریف بازه سمی کالن فراموش نشه
توضیحشم به این صورت هست که گام شما در اولی یک دهم و دومی یک هست و همونطور که خانم مهندس گفتن بازه رو براش تعریف میکنیم

دوستان اگر اشتباه گفتم هم حتما بگن ........چون متاسفانه خیلی وقته کار نکردم و الآن نرم افزارش رو رایانه ام نیست :(

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
رشته های مرتبط نمیتونن طراحی داشته باشن و بهشون فقط سهمیه نظارت داده میشه . توی وزارت مسکن بخشی وجود داره به اسم کمیسیون هم ارزی که اگه لیست واحدهای پاس کرده رو بهشون بدید میگن که به شما کد اصلی یا مرتبط تعلق میگیره ضمن اینکه لیستی از واحدهایی رو که باید پاس کنید تا مشمول کد اصلی بشید رو اعلام میکنن (البته لااقل یک سال طول میکشه تا جواب بدن :confused:) ولی بهتره تا دانشجو هستید و پاتون تو دانشگاه بنده واحدهای ستاره دار که حتما باید پاس بشن رو بگذرونید.

مرجع اصلی هم فعلا پیوست پنج همین لینکه :[FONT=&quot]مصوبات كميسيون ماده 7 قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان[/FONT]

[FONT=&quot] تبصره 1: گذراندن حداقل 90% واحدهاي فوق (65 واحد) براي گرفتن پروانه اشتغال بكار مهندسي تأسيسات برقي (با كد اصلي 05) الزامي است.[/FONT]​
[FONT=&quot] تبصره 2: براي گرفتن پروانه مرتبط با مهندسي تأسيسات برقي گذراندن 65% واحدهاي فوق (47 واحد) الزامي است.[/FONT]​
[FONT=&quot] تبصره 3: گذراندن 90% (31 واحد) از واحدهايي كه با ستاره مشخص شده‌اند براي دريافت پروانه اصلي و 55% (19 واحد) براي دريافت پروانه مرتبط الزامي است.[/FONT]​
[FONT=&quot] تبصره 4: براي گرفتن پروانه اشتغال بكار مهندسي برق (با كد اصلي) گذراندن واحدهاي رسم فني يا كارگاه برق و تأسيسات الكتريكي و يكي از دروس اندازه‌گيري و يا رله و حفاظت اجباري است.[/FONT]
اتفاقا خوب شد دیروز این لینک رو دیدم رفتم چک کردم. 5-6 واحد باید اضافه پاس کنم تا 90% تکمیل بشه. فقط اینجا یک سوال پیش میاد منی که مهندسی تکنولوژی می خونم اگر 90% هم پاس کنم قبول می کنند یا نه؟ یعنی اساسا به مدرک من پروانه طراحی می دن؟

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
فردا امتحان دارم خواهشا راه حل اینو بهم بگین میاد تو امتحان
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=57671&d=1309006031&thumb=1
آقایون من سری مک لورن این رو میخوام کسی میتونه کمکم کنه فردا امتحان دارم همینم سوال امتحانیه
سوال جالبه
ولی عزیز جان ............ ما ریاضیدان که نیستیم ....... هستیم !!!!! :D
بهتر بود سوالتونو در تالار مربوط به رشته دروس پایه ریاضی مطرح کنین

البته قوبل دارم ما بچه های برق از همه رشته های مهندسی پایه ریاضیمون قوی تره :) ( خدا کنه مکانیکیا نیان !!!!)

خب من میتونم راه تستیشو بهتون بگم ............فقط نمیدونم چطور بنویسم !!!!!!!
اما اگه شما دنبال سری تیلور و مک لورنش به صورت کاملین .......قطعا بچه های ریاضی بهتر میتونن کمکتون کنن

امیدوارم تو امتحانتونم نیومده باشه :gol:

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
سلام. من دارم دنبال مطالبی درباره تکنولوژی دمای پایین (صفر کلوین) و خواص ابررسانایی در دمای پایین میگردم! کسی میتونه کمکم کنه؟

mansoureh.a

عضو جدید
تشکر ولی !

تشکر ولی !

سلام
من فقط میتونم نحوه بازده رو به شما بگم
در مورد درونیاب نیوتون ...................

ببینید برای ایکس در صفحه ام فایل اینو تعریف میکنید
x= -0.3 : 0.1: 0.3
y= -1: 1 : 1
توجه بشه که پایان تعریف بازه سمی کالن فراموش نشه
توضیحشم به این صورت هست که گام شما در اولی یک دهم و دومی یک هست و همونطور که خانم مهندس گفتن بازه رو براش تعریف میکنیم

دوستان اگر اشتباه گفتم هم حتما بگن ........چون متاسفانه خیلی وقته کار نکردم و الآن نرم افزارش رو رایانه ام نیست :(

خیلی ممنون که جواب دادین ولی آخه من هیچی از مطلب بلد نیستم برنامش رو هم ندارم
استادا هم که یاد نمیدن
فقط گفته بنویسید
حالا نمیشه بیشتر ارهنمایی کنید
آخه دستم به جایی بند نیست:que:

3tare_87

عضو جدید
دوستان یه راهنمایی کنید به نظر شما درسایی مثل کنترل مدرن یا کنترل دیجیتال و کنترل صنعتی، ابزار دقیق و....رو اگر تابستون بگیرم با توجه به زمان کم ترم مشکل پیدا نمیکنم؟؟؟؟؟

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی ممنون که جواب دادین ولی آخه من هیچی از مطلب بلد نیستم برنامش رو هم ندارم
استادا هم که یاد نمیدن
فقط گفته بنویسید
حالا نمیشه بیشتر ارهنمایی کنید
آخه دستم به جایی بند نیست:que:
سلام
خب مهندس مگه ترم چندی شما ؟
فکر کنم تو باشگاه جایی باشه که مطلب یاد داده شده باشه ؟
اساتید این کار رو میکنن که شما برین دنبالش ..........کتابهای مطلبم ریخته تو بازار
مطلبم چیز به درد بخوری هست .......... به خصوص تو رباتیک ........مثلا شبیه سازی بازوی ربات انسان نما و..........

شما تابع رو میدنی چیه اونو به من بگو .............در این باره یه کمکی بهت میکنم
در ضمن قبل از هر کاری برنامه مطلبم بخر نصب کن
مهندس برقی آز کنترل داری اونجا گزارت به مطلب میخوره
موفق باشی

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان یه راهنمایی کنید به نظر شما درسایی مثل کنترل مدرن یا کنترل دیجیتال و کنترل صنعتی، ابزار دقیق و....رو اگر تابستون بگیرم با توجه به زمان کم ترم مشکل پیدا نمیکنم؟؟؟؟؟
سلام
شما رشتتون به نظر قدرت هست
کنترل مدرن در مورد ماتریس هست اگه ضرب ماتریسیتون قویه بردارین ........ درس جالبیه
کنترل صنعتی درس سنگینیه ولی در عین حال بسیار جالب و کاربردی
پیشنهاد میکنم تو تابستون برندارین چون خیلی اساتید خلاصه میگن و شیرینی درس از بین میره
ابزار دقیقم بچه های قدرت میدونن چطوریس من نگرفتم
کنترل دیجیتال !!!!!!!

اینکه تابستون بگیرید نگیرید خب به خودتون بستگی داره دوس دارین هفت ترمه و هشت ترمه تموم کنین و از دانشگاه خلاص شین . دی
بسم الله
ولی اگه همینطوریم میتونین هشت ترمه تموم کنین یا شاید مثلا یکی دو ترم بیشتر من به شخصه عمرا تابستون میگرفتم مخصوصا که ماه رمضانی نیز در پیش است :smile:
موفق باشین

• Like
واکنش ها: sh85

mansoureh.a

عضو جدید
برنامه نیوتون پیشرو

برنامه نیوتون پیشرو

یه چیزایی نوشتیم ببینید درسته؟

mansoureh.a

عضو جدید
آخه هرکاری کردم نتونستم از کامپیوترم فایلش رو بذارم!
میشه راهنمایی کنید که چطور باید فایلی روضمیمه کنم؟
ممنون

mansoureh.a

عضو جدید
راهنمایی در رابطه با SQL

راهنمایی در رابطه با SQL

سلام دوستان
کسی میتونه راجع به یکی از این 3 موضوع در مورد پایگاه داده به من کمک کنه؟
1- پایگاه داده سیستم ارزشیابی استاد
2 - پایگاه داده سیستم تغذیه مکانیزه با قابلیت رزرو و شارژ اینترنتی
3- فروشگاه اینترنتی که پس از ثبت سفارش از طرف مشتری با تهیه کننده تماس گرفته و اگر کالا از طرف تهیه کننده موجود باشد برای مشتری ارسال کند
با تشکر

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخه هرکاری کردم نتونستم از کامپیوترم فایلش رو بذارم!
میشه راهنمایی کنید که چطور باید فایلی روضمیمه کنم؟
ممنون
سلام
مدیریت فایل
انتخاب اون با سلکت ...........فقط توجه بشه فرمت اون چیه ؟ در زیر مدیریت فایل مطرح شده

سلام دوستان
کسی میتونه راجع به یکی از این 3 موضوع در مورد پایگاه داده به من کمک کنه؟
1- پایگاه داده سیستم ارزشیابی استاد
2 - پایگاه داده سیستم تغذیه مکانیزه با قابلیت رزرو و شارژ اینترنتی
3- فروشگاه اینترنتی که پس از ثبت سفارش از طرف مشتری با تهیه کننده تماس گرفته و اگر کالا از طرف تهیه کننده موجود باشد برای مشتری ارسال کند
با تشکر
خب این یه نرم افزاره سرور هست که چندین و چند قالب دستوری داره

البته من ربطشو به برق متوجه نمیشم !!!!!!!!!

فکر کنم بچه های کامپیوتر و احتمالا حسابداری بیشتر بتونن کمکتون کنن

آخرین ویرایش:

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
از دوستان کسی در مورد سیستم آسانسورهای مکانیکی و هیدرولیکی مطالبی داره برام میل کنه
دوست عزیز قرار دادن ایمیل و درخواست ارسال شخصی خلاف مقررات تالاره. اگر کسی در جواب سوال شما مطلبی داشت همینجا قرار میده و می تونید دانلود کنید.

3tare_87

عضو جدید
سلام
شما رشتتون به نظر قدرت هست
کنترل مدرن در مورد ماتریس هست اگه ضرب ماتریسیتون قویه بردارین ........ درس جالبیه
کنترل صنعتی درس سنگینیه ولی در عین حال بسیار جالب و کاربردی
پیشنهاد میکنم تو تابستون برندارین چون خیلی اساتید خلاصه میگن و شیرینی درس از بین میره
ابزار دقیقم بچه های قدرت میدونن چطوریس من نگرفتم
کنترل دیجیتال !!!!!!!

اینکه تابستون بگیرید نگیرید خب به خودتون بستگی داره دوس دارین هفت ترمه و هشت ترمه تموم کنین و از دانشگاه خلاص شین . دی
بسم الله
ولی اگه همینطوریم میتونین هشت ترمه تموم کنین یا شاید مثلا یکی دو ترم بیشتر من به شخصه عمرا تابستون میگرفتم مخصوصا که ماه رمضانی نیز در پیش است :smile:
موفق باشین
ممنون از اینکه راهنمایی کردید:gol:..من رشتم کنترله:)!قدرت نیس!!!من کلا37 واحد دیگه دارم اما چون ترم آخر کارآموزی میرم نمیخوام زیاد بم فشار بیاد واسه همین میخوام ترم تابستون بگیرم.همه میگن نگیر امامیخوام زود تموم کنم اصلا حوصله دانشگاه رفتنو ندارم

mansoureh.a

عضو جدید
سلام
مدیریت فایل
انتخاب اون با سلکت ...........فقط توجه بشه فرمت اون چیه ؟ در زیر مدیریت فایل مطرح شده

اخه رشته ی من ict گرایش کاربرده
درسای مهم مخابرات و درسای مهم کامپیوتر رو میخونیم
الان این مربوط به پایگاه داده است!

تبسم44

عضو جدید
کمک!

کمک!

سلام دوستان
من ترم 7 الکترونیک هستم
واسه ارشد هم دوس دارم از ایران برم هم دوس دارم بمونم
کی میدونه شرایط اون ور اب چجوریه؟
قضیه ی بورسیه چیه؟ اطلاعات کامل میخوام لطفا:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:

زر خانیم

عضو جدید
سلام دوستان
من ترم 7 الکترونیک هستم
واسه ارشد هم دوس دارم از ایران برم هم دوس دارم بمونم
کی میدونه شرایط اون ور اب چجوریه؟
قضیه ی بورسیه چیه؟ اطلاعات کامل میخوام لطفا:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:
خوب آخه بستگی داره کجا میخوای بری
من خودم برا ارشد رفتم ترکیه کنکور دادم پذیرش گرفتم بعدش دوباره برگشتم ایران ارشد خوندم اما برا دکتری بازم میرم
برا بورسیه دانشجوی فوق قبول نمیکنن بورسیه برا دکتری است.
اگه هدفت درس باشه بهتره ایران بخونی زودترم به نتیجه میرسی
اگه هدفت اینه بری خارج کشور با بهونه درس خوندن هم یکی از راههاشه ( جسارت نشه بعضی میخوان هر طور شده برن ) پس برو نمون

برا دکتری خارج بهتره چون تو ایران دکتری خوندن خیلی طول میکشه اما خارج از ایران زمانش کمتره ایرانی هارم راحت بورسیه میکنن.

• Like

amirhm

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه نفر بگه که فلش ولتاژ یعنی چی؟

فلش ولتاژ - Voltage sag

فلش ولتاژ یک پدیده سراسری است که در اثر اتصال کوتاه در نقاط بسیار دورتر از محل وقوع نیز به وجود می آید. به بیان دیگر امکان کنترل آن، با توجه به اینکه در بسیاری موارد به عوامل طبیعی بستگی دارد به راحتی امکان پذیر نمی باشد به همین دلیل مهمترین کاری که در مورد فلش ولتاژ می توان انجام داد محاسبه آن و نیز بحث آماری در خصوص از کار افتادن تجهیزات ناشی از فلش ولتاژ می باشد.

به همین دلیل با توجه به میزان اهمیت آن به خصوص در تجهیزات حساس لازم است که متخصصین صنعت برق به بررسی و روش های مختلف محاسبه و تأثیر آن بپردازد. فلش ولتاژ در واقع، کاهش در دامنه ولتاژ مؤثر با طول دوره کوتاه مدت (0.5 سیکل تا یک دقیقه) است که معمولا ً علت آن ایجاد اتصال کوتاه و یا راه ندازی موتور های بزرگ می باشد. دلایل متعددی برای بررسی فلش ولتاژ وجود دارد که از مهمترین دلایل می توان به وجود بارهای حساس در برخی از مشترکین اعم از مسکونی، تجاری و صنعتی اشاره نمود. وسایل مورد استفاده مشترکین مانند کنترل کننده ها، محرکه ها با قابلیت تنظیم سرعت، کامپیوتر ها و غیره به فلش ولتاژ بسیار حساس هستند.
حتّی رله ها و کنتاکتورهایی که برای راه اندازی موتور ها مورد استفاده می شوند نسبت به این پدیده حساسیت نسان می دهند. البته لازم است که تفاوت بین یک قطعی ( فقدان کامل ولتاژ ) و فلش مشخص شود. قطعی زمانی اتفاق می افتد که وسیله ای حفاظتی، مدار تغذیه یک مشترک را قطع کند. چنین عملکردی در شبکه های برق هنگامی رخ می دهد که اتصال کوتاهی در شبکه اتفاق بیفتد.
از طرفی دیگر در هنگام اتصال کوتاه ممکن است در محدوده ی وسیعی از شبکه قدرت، امکان ایجاد فلش ولتاژ وجود داشته باشد ایجاد اتصال کوتاه در فیدر های موازی یا شبکه های انتقال باعث تولید فلش ولتاژ می گردد. ولی نتیجه آن قطعی ولتاژ نخواهد بود. و حتی گاهی مشترکین تا صد کیلومتر دورتر از نقطه اتصال نیز ممکن است فلش ولتاژ را تجربه و احساس کنند. اکثر خطا های ایجاد شده در شبکه از نوع خطا های تکفاز به زمین می باشند.اتصالی های سه فاز شدیدتر بوده امّا خیلی به ندرت اتفاق می افتند.

خطاهای تکفاز به زمین در اثر شرایط محیطی مانند صاعقه، باد و یخ روی خطوط انتقال، فوق توزیع و توزیع حاصل می شوند. حیوانات و فعالیت هایی مانند حمل و نقل وسایل در کنار خطوط انتقال نیز ممکن است موجب ایجاد خطا شوند. پس نمی توان به طور کلّی این خطا را حذف نمود. صاعقه معمولی ترین علت ایجاد اتصال کوتاه در روی خطوط هوایی انتقال، فوق توزیع و توزیع است. صاعقه می تواند با برخورد مستقیم به هادی فاز و یا توسط برخورد به یک شی زمین شده مثل سیم گارد و سپس با ایجاد قوس برگشتی به سیم فاز موجب خطا شود. معمولاً اینگونه خطا ها موقتی است.
ولتاژ فاز و یا فاز های اتصالی در نقطه اتصالی به سمت صفر می رود. ولتاژ در پست ودیگر فیدر های موازی بسته به فاصله ی نقطه تا محل خطا تغییر می کند. در شبکه های انتقال، ولتاژ فاز اتصال کوتاه شده، در نقطه ای دور از آن وابسته به امپدانس کلّی شبکه خواهد بود. به طور کلّی دامنه ی فلش ولتاژ در یک محل مشخص بستگی به امپدانس سیستم، امپدانس خطا، نوع اتصال ترانسفورماتور و تعداد ولتاژ قبل از وقوع فلش دارد. از طرف دیگر میزان تأثیر فلش وابسته به میزان حساسیت تجهیزات خواهد بود. اکثر فلش های به وجود آمده در اثر اتصال کوتاه دارای مشخصه مشابهی هستند. اتصالی معمولاً هنگامی شروع می شود که ولتاژ بیش از تحمل عایقی شود چرا که قوس الکتریکی قبل از تماس فیزیکی آغاز می گردد. این پدیده یک تغییر سریع ولتاژ را به همراه داشته و باعث ایجاد عدم تعادل ولتاژ نیز می شود.

فلش ولتاژ هنگامی خاتمه می یابد که وسایل رفع خطا، جریان اتصالی را قطع کند و این معمولاً در نزدیکی صفر جریان اتصال کوتاه خواهد بود. بنابراین فلش ولتاژ با یک انتقال سریع از حالت دامنه کاهش یافته ولتاژ به دامنه عادی خاتمه می یابد. شایان ذکر است که فلش ولتاژ یک پدیده آماری است و مشخصات آن بستگی به عوامل ایجاد اتصال کوتاه و نیز محّل اتصال کوتاه دارد. بنابراین نمی توان سطوح مجازی برای فلش ولتاژ در شینه های مختلف ارایه نمود.از سوی دیگر با توجه به اینکه امکان هیچ گونه کنترلی بر محل اتصال کوتاه ( که در دامنه فلش ولتاژ تأثیر زیادی داشته ) وجود ندارد، لذا به رابطه بین فلش ولتاژ و عملکرد تجهیزات می پردازیم.

رابطه بین فلش ولتاژ و عملکرد تجهیزات :
همچنانکه اشاره گردید فلش ولتاژ پدیده ای است که می تواند روی قابلیت اطمینان مشترکین و بالاخص مشترکین صنعتی تأثیر بسزایی داشته باشد. کنترل کننده های مدرن، فرآیند های صنعتی و محرکه های با قابلیت تنظیم سرعت نسبت به فلش ولتاژ بسیار حساس می باشند و وقوع فلش حتی ممکن است که منجر به خروج از مدار یک فرآیند صنعتی شود.

توانایی در محاسبه و پیش بینی فلش ولتاژ یک فرصتی منحصر به فرد ایجاد می کند تا با استفاده از آن بتوان از وقوع بسیاری از مسایل و مشکلات جلوگیری و ممانعت به عمل آورد. مثلاً می توان با کاهش دامنه و یا طول دوره زمانی فلش و یا تعداد وقوع آن از بروز برخی مشکلات اجتناب نمود. همچنین با تغییرات کوچکی در مشخصات تجهیزات داخلی مشترکین صنعتی می توان به طور قابل ملاحظه ای تعداد خروج از مدار تجهیزات ناشی از فلش ولتاژ را کاهش داد.همان طور که گفته شد دامنه و طول دوره ی زمانی فلش دو مشخصه اساسی جهت محاسبه رفتار و عملکرد تجهیزات مختلف مشترکین است که بایستی اطلاعات مربوط به فلش ولتاژ ( دامنه و طول دوره زمانی ) در یک منحنی رسم شده و سپس منحنی حساسیت تجهیزات روی همان منحنی کشیده می شود. با استفاده از این روش می توان مستقیماً تعداد قطعی های حاصل از فلش ولتاژ در طول سال را برای یک تجهیز به خصوص به دست آورد.

اثرات فلش ولتاژ :
فلش ولتاژ ممکن است باعث صدمه دیدگی تجهیزات متصل به شبکه و عملکرد نامناسب آنها گردد مشکلات زیر را سبب می شود:
- خاموش شدن لامپ ها از نوع تخلیه ای
- عملکرد نا صحیح وسایل تنظیم کننده
- تغییر سرعت و یا توقف موتور ها
- فرمان قطع و وصل اشتباه به کنتاکتور
- خطا درمحاسبات کامپیوتری و یا وسایل اندازه گیری که با وسایل الکترونیکی همراه هستند.
- از دست رفتن سنکرونیزم موتورها وژنراتورهای سنکرون
- خطا در کموتاسیون پل تریستوری در حالت اینورتری​

smaeil.irib

عضو جدید
مهندسین و دوستان عزیز سلام
امروز دنبال یک قطعه می گشتم اتفاقی با این تاپیک آشنا شدم ظاهرا باید تاپیک خوبی باشه اگه خرابش نکنن !!!!
مدتی است برای یک پروژه تحقیقاتی دنبال یک آی سی vco در رنج فرکانسی 5.5 mhz می گردم ولی تو هر جایی که عقلم می رسید سر زدم پیدا نشد یا اینکه گفتند باید براتون بیاریم (زیر 100 عدد هم نمیارن ) . بالاخره با هزار بدبختی از دوستان مهندس صدا و سیما یک mc1648 مربوط به فرستند های تلویزیونی تکتا که استوک هم بود گیر آوردم ولی ظاهرا خراب بود .
لطفا اگر کسی اطلاعاتی در مورد این رنج فرکانس vco داره کمک کنه البته datasheet های زیادی از کارخانه های مختلف توی اینترنت پیدا می شه ولی توی بازار ایران (تهران) نیست .
ممنون می شم که تبادل اطلاعات داشته باشم .
زیاد حرف زدم .......؟؟؟

amirhm

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
بنظرم بهتره برای تهیه MC1648 یا مشابهش با خود شرکت تکتا تماس بگیرید .

• Like

amirhm

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته تو دیتاشیتی که گذاشتم ذکر شده تو طرحهای جدید از MC12148 استفاده بشه ولی بازم نظر من اینه که از افراد با تجربه ای که تو تکتا هستن مشاوره بگیرید .تو بازار تهران هم اکثر آی سی ها رو میتونید از طریق فروشنده ها وارد کنید که البته هزینه نسبتا زیادی رو هم تحمیل میکنه هستند کسایی که تا ده تا هم وارد کنن چند تاشونو میشناسم اگه خواستید اطلاعاتشونو براتون میفرستم.
موفق باشید.

پیوست ها

• MC1648.pdf
    237.4 کیلوبایت · بازدیدها: 1