راهنمایی ,سوالات , درخواست ها , کمک , مشکلات

ali_511

عضو جدید
کاربر ممتاز
میتونی از دو فوتوسل که با یک فاصله ثابت از هم قرار گرفته اند(x) استفاده کنی طوری که با حرکت میله این دو سنسور بترتیب تحریک شوند. فاصله زمانی بین دو تحریک اندازه گیری شود (t1) .فاصله زمانی بین تحریک شدن سنسور اول و از تحریک خارج شدن آن هم اندازه گیری شود(t2). از این به بعد قضیه ساده است با t1 میتوانی سرعت میله را حساب کنی(چون فاصله دو سنسور ثابت است) و با t2 میتوانی محاسبه کنی که این جسم متحرک با این سرعت چه طولی دارد!

v=x/t1 L=v.t2 : L=x.t2/t1

البته این وسط به یه PLC که قابلیت محاسبات ممیز شناور را داشته باشد نیاز است در صورتیکه دستگاه شما این نوع PLC را دارا باشد که مشکلی نخواهی داشت.در غیر اینصورت FATEk بعلت ارزانی پیشنهاد میشود.

سلام
ممنون
یه مشکل ایجا مطرح هست اگر تغییر سرعت در فاصله بین دو سنسور صورت گیرد محاسبات دچار مشکل میشه.
در ضمن این ایده شما دقت کمتری داره البته میشه دقتش رو تا حد قابل قبول بالا برد و یکم گران تمام میشه.
راستی از PLCهای LGهم میتونه ارزون در بیاد.
موفق باشید

apadana34

عضو جدید
کسی به این سوال من جوا ب نمی ده اصلا خواندید:
من رشته دبیرستانم ریاضی وفیزیک است و به ریاضی وفیزیک علاقه خاصی دارم. بنا به دلایلی دانشگاه رشته
مدیریت قبول شدم. اما می خواستم مسیرم را به سمت علاقم کج کنم . می خواستم بدانم به فرض که من
دروس پایه برق را بخوانم و در ارشد ان هم قبول بشم می تونم کارشناسی ارشد برق را بخوانم . این تونستن
یعنی اینکه مشکلی به هم نمی زنه ؟

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
من رشته دبیرستانم ریاضی وفیزیک است و به ریاضی وفیزیک علاقه خاصی دارم. بنا به دلایلی دانشگاه رشته
مدیریت قبول شدم. اما می خواستم مسیرم را به سمت علاقم کج کنم . می خواستم بدانم به فرض که من
دروس پایه برق را بخوانم و در ارشد ان هم قبول بشم می تونم کارشناسی ارشد برق را بخوانم . این تونستن
كارشناسي ارشد مهندس ي برق - قدرت (الكترونيك قدرت و ماشينها ي الكتريكي )
دروس جبراني
- الكترونيك صنعتي
ماشين هاي الكتريكي 3
دروس اجباري
سه درس از ميان :
- تئوري جامع ماشين هاي الكتريكي
الکترونيك قدرت
- كنترل ماشينهاي الكتريكي
- طراحي ماشين هاي الكتريكي
- كيفيت توان الكتريكي
- عايقها و فشار قوي پيشرفته
- كنترل مدرن
سمينار كارشناسي ارشد 2 واحد
پايان نامه كارشناسي ارشد قدرت* 9 واحد يا 6 واحد
دروس اختياري
انعطاف پذير AC يا DC - سيستم هاي انتقال
- كنترل توان راكتيو
- اصول ابررسانايي
- بررسي و شناخت انرژي هاي نو
- حالت هاي گذراي سيستم هاي قدرت
- قابليت اطمينان در سيستم هاي قدرت
- مبدلهاي تشديدي و كليدزني نرم
- مدلسازي و كنترل مبدلهاي الكترونيك قدرت

ببینید می توانید این درسها رو بخونید. اینها دروس ارشد گرایش قدرت هست. دروس کنکور هم ریاضی(شامل ریاضی 1 و 2 معادلات دیفرانسیل و ریاضی مهندسی و آمار و احتمال) زبان انگلیسی عمومی و تخصص ماشین های الکتریکی.- سیستم های کنترل خطی - الکترومغناطیس - برسی سیستم های قدرت- مدارهای الکتریکی 1 و 2

amirhm

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
ممنون
یه مشکل ایجا مطرح هست اگر تغییر سرعت در فاصله بین دو سنسور صورت گیرد محاسبات دچار مشکل میشه.
در ضمن این ایده شما دقت کمتری داره البته میشه دقتش رو تا حد قابل قبول بالا برد و یکم گران تمام میشه.
راستی از PLCهای LGهم میتونه ارزون در بیاد.
موفق باشید

ممنون بابت دقت شما
کاملا حق با شماست البته این فقط یک پیش طرح بود برای بالاتر بردن دقت باید فیزیک اون کار رو مد نظر قرار داد متاسفانه خود آقای اثفیان هیچ اظهار نظر دیگه ای نکردند تا ما با جزئیات کار بیشتر آشنا بشیم ولی البته از همون صورت مسئله هم مشخص بود که حرکت متغیره !
اگر فرضو بر این بزاریم که حرکت شتابداره (مثبت یا منفی ) میشه از یک زوج دیگه سنسور استفاده کرد تا سرعت رو یک بار دیگه در مکان دورتری اندازه بگیرند از اختلاف سرعت و نیز زمان بین دو زوج سنسور میشه رابطه حرکت رو بدست آورد و طول رو محاسبه کرد .البته همه اینا بستگی به شرایط کار داره و بازم یه پیش طرحه و تا عملی شده و محاسبه طول خیلی کار هست . با تشکر

ali_511

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون بابت دقت شما
کاملا حق با شماست البته این فقط یک پیش طرح بود برای بالاتر بردن دقت باید فیزیک اون کار رو مد نظر قرار داد متاسفانه خود آقای اثفیان هیچ اظهار نظر دیگه ای نکردند تا ما با جزئیات کار بیشتر آشنا بشیم ولی البته از همون صورت مسئله هم مشخص بود که حرکت متغیره !
اگر فرضو بر این بزاریم که حرکت شتابداره (مثبت یا منفی ) میشه از یک زوج دیگه سنسور استفاده کرد تا سرعت رو یک بار دیگه در مکان دورتری اندازه بگیرند از اختلاف سرعت و نیز زمان بین دو زوج سنسور میشه رابطه حرکت رو بدست آورد و طول رو محاسبه کرد .البته همه اینا بستگی به شرایط کار داره و بازم یه پیش طرحه و تا عملی شده و محاسبه طول خیلی کار هست . با تشکر
سلام
خیلی ممنون
منم چند روزه منتظر اظهار نظر ایشونم اما متاسفانه هنوز نظری ندادن.
خیلی خوشحالم که طرح یک سوال خوب اینطور باعث میشه که همه به فکر کدن وادار بشن.
من هم با ایده تکمیل شده شما موافق با این کار مشکلی که مطرح کرده بودم رفع میشه.همون طور که شما میگید این ها همه پیش طرح هستن که باید براساس خواسته ها و شرایط بیشتری طراحی بشه.
ایده شما ایده خوبیه و میشه عملیش کرد اما من هنوزم روی طرح خودم نظر مساعد تری دارم.شاید مهمترین دلیل ساده بودن ترش باشه و ....البته یه سری ایراد ها رو هم داره.
موفق و سرافراز باشید.

apadana34

عضو جدید
ممنونم از جواب شما .من منظورم از طرح سوال این بود که شما که برق خواندید بهم بگید پریدن از مدیریت به ارشد برق درست است منظورم اینه که من با این موضوع دچار نمی شم که حس کنم 4 سال از بقیه عقب هستم و بفهمم انتخاب اشتباهی کردم. با این پیش فرض که من دروس اصلی کارشناسی برق را خودم بخوانم و با توجه به علاقم پیگیر باشم.من می خوام با این واقعیت دچار نشم که پس از قبولی در ارشد با توجه به اینکه به هرحال باید از علوم یاد گرفته شده باید در کار استفاده کرد من ببینم که بخاطر کمبود 4 ساله نمی تونم و عملا فقط یک مدرک می گیرم

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنونم از جواب شما .من منظورم از طرح سوال این بود که شما که برق خواندید بهم بگید پریدن از مدیریت به ارشد برق درست است منظورم اینه که من با این موضوع دچار نمی شم که حس کنم 4 سال از بقیه عقب هستم و بفهمم انتخاب اشتباهی کردم. با این پیش فرض که من دروس اصلی کارشناسی برق را خودم بخوانم و با توجه به علاقم پیگیر باشم.من می خوام با این واقعیت دچار نشم که پس از قبولی در ارشد با توجه به اینکه به هرحال باید از علوم یاد گرفته شده باید در کار استفاده کرد من ببینم که بخاطر کمبود 4 ساله نمی تونم و عملا فقط یک مدرک می گیرم
کار نشد نداره. ولی باید خودتون تصمیمتون رو بگیرید که 1 یا 2 سال فشرده درسهای اصلی برق رو که برای ارشد لازم هست رو بصورت خودخوان یا آموزشگاه و غیره بخونید. به هر حال اونهایی هم که کارشناسی برق می خونند هم بالاخره همین درسها رو البته سر فرصت در طول 4 سال می خونند. و حالا شما تصمیم دارید فشردهتر بخونید. فقط در نظر داشته باشید که به غیر از دروس پایه نظیر ریاضی و فیزیک که شما هم خونده اید بقیه به کل متفاوت هست. وتلاش خیلی زیادی می خواهد. ضمنا اونطور که من از صحبتهای شما متوجه شدم شما فرض رو بر این گذاشتید که کنکور ارشد رو به راحتی پشت سر می گذارید و دارید برای دروس ارشد برنامه ریزی می کنید. وضعیتتون رو توضیح بدید که در مورد دروس کارشناسی برق هیچ اطلاعاتی دارید. اصلا چارت درسی کارشناسی رو مطالعه کردید؟ از کجا مطمئن هستید که توانایی قبولی در کنکور ارشد رو دارید؟

mehdim20001

عضو جدید
در پاسخ به دوست عزیزی که می خواد از مدیریت بیاد برق، والا من تجربه همین کار رو دارم البته نه در این سطح. با اینکه مدرک کارشناسیم الکترونیک بود و تنها یک تغییر گرایش داشتم به مخابرات، ولی به شدت این حسی که شما ازش می ترسی رو دارم. اما مشکلات، اولین مشکلی که باهاش برخورد می کنی اینه که استادها به سختی قبولت می کنن. چون همون اول باید یک استاد رو به عنوان استاد راهنما انتخاب کنی و اون هم باید تورو تایید کنه که معمولا استادها نه صبر دارن نه زیاد دنبال دردسر هستن که دانشجوی صفر بگیرن. بنابراین دردسر از همین اول شروع می شه. و خب انتخاب زمینه کاری و محدودیت های زمانی و همه و همه من رو که پشیمون کرد. اما باز هم خیلی به خودت و روحیه ات بستگی داره

آخرین ویرایش:

الميرا

عضو جدید

سلام دوست عزیز!کارتون خیلی مشکل میشه! من خیلی موافق نیستم با این کار! درسهای برق علاوه بر درک و خوندن نیاز به گذشت زمان دارند تا در ذهن بشینند و شما ذهن یک مهندس برق رو پیدا کنید.به هر حال کار نشد نداره!ولی واقعا از خیلی افراد بایدکمک بگیرید،و تلاش زیادی بکنید. موفق باشید.

mahsam58

عضو جدید
رله بدون سیم

رله بدون سیم

با سلام به دوستان و اساتید برق
من یه سوال دارم
میخوام بدونم ایا تو بازار رله ای وجود داره که فرمانش بی سیم باشه یعنی برای تحریک بوبیش نیاز نباشه یه زوج سیم براش بکشیم؟تو فاصله تا 100-200 متر هم جواب بده؟

apadana34

عضو جدید
به قول شما کار نشد نداره.تمام ترس من از فاصله 4 سالس و اینکه معمولا کارهای غیر منطقی می کنم می گم نکنه این تغییر رشته اشتباه باشه. بله می دانم کار خیلی سختیه باید تحقیق کرد ریاضیات ان و فیزیکش با دبیرستان کلی فرق داره و حتی اگرم شدنی باشه نیاز به زمان داره ولی نفس کار شدنی است حس می کنم تنها کسی هستم که می خواد این کار را بکنه و بخاطر ترسم مجبورم پا روی علاقم بگذارم

venus4164

عضو جدید
کمک................کمک

کمک................کمک

کسی از مدارات فازورسنج ها اطلاعاتی داره؟
؟
؟
؟
؟

mahsam58

عضو جدید
من یه سوال دارم
میخوام بدونم ایا تو بازار رله ای وجود داره که فرمانش بی سیم باشه یعنی برای تحریک بوبیش نیاز نباشه یه زوج سیم براش بکشیم؟تو فاصله تا 100-200 متر هم جواب بده؟
کسی جواب رو نمی دونه؟؟؟؟؟؟

alone.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یه سوال دارم

فکر نکنم من که ندیدم//////////

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من یه سوال دارم

با سلام
می تونید خودتون یه کیتش را بسازید
یه رله بزارید با یه فرستنده گیرنده
البته اول باید طراحی بشه به همین سادگی که من گفتم نیست ولی کاره غیر ممکنی نیست
نمونه کیت هاش هم هست برای فروش مثله این http://www.controlanything.com/Merc...reen=PROD&Product_Code=ZR220HP&Category_Code=
ولی این که جایی که زندگی می کنید گیر بیاد یا نه نمی دونم
موفق باشید

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من یه سوال دارم

بله عزیز من چرا وجود نداره . داره اتفاقا یه نمونه اشو تو جلثقیل های سقفی که تو کارخونه ها میبندن استفاده میشه. یه مدار الکترونیکیه که یه فرستمده و یه گیرنده داره فرستنده فرمانهای کلید و شاسی ها رو به تابلو میفرسته و گیرنده از طریق رله های کوچک خودش به کنتاکتور های تابلو فرمان میده.
مورد استفاده این نوع فرمانها بیشتر در دستگاههای متحرک هست که مسلفت دویست سیصد متر رو طی میکنن. تو بازار هم فراوانه.

mahsam58

عضو جدید
بله عزیز من چرا وجود نداره . داره اتفاقا یه نمونه اشو تو جلثقیل های سقفی که تو کارخونه ها میبندن استفاده میشه. یه مدار الکترونیکیه که یه فرستمده و یه گیرنده داره فرستنده فرمانهای کلید و شاسی ها رو به تابلو میفرسته و گیرنده از طریق رله های کوچک خودش به کنتاکتور های تابلو فرمان میده.
مورد استفاده این نوع فرمانها بیشتر در دستگاههای متحرک هست که مسلفت دویست سیصد متر رو طی میکنن. تو بازار هم فراوانه.
با سلام و تشکر از شما دوست عزیز
اگه شما خودتون شرکت سازنده این نوع از رله ها یا کاتالوگ یا اطلاعات دیگه ای دارید لطفا بگید
ممنون از توجهتون

mahsam58

عضو جدید
با سلام
می تونید خودتون یه کیتش را بسازید
یه رله بزارید با یه فرستنده گیرنده
البته اول باید طراحی بشه به همین سادگی که من گفتم نیست ولی کاره غیر ممکنی نیست
نمونه کیت هاش هم هست برای فروش مثله این http://www.controlanything.com/Merc...reen=PROD&Product_Code=ZR220HP&Category_Code=
ولی این که جایی که زندگی می کنید گیر بیاد یا نه نمی دونم
موفق باشید

با سلام و تشکر
البته که می شه یه همچین چیزی ساخت ولی می خواستم بدونم ایا رله ای با این خصوصیات به صورت اماده تو بازار هست یا نه؟اگه تو محل زندگیم هم گیر نیاد ماشین گیر میاد،میرم از جایی که گیر بیاد میخرم
در نهایت از توجهتون ممنون

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام و تشکر از شما دوست عزیز
اگه شما خودتون شرکت سازنده این نوع از رله ها یا کاتالوگ یا اطلاعات دیگه ای دارید لطفا بگید
ممنون از توجهتون

من تو جعبه شاسی جلثقال های سقفی دیدم. ولی فکر کنم تو لاله زار بگردی هست.

• Like
واکنش ها: sh85

ali_511

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام و تشکر
البته که می شه یه همچین چیزی ساخت ولی می خواستم بدونم ایا رله ای با این خصوصیات به صورت اماده تو بازار هست یا نه؟اگه تو محل زندگیم هم گیر نیاد ماشین گیر میاد،میرم از جایی که گیر بیاد میخرم
در نهایت از توجهتون ممنون
سلام
ای بابا عزیز چرا اینقد سخت میگیری اصلا نیاز به ساختن نیست همجا کیت آمادش هست .
همین مشهد ما هم فروشگاه بهنام هم بعثت داره.اتفاقا من چند وقت پیش تو اتوبوس دست یه بچهه دیدم سوم راهنمایی بود کلی ذوق داشت تازه اون آماده اش رو هم نخریده بود خودش مونتاژ کرده بود.کلی حال کردم.
موفق باشید

• Like
واکنش ها: sh85

amirhm

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یه سوال دارم
همونطور که دوستان گفتن میتونید خودتون با لوازم موجود تو بازار یکی بسازید ولی اگه نوع صنعتی مورد نظرتونه که طبعا گرونتر هم هست میتونید از ریموت کنترل های Demag استفاده کنید نمایندگیش هم تا چند سال پیش شرکت فیروزا بود اگه با خودشون تماس بگیرید بهتر میتونید از مشخصات فنی و قیمتش خبر دار بشید .

سلام بر مهندسین برق عزیز
من در مورد سنسورهای نوری نیاز به مقاله دارم. در هر زمینه ای که مربوط به سنسورهای نوری بشه.
اگر می تونید کمکم کنید.
خیلی ممنون

زر خانیم

عضو جدید
سلام بر مهندسین برق عزیز
من در مورد سنسورهای نوری نیاز به مقاله دارم. در هر زمینه ای که مربوط به سنسورهای نوری بشه.
اگر می تونید کمکم کنید.
خیلی ممنون
سلام
سنسور های نوری محدوده وسیعی دارند مثلا یکی از این سنسور ها آشکارساز های نوری هستند که خودشون گستردگیه زیادی دارند مثلا طول موج کوتاه یا بلند که اکثرا کاربرد های مخابراتی دارند
خوب شما تحقیقتون در مورد کدوم یک از اینه؟

زر خانیم

عضو جدید
سلام بر مهندسین برق عزیز
اگر می تونید کمکم کنید.
خیلی ممنون

این لینکو براتون میزارم که سنسورهای نوری رو به انگلیسی معرفی کرده مثلا نوشته فیبر نوری .اگه زبانتون ضعیف باشه میتونین اسم ها رو از اینجا یاد بگیرین ببین به چه چیزایی میگن سنیور بعد برین تو گوگل اسم به صورت فارسی سرچ کنین منابع زیاده
موفق باشین.
http://www.wisegeek.com/what-is-an-optical-sensor.htm

زر خانیم

عضو جدید
سلام بر مهندسین برق عزیز
اگر می تونید کمکم کنید.
خیلی ممنون
سلام
لینک زیر را براتون میزارم البته انگلیسیه
اگه زبانتون ضعیف باشه میتونین به این صورت عمل کنین که اسم سنسور ها را از اینجا یاد بگیرین مثلا فیبر نوری بعد تو نت به صورت فارسی سرچ کنید.
موفق باشید.
http://www.wisegeek.com/what-is-an-optical-sensor.htm

mhd.mt

عضو جدید
در خواست پروژه کار آفرینی برق

یک پروژه کار آفرینی برق نیاز دارم - اگر کسی بتواند کمک کند خیلی خیلی ممنونش میشوم. :gol::):gol:

pari-nzm

عضو جدید
سلام دوستان
من ورودی 89هستم و میخوام از م.شیمی تغییر رشته بدم و برم برق(به خاطر علاقه بیشتر)http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/images/smilies/smile.gif
به نظر شما اصلا کار درستیه؟
در مورد شرایط کاری و...(با توجه به جنسیت) چطور؟
لطفا هر کی در این زمینه اطلاعاتی داره هر چه سریعتر راهنماییم کنه.چون برای تغییر رشته وقت کمی دارم.

nn_roz2000

عضو جدید
با سلام دانشجوی ارشد کنترل هستم یک سری مقالات دارم که باید یکی انتخاب و شبیه سازی شود با متلب- و باید از ان مقاله یک مقاله جدید استخراج شود اگر از دوستان کسی میتونه ممنون میشم با من تماس بگیره هزینه ان هم پرداخت خواهم کرد 09173700040 nn_roz2000@yahoo.com