راهنمایی ,سوالات , درخواست ها , کمک , مشکلات

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با سلام و خسته نباشید
کسی از سیستم عملکرد شیرهای برقی خبر داره؟
همین شیر برقی هایی که توی منازل نصب میشه.
واسه پروژم میخوام.
زود زود میخوام.:(
اینم یه فیلم آموزشی در این باره هست
یک سری مطلب در این باره داشتم در اولین فرصت پیداشون می کنم بهتون اطلاع می دم
این کلمه را هم سرچ کنید مطالب زیادی گیرتون می یاد
Faucet

موفق باشید

Sayeh R

عضو جدید
سلام بچه ها...
من دنبال يه ايده اي مي گردم براي ساختن يا ارائه دادن...يه چيزي كه زياد پيچيده نباشه(چون تازه دانشجوي ترم اولم:redface: ) ولي يه موضوع جالب و نو داشته باشه...
مثلا به فرستنده يا اين مداراي ساده مث آ‍زير خطر و از ين چيزا فكر كردم...ولي فك نكنم زياد خوب باشه...چون تكراريه...
ممنون ميشم اگه راهنماييم كنين

invincible

عضو جدید
سلام بچه ها...
من دنبال يه ايده اي مي گردم براي ساختن يا ارائه دادن...يه چيزي كه زياد پيچيده نباشه(چون تازه دانشجوي ترم اولم:redface: ) ولي يه موضوع جالب و نو داشته باشه...
مثلا به فرستنده يا اين مداراي ساده مث آ‍زير خطر و از ين چيزا فكر كردم...ولي فك نكنم زياد خوب باشه...چون تكراريه...
:surprised: :surprised: :surprised:
دوست عزیز خودت داری میگی ایــــــــــده :smoke:
ایده که دیگه چیزی نیست که تو فروم بشه از کسی پرسید!!! :lol:
شما باید دقیق به محیط اطرافتون نگاه کنین و دنبال نیاز بگردین.
ساختن وسیله ای برای بر طرف کردن نیاز های روزمره ای که همه از کنارش ساده می گذرند می تونه منجر به اختراعی فوق العاده بشه. ;)
و یادتون باشه " دیدن چیزی که همه می بینن هنر نیست " :redface:

NAV!D

عضو جدید
مهندسین عزیز سلام.:gol:

دوستان بین رشته مکانیک گرایش جوش و برق گرایش کنترل یا قدرت کدامیک آینده روشن تری دارد ؟ (لطفا با بیان دلیل:que: )

آیا برای انتخاب شغل مثلا : برای این که مدیر یک شرکت برقی بشویم که خودمان میخواهیم اون رو تاسیس کنیم نیاز بهمدرک مهندسی برق دارد یا هر رشته ای کفایت میکند ؟

چه مراجعی بسیار مفید اند برای افزایش دانش برقی و مهندسی ؟ (یه صورت کلی)

با سپاس فراوان

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز

دوستان بین رشته مکانیک گرایش جوش و برق گرایش کنترل یا قدرت کدامیک آینده روشن تری دارد ؟ (لطفا با بیان دلیل:que: )

آیا برای انتخاب شغل مثلا : برای این که مدیر یک شرکت برقی بشویم که خودمان میخواهیم اون رو تاسیس کنیم نیاز بهمدرک مهندسی برق دارد یا هر رشته ای کفایت میکند ؟

با سپاس فراوان
اون قسمت اول سوال رو من که متوجه نشدم، مکانیک ، قدرت؟
ولی در مورد شرکت و این حرفها، شرکت برقی یک کلمه جامع و عام هست که نشون دهنده زمینه فعالیت شرکت هست. معلوم نیست منظورتون چه جور شرکتی، تولیدی، خدماتی ، اجرایی ، تحقیقاتی، اما در مورد شرکت تاسیس کردن، اولش اینه که شما با چند تا از دوستان یک دفتری اجاره می کنید و کارهاتون هر چی که هست اونجا انجام میدید این می شه یک شرکت غیر مجاز، یک نوع دیگر شرکت هست شما می خواهید ثبت کنید با هیات مدیره و مدیر عامل و از این حرفها، تشریف می برید اداره ثبت احوال اونجا بهتون می گن چکار کنید دو سه نوع شرکت داریم ( از نظر اداره ثبت) بستگی به تعداد اعضا و سرمایه و مسولیت داره. حالا فرض کنیم شما یک شرکت تاسیس کردید. حالا بعد از این دیگه دست خودتونه که چه کاری میخواهید انجام بدید، برید مجوز شرکت خدماتی بگیرید یا مثلا شرکت پیمانکاری یا به قول خودتون شرکت برقی. فرقی نمی کنه بعد از ثبت شرکته که شما میرید دنبال کسب مجوز یا پایه و گرید و الی ماشا الله.
معمولا برای مدیرعامل شدن (بازم می گم از نظر مجوز و پایه و ...) حداقل لیسانس می خواد. برای مجوز ها هم می تونید خودتون مدرک ارایه بدید یا کسایی که مدرک مرتبط دارند رو استخدام کنید یا مدرکشون رو کرایه کنید (نیازمندیها رو باز کنید نوشته مهندس برق و مکانیک و ... برای پایه)

سومیتا

عضو جدید
سلام دوستان.بنظرتون میشه تو خونه یه اسیلاتور ساخت؟چه تجهیزاتی لازمه؟میشه نحوه ساختشم توضیح بدین ممنون میشم.

javan20

عضو جدید
من دنبال مشخصات op-amp177 ,AD584 کسی میتونه درموردش به من کمک کنه؟؟البته منظور من دیتا شیت نیست.

rashidishahram

مشاور صنعت برق
سلام بچه ها...
سلام

یه مدار بساز که رنگها رو بشناسه یا مثلا کثیفی لباس کارکنان رو تشخیص بده یا بو رو حس کنه و...

rashidishahram

مشاور صنعت برق

با سپاس فراوان

هر 3 این رشته ها خوبند بستگی داره که بخوای چیکار کنی. مکانیک جوش رشته خوبیه تو شرکتهای بازرسی هم کارش خوبه و تو تمام صنایع استفاده میشه. اگه بهش علاقه پیدا کنی واقعا دنیایی هست برا خودش و اگه خودت هم مسلط باشی به جوشکاری بیشتر لذت میبری.
برق هم که تکلیفش معلومه اینجا تا دلت بخواد در مورد گرایهاش حرف زدن.

در ارتباط با شرکت هم هر چی مسلط تر باشه مدیر شرکت به زمینه فعالیت خب بهتره و گرنه هم سرش کلاه میره هم کسی کار رو لفت بده یا درست انجام نده یا بهونه بیاره زیاد متوجه نمیشه و گرنه مشکلی ندراه.

آخرین ویرایش:

mansoormin

عضو جدید
درخواست گزارش کارآموزی

درخواست گزارش کارآموزی

با سلام خدمت همه دوستان
من گرایشم قدرت نیست ولی مجبور شدم برای کارآموزی برم اداره برق حالا از دوستان اگر کسی گریشش قدرت است یا قبلا در اداره برق کارآموزی داشته خواهش می کنم در این زمینه به من کمک کند.اگر کسی گزارش کار دارد تقاضا می شود آن را در اختیار بنده قرار دهد تا من از آن ایده بگیرم.
با تشکر

saman89

عضو جدید
چند سوال قدرتي

چند سوال قدرتي

سلام.ممنون مي شم اگر دوستان به اين چند سوال پاسخ بدهند:
1- انواع راه اندازی موتور های القایی سه فاز را توضیح دهید؟
2- انواع کنترل سرعت موتورهای القایی را نام ببرید؟
3- چگونه می توان دور موتور القایی سه فاز را عکس کرد؟
4- چگونه می توان دور موتور القایی تکفاز را عکس کرد؟
5- پدیده گالوپینگ چیست؟
6- عملکرد رله بوخهلتس را شرح دهید؟

saman89

عضو جدید
دانلود كتاب

دانلود كتاب

سلام.دوستان لطفا اگر لينك دانلودي در رابطه با اصول و مفاهيم طراحي و بهره برداري شبکه هاي توزيع برق و ادوات و تجهيزات بكار رفته در آن سراغ داريد براي من بفرستيد.ممنون.

mohsen noni

عضو جدید
خیلی خوبه

خیلی خوبه

من تازه واردم تو شما. به طور کاملا تصادفی با سایتتون آشنا شدم شاید یه کم دیر شده اما خیلی خوشحالم.می خوام ازتون خواهش کنم 1 سایت هم به داداشم معرفی کنید که ضرایب دروس برق قدرت برای کنکور کاردانی به کارشناسی توش باشه.دمتون گرم.

ابلها مردا عدوی تو نیستم من
انکار توام

سومیتا

عضو جدید
:que:سلام به همه میدونم سرتون به درس و مشقه ولی بازم یه سوال.راستش با نرم افزار pspice یه مدار سیستم چند طبقه رو قراره تحلیل کنم اما مشکل اینجاس که با اینکه هیچ اشکالی هم نداره eror هم نمیده اما نه جریان و نه ولتاژو نشون نمیده هی simulateمیزنم یه صفحه دیگه بازمیکنه اما هیچی به هیچی. بنظرتون مشکل از کجاست؟مرسی فقط یکم زود به دادم برسید:question::w20:

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با سلام خدمت همه دوستان
من گرایشم قدرت نیست ولی مجبور شدم برای کارآموزی برم اداره برق حالا از دوستان اگر کسی گریشش قدرت است یا قبلا در اداره برق کارآموزی داشته خواهش می کنم در این زمینه به من کمک کند.اگر کسی گزارش کار دارد تقاضا می شود آن را در اختیار بنده قرار دهد تا من از آن ایده بگیرم.
با تشکر
با سلام
گزارش کار در رابطه با تابلوهای برق به دردتون می خوره ؟
با سلام
کسی کرک برنامه EPLAN Electric P8 1.7.12راداره؟؟
درخواست نرم افزاریتون را در تالار نرم افراها بیان کنید براتون قرار می دن
موفق باشید
من تازه واردم تو شما. به طور کاملا تصادفی با سایتتون آشنا شدم شاید یه کم دیر شده اما خیلی خوشحالم.می خوام ازتون خواهش کنم 1 سایت هم به داداشم معرفی کنید که ضرایب دروس برق قدرت برای کنکور کاردانی به کارشناسی توش باشه.دمتون گرم.

ابلها مردا عدوی تو نیستم من
انکار توام
با سلام
در دفترچه بیان شده
به زیر تالار کنکور قسمت کارشناسی ناپیوسته مراجعه کنید
موفق باشید
:que:سلام به همه میدونم سرتون به درس و مشقه ولی بازم یه سوال.راستش با نرم افزار pspice یه مدار سیستم چند طبقه رو قراره تحلیل کنم اما مشکل اینجاس که با اینکه هیچ اشکالی هم نداره eror هم نمیده اما نه جریان و نه ولتاژو نشون نمیده هی simulateمیزنم یه صفحه دیگه بازمیکنه اما هیچی به هیچی. بنظرتون مشکل از کجاست؟مرسی فقط یکم زود به دادم برسید:question::w20:
سلام
جریان و ولتاژ ac را می خواید یا dc ؟
آیا از پراب برای نمایش ولتاژ ها و جریان های مورد نظر استفاده کردین ؟

mansoormin

عضو جدید
با سلام
گزارش کار در رابطه با تابلوهای برق به دردتون می خوره ؟

با سلام.ممنون حداقل شما جواب مارو دارید..ممنون میشم اگر برام بفرستید.باز اگر چیزی دیگه ای هم بود لطفا برام بفرستید.
با تشکر

vortex2007

عضو جدید
سلام من کاردانی برق صنعتی از دانشگاه علمی کاربردی دارم.الان دانشجوی ترم 2 کارشناسی ناپیوسته مهندسی تکنولوژی برق-قدرت آزاد هستم.با برنامه ریزی خودم دو ترم دیگه تمام میکنم و به امید خدا میتونم ارشد 90 رو شرکت کنم.تا الان درسهای معادلات و آمار و مدار1،2 ماشین 1،2را پاس کردم.در ترم جاری دروس ریاضیات مهندسی و زبان تخصصی و ماشین 3 و کنترل خطی و بررسی 1 را دارم.با توجه به اینکه کیفیت مطالب درسی در دانشگاه علمی کاربردی کمی پایین است در نتیجه من پایه ام کمی ضعیف هست.از تمام دوستان میخواستم که من رو برای ارشد 90 راهنمایی کنن.چه جوری برنامه ریزی کنم؟
و اینکه آیا فقط مباحث ماشین 1،2 میاد یا مباحث ماشین 3 و مخصوص هم میاد؟با تشکر از همه

smartgirl

عضو جدید
ترازوی دیجیتال

ترازوی دیجیتال

سلام دوستان
کسی در مورد ترازوی دیجیتال. وسایل ساختش .طرز کارش و چگونگی اندازه گیریش اطلاعاتی داره؟

mohammadb_sh

عضو جدید
شناخت فیوزهای NH

شناخت فیوزهای NH

از دوستان محترم خواهشمند است در صورت داشتن اطلاعات در خصوص فیوزهای NH اینجانب را راهنمایی نمایید.

hosseinassar

مدیر ارشد
از دوستان محترم خواهشمند است در صورت داشتن اطلاعات در خصوص فیوزهای NH اینجانب را راهنمایی نمایید.

اگه اشتباه نکنم فیوز هایی با ولتاژ پایین ولی دارای توان زیاد هستند
این فیوز ها را در داخل محفظه می ذارن و کلید فیوز می گویند
اطلاعات من خیلی کمه ان شاءالله دوستان جواب کامل و صحیح می دهند

• Like
واکنش ها: sh85

fyousefi

عضو جدید
کمک

کمک

سلام.من نیاز به تحلیل مدارات داخلی یک وسیله ی برقی دارم.
کسی می تونه کتاب یاPDF در این زمینه به من معرفی کنه؟
پیشاپیش از همکاری شما متشکرم.

hosseinassar

مدیر ارشد
سلام.من نیاز به تحلیل مدارات داخلی یک وسیله ی برقی دارم.
کسی می تونه کتاب یاPDF در این زمینه به من معرفی کنه؟
پیشاپیش از همکاری شما متشکرم.

سلام
مدارات الکترونیکی گستردگی زیادی دارن
برای تحلیل مدارات هم باید حد اقل آشنایی جزیی با الکترونیک و مدار داشته باشید

roze sorx

عضو جدید
من اطلاعاتی در مورده چگونگی عملکرد usb . و فلش مموری میخوام.این که چطوری با 4 تا پایه اون همه دیتا منتقل میشه.میدونم سریال هست ولی می خوام جز،یات رو بدونم