راهنمایی ,سوالات , درخواست ها , کمک , مشکلات

M a t i n

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
یه سوال داشتم نخواستم تاپیک باز کنم .:)

این باتریهایی مثل باتری موبایل که سه تا ورودی دارن رو چه جوری میشه با منبع تغذیه شارژ کرد ؟
نقش اون ورودی وسطی چیه ؟

من pspم شارژرش خراب شده میخوام این جوری شارژش کنم ...
جلوی ورودی های چپ و راست باتری نوشته + و - ولی با اونا شارژ نشد ...

hosseinassar

مدیر ارشد
سلام
یه سوال داشتم نخواستم تاپیک باز کنم .:)

این باتریهایی مثل باتری موبایل که سه تا ورودی دارن رو چه جوری میشه با منبع تغذیه شارژ کرد ؟
نقش اون ورودی وسطی چیه ؟

من pspم شارژرش خراب شده میخوام این جوری شارژش کنم ...
جلوی ورودی های چپ و راست باتری نوشته + و - ولی با اونا شارژ نشد ...

معمولا باتری های موبایل سه یا 4 پایه دارند
پایه اول و آخر همون + و - هستند و پایه وسط برای پایه BSI و پایه حرارت هستند
پایه وسط برای حفاظت در برابر گرم شدن باتری و ... استفاده میشه
متاسفانه سوال دوم تون نمی دونم

lepkin

عضو جدید
سلام
یه سوال داشتم در مورد انتخاب واحد
من ترم5 کنترل هستم
میخوام این ترم 6 درس تخصصی بگیرم
کنترل خطی
مغناطیس
ماشین1
معماری
امار
مخابرات
از مدار
از منطقی

به نظرتون چطوره؟
میتونم از پسشون بربیام؟

باتشکر

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
یه سوال داشتم در مورد انتخاب واحد
من ترم5 کنترل هستم
میخوام این ترم 6 درس تخصصی بگیرم
کنترل خطی
مغناطیس
ماشین1
معماری
امار
مخابرات
از مدار
از منطقی

به نظرتون چطوره؟
میتونم از پسشون بربیام؟

باتشکر
سلام دوست عزیز
من پیشنهاد می دم مطابق با چارت دانشگاهیتون واحد اخذ کنید
تا در ترم های آخر و با توجه به نحوه ارائه دروس در دانشگاهتون دچار مشکل نشید
موفق باشید

lepkin

عضو جدید
سلام دوست عزیز
من پیشنهاد می دم مطابق با چارت دانشگاهیتون واحد اخذ کنید
تا در ترم های آخر و با توجه به نحوه ارائه دروس در دانشگاهتون دچار مشکل نشید
موفق باشید

ممنون از پاسخ
ولی نگرانی در مورد ارئه واحد نیست ، چون هر ترم همه رو ارائه میدن
فقط میخوام ببینم که چقدر این ترم سنگین هست؟
درضمن مغناطیس رو قبلا گرفتم
باتشکر

efa_67

عضو جدید
سلام دوست عزیز
به نظره من یه مقدار سنگین میشه اگه میتونی برنامه ات را تو 3روز جمع کنی که بقیه شا تو خونه باشی و بخونی مشکلی نیست
ببین درس مغناطیس پیشنیاز درس ماشین هست برای ما مخابراتی ها برای شما اینجور نیست؟
درس کنترل هم اگه استاده خوبی داشته باشی خیلی درس قشنگی هست
مخابرات هم 1کم سنگینه باید زیاد بخونی
موفق باشی

lepkin

عضو جدید
سلام دوست عزیز
به نظره من یه مقدار سنگین میشه اگه میتونی برنامه ات را تو 3روز جمع کنی که بقیه شا تو خونه باشی و بخونی مشکلی نیست
ببین درس مغناطیس پیشنیاز درس ماشین هست برای ما مخابراتی ها برای شما اینجور نیست؟
موفق باشی

ممنون از پاسخ شما
مغناطیس رو چون یه بار گرفتم الان میتونم همزمان با ماشین1 بگیرم.
بعد مخابرات1 سنگینتر از تجزیه و تحلیل هست؟
واسه شما پیشنیاز کنترل خطی چه درس هایی هست؟

efa_67

عضو جدید
سلام خواهش میکنم
نمیدونم چه جوری بگم ولی به نظره من تجزیه خیلی بهتر از مخابرات هست ما 2تا مخابرات داریم مخابرات 1را من زیاد باهاش دوست نشدم ولی مخابات 2 خیلی قشنگ تر بود
ولی بازم میگم نمیشه تجزیه و مخابرات را با هم مقایسه کرد
درس کنترل هم پیشنیازش برای ما تجزیه تحلیل هست

M.Adhami

عضو جدید
کاربر ممتاز
درخواست فایل اتوکد

درخواست فایل اتوکد

لطفا اگه فایل اتوکد نقشه های برقی رو دارین برام بزارین
اگه تابلو کنترل باشه بهتره

lepkin

عضو جدید
سلام دوست عزیز
موفق باشی

ممنون از پاسخ
من تجزیه رو ترم4 پاس کردم ، درش شیرینی بود
استادمون یه چیزهایی از مدلاسیون هم درس داد!

الان سردرگم شدم!
امتحان مغناطیس و الک2 تو یه روز هست
اگه بخوام 5 درس تخصصی بردارم به نظر کدوم بهتره؟
الک2
مغناطیس
مخابرات
امار
ماشین1

یا
مخابرات
مغناطیس
کنترل
امار
ماشین1؟

به نظر خودم چون الک2 زیاد واسه گرایش ما مهم نیست(ولی پیشنیاز الک صنعتی هست)
ترم بعد بگیرم بهتره(با توجه به اینکه با مغناطیس در یک روز هست(امتحان)
ولی کنترل خطی پیشنیاز کنترل صنعتی ، مدرن و غیرخطی و ابزار دقیق هست مهمتره

ولی یه مشکلی که الان بوجود اومده مدیر گروه اومده درس ماشین1 رو پیشنیاز کنترل خطی گذاشته ، من اول فک کردم چارت مشکل داره بعد که از دوستان سوال کردم دیدم که نه
این چارت ما هست

البته شاید اگه با مدیر گروه صحبت کنم بتونم بگیرم

efa_67

عضو جدید
سلام دوست عزیز
من تعجم از اینکه مدیر گروهتون چه فکری کردن که پیشنیاز کنترل را درس ماشین 1 قرار دادن :surprised:
حالا به هر حال به نظره من شما همون کنترل و ماشین را اگه مدیر گروه اجازه داد بگیر
مخابرات هم پیشنیازش آمار هست نمیتونی مخابرات را بگیری
مغناطیس را هم حتماٌ بردار چون میخوای ماشین بگیری پیشنیازش هست
ولی این ترم باید حسابی درس بخونی ها
امیدوارم که حرفام بتونه کمکی بهت بکنه
موفق باشی

lepkin

عضو جدید
سلام دوست عزیز
من تعجم از اینکه مدیر گروهتون چه فکری کردن که پیشنیاز کنترل را درس ماشین 1 قرار دادن :surprised:
حالا به هر حال به نظره من شما همون کنترل و ماشین را اگه مدیر گروه اجازه داد بگیر
مخابرات هم پیشنیازش آمار هست نمیتونی مخابرات را بگیری
مغناطیس را هم حتماٌ بردار چون میخوای ماشین بگیری پیشنیازش هست
ولی این ترم باید حسابی درس بخونی ها
امیدوارم که حرفام بتونه کمکی بهت بکنه
موفق باشی

سلام ، اره منم تعجب کردم تا همین دیروز فکر میکردم چارت اشتباه هست!
امار رو چون قبلا(ترم2) گرفته بودم الان میتونم مخابرات بگیرم

اگه بتونم
مخابرات1
کنترل
ماشین1
امار
مغناطیس رو بگیرم

خیلی خوبه
باید حسابی با مدیر گروه صحبت کنم

دوست من بازم ممنون از راهنمایی شما

راستی بهترین جزوه واسه مخابرات1 و کنترل خطی میتونید معرفی کنید؟

hooman_azad79

عضو جدید
نياز به مدرس برق

نياز به مدرس برق

سلام
سوالات خود را مطرح نمائید . اما در این تاپیک !
ممنون

من دراي ليسانس در رشته فيزيك حالت جامد مي باشم و با مفاهيم الكتريسيته، مغناطيس و الكترونيك آشنا هستم. اما نياز دارم مقداري اطلاعات خود را در زمينه برق و قدرت افزايش دهم. اگر كسي براي چند ساعت تدريس آماده است، با من تماس بگيرد. ايميل من نيز در زير براي شما گذاشته شده است. در ضمن اگر كتاب جامعي هم كه با بيان گويا و قابل فهم اين مطالب را توضيح داده باشد معرفي نماييد،‌خيلي ممنون مي شوم.

zebel 619

عضو جدید
بچه های برقی سلام
چطوری می تونم تو خونه برق تولید کنم؟ ( با چه روشهایی و چطور ذخیره کنم؟ )
البته با یه سیستم جمع و جور.
اگر مقاله ای ، چیزی دارید بذارید
ممنون از راهنماییتون

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه های برقی سلام
چطوری می تونم تو خونه برق تولید کنم؟ ( با چه روشهایی و چطور ذخیره کنم؟ )
البته با یه سیستم جمع و جور.
اگر مقاله ای ، چیزی دارید بذارید
ممنون از راهنماییتون

دوست عزیز یکی از چالشهای برق، ذخیره اون هست که نمیشه در مقیاس های بزرگ استفاده نمود.

روشی که استفاده میشه و روتین هست استفاده از سلول های خورشیدی که یک سری باتری رو شارژ می کنه و در زمان لازم شما از اون باتری ها استفاده می نمایید.

NAV!D

عضو جدید
سلام به همه ی مهندسین عزیز .
دوستان من واقعا بین این دو موردی که خدمتتون عرض خواهم کرد گیر کردم .
دوستان من در حال حاضر کاردانی جوشکاری (شاخه ای از مکانیک) را میخونم. و علاقه خودم شخصا" به برق هست . و توی این موضوع گیر کردم .
نظرتان برای ادامه تحصیل من چیه ؟ آیا کاردانی به کارشناسی رو برم برق یا برم همون جوش؟

اصلا درباره بازار کار هر دو یعنی مکانیک (جوشکاری) و برق(کنترل) چه اطلاعاتی دارید ؟

ممنون و متشکر

nutron

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوست عزیز یکی از چالشهای برق، ذخیره اون هست که نمیشه در مقیاس های بزرگ استفاده نمود.

روشی که استفاده میشه و روتین هست استفاده از سلول های خورشیدی که یک سری باتری رو شارژ می کنه و در زمان لازم شما از اون باتری ها استفاده می نمایید.

سلام
تو ایران هزینه اولیه ی سلولهای خورشیدی و تاسیسات کنترل و دخیره ی اون بسیار بالاست چیزی که روتینه موتور ژنوراتورهاست که بصورت مستقیم و حین تولید استفاده میشه البته اگه بخوان میتونن با یه اینورتر اونو ذخیره کنن یا اینکه از UPS استفاده کنن .

• Like
واکنش ها: sh85

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام کسی می تونه در مورد محاسبات انتخاب صاعقه گیر برای آپارتمان به من کمک کنه؟ لطفا!!!

afshin#

عضو جدید
کسی هست که به فکر نون و آب با شه؟فکر می کنید دستمزد یه مهندس برق با روزی 9 ساعت کار چقده؟

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
کمک درباره صاعقه گیر

کمک درباره صاعقه گیر

دوستان من یه مشکلی دارم، تاپیک هم زدم تایید نشد، گفتم اینجا مطرح کنم شاید جواب بگیرم. برای یک ساختمان 13 طبقه نقشه کشیدم، صاعقه گیر هم گذاشتم. حالا نظام مهندسی می گه محاسبات صاعقه گیر هم باید بدی؟ کسی می تونه کمکم کنه؟

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام کسی می تونه در مورد محاسبات انتخاب صاعقه گیر برای آپارتمان به من کمک کنه؟ لطفا!!!

دوستان من یه مشکلی دارم، تاپیک هم زدم تایید نشد، گفتم اینجا مطرح کنم شاید جواب بگیرم. برای یک ساختمان 13 طبقه نقشه کشیدم، صاعقه گیر هم گذاشتم. حالا نظام مهندسی می گه محاسبات صاعقه گیر هم باید بدی؟ کسی می تونه کمکم کنه؟
سلام دوست عزیز
سوالات خودتون را لطفا تنها یک بار مرح کنید و از زدن تاپیک های متوالی برای پرسیدن سوالات خود خودداری کنید مطمئنن اگر کسی پاسخ سوال شما را بدونه جوتب می ده
خدمت شما ببینید این دو لینک به دردتون می خوره
1)
2)
موفق باشید :gol:

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز
سوالات خودتون را لطفا تنها یک بار مرح کنید و از زدن تاپیک های متوالی برای پرسیدن سوالات خود خودداری کنید مطمئنن اگر کسی پاسخ سوال شما را بدونه جوتب می ده
خدمت شما ببینید این دو لینک به دردتون می خوره
1)
2)
موفق باشید :gol:
باز گلی به جمال شما که 2 تا لینک رو دادی.یک سوال: اون 2 تا تاپیک رو هم شما حذف کردی؟ درسته من 4بار تاپیک زدم، ولی واقعیتش اینه که دو تای اولی اصلا توی تالار ها نیومد مجبور شدم 2 تای دیگه بزنم.من نمیدونم دوتای اولی کی و واسه چی پاک کرد. بهرحال ممنون از لینکهات. اونا رو قبلا دیدم فقط به درد اطلاعات عمومی می خوره، جالب اینه که همین مطالب هم ترجمه ناقصی از یک مقال خارجیه که عین همین رو 30-40 وبلاگ تخصصی بدون اضافه کردن حتی یک واو بلکم ناقص تر کپی کردن تو وبلاگها و وبسایتهاشون، این قضیه رو که بیخیال شدم یعنی نا امید شدم. ولی افسوس داره که این همه مهندس و چی چی اضافه می شه. یک کلمه هم نمی تونیم مطلب علمی یا کاربردی جدید ارایه کنیم. من این مشکل رو با bms هم داشتم 3 ساله دارم تو اینترنت می گردم 2-3 تا مقاله صرفا جهت معرفی هست هی داره تو فضای اینترنت کپی می شه. کسی نیست چیز جدیدی از خودش اضافه کنه. یا نداریم همچین کسایی یا این که اونایی هم که یه ذره می رن دنبالش از همه مخفی می کننتا انحصاری باشه.

• Like
واکنش ها: sh85

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
باز گلی به جمال شما که 2 تا لینک رو دادی.یک سوال: اون 2 تا تاپیک رو هم شما حذف کردی؟ درسته من 4بار تاپیک زدم، ولی واقعیتش اینه که دو تای اولی اصلا توی تالار ها نیومد مجبور شدم 2 تای دیگه بزنم.من نمیدونم دوتای اولی کی و واسه چی پاک کرد. بهرحال ممنون از لینکهات. اونا رو قبلا دیدم فقط به درد اطلاعات عمومی می خوره، جالب اینه که همین مطالب هم ترجمه ناقصی از یک مقال خارجیه که عین همین رو 30-40 وبلاگ تخصصی بدون اضافه کردن حتی یک واو بلکم ناقص تر کپی کردن تو وبلاگها و وبسایتهاشون، این قضیه رو که بیخیال شدم یعنی نا امید شدم. ولی افسوس داره که این همه مهندس و چی چی اضافه می شه. یک کلمه هم نمی تونیم مطلب علمی یا کاربردی جدید ارایه کنیم. من این مشکل رو با bms هم داشتم 3 ساله دارم تو اینترنت می گردم 2-3 تا مقاله صرفا جهت معرفی هست هی داره تو فضای اینترنت کپی می شه. کسی نیست چیز جدیدی از خودش اضافه کنه. یا نداریم همچین کسایی یا این که اونایی هم که یه ذره می رن دنبالش از همه مخفی می کننتا انحصاری باشه.
سلام دوست عزیز
در رابطه با تاپیک ها :
اینجا به دلیل ایجاد نظم قانون بر این هست که هر کس سوال و مشکل خودش را تنها مجاز هست که در قسمت سوالات و مشکلات بیان کنه و تاپیک تنها برای موارد علمی هست برای اطلاعات بیشتر به اینجا مراجعه کنید
متاسفانه همین طور هست که می فرمایید اکثر مطالب کپی پیست هست
البته در رابطه با صاعقه گیر فکر کنم اگر به مراکز نصب این آنتن ها مراجعه کنید به شما مشاوره می دن
مشکل اینجاست که همه ما وقتی به یه مطلب نیاز داریم از نبود اون گله می کنیم ولی وقتی مشکلمون رفع شد نه به فکر بقیه هستیم و نه این که بیایم یه قدم برای سایرین بر داریم این هست که می شه الان این وضعمون شده
باید از خودمون شروع کنیم
موفق و پایدار باشید

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز
در رابطه با تاپیک ها :
اینجا به دلیل ایجاد نظم قانون بر این هست که هر کس سوال و مشکل خودش را تنها مجاز هست که در قسمت سوالات و مشکلات بیان کنه و تاپیک تنها برای موارد علمی هست برای اطلاعات بیشتر به اینجا مراجعه کنید
متاسفانه همین طور هست که می فرمایید اکثر مطالب کپی پیست هست
البته در رابطه با صاعقه گیر فکر کنم اگر به مراکز نصب این آنتن ها مراجعه کنید به شما مشاوره می دن
مشکل اینجاست که همه ما وقتی به یه مطلب نیاز داریم از نبود اون گله می کنیم ولی وقتی مشکلمون رفع شد نه به فکر بقیه هستیم و نه این که بیایم یه قدم برای سایرین بر داریم این هست که می شه الان این وضعمون شده
باید از خودمون شروع کنیم
موفق و پایدار باشید
ممنون بابت توضیحتون. راست می گی اگه هر کی هر جا دلش خواست تاپیک بزنه عملا انجمن فلج می شه. و اتفاقا در مورد اینکه وقتی مشکل خودمون حل شد بقیه رو بی خیال می شیم با نظرتون موافقم. مشکل اینجاست که فقط مشکل خودمون رو می بینیم و وقتی مشکلمون حل شد. پشت سرمون رو هم نگاه نمی کنیم. و اینکه تنها یکی از کارکردهای انجمن حل مسائل و سوالات هست. قسمتهای دیگر رو هم باید رونق بدیم.

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ممنون بابت توضیحتون. راست می گی اگه هر کی هر جا دلش خواست تاپیک بزنه عملا انجمن فلج می شه. و اتفاقا در مورد اینکه وقتی مشکل خودمون حل شد بقیه رو بی خیال می شیم با نظرتون موافقم. مشکل اینجاست که فقط مشکل خودمون رو می بینیم و وقتی مشکلمون حل شد. پشت سرمون رو هم نگاه نمی کنیم. و اینکه تنها یکی از کارکردهای انجمن حل مسائل و سوالات هست. قسمتهای دیگر رو هم باید رونق بدیم.
پس منتظر حضور پر رنگتون برای خارج شدن از این شرایط هستیم
:gol:

royalblue

عضو جدید
سلام بچه ها
کمک کنید
برای پروگرم کردن میکرو تو ویندوز 7 چه برنامه ای باید نصب کنم؟اصلا باید چیکار کنم
ممنون میشم زود جواب بدید

automation_mk

عضو جدید
آیا برای متصل کردن یک hmi بغیر از مارک زیمنس به plc s7 300 نیازی به کانفیگ کردن plc هست یا نه
و سوال دوم چه جوری میتوان قفل روی برنامه ای plc را شکست ایا امکان این کار هست یا خیر

lepkin

عضو جدید
سلام دوستان
کتابهای مرجع دروس زیر رو میخواستم:
کنترل
سیگنال
ماشین 1و2
امار و معادلات و ریاضی مهندسی
الکترونیک 1و2

لطفا با ذکر مترجم
بعد من ترم 5 هستم
میخواستم درکنار این کتابها کتابهای کنکور رو هم مرور کنم
شما واسه هر کدوم از این درسها کتاب کدوم موسسه رو پیشنهاد میکنید
باتشکر فراوان

mohsen 88

عضو جدید
کاربر ممتاز
وقتی یه تاپیک میزنم میگه مدیرا باید تایید کنن.یعنی چی؟من رشته ام برقه تو تالار برق نمیتونم تاپیک بزنم؟اما همین امروز تو تالار نفت تاپیک زدم.جالبه.تو تالار خودمون راهمون نمیدن

hosseinassar

مدیر ارشد
وقتی یه تاپیک میزنم میگه مدیرا باید تایید کنن.یعنی چی؟من رشته ام برقه تو تالار برق نمیتونم تاپیک بزنم؟اما همین امروز تو تالار نفت تاپیک زدم.جالبه.تو تالار خودمون راهمون نمیدن

سلام آقا محسن
ببحشید تایید کردنش یه کم دیر شد
هر روز تاپیک های زیادی زده میشه که خیلی هاش تکراری و تبلیغ و ... هست
برای این که تالار نظم داشته باشه اینطوری شده