دستفروشی که در خرمشهر خودسوزی کرده‌ بود، درگذشت

it2015

عضو جدید
چون کسی نگفت کار مسئولان درست بوده و تعریف و تمجید نشدن!........اگر همچین حرفی زده شده بود قرار میدادیم.....البته گفتم در فتاوی مراجع که گذاشتم بود .......
شما چیکار به حرف مردم دارید
حق رو بگید.
کی بیشتر مقصر بوده؟
خودش یا مسئولان؟
چرا همش اونو گناهکار خوندید و شاید کمتر از 10درصد مقصر را مسئولان دیدید؟

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
15 سال مشکلی نداشت فقط امروز مشکل داره !!
شما از طرح های ضربتی خبر دارید؟.......هر از گاهی آقایون یادشون میاد..........الآن همش با بدحجاب ها برخورد میشه؟......طرح های ضربتی همینطوره......تا جایی هم که بنده در سایت ها خوندم .....پیش از این هم بارها بساط ایشون رو جمع کرده بودن
شما چیکار به حرف مردم دارید
حق رو بگید.
کی بیشتر مقصر بوده؟
خودش یا مسئولان؟
چرا همش اونو گناهکار خوندید و شاید کمتر از 10درصد مقصر را مسئولان دیدید؟
من فکر میکنم چیزهایی که شما از زبان بنده گفتید نگفتم......پس جوابی به اون قسمت ها ندارم....حق خیلی مشخصه....یک فرد که نمیتونیم دربارش قضاوت درستی کنیم.......دست فروش بوده و ماموران شهرداری بساط او و سایر دست فروش ها رو برچیدن......ظاهرا این فرد رفته بوده شهرداری مجوز بگیره.....برای کانکس.....و حق این رو داشت که اعتراض هم بکنه......چون متاسفانه آدم هایی که از خودشون سلب مسئولیت میکنن در ادارات کم نیستن.........ولی این اعتراض رو به بدترین شکل ممکن انجام داده که جایی برای دفاع از عملش نمیگذاره.........و این وسط یک عده دنبال ماهیگیری خودشون هستند.....و یک عده به جای اینکه اعتراض کنن به اینکه چرا وضعیت طوری باید بشه که یک هموطن خون به مغزش نرسه و همچین خبطی کنه......دنبال طرفداری و تشویق دیگران به اون گناه کبیره هستند ........
شده اند کسانی که دوست دارن دیگران رو هل بدن به جهنم!........و این هم در وهله اول به نفع کیست؟.......به نفع همون کسانیکه مسبب این عمل بودن چون از خودشون سلب مسئولیت میکنن......در شرایطی که حداقل انتظار اینه که شهردار با اون افرادی که جلوی خودسوزی این طرف رو نگرفته برخرد کند و برکنار .........یا اگر توان یافتن این ها رو ندارد استعفا و وزارت کار خرج و مایهتاج خانواده این بنده خدا را که یتیم شده اند فراهم کند.......حداقل انتظار این هاست.......ولی یک عده با دفاع بد ........با سیاسی کردن مسئله سبب فراموشی این مسائل میشن ........یک عده که اعتراض رو فقط در خودکشی و خودسوزی ظاهرا تعریف میکنن و به آشوب کشوندن شهر!

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
مردم ما بی غیرت شدن، تونس تونست ما نمی تونیم.

یه نفر آدم از روی نداری خودشو آتیش زده، حالا شما بیا هی توجیه کن. بعدش یه خرده بحث کش دار تر بشه محممد آقا میاد وبا تمسخر میگه "آقا خونسردی خودتو حفظ کن، آب قند بیارم برات؟"

it2015

عضو جدید

یه نفر آدم از روی نداری خودشو آتیش زده، حالا شما بیا هی توجیه کن. بعدش یه خرده بحث کش دار تر بشه محممد آقا میاد وبا تمسخر میگه "آقا خونسردی خودتو حفظ کن، آب قند بیارم برات؟"
آقا خودسوزی کرده باید بره جهنم !! تقصیر کار هم خودشه !! شهرداری و فرمانداری و وزارت کار و رییس جمهور و ... هم هیچ تقصیری ندارن و میرن بهشت !!!

it2015

عضو جدید
ما نظرمونو گفتیم شما هم نظرتونو گفتید دیگه هی راه به راه پیام میفرستید که چی آخه!!؟؟

آخرین ویرایش:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام علیکم.........چون اسم اوردی جواب میدم......اولا کسی که زنده است نیاز به وکیل و وصی نداره.......شما فکر کن توجیه!......این جمله رو بنده میگم.....ولی هرگز هدفم تمسخر کردن نبوده و ان شاالله خداوند هیچ وقت این روز رو نیاره که من شروع کننده همچین حرکاتی باشم.......اگرم بنده اون بار به شما گفتم......از روی تمسخر نبوده......میشه متوجه شد کی داره با آرامش صحبت میکنه یا نه.......با آرامش صحبت کردن و دوری از هیجان کاذب سبب میشه عقل و منطبق بر احساسات غلبه کنه........ولی تو یه فضای هیجانی فقط حرف ها احساسی است ........

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
قبل از اینکه این کارها وظیفه شهرداری باشه وظیفه دولته.........اما اینکه میگید شر نرسون.........نشنیدین میگن تر و خشک با هم میسوزن.........این ماجرا هم همینه........بسیاری از اجناس دست فروش ها دزدی و قاچاقه........منتها دولت و شهرداری و مجلس محترم بایستی جلسه بزارن.....جلوی قاچاق رو قبل ورود بگیرن.......و از طرفی دست فروش های محترم رو از غیر محترم و دزد جدا کنن........متاسفانه این کار سالهاست که انجام نمیشه و انقدر یک عده برای کشور حاشیه میسازن که مسائل اصلی میره تو کما.........
اما اینکه در قبال اون بچه گفتید!.........بنده با خیلی از این ها صحبت کردم.......و همینطور با بچه های شهرداری.......خیلی از این ها متاسفانه در خانواده درستی تربیت نشدن....البته بچه بی گناهست.......ولی پای درد و دل خیلی از این ها بنده به شخصه نشستم......از کسی که پدرش نابینا بوده و معلول و توان کار نداشته.......تا پسر بچه ای که پدرش در زندان هست و عموش زرگیر حرفه ای و عموی دیگرش تحت تعقیب پلیس!
با خیلی از این ها بنده صحبت کردم.........و معمولا این بچه های کار بی سرپناه هستند یا گیر یک آدم بدتر افتاده اند......یک فیلمی بود که شبکه 3 پخش کرد........اسمش متاسفانه یادم رفته......اون فیلم عین واقعیت بود .........
اما اینکه گفتین نیروی انتظامی فلان کرده.......اولا غلط کرده!......شما اگر خیلی میخواستین به او بچه کمک کنین ........او رو به کمیته بهزیستی و شهرداری معرفی میکردین......و بعد هم مشخصات اون نیروی انتظامی رو میگرفتین و میدادین به بچه های شهرداری .......تا حساب این جور افراد سودجو که در لباس مقدس دست به همچین اشتباهاتی میزنن بزاره کف دستش .......وظیفه شهرداری جمع آوری و سر و سامان دادن به بچه های کار است.........نه دزدی از پول ناچیزی که بر اساس فروش جنس مجاز بدست می آورند.......کسایی هم اگر واقعا به فکر این بچه ها هستند........اونها رو واردار به گدایی نکنید.......براشون مایحتاج زندگیشونو تهیه کنید..........خرج مدرسشون رو بدین.......براشون کفش بخیرد......چیزی که دست خودش رو بگیره......نه چیزی که یه پاپاسی هم دستش نگیره

اول اینکه چند تا دانشجوی معصوم که دارن میرن به خوابگاهشون برسن این وظایفی که شما براشون درست کردید رو ندارن!!!!!.
دوماً گدایی کدومه؟ چرا شما نمیگید خدا اینا رو رسونده که مرحمی بشن به زخمش؟ که یه مبلغ ناچیز کمکش کرده باشن؟.. یادمه یه بار یه نفر که مسئول یه جایی بود تعریف کرد که یه پیرمرد (که البته سائل نبوده) اومده دفتر کارش، موقع رفتنش ایشون سه هزار تومن فقط تو جیبش بوده که میده به اون پیرمرد... فرداش یه نفر میاد بهش میگه دیشب خواب دیدم رفتی مکه و برگشتی!!.(که البته از کار اون فرد هم خبر نداشته).
سوم اینکه خب شهرداری و اینجور جاها اگه راست میگن خودشون نظارت کنن یا آگاهی بدن به افراد که باید چیکار کنن در هنگام بروز همچین اتفاقاتی ....
چهارم؛ فکرنمیکنم تیغ ژیلت که اون بچه معصوم فروخته مشکلی داشته...مثلاً قاچاق یا هرچی.

دیاکو95

عضو جدید
حتما مشکل روانی داشته. حداقل خانواده از دستش راحت شدن. والا با اون اعصابش خون زن و بچه شو تو شیشه میکرد.

این جور قضاوت کردن درست نیست، شاید شما گرسنگی رو تجربه نکردی تا الان....
امیدوارم اوضاع جامعه عوض بشه ، یعنی فقط امیدوارم....

دیاکو95

عضو جدید
خیلی ها با تنگدستی و سختی زندگی میکنن ولی مثه مرد پای مشکلات می ایستن و میجنگند. رفتار هر کسی میزان تعادل روحی اونو نشون میده. دلیلش بماند. شما هم سعی نکن با کفشهای من راه بری. مواظب کفشات باش که خاک نخوره.
خیلی ها با تنگدستی و سختی زندگی میکنن ولی مثه مرد پای مشکلات می ایستن و میجنگند.

منظورت از این کلمه چی بود، منظورت همون مثل گوسفند زندگی کردن خودمون بود دیگه؟؟؟

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خیلی ها با تنگدستی و سختی زندگی میکنن ولی مثه مرد پای مشکلات می ایستن و میجنگند.

منظورت از این کلمه چی بود، منظورت همون مثل گوسفند زندگی کردن خودمون بود دیگه؟؟؟

نه . منظورم اینه که : میرن کار میکنن . خودکشی نمیکنن.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یادمه یه بار یه نفر که مسئول یه جایی بود تعریف کرد که یه پیرمرد (که البته سائل نبوده) اومده دفتر کارش، موقع رفتنش ایشون سه هزار تومن فقط تو جیبش بوده که میده به اون پیرمرد... فرداش یه نفر میاد بهش میگه دیشب خواب دیدم رفتی مکه و برگشتی!!.(که البته از کار اون فرد هم خبر نداشته)
اگه میگی سائل نبوده , پس چرا 3000 تومنو داده و اونم گرفته. بعدشم اینا چه ربطی به رفتن و برگشتن به مکه داره؟ اونی فرداش اومده خوابش رو تعریف کرده , کی بوده؟

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خدا برای هیچکس نداره
به قول دوستمون هنوز گرسنگی نکشیدی
اما این گرسنگیه که جنون میاره
گرسنه که باشی دست به هرکاری میزنی
گرسنه باشم میرم غذا میخورم. دست به هر کاری هم نمیزنم. همانطور که حضرت محمد (ص) چند سال تو شعب ابوطالب گرسنه ماند ولی ایمانش تضعیف نشد. یارانش هم همینطور.
http://rasoolnoor.com/modules.php?name=Maghaleh&pa=showpage2&pid=74

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منظور از گرسنگی غذا خوردن صرف نیستاااااا
شما هنوز نگرفتی من چی میگم!!!!!
گرسنگی شخصیتی!!!
گرسنگی فرهنگی!!!
گرسنگی علمی
گرسنگی محبت
گرسنگی غرور
گرسنگی زندگی بی دغدغه
گرسنگی......
شما خیلی سطحی به این چیزا مینگری
برداشت و منطق شما صحیح نیست. نپخته و خام حرف میزنی.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منظور از گرسنگی غذا خوردن صرف نیستاااااا
شما هنوز نگرفتی من چی میگم!!!!!
گرسنگی شخصیتی!!!
گرسنگی فرهنگی!!!
گرسنگی علمی
گرسنگی محبت
گرسنگی غرور
گرسنگی زندگی بی دغدغه
گرسنگی......
شما خیلی سطحی به این چیزا مینگری

مشركان بني هاشم را در اول ماه محرم سال هفتم بعثت تحريم كرده، اعلام داشتند هيچكس حق معامله، ازدواج و معاشرت با آنان را ندارد، نامه تنظيم شده در اين زمينه را ـ كه چهل نفر امضاء كرده بودند ـ شخصي به نام منصور بن عكرمه نوشت كه با نفرين پيامبر ـ ص ـ دستش فلج شد. بدنبال آن تمامي بني هاشم ـ مسـلمـان و كـافـر ـ جز ابي لهب، و ابوسفيان بن حارث بن عبدالمطلب وارد شِعْبِ شده، آنجا اجتماع كردند. فرزندان مطلب بن عبد مناف كه چهل نفر بودند از شِعْبِ حراست نموده، شب و روز به نگهباني آن مشغول بودند و در طول سال جز موسم حج در ماه ذي الحجه، و عمره در ماه رجب از آنجا بيرون نمي آمدند. قريش از ورود خواروبار به شِعْبِ جلوگيري كرده، فقط مقدار كمي بصورت پنهاني به دست محاصره شدگان مي رسيد كه كفافشان را نمي داد. در نتيجه وضعيت سخت شد; به شكلي كه مردم صداي گريه بچه ها را از بيرون شِعْبِ مي شنيدند و اين دوران سخت ترين لحظات زندگي پيامبر ـ ص ـ و اهل بيت بزرگوارش در مكه بود.53
كازروني در مُنْتَقي و غير آن آورده است: ...بدنبال نوشتن عهدنامه، مشركان آزار فرزندان عبدالمطلب را آغاز نموده، اعلام كردند تنها راه سازش ميان ما و شما كشتن پيامبر ـ ص ـ است، در هر كوي و برزني مسلمانان را كتك مي زدند و حق عبور از بازارها را از آنان گرفته، در شِعْبِ اَبي طالب محصورشان نمودند. فرستاده وليدبن مُغَيْره در ميان قريش فرياد مي زد: هر مردي از اينها را براي خريد جنسي يافتيد بر قيمت آن بيافزاييد. در چنين شرايطي ابوطالب فرزند بــرادرش (پيامبر ـ ص ـ) و فرزندان برادر و پيروان آنها را در شِعْبِ ابي طالب گردآورد. آنان سه سال در شِعْبِ ماندند، سرانجام وضعيّت بحدّي برآنان سخت شد كه صداي فرزندانشان، كه از شدت گرسنگي مي گريستند، از بيرون شِعْبِ شنيده مي شد...54

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من بحثم جامعه جاهلیت نیست
ما تو جامعه مدرن عقل گرای محض قرن 21 زندگی میکنیم ....که میگه هر انسانی باید در آسایش کامل زندگی بکنه توی این دنیا
آسایش روانی ....اقتصادی ....فرهنگی و.... و.....
اونم توی جامعه اسلامی ...
من هنوز نمیتونم تشخیص بدم شعب کجاس توی این بحث؟؟؟ و اون فرد کجاش شبیه پیامبره؟؟؟

.
مشركان بني هاشم را در اول ماه محرم سال هفتم بعثت تحريم كرده، اعلام داشتند هيچكس حق معامله، ازدواج و معاشرت با آنان را ندارد، نامه تنظيم شده در اين زمينه را ـ كه چهل نفر امضاء كرده بودند ـ شخصي به نام منصور بن عكرمه نوشت كه با نفرين پيامبر ـ ص ـ دستش فلج شد. بدنبال آن تمامي بني هاشم ـ مسـلمـان و كـافـر ـ جز ابي لهب، و ابوسفيان بن حارث بن عبدالمطلب وارد شِعْبِ شده، آنجا اجتماع كردند. فرزندان مطلب بن عبد مناف كه چهل نفر بودند از شِعْبِ حراست نموده، شب و روز به نگهباني آن مشغول بودند و در طول سال جز موسم حج در ماه ذي الحجه، و عمره در ماه رجب از آنجا بيرون نمي آمدند. قريش از ورود خواروبار به شِعْبِ جلوگيري كرده، فقط مقدار كمي بصورت پنهاني به دست محاصره شدگان مي رسيد كه كفافشان را نمي داد. در نتيجه وضعيت سخت شد; به شكلي كه مردم صداي گريه بچه ها را از بيرون شِعْبِ مي شنيدند و اين دوران سخت ترين لحظات زندگي پيامبر ـ ص ـ و اهل بيت بزرگوارش در مكه بود.53
كازروني در مُنْتَقي و غير آن آورده است: ...بدنبال نوشتن عهدنامه، مشركان آزار فرزندان عبدالمطلب را آغاز نموده، اعلام كردند تنها راه سازش ميان ما و شما كشتن پيامبر ـ ص ـ است، در هر كوي و برزني مسلمانان را كتك مي زدند و حق عبور از بازارها را از آنان گرفته، در شِعْبِ اَبي طالب محصورشان نمودند. فرستاده وليدبن مُغَيْره در ميان قريش فرياد مي زد: هر مردي از اينها را براي خريد جنسي يافتيد بر قيمت آن بيافزاييد. در چنين شرايطي ابوطالب فرزند بــرادرش (پيامبر ـ ص ـ) و فرزندان برادر و پيروان آنها را در شِعْبِ ابي طالب گردآورد. آنان سه سال در شِعْبِ ماندند، سرانجام وضعيّت بحدّي برآنان سخت شد كه صداي فرزندانشان، كه از شدت گرسنگي مي گريستند، از بيرون شِعْبِ شنيده مي شد...54

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدا برای هیچکس نداره
به قول دوستمون هنوز گرسنگی نکشیدی
اما این گرسنگیه که جنون میاره
گرسنه که باشی دست به هرکاری میزنی

دقیقاً، اگر خانواده ات گرسنه باشند که دیگر بدتر هم می شود.

گرسنگی بعضی وقتا باعث میشه بعضی آدما تنشونو بفروشن
به هم خیانت بکنن .....دروغ بگن ..... قتل بکنن
چه برسه ب جنون

دید انسان دوستانه شما قابل تحسینه

آخرین ویرایش:

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من بحثم جامعه جاهلیت نیست
ما تو جامعه مدرن عقل گرای محض قرن 21 زندگی میکنیم ....که میگه هر انسانی باید در آسایش کامل زندگی بکنه توی این دنیا
آسایش روانی ....اقتصادی ....فرهنگی و.... و.....
اونم توی جامعه اسلامی ...
من هنوز نمیتونم تشخیص بدم شعب کجاس توی این بحث؟؟؟ و اون فرد کجاش شبیه پیامبره؟؟؟

.
چون نمیتونی اینا رو تشخیص بدی , کارت یکم سخته.
جامعه مدرن عقل گرای محض قرن 21 تو کدوم سیّاره است؟

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من نمیتونم تشخیص بدم حداقل فکر میکنم دربارش اما تو هنوز متوجه گفته من نشدی
بحث خیلییییییییی سنگین تر از اینی هست که بتونم با تو در موردش حرف بزنم چون تو اصلا فکر نمیکنی
به زبان عوام باهات حرف میزنم شاید متوجه بشی و سعی میکنم برات مثال بزنم
ببین وقتی میگم گرسنگی غروز یعنی اینکه هر پدری دوست داره انقد پول داشته باشه که پیش زنو بچش زمان عید شرمنده نشه ....
وقتی میگم گرسنگی شخصیت یعنی اینکه تو جامعش بهش بها داده بشه ....همونطوری که به یه دکتر یا مهندس یا رئیس یک اداره بها داده میشه....یعنی اختلاف طبقاتی نداشته باشیم
وقتی میگم گرسنگی زندگی بی دغدغه یعنی یک فرد توی جامعه مدرن خیالش از این بابت راحت باشه که اگه تا چند سال کار نکنه و کار نداشته باشه هم میتونه زندگی عادیشو ادامه بده ....یعنی اگه امروز بیکار شد فرداش ب چه کنم چه کنم نیفته
جامعه مدرن عقل گرای محض از دوران رنسانس به اینور اتفاق افتاده از وقتی که مسیحیت و عقایدش و خرافه هاش مورد انتقاد قرار گرفت
از وقتی که فیلسوف هاشون اومدن و رو آوردن به عقل گرایی (من نمیگم محضش درسته )اما خوب اونا تونستن....اقتصادشون ....فرهنگشون و ... رو تغییر دادن و به این نتیجه رسیدن که انسان مدرن باید بهترین زندگی که دلش میخاد رو داشته باشه
دکارت میگه من می اندیشم پس هستم ...... همین یک جمله شروع تغییرات بنیادینشون هست و کلی نظریه های دیگه که توی این بحث نمیگنجه
وقتی صنعتشون شکوفا میشه بورژوازی بوجود میاد .....بعد مدتی مردم ستمدیده میان و دست به اعتراض میزنن ....قوانینی درست میشه اصلاحاتی صورت میگیره
وقتی جامعه ای مدرن میشه قبل از اون یه دوران گذاری رو طی میکنه
الان کشور ما در این بخش هست دوران گذار به مدرنیته ..... زندگی مدرن ....زندگی آسوده ....
چون نمیتونی اینا رو تشخیص بدی , کارت یکم سخته.
جامعه مدرن عقل گرای محض قرن 21 تو کدوم سیّاره است؟

• Like
واکنش ها: ayja