در تعجبم...آخه چرا؟

nayyerr

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
چرا؟

اون کسی بود که فکر میکردی با بقیه فرق داره...فکر میکردی اگر حرف از اعتقاداش میزنه همش درست بدون اینکه شک کنی

چون ظاهرش هم دقیقا هماهنگ چیزی بود که میگفت...اعتقاد به خداپرشتی...به اینکه آراستگی با چادرو پسندیده .....

تو باورش داشتی...حتی ترغیب شده بودی که مثل اون باشی...

ولی چی شد که یکدفعه برات یه پیام میاد که برو عکس بهترین دوستتو که اینقدر باورش داشتی توی فیسبوک ببین و همین

پیام باعث میشه تمام دنیا دور سرت بچرخه و این سوالو از خودت بپرسی که چرا باورش کردم؟

چرا اونی نبود که فکر میکردم؟

چرا؟

چرا وقتی خودتم قبول نداشتی پس تظاهر به قبول داشتن خیلی چیزها میکردی؟

در تعجبم که چرا بعضی از آدم ها اونی که نشون میدن نیستن؟

به نظر شما چرا؟

اولا شاید کسی باهاشون دشمنی کرده
درثانی روایت داریم از دشمنتم حرف خوب شنیدی قبول کن
شما اگه تصمیم گرفتی خب بشی یا بودین بهتر بشین تحت تاثیر حرفهای ایشون شما کاری به رفتار و گفتار متضاد ایشون نداشته باش
شما ظاهر و باطن یکی باش و خوب باش

ilili

عضو جدید
تعجب نداره..اعتقادات هر انسانی در طول زندگیش ممکنه عوض بشه.چه در جهت مثبت و چه در جهت منفی
خیلی از انسان های وابسته به دین و مذهب عقایدشون رو تغییر دادن و خیلی از انسان های رها از دین و مذهب هم ایمان اوردن.
اگر شما فکر میکنی چادر صحیح و درسته حجاب کامل رو میپسندی آفرین و درود بر شما ولی لطفا دیگه در زندگی دوستانتان سرک نکشید و اجازه بدید هرکس خودش مسیر زندگیش رو مشخص کنه ایشون دوست داشتن و تغییر عقیده دادن
درسته که ایشون دوست شماست و لی اگه نیاز به کمک داشت خودش میاد ازتون کمک می خواد.

anahita1370

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تعجب نداره..اعتقادات هر انسانی در طول زندگیش ممکنه عوض بشه.چه در جهت مثبت و چه در جهت منفی
خیلی از انسان های وابسته به دین و مذهب عقایدشون رو تغییر دادن و خیلی از انسان های رها از دین و مذهب هم ایمان اوردن.
اگر شما فکر میکنی چادر صحیح و درسته حجاب کامل رو میپسندی آفرین و درود بر شما ولی لطفا دیگه در زندگی دوستانتان سرک نکشید و اجازه بدید هرکس خودش مسیر زندگیش رو مشخص کنه ایشون دوست داشتن و تغییر عقیده دادن
درسته که ایشون دوست شماست و لی اگه نیاز به کمک داشت خودش میاد ازتون کمک می خواد.

ممنون از نظرتون دوست عزیز

ولی اینجا بحث من اصلا دخالت در زندگی دوستم ویا اینکه من با رفتار ایشون دچار تضاد در خوب یا بد بودن چیزی شده باشم نیست

من خودم چادری نیستم و گفتم با دیدن ایشون فقط ترغیب به پوشیدنش شدم و فقط برام تعجب بود

چی شد که کسی که روی من اینقدر تاثیز گذاشت تغییر عقیده داده و این دوگانگی در ذهنم به وجود اومد که شاید بعضی ها

چیزی که نشون میدن نباشن و اصلا چی میشه که آدم ها خودشونو به شکل دیگه ای باید نشون بدن

باید برای دوستای خوبم بگم هدف من از گذاشتن این تاپیک نظر سنجی درباره اینکه چی میشه که آدمها تغییر عقیده میدن

وبه راهی که شاید درست نباشه میرن در صورتیکه قبلا اینطوری نبوده و یا اصلا چرا بعضی از آدم ها تظاهر به چیزی میکنن که شاید نباشن

شاید بعضی ها مثل شما دوست عزیز منظور منو درست متوجه نشده باشین

ile

عضو جدید
چرا؟

اون کسی بود که فکر میکردی با بقیه فرق داره...فکر میکردی اگر حرف از اعتقاداش میزنه همش درست بدون اینکه شک کنی

چون ظاهرش هم دقیقا هماهنگ چیزی بود که میگفت...اعتقاد به خداپرشتی...به اینکه آراستگی با چادرو پسندیده .....

ولی چی شد که یکدفعه برات یه پیام میاد که برو عکس بهترین دوستتو که اینقدر باورش داشتی توی فیسبوک ببین و همین

پیام باعث میشه تمام دنیا دور سرت بچرخه و این سوالو از خودت بپرسی که چرا باورش کردم؟

چرا؟

به نظر شما چرا؟

عقاید افراد به دیگران ربطی نداره.... شما قبلا هم که ایشان چادری و اسلامی بوده نباید از باب عقاید بهش نگاه میکردی یا باهاش دوست میشدی و یا ازش الگو میگرفتی! همون موقه هم عقایدش شخصی بوده و به شما ربطی نداشته و همین الانم عقایدش شخصی هستش و به خودش مربوطه. شما حتی اجازه نداری تغییر عقیده دیگران رو تحلیل کنی و بدنبال دلایل بگردی چون تمام مسایل مربوط به عقاید شخصی و خصوصیه و به هیچکس ربطی نداره. بقول دوستمون تو زندگی همدیگه سرک نکشید لطفا! عقاید یه مسئله ی خصوصیه مثه تمام مسایل خصوصی دیگه! شما وقتی به حریم عقاید دیگران وارد نشی دیگه برات مهم نیست خودشون رو چی نشون میدن، دیگه مهم نیست تغییر پیدا میکنن یا نه! مشکل از جایی شروع میشه که شما وارد حریم خصوصی افراد میشید و در کمال تعجب برای خودتون این حق رو قایل میشید تا تغییراتشون رو تحلیل کنید!!

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از نظرتون دوست عزیز

ولی اینجا بحث من اصلا دخالت در زندگی دوستم ویا اینکه من با رفتار ایشون دچار تضاد در خوب یا بد بودن چیزی شده باشم نیست

من خودم چادری نیستم و گفتم با دیدن ایشون فقط ترغیب به پوشیدنش شدم و فقط برام تعجب بود

چی شد که کسی که روی من اینقدر تاثیز گذاشت تغییر عقیده داده و این دوگانگی در ذهنم به وجود اومد که شاید بعضی ها

چیزی که نشون میدن نباشن و اصلا چی میشه که آدم ها خودشونو به شکل دیگه ای باید نشون بدن

باید برای دوستای خوبم بگم هدف من از گذاشتن این تاپیک نظر سنجی درباره اینکه چی میشه که آدمها تغییر عقیده میدن

وبه راهی که شاید درست نباشه میرن در صورتیکه قبلا اینطوری نبوده و یا اصلا چرا بعضی از آدم ها تظاهر به چیزی میکنن که شاید نباشن

شاید بعضی ها مثل شما دوست عزیز منظور منو درست متوجه نشده باشین

خب آدم ها عقایدشون تغییر میکنند . زیاد تعجب آور نیست.. شما خودت ممکنه تا سال بعد به تدریج یه طرز فکر متفاوت پیدا کنی که اطرافیان خودتون هم اینجوری تعجب کنند.
البته بنظر من تغییری که بطور ناگهانی در یک فرد صورت بگیره خیلی خطرناکه ولی کسی که بتدریج تغییر میکنه ( حالا در جهت درست یا نادرست) منطقی بنظر میاد.
اگه دوست شما هم تغییرش خیلی سریع اتفاق افتاده مطمئن باشید از روی جوگرفتنه. چنین آدم هایی معمولا در زندگی ثبات ندارند و تو تمام زمینه ها ممکنه یهو تغییر 180درجه ای بدند و هیچ وقت نباید و نمیشه رو عقاید و افکارشون حساب کرد.

جاست شادی:-)

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
چرا؟

چرا؟

به نظر شما چرا؟

:Dفک کنم یه 90 درصدی از جامعه ایطورن:D
مث این سیبا هستن می ری میخری خیلی خوشگلو سرخن بعد می بینی از درون کرم زده
البته هر کسی هر جور دوس داره می تونه زندگی کنه ولی آدمای متظاهر در حد لالیگا تهوع آورن

sfk123

اخراجی موقت
چرا؟

افراد برای تحقق افکار ما به دنیا نیومدن، زندگی هم نمی کنن. مشکل از افکار ما در مورد دیگران است که دوست داریم همه چیزشان را مطلق ببینیم نه نسبی.
شما از یک مانتویی به چادری تبدیل شدید.زور و اجباری در کار بود؟دوستان قبلی شما بعد از این تغییر شکه نشدند؟سوالات شما را از خودشان نپرسیدند؟و... شما تغییر کردی تغییر دوستت را هم قبول کن.
اگه واقعا برات مهمه باهاش صحبت کن، دلیلش رو بپرس. هیچوقت قبل از دانستن تمام واقعیات، قضاوت نکن.

منم برام سواله چرا ملت عکسایی از خودشون تو فیس بوک میذارن که هیچوقت در جامعه اونجوری نیستن؟؟؟؟عایا فیس بوک رو با البوم خونوادگیشون اشتباه گرفتن؟؟؟؟:surprised:
چرا متخصص ریه سیگار میکشه؟
چرا کارگرهای صنعت مس و فولاد با وجود آلودگی بسیار بالا محیط کار و مشکلات عدیده گوارشی و ریوی به کارشون ادامه میدن؟
چرا دختر به نامزدش اجازه میده که از خصوصی ترین شرایط زندگیشون فیلم و عکس بگیره؟

برای این قبیل سوالات جواب یگانه، جامع و مطلقی وجود نداره.

آخرین ویرایش:

S.A.R.A.H

عضو جدید
این داستان تکراریه روزمرگی آدمای اطارف ماس....دگ عادته مردمو با ماسکاشون دیدن..و تنها راشم بی خیالیه ....مهم اینه ک تو خودت باشی...همین..بذا اول از خودمون شرو کنیم..
.
.
.
پ.ن:تارفای ایرانی هم مشمول این تظاهرا میشه!!!!

عادت میکنی عزیزم: )

Hosse!N_206

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه آدم خیلی معتقد کسی که خیلی درباره عقایدش با اطمینان صحبت میکرد

چادر میپوشید واینقدر قشنگ حجاب میگرفت و در کنار این حجاب آراسته بود که من خودم خیلی علاقه مند به پوشیدن چادر شده بودم

ولی الان اون عکس اصلا اون چیزی که من از دوستم سراغ داشتم را نشون نمیده

تو مبحث اعتقادات فکر کنم جالب نباشه از کسی الگو بگیرید که اینجوری بهم بریزید
بحث حجاب و اعتقادات بهتره قلبی و ادراکی باشه.