دانشمند فراموش شده _ آخه چرا ؟؟؟؟؟ خدايش چرا

abu_72

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدايش چرا بايد اين آدما فراموش ميشن ؟؟

خواهشا تا آخرش بخونيد

ما فراموش كار هستيم يا اونا رو از ذهن ما پاك ميكنن ؟؟؟؟

محمود حسابي / متولد 1281 / اهل تفرش استان مركزي

افتخارات او :

1. 17 سالگي ليسانس ادبيات

2. 19 سالگي ليسانس بيولوژي

3. پس از دريافت ليسانس بيولوژي مدرك مهندسي راه و ساختمان را اخذ كرد

4. تحصيلات آكادميك در پزشكي

5. تحصيلات آكادميك در رياضيات

6. تحصيلات آكادميك در ستاره شناسي

7. 25 سالگي دكتراي فيزيك ، با ارائه رساله اي تحت عنوان سلولهاي فتو الكتريك با درجه عالي

8. موفقيت در چندين رشته ورزشي

9. ساخت اولين راديو در كشور ، سال 1307

10. ساخت اولين آزمايشگاه علوم پايه

11. تاسيس اولين بيمارستان خصوصي در ايرا به نام مادر گراميشان

12. راه اندازي اولين مركز زلزله شناسي در دانشگاه تهران

13. پايه گذار مركز تحقيقات

14. تاسيس اولين مركز مدرن تعقيب ماهواره در شيراز

15. پايه گذار مركز مخابرات اسد آباد همدان

16. اولين هولوگرام ايران گروه فيزيك

17 تاسيس انجمن موسيقي

18. پژوهش و صنعت مكانيك هيدرو ديناميك انرژي هاي نو و نامحدود

19. تشكيل و كميته پژوهشي فضايي ايران

20. استفاده انرژي خورشيدي براي اولين بار در ايران

21. در زمينه تحقيق علمي 25 مقاله ، رساله و كتاب از ايشان به چاپ رسيد

22. تنها شاگرد ايراني انشتين ( يك خاطره جالب ازش براتون تعريف ميكنم )

و اما دوتا از بزرگترين كارهاش كه من هر وقت ميخونم بغض ميكنم و براي شادي روحش دعا ميكنم:‌
23. خريد زمين در كره مريخ ( تا هر وقت به فضا رسيديم در مريخ هم يك كشور به نام ايران باشه)
24. تاسيس اولين راكتور اتمي ( خدايش چقدر يادش ميكنيم ، اگه پرفسور نبود كه الان هيچي نداشتيم )

خدايش چرا بايد فراموش بشه ؟؟؟؟ اگه چندتا ديگه از اين آدما داشتيم هاااا الان خيلي بهتر از اينا بوديم

تو همه زمينه ها فعاليت داشته اما چقدر اسمش رو توي دانشگاه ها و تلوزيون شنيديد

فرياد ميزنيم انرژي هسته اي حق مسلم ماست ، اما نميگيم كي آوردش تو ايران

موشك ميفرستيم هوا نميگيم كه كي پايه گذارش بود

خدايش كدوم از پولدار هاي ايران به فكر خريد كره مريخ هستن تا يك كشور هم توي يك كره ديگه داشته باشيم اين نشان از دور انديشي بوده

جايگاهش بهشت برين ، روحش پاك و شاد

چند نفر حاضر هستن بشن پرفسور حسابي ؟؟؟؟

چرا بايد فراموش بشه ؟؟؟؟؟ يا از ذهنمون پاكش كردند ؟؟؟

مقبره پاكش در شهر تفرش در مقبره خانوادگيشان

آخرین ویرایش:

abu_72

عضو جدید
کاربر ممتاز
انشتين گفت :

من يك عمر حرف زدم و كسي نفهميد من چه گفتم ، اكنون جواني از ايران آمده كه هرچه او ميگويد من نميفهمم

من خودم بچه استان مركزي هستم هميشه به اين هم ولايتي افتخار ميكنم

abu_72

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا فهميديد چرا جهان سومي هستيم ؟؟؟؟ چون از مغزهاي متفكر حمايت نميكنيم

خدايش اگه 10 تا دكتر حسابي داشتيم الان روي كره مريخ بوديم

abu_72

عضو جدید
کاربر ممتاز
اون وقت ميگيم چرا فرار مغز داريم

وقتي يك مغز ميبينه كه سرنوشت دكتر حسابي فراموشي شد ، و يا اون زنه كه اولين زن فزيكدان ايران بود با فلاكت در خانه سالمندان جان باخت

خب هركس اين چيزا رو ببينه فرار ميكنه ، ميره يك جايي ديگه كه بزرگتر بشه نه فراموش بشه

اون وقت اونا يك نفر اونقدر بزرگ ميكنن كه فكر ميكني خدا هستند بعد ما بزرگ هامون اونقدر كوچيك ميكنيم كه انگار اصلا وجود نداشتن

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز
کاش زبان دل میدونستم تا میتونستم از خود گذشتگی رو از چشم این انسانها بخونم . . .

روحش شاد هست احتیاجی به دعای من نداره . . . امیدوارم از بالا نیم نگاهی هم به مردم ایران داشته باشه . . .

آخرین ویرایش:

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
اون وقت ميگيم چرا فرار مغز داريم

وقتي يك مغز ميبينه كه سرنوشت دكتر حسابي فراموشي شد ، و يا اون زنه كه اولين زن فزيكدان ايران بود با فلاكت در خانه سالمندان جان باخت

خب هركس اين چيزا رو ببينه فرار ميكنه ، ميره يك جايي ديگه كه بزرگتر بشه نه فراموش بشه

اون وقت اونا يك نفر اونقدر بزرگ ميكنن كه فكر ميكني خدا هستند بعد ما بزرگ هامون اونقدر كوچيك ميكنيم كه انگار اصلا وجود نداشتن

خدایی دیگه شورشو دارید در میارید.

دکتر حسابی تو ایران موند و حروم نشد و فراموش نشد و همیشه تو ایران هر دانش اموزی حتی روستایی از دکتر حسابی به عنوان افتخار ایران نام میبره.

دکتر حسابی تو ایران موند و البته همه قبل و بعد انقلاب قدرشو میدونستند و احترام میذاشتن و باهاش تو هر زمینه ای همکاری میکردن.

خوبه که انواع کارهای اونو لیست کردید.ایا اگه جامعه و مردم و دولت همکاری نمیکرد تنهایی موفق به انجام این همه کار میشد؟؟؟حداقل 8 ،9 تا از کارها تو لیست همکاری و همدلی دیگران و مسئولین رو میخواست.چه قبل و چه بعد از انقلاب.

تا اخرین لحظات عمرش هم کسی فراموشش نکرد و الان هم مرکزها و جاها و میدون های مختلف هست که به احترام ایشون با نام ایشون مزین شده.

تورو خدا بس کنید!!!!چقدر سیاه نمایی.چقدر خود کم بینی.چقدر خود زنی
چقدر خود حقیر پنداری
چقدر بی هویتی
به خدا خجالت باید بکشیم

abu_72

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدایی دیگه شورشو دارید در میارید.

دکتر حسابی تو ایران موند و حروم نشد و فراموش نشد و همیشه تو ایران هر دانش اموزی حتی روستایی از دکتر حسابی به عنوان افتخار ایران نام میبره.

دکتر حسابی تو ایران موند و البته همه قبل و بعد انقلاب قدرشو میدونستند و احترام میذاشتن و باهاش تو هر زمینه ای همکاری میکردن.

خوبه که انواع کارهای اونو لیست کردید.ایا اگه جامعه و مردم و دولت همکاری نمیکرد تنهایی موفق به انجام این همه کار میشد؟؟؟حداقل 8 ،9 تا از کارها تو لیست همکاری و همدلی دیگران و مسئولین رو میخواست.چه قبل و چه بعد از انقلاب.

تا اخرین لحظات عمرش هم کسی فراموشش نکرد و الان هم مرکزها و جاها و میدون های مختلف هست که به احترام ایشون با نام ایشون مزین شده.

تورو خدا بس کنید!!!!چقدر سیاه نمایی.چقدر خود کم بینی.چقدر خود زنی
چقدر خود حقیر پنداری
چقدر بی هویتی
به خدا خجالت باید بکشیم

هر چي ميكشيم بخاطر همين خوش بيني هاست

خوبه خودت گفتي بعد انقلاب و قبلش

آيا فرزندان امروز ، فرزندان فردا ميدونن كه چه پدران بزرگي داشتند؟؟؟؟

مثل پدران گذشته كه فراموشش شدند

تو رو خدا اشتباهات خودمون رو پشت سر مخفي نكنيم ، سعي نكنيم خودمون رو دلداري بديم
بيايد اشتباهاتمون رو درست كنيم

abu_72

عضو جدید
کاربر ممتاز
اونا يك افلاطون و تالس و .. . توي 3000 سال پيش داشتند ، ( شايد هم اصلا نداشتند و فقط قصه بافتند)

اونقدر اين دوتا رو بزرگ كردند كه كسي رو پيدا نميكني كه نشناسدش

خودت كه ميگي فراموش كار نيستيم ، دو تا دانشمند از 1000 سال به قبل ايران با خدمات نام ببر ، چيز زيادي نداريم چون فراموششون كرديم

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
هر چي ميكشيم بخاطر همين خوش بيني هاست

خوبه خودت گفتي بعد انقلاب و قبلش

آيا فرزندان امروز ، فرزندان فردا ميدونن كه چه پدران بزرگي داشتند؟؟؟؟

مثل پدران گذشته كه فراموشش شدند

تو رو خدا اشتباهات خودمون رو پشت سر مخفي نكنيم ، سعي نكنيم خودمون رو دلداري بديم
بيايد اشتباهاتمون رو درست كنيم

شماها محکوم کنید فقط.به کار خودتون مشغول باشید.

هیچ کس هم دکتر حسابی رو نمیشناسه و هیچ کس تو دنیا ابوعلی سینا رو نمیشناسه .ابوریحان بیرونی هم. خوارزمی رو هم و ....

شما راست میگی.همه فقط افلاطون و ... رو مشناسن.
باشه.باشه.شما راست میگی.

به محکوم کردنهای خودتون ادامه بدید!!!!!!!!!!!!!!!!

abu_72

عضو جدید
کاربر ممتاز

هیچ کس هم دکتر حسابی رو نمیشناسه و هیچ کس تو دنیا ابوعلی سینا رو نمیشناسه .ابوریحان بیرونی هم. خوارزمی رو هم و ....

باشه.باشه.شما راست میگی.

ببخشيد ، اشتباه كردم

ما فراموش نميكنيم ، ما فرار مغز نداريم ، ما خوشبختيم ، ببين همه چيز آرومه ، ببين گل و بلبل، زندگي چقدر خشمله ، همه چيز درسته ، . . .

من اشتباه گفتم ، شرمندتم رفيق

بچه ها ببخشيد

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشيد ، اشتباه كردم

ما فراموش نميكنيم ، ما فرار مغز نداريم ، ما خوشبختيم ، ببين همه چيز آرومه ، ببين گل و بلبل، زندگي چقدر خشمله ، همه چيز درسته ، . . .

من اشتباه گفتم ، شرمندتم رفيق

بچه ها ببخشيد

نه.همه چی اروم نیست
اما اینی که شما هم میگید نیست.

شما و بقیه دارید این مضمون رو میگید که ما قدر حسابی ها رو ندونستیم .خب این خیلی بی انصافیه.
اگه قدرشو نمیدونستیم الان اون همه خدمتی که لیست کردید ت ایران انجام نمیشد. این همه دکتر حسابی دکتر حسابی نمیکردیم.این همه داستاناش و عکساش زینت دهنده سایتها و کتابهای ما نبود.

اگه قدرشو نمیدونستیم حتی عکسهای با انیشتن استاد رو با افتخار همه جا پخش نمیکردیم.

این بی انصافیه که میگید قدر ایشون رو کسی ندونست و غریب زندگی کرد و غریب فوت کرد.

abu_72

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه.همه چی اروم نیست

شما و بقیه دارید این مضمون رو میگید که ما قدر حسابی ها رو ندونستیم .خب این خیلی بی انصافیه.
اگه قدرشو نمیدونستیم الان اون همه خدمتی که لیست کردید ت ایران انجام نمیشد. این همه دکتر حسابی دکتر حسابی نمیکردیم.این همه داستاناش و عکساش زینت دهنده سایتها و کتابهای ما نبود.

اگه قدرشو نمیدونستیم حتی عکسهای با انیشتن استاد رو با افتخار همه جا پخش نمیکردیم.

این بی انصافیه که میگید قدر ایشون رو کسی ندونست و غریب زندگی کرد و غریب فوت کرد.

خب دوست من قربونت برم ، يكم با دقت متن رو بخون

نگفتم غريب زندگي كرد ، نميگم قدرش رو ندونستيم

ميگم چرا حالا داره فراموش ميشه ؟؟؟ چرا چند ساله ديگه خبري ازش نيست ؟؟؟ چرا نبايد مثل قبل توي خاطرات بمونه

چرا نبايد مغزهامون رو حمايت كنيم تا بشن حسابي دوم و سوم و ...

مطمئنم اگه دكتر حسابي 17 سال پيش متولد ميشد الان ليسانس ادبيات نميگرفت

mahz

کاربر حرفه ای
حالا فهميديد چرا جهان سومي هستيم ؟؟؟؟ چون از مغزهاي متفكر حمايت نميكنيم

خدايش اگه 10 تا دكتر حسابي داشتيم الان روي كره مريخ بوديم

تفرش رفتید ؟
مغبره دکتر اونجاست .
نوشته بود بعداز اینکه علمم کامل شد اومدم ایران تا به ایرانی ها خدمت کنم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
اونجا بود که فهمیدم بعداز برگشتنش به ایران پول نداشته غذا بخوره و مجبور میشه دوباره ایران رو ترک کنه
چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نمیتونستیم قدرش رو بدونیم
الان هم ایرانی بزرگ تو دنیا کم نیست اما من دانشجو جا برای تحقیق ندارم
دانشمندان بزرگ بیان چیکار کنند
برن تو شریف درجا بزنن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

abu_72

عضو جدید
کاربر ممتاز
تفرش رفتید ؟
مغبره دکتر اونجاست .
نوشته بود بعداز اینکه علمم کامل شد اومدم ایران تا به ایرانی ها خدمت کنم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
اونجا بود که فهمیدم بعداز برگشتنش به ایران پول نداشته غذا بخوره و مجبور میشه دوباره ایران رو ترک کنه

اي دمت گرم هم ولايتي

خيلي گلي ، حرف دلم رو زدي

آقا رضا بخون ، تحويل بگير ......... ميگم قدر نميدونيم ، بيچاره پول نداشته اما يك عالمه علم داشته

reynolds_nike

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو مملکت ما آدمای کوچیک رو برای کارای بزرگ انتخاب میکنند و آدمای بزرگ رو برای کارای کوچیک

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
اي دمت گرم هم ولايتي

خيلي گلي ، حرف دلم رو زدي

آقا رضا بخون ، تحويل بگير ......... ميگم قدر نميدونيم ، بيچاره پول نداشته اما يك عالمه علم داشته

بحث سر کل هست نه اینکه برهه ای از تاریخ سختی بکشه.
خب پیغمبر هم بهه ای از تاریخ زجرها و سختی هایی کشید.

در کل همه ،قدر چنین گوهر هایی رو میدونیم و فراموش نمیکنیم.اگر چه هر روز وقت نمیکنیم ازشون یاد کنیم اما همیشه افتخار همه بودند و همیشه به نوعهای مختلف یادشون رو گرامی میداریم.
اینها غریب نبودن و ما هم ادمهای قدر نشناس نیستیم و قدر امثال دکتر حسابی رو دونستیم و خواهیم دونست.

پیر بابا

عضو جدید

باشه.باشه.شما راست میگی.

احساس میکنم شما با همه مشکل داری. البته مهم ترش اینه که شاید با خودت کنار نیومدی. اینجوری پیش بری تنها میمونی. سعی کن همه را دوست بداری. با دعوا کاری از پیش نمیره. مطالب رو با دید تحلیلی و مثبت نگری بخونی مسئله ات حل میشه. مرسی عزیزم

abu_72

عضو جدید
کاربر ممتاز
تفرش رفتید ؟
مغبره دکتر اونجاست .

واقعا

منم كلي طرح دارم ، اما حامي ندارم

كلي موضوع واس پژوهش اما حامي ندارم

نه يك حمايت كننده روحي نه پولي ( اما بالاخره همه رو انجام ميدم و مينويسم )

abu_72

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو مملکت ما آدمای کوچیک رو برای کارای بزرگ انتخاب میکنند و آدمای بزرگ رو برای کارای کوچیک

واقعا همينه ، همون حرفي كه من زدم:

اونا حتي آدماي كوچيك خودشون رو اونقدر بزرگ ميكنند كه فكر ميكني خدا هستند اما ما بزرگها رو اونقدر كوچيك ميكنيم انقدر كه انگار اصلا نبودند

پیر بابا

عضو جدید
بواقع زمانی که ما قدرت اراده و عشق به همنوع در ایشان را سرلوحه زندگی مون قرار نمیدیم معنیش اینه که ایشون رو فراموش کرده ایم.بیاد یک انسان بودن همش در چاپ عکس او در کتب و یا تعریف از ایشان خلاصه نمیشه. باید چنین دانشمندانی را الگوی خودمان قرار بدیم تا فراموش نشوند. من با نظر استاتر عزیز موافقم.

abu_72

عضو جدید
کاربر ممتاز
بحث سر کل هست نه اینکه برهه ای از تاریخ سختی بکشه.
خب پیغمبر هم بهه ای از تاریخ زجرها و سختی هایی کشید.

در کل همه ،قدر چنین گوهر هایی رو میدونیم و فراموش نمیکنیم.اگر چه هر روز وقت نمیکنیم ازشون یاد کنیم اما همیشه افتخار همه بودند و همیشه به نوعهای مختلف یادشون رو گرامی میداریم.
اینها غریب نبودن و ما هم ادمهای قدر نشناس نیستیم و قدر امثال دکتر حسابی رو دونستیم و خواهیم دونست.

حالا شد برهه اي از تاريخ

خب شما يك برهه از راحتي بگو بينم

اصلا ميدوني چيه ؟؟؟ خوش به حالت كه قدر ميدوني من قدرشون رو نميدونم

abu_72

عضو جدید
کاربر ممتاز
بواقع زمانی که ما قدرت اراده و عشق به همنوع در ایشان را سرلوحه زندگی مون قرار نمیدیم معنیش اینه که ایشون رو فراموش کرده ایم.بیاد یک انسان بودن همش در چاپ عکس او در کتب و یا تعریف از ایشان خلاصه نمیشه. باید چنین دانشمندانی را الگوی خودمان قرار بدیم تا فراموش نشوند. من با نظر استاتر عزیز موافقم.

دست گلت درد نكنه

بالاخره يكي حرف منو فهميد

خيلي قشنگ گفتي

Sarp

مدیر بازنشسته
نه.همه چی اروم نیست

خمینی تو دنیا معروفتره یا حسابی ؟

amin_sousanabadi

عضو جدید
خمینی در دنیا معروفه چون کلی واسه تبلیغش هزینه شده
حسابی معروف نیست چون اینجا فقط چن تا خیابون و میدون به اسمش داریم
اگر امام خمینی معروفتر به خاطر اینکه سرنوشت یک ملت تغییر داده،ی حکومتو عوض کردولی پرفسور حسابی با این که شخصیت بسیار ممتازیه اما در دنیا شخصیتهای مثل اون کم نیستند.قبول دارم که در ایران مثل اون تا حالا نداشتیم وباید خیلی بیشتر ازاین ها ب ایشون بپردازیم اما این مقایسه اصلا درست نیست

بالا