درود بر شما فلاسفه: کسی هست در مورد دین اهل حق چیزی بدونه

parham.jun

عضو جدید
دوستان گلم مدتیه این مذهب اهل حق مغز منو مشغول خودش کرده.

من با بعضی از دراویششون حرف زدم انصافا هزار تا مثل این آخوندا رو میذارن تو جیبشون

اگه کسی ازشون شناخت داره لطفا بگه که بدونیم چه خبره :redface:

mahsamah110

عضو جدید
به سایت مجذوبات نور مربوطه؟

خیلی در موردشون نمیدونم

ولی اگه فکر میکنی چون از آخوندها بیشتر میفهمن، خیلی باحالن، سخت در اشتباهی!!!

چون تو سراغ هر مکتب فلسفی بری؛خصوص غربی؛ تبلیغشون از اکثر آخوندها فوق العاده بهتره!!!

که البته باعث میشه آدم الکی تحت تاثیر قرار بگیره و آزادی روانیش سلب بشه و...

خلاصه که تجربه من اینه که اگه خواستی یه تفکری رو بهتر بشناسی، فقط کتاب بخون

و با دید استدلالی هم بخون

اینجوری تحت تاثیر قرار گرفتنت کمتر میشه و میتونی منطقی اظهار نظر کنی

parham.jun

عضو جدید

خیلی در موردشون نمیدونم

چون تو سراغ هر مکتب فلسفی بری؛خصوص غربی؛ تبلیغشون از اکثر آخوندها فوق العاده بهتره!!!

اتفاقا من از اونجور آدمایی ام که همینجوری حرف نمیزنم و اصلا گول تبلیغات رو نمیخورم یا حداقل به این راحتیا گول نمیخورم
اونا اصلا اهل تبلیغات واسه دینشون نیستن یعنی به قول خودشون اگه برای دینشون تبلیغ کنن مرتکب گناه شدن و هیچکی هم نمیتونه به این راحتیا وارد دینشون بشه من کاری به این چیزاشون ندارم نکته جالبش واسه من این بود که اونا هم قران رو قبول دارن هم انجیل رو هم تورات رو و... تقریبا تمام دینای دیگه رو قبول دارن حتی کتاب عارفها رو هم به اندازه قران قبول دارن یعنی یک آدم مذهبیشون تمام این کتابا رو از بر کرده بود
حتما سخنرانیهای قمشه ای رو گوش دادین یه چیزایی تو این مایه ها بود البته از نوع بسیار عجیبش
راستی اگه کتاب سراغ دارین معرفی کنید خواهشا

khalil8385

عضو جدید
چرا دنبال دین می گردی اینم از نوع حقش؟منظورت دین حق از نظر ادمیت یا خدا؟اگر از نظر ادمیت بخواهی خوب نگرد خیلی گشتن پیدا نکردن و در سردرگمی خودشان یکسری عقاید از همه چیز و بی چیز تحویل دادند!اگر از نظر خدا بخواهی بهتر وقتت را زیاد تلف نکنی می دونی عمر ادم خیلی کم منظورم مفیدش اگه بخواهی همه اینها رو مطالعه کنی وقتی برای زندگی برایتان نمی ماند.حال شما روی سه موضوع کار کن دین های یهودیت مسیحیت و اسلام ببین کدام مناسب تر و عادلانه تر ولی چون تخصص ما در این زمینه کم است بهتر که مشاوری برای خودت پیدا کنی کسی که طوری راهنمایت کند که از نظر اون به هدف خودش نرسی و به شما ایده بدهد!حال خود دانی!

amadhe.1363

عضو
شيعيان اهل حق كساني اند كه علي را حق و حقيقتي انكار نشدني است با آنكه به معصومين ديگر را هم قبول دارند و در صحنه كرمانشاه زندگي مي كنند و در آنجابه ساز آئيني تمبور احترام خاصي قائل و براي دست زدن به آن بايد وضو بيگرند ......................

wwwmohamad

عضو جدید
من باخلیل موافقم زندگی کن . تمام مسیر ها به یک جا ختم میشن فقط مناظر اطراف فرق میکنه . میدویی برسی به خورشید خورشید غروب میکنه واز پشت سر در میاد درواقع خورشید همون خورشیده اما تو یک روز پیر تر یک قدم به مرگ نزدیکتر و میبینی که 10 سالو پشت سر گزاشتی و هرگز صدای صوت اغازو نشنیدی

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظر من هیچی مثل اعتدال نیست
حضرت علی ع فرمود هر کس که از ما پیشی بگیرد و انکس که از ما عقب بماند هردو زیانکارند

UNKOWN MAN

عضو جدید

من با بعضی از دراویششون حرف زدم انصافا هزار تا مثل این آخوندا رو میذارن تو جیبشون

جون هر کی دوست داری بیخیال شو یه دونش داره اشک هفتاد میلیون رو در میاره چه برسه با هم مخلوط شن خرافات تمومی نداره؟

ye marde

عضو جدید

سلام چه جالب چرا تو بخش فلسفی دنبالشی؟

ye marde

عضو جدید

خیلی در موردشون نمیدونم

عزیزم من اهل حقم ... اصلا یه همچین چیزی نیست که شما میفرمایی... من اصالتان ابا اجدادی اهل حقم مرتدد نیستم

ye marde

عضو جدید
چرا دنبال دین می گردی اینم از نوع حقش؟منظورت دین حق از نظر ادمیت یا خدا؟اگر از نظر ادمیت بخواهی خوب نگرد خیلی گشتن پیدا نکردن و در سردرگمی خودشان یکسری عقاید از همه چیز و بی چیز تحویل دادند!اگر از نظر خدا بخواهی بهتر وقتت را زیاد تلف نکنی می دونی عمر ادم خیلی کم منظورم مفیدش اگه بخواهی همه اینها رو مطالعه کنی وقتی برای زندگی برایتان نمی ماند.حال شما روی سه موضوع کار کن دین های یهودیت مسیحیت و اسلام ببین کدام مناسب تر و عادلانه تر ولی چون تخصص ما در این زمینه کم است بهتر که مشاوری برای خودت پیدا کنی کسی که طوری راهنمایت کند که از نظر اون به هدف خودش نرسی و به شما ایده بدهد!حال خود دانی!

این چیزایی که شما بهش معتقدی ما بش میگیم نهیلیسم

ye marde

عضو جدید
شيعيان اهل حق كساني اند كه علي را حق و حقيقتي انكار نشدني است با آنكه به معصومين ديگر را هم قبول دارند و در صحنه كرمانشاه زندگي مي كنند و در آنجابه ساز آئيني تمبور احترام خاصي قائل و براي دست زدن به آن بايد وضو بيگرند ......................

دقت بفمایید شیعیان اهل حق

ye marde

عضو جدید
جون هر کی دوست داری بیخیال شو یه دونش داره اشک هفتاد میلیون رو در میاره چه برسه با هم مخلوط شن خرافات تمومی نداره؟

این خرافات نیست اعتقاده اعتقاد مقدس مقدسات محترم... البته برای من

ye marde

عضو جدید
ببینین مثال میزنم سیستم عامل را اگه دین قرار بدیم اهل حق لینوکسه!!!! open source! ما به هر چیزه درستی معتقدیم... از دیر باز تمام ادوار اهل حق بوده اهل حق در اورپا شرقی و شمال اروپا باستان به نام hunter شناخته میشده البته نکه اسمش اهل حق باشه ها خط و مشش اینه ... اهل حق وابسطه به دوران نوح پیامبر، سلیمان نبی، داوود، محمد امین ، آتش بگی ها (زردشت) و .... پایه و اساس اهل حق بر یکتا پرستی و آزادی عمل بنا شده ... من اهل حق برام موسی عیسی محمد علی یا... نداره همه بزرگان دین و عرفان محترمندنیای ما دنیای عرفان دینی مخصوصا یکتا پرستی... خصوصیات اخلاقی اهل حق شهره خاص و عام چون تعلیم دینمونه ... چیزی در مورد آیین جوانمردی، مزدکی ها شنیدید؟ اونا اهل حق بودن... اهل حق تو کل کشور و حوالی کرد زبان پراکندن با پراکندگی کرد زبانها... جناب Amadhe بنده ساکن مازندرانم ،پدرم هم بوده، پدرشون هم همینطور 150 سال نسل ما مازندرانمن حساب کردم هر 250 کیلومتر حاشیه در یای خزر اهل حق داره ! حتی قوچان بیرجند سیستان و... فرمودید کتاب تعالیم دین ما به صورت کتاب خیلی منتشر نیست اما خط و مش فکری به صورت شیوا و جالب به قلم دکتر بهرام الهی (یه سرچ در موردش http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A8%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%85_%D8%A7%D9%84%D9%87%DB%8C) در کتاب راه کمال آمده موفق باشید

saye0roshani

عضو جدید
سلام اهل حق فرقه ايه كه حضرت علي رو نوري از خدا يا به عبارتي نشانه اي از خدا ميدونن در مورد ايشون بشدت قايل به احترامن و نيز در مجالسشون از ساز هاي سنتي استفاده ميكنن كتابي دارن كه ادعيه اش رو ميگش كلامات در كل نسبت به بقيه مسلمونا بي ازارترن تو كرمانشاه ميتوني جاهاي زيارتيشون رو ببيني..و اينكه تو تهران و تبريز و زنجان و كرمانشاه و خيلي شهراي ديگه و كشوراي همسايه مثل تركيه و اذربايجان و عراق تعدادي كمي ازين فرقه رو ميتوني ببيني البته تو اروپا هم بسط داده شدن ولي نسبت به ايران و كشوراي همسايش تعداد كمترين....خود اهل حق به چند فرقه تقسيم ميشن مثل هفت تن و چهل تن و ... كه به عقيدشون بايد مراتب عرفان رو بگذروني تا بتوني به به حق برسي..اگه بيشتر خواستي بگو شايد كسي رو پيدا كردم كمكت كنه البته تو نت هم در موردشون كم ننوشته..موفق باشييا حق!