درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

rostamani

عضو جدید
سلام.setupآزمایشگاهی من شامل دو پمپ و یک میکرو راکتور با جت برخوردیه .یکی از پمپ ها محلول و دیگری ضد حلال را پمپ می کنه .از جت ها عبور میکنن و به هم بر خورد میکنن و در نهایت محصول نهایی در حد نانو به دست میاد.می خواستم مدل سازی انجام بدم.به نظرتون چی بهتره و آیا میشه؟؟؟

gas1388

عضو جدید
سلام
میخوام برای دستور while دوتا شرط داشته باشم. باید از چه جمله ای استفاده کنم؟
مثلا میخوام بنویسم while (abs(Nr(1,1))>1e-10) or (abs(Nr(2,1))>1e-10)
آیا دستور or در بین دو شرط کاربرد دارد یا خیر؟
معادل درستش چی میشه؟

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سلام
میخوام برای دستور while دوتا شرط داشته باشم. باید از چه جمله ای استفاده کنم؟
مثلا میخوام بنویسم while (abs(Nr(1,1))>1e-10) or (abs(Nr(2,1))>1e-10)
آیا دستور or در بین دو شرط کاربرد دارد یا خیر؟
معادل درستش چی میشه؟
سلام
or اشتباهه ... اگر می خواید هر دو شرط برقرار باشه به جای or از & استفاده کنید ... و اگر می خواهید حداقل یکی از شروط برقرار باشه از | استفاده کنید.

abbas67set

عضو جدید
درود
قیر 60/70 و مازوت رو ترکیب می کنیم اما قیری که تولید میشه درصد چربیش بالاست که فکر کنم دلیلش کیفیت پایین مازوت باشه.
بهر حال چون مازوت بهتری در دسترس نداریم میخوام بدونم به چه صورت میشه این درصد چربی رو کم کرد؟ راهی هست؟

chem-engm

اخراجی موقت
با عرض سلام

من پاورپوینتی درمورد"ارتقاء راندمان انرژی در فرآیند جذب سطحی پالایشگاه" می خواستم .

اگر در مورد موضوع بالا هم نباشد ، و در مورد فرآیند جذب سطحی در پالایشگاه هم باشد ، ممنون می شوم دراختیار من قرار دهید .

لطفاً به من کمک کنید ، من باید تا روز2 شنبه جهت ارائه به استاد مطلبی دراین زمینه به صورن پاورپوینت آماده کنم.

ممنون.:gol::gol:

lakistan

عضو جدید
سلام،دوستان.من به جزوه بایو(بیوشیمی و میکروبیولوژی)برای کنکور ارشد نیاز دارم.کسی هست که سراغ داشته باشه؟ممنونم میشم

adgin

عضو جدید
این پاورپوینت هم خیلی عالی نحوه کار با این نرم افزار رو توضیح داده ...
فایل های دیگه ای هم هست که توی تاپیک زیر می تونید دانلود کنید:
تاپیک: جزوات آموزشی برای Minitab

سلام دوستان
کتاب " طراحی آزمایش به روش تاگوچی" انتشارات دانشگاه زنجان هم میتونه راهنمای خوبی
براتون باشه. موفق باشید.

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
سلام دوستان
کتاب " طراحی آزمایش به روش تاگوچی" انتشارات دانشگاه زنجان هم میتونه راهنمای خوبی
براتون باشه. موفق باشید.

البته adgin جان مینی تب رو بلدن و میتونن کمکتون کنن دوستان
البته با اجازه دوست خوبم adgin

fsaraei

عضو جدید
کتاب شناسایی مخاطرات فرآیندی به روش HAZOP STUDY

کتاب شناسایی مخاطرات فرآیندی به روش HAZOP STUDY

سلام.من یه تحقیق پروژه میخوام برای لیسانسم.منمنون میشم کمکم کنید.چون واقعا نیاز دارم بهش.

[عنوان پروژه: بررسی و بهینه سازی روشهای نوین در ارزیابی پتانسیل خطردر صنایع نفت٬ گاز وپتروشیمی و بهینه سازی اصول پیشگیری ]:(:crying2::w10:

در این خصوص شما رو به مطالعه کتاب «شناسایی مخاطرات فرآیندی به روش HAZOP STUDY» توصیه می کنم. این کتاب چاپ انتشارات نگارنده دانش هستش و از طریق وب سایت شرکت مهندسی پترو پالامحور نیز قابل خرید اینترنتی می باشد : http://www.petropalamehvar.com/published_fa.html

jadeye paeezi

کاربر بیش فعال
سلام،دوستان.من به جزوه بایو(بیوشیمی و میکروبیولوژی)برای کنکور ارشد نیاز دارم.کسی هست که سراغ داشته باشه؟ممنونم میشم

دوست عزیز اگه بتونی کتاب عذرا ربانی چادگانی انتشارات دانشگاه تهران رو گیر بیاری عالیه. هم مختصر و کوتاه و هم مفید هست.

mehrdad.hashemi

عضو جدید
سلام من به جداول مربوط به ضرائب اکتیویته مدل ویلسون و روش بدست آوردن آن را لازم دارم خیلی فوریه .

adgin

عضو جدید
سلام دوستان
کسی میدونه فایل با پسوند tmp. با چه نرم افزاری باز میشه؟
با تشکر

mohandes-87

عضو جدید
میشه این متنو برام ترجمه کنید
Introduction to Environmental Stress Cracking and ESCR​
Over the past decade, high-density polyethylene (HDPE) materials have improved significantly and nowmeet more stringent performance standards; some performance evaluation tests that once took only daysto run now take months with today’s resins. One such performance criteria is Environmental Stress CrackResistance (ESCR). Because standard test methods for measuring ESCR on plastics take such a longtime (sometimes months) the quality of the material is judged acceptable if the failure time exceeds acertain limit. Many times, the test is terminated before an absolute fracture time is determined. Due tothese long testing times, new tests and standards have been developed to differentiate these improvedmaterials more easily.This technical publication defines Environmental Stress Cracking (ESC) and Environmental StressCracking Resistance (ESCR) and why ESCR is an important resin property. It will also describe some of​
the tests used to measure ESCR in HDPE products and how resin properties influence ESCR.

lakistan

عضو جدید
دوستان،یه مشکل بسیار بزرگ من دارم.بهترین منبع یا منابع عملیات واحد برای کنکور ارشد چیه؟مرسی.

amiri13

عضو جدید
بچه ها کسی از شهریه هر ترم دانشگاهای تهران خبری داره؟ترمی چند درمیاد؟مخصوصا امیرکبیر و تهران؟
لطفا راهنمایی کنین دوستان
با تشکر:)

shima8888

عضو جدید
سلام بچه ها . در مورد ضد حلال در فرایند کریستالیزاسیون مطلب میخوام میشه راهنماییم کنید !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

chem-engm

اخراجی موقت
سلام

عذرخواهی می کنم .

من از کجا می توانم ضریب نفوذ یک پلیمر را در آب پیدا کنم ؟

از کدام کتاب . یا منبع ؟

ممنون می شوم من را راهنمایی کنید .

آخرین ویرایش:

Milad2091

کاربر فعال
با سلام
یه فیلم کامل در مورده فرآیند تولید کاغذ میخواستم یا یه مقاله آموزشی جامع.پروسه هایی که تویه کارخونه چوب و کاغذ هست و مرتبط به رشته ی ماست.ممنونم میشم اگه یه سری اطلاعات در اختیارم بذارین.

mahanomah

عضو جدید
سلام دوستان

مقاله، کتاب و هر چیز دیگری درباره ساختار ثانویه rna و پیش بینی آن میخوام
فارسی یا انگلیسی
فارسی باشه بهتره

ممنون

آخرین ویرایش:

mohandes-87

عضو جدید
سلام دوستان کسی میدونه مستر بچ ودوده چیه؟وکاربردش در تولید لوله پلی اتیلن چیه؟

frotan68

عضو
سلام.چطور میشه از طریق معادله گیبس دوهم ثابت کرد که در یه محلول دوجرئی،قانون لوییس رندال برای جزء اول و قانون هنری برای جزء دوم صادقه؟

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان کسی میدونه مستر بچ ودوده چیه؟وکاربردش در تولید لوله پلی اتیلن چیه؟

مستربچ، افزودنی که به پلیمر طبیعی برای رنگ یا بهبود خواص اضافه میشه
مستربچ از سه جزء پایه پلیمر و افزودنی و سازگار کننده تشکیل شده

دوده به منظور unti-uv در لوله های پلی اتیلن بکار میره بنابراین نوع مستربچ مناسب جهت بالا بردن طـول عمر لوله های پلـی اتیلن حائز اهمیته

golgolab

عضو جدید
درخواست مقالات لاتین

درخواست مقالات لاتین

سلام وقت بخیر من چند تا مقاله در زمینه صنعت غذا - دارو، محصولات غذا - دارو، تولیدکننده های اصلی و جهانی و گردش مالی این صنعت در جهان می خوام. مرسی..

mohammad naseri6

عضو جدید
درخواست : بررسی شیرین سازی نفت خام با استفاده از برج های گوگرد زدا

درخواست : بررسی شیرین سازی نفت خام با استفاده از برج های گوگرد زدا

سلام دوستان موضوع پروژ من اینه کسی هست کمک کنه ؟
بررسی شیرین سازی نفت خام با استفاده از برج های گوگرد زدا

آخرین ویرایش:
بالا