درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام. دو تا مقاله زير رو ميخواستم :
S. Arunkumar, S.B. Syamalendu, "Density and Viscosity of Aqueous Solutions of Piperazine and (2-Amino-2-methyl-1-propanol + Piperazine) from
298 to 333 K ", J. Chem. Eng. Data, 51, 467- 470(2006)
Link: http://pubs.acs.org/doi/abs/10.1021...uickLinkVolume=51&quickLinkPage=467&volume=51

P.W.J. Derks, K.J. Hogendoorn, G.F. Versteeg, "Solubility of N2O in and density, viscosity, and surface tension of aqueous piperazine solutions", J.
Chem. Eng. Data, 50, 1947-1950(2005)
Link: http://pubs.acs.org/doi/abs/10.1021...ickLinkVolume=50&quickLinkPage=1947&volume=50

ماه ناز

عضو جدید
نیاز به کمک فوری

نیاز به کمک فوری

سلام من نیاز شدیدی به طراحی این آزمایش دارم ممنون میشم اگه راهنمایی کنید:
طراحی آزمایش تعیین کننده واکنش گر محدود کننده

bera

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

سلام دوست عزیز

شما یه ازمایش رو در نظر بگیرید در بین مواد اولیه به ماده ای که در حین واکنش زودتر به اتمام برسد واکنش گر محدود کننده گفته شده و این ماده واکنش را کنترل میکند.

hamed_majhool

عضو جدید
کاربر ممتاز

خب شما آزمایشی رو که میخوایی انجام بدی حتما براش یه واکنش با یه استوکیومتری تعریف شده وجود داره که هر کدوم از مواد اولیه یه ضریب دارن تو واکنش اگه تعداد مول شرکت کننده در واکنش برای هر واکنش گر رو داشته باشیم و تعداد مول رو هر واکنش گر رو تقسیم به ضریبش کنیم برای واکنشگری که عدد کوچکتری بدست میاد اون میشه محدود کننده...
حالا اگه مول ماده اولیه رو نداشته باشیم مثلا ترازو نداشته باشیم تا بتونیم مول هر ماده رو حساب کنیم یا اصلا نمیدونم واکنشگرها چه موادی هستند و عدد جرمیشون رو نداشته باشیم..واکنشی رو در نظر میگیریم که طی واکنش تغییری ماکروسکوپیک رو بتونیم شاهد باشیم مثلا تغییر رنگ -ایجاد بخار و دود -تغییر انتالپی شدید-
یکی از مواد اولیه رو به دلخواه تو بشر میریزیم و اون یکی رو اهسته با توجه به شرایط ازمایش بهش اضافه میکنم اگه در حین اضافه کردن شاهد این بودیم که خواص ماکروسکوپیکی که در حال تغییر بود و قابل مشاهده بود ثابت موند و اون ماده ای که در حال اضافه کردنش هستیم هنوز وجود داره خب مسلما اون ماده ای رو که اول کار ریخیتیم توی بشر میشه محدود کننده ولی اگر کل واکنشگری رو که توی دستمونه و داریم اضافه میکنیم رو به محتویات بشر اضافه کردیم و تا لحظه اخر تغییرات خواص ماکروسکوپیک رو شاهد بودیم ماده ای که داره اضافه میشه میشه واکنشگر محدود کننده...
موفق باشین

m3164

کاربر فعال تالار مهندسی شیمی
کاربر ممتاز
سلام بچه ها .من مکانیک میخونم.میخواستم ببینم کسی اینجا پروژه در مورد مراحل ساخت لوله های pvc نداره؟یا یه سایتی رو بهم معرفی کنین تا مطلب پیدا کنم.ممنون

دوست عزیز! من یه مدت توی یه کارخونه تولید پروفیلهای U-PVC کار کردم. همونجا هم مونتاژ درب و پنجره داشتند. فرآیند تولید پروفیلها و لوله های پی وی سی کاملا شبیه هم هستند. تنها تفاوتشون نوع قالب اکسترودرهای مورد استفاده است. اگه سوالی در این مورد داشتی درخدمتم.
مطالب زیر هم داشتم؛

1. بررسی واحد تولیدی پروفیلهای UPVC

2. مطالعات امکان سنجی مقدماتی طرح تولید پروفیل UPVC

3. مطالعات امکان سنجی مقدماتی طرح تولید در و پنجره PVC

kiowa

عضو جدید
سلام
چند تا مقاله در مورد ترمودینامیک جذب سطحی گازها (CH4 & H2) می خواستم
اگر در مورد سینتیک جذب سطحی گازها هم باشه خیلی خوبه
با تشکر

tiregun021

عضو جدید
گرایش گاز

گرایش گاز

دوستان سلام ی مقاله یا مطلب میخاستم گرایش گاز در مهندسی شیمی
تعریفش کاربرد ها و دانشگاه ها و....
ممنون میشم ازتون

seyedmansour

عضو جدید
سلام برمهندسين عزيز
من دنبال لينك دانلود حل المسائل كتاب CHEMICAL REACTION ENGINEERING-OCTAVE LEVENSPIEL-Third Edition ميگردم. اگر كسي سراغ داره يه لطفي بكنه وبه منم اطلاع بده
ممنون

m3164

کاربر ممتاز

javad_arash2003

عضو جدید
کاربر ممتاز
من می خوام نرم افزار chem cad رو بخرم از کجا باید بخرم؟کتابی که اموزش بده هم هست؟

خوب اول که توباشگاه هست و می تونی دانلود کنی
خریدن هم بری سی دی فروشیهای که سی دی تخصصی دارن می تونی بگیری
کتاب من تاحالا ندیدم
اما حتما هست

...Goli

عضو جدید
من دنبال چارت درسي شيمي ميگردم حالا كه ديگه رشته ما گرايش نداره چارتش چ جوريه چ درسايي حذف و اضافه ميشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من دنبال چارت درسي شيمي ميگردم حالا كه ديگه رشته ما گرايش نداره چارتش چ جوريه چ درسايي حذف و اضافه ميشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

:confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused:

سید سبحان

کاربر فعال
چرا اسید معده ، معده را نمیسوزاند؟؟

چرا اسید معده ، معده را نمیسوزاند؟؟

سلام میخاستم بدونم چرا اسید معده ، بر روی معده تاثیر ندارد ولی اگر روی پوست انسان یا هر چیز دیگه بریزه ، اون چیز رو ذوب میکنه؟؟
ایا تونستن دلیلی براش پیدا کنن؟؟

ممنون از پاسخ هایی که خواهید داد!

nazanin fazelii

عضو جدید
خوب اول که توباشگاه هست و می تونی دانلود کنی
خریدن هم بری سی دی فروشیهای که سی دی تخصصی دارن می تونی بگیری
کتاب من تاحالا ندیدم
اما حتما هست

ممنون کتابش رو پیدا کردم مال انتشارات اندیشه سرا است.سی دی فروشی تخصصی کجاست؟

student.sh86

عضو جدید
سلام میخاستم بدونم چرا اسید معده ، بر روی معده تاثیر ندارد ولی اگر روی پوست انسان یا هر چیز دیگه بریزه ، اون چیز رو ذوب میکنه؟؟
ایا تونستن دلیلی براش پیدا کنن؟؟

ممنون از پاسخ هایی که خواهید داد!

Ph این اسید حدود دو هست.....یعنی چندین برابر اسیدی تر از آب. یه غشای مخاطی اطراف معده هست که اگه نبود بدون شک معده آب می شد. اسید معده میتونه دندون یا حتی فلز رو بخوره !!!! :)

m3164

کاربر ممتاز
من می خوام نرم افزار chem cad رو بخرم از کجا باید بخرم؟کتابی که اموزش بده هم هست؟

1. دانلود Chemcad

2. دانلود Chemcad

کتابی هست با عنوان؛ شبیه‌سازی فرایندهای شیمیایی با CHEMCAD 6.0
تالیف: مرتضی نادری‌دهکردی - انتشارات: اندیشه سرا
این کتاب همراه با CD آموزشیه

سرفصلهای کتاب هم ایناست:
مقدمه ای بر CHEMCAD ، شروع کار با نرم افزار، واسطه CHEMCAD ، کار کردن با فایل های شبیه سازی، ساخت و به کار گیری یک شبیه سازی پایه، مدل کردن HIGH-FIDELITY با استفاده از CHEMCAD ، ساخت و به کار گیری یک شبیه سازی دینامیک، خروجی و گزارش ها، سفارشی کردن، واسطه های داده، مثال های آموزشی

سید سبحان

کاربر فعال
Ph این اسید حدود دو هست.....یعنی چندین برابر اسیدی تر از آب. یه غشای مخاطی اطراف معده هست که اگه نبود بدون شک معده آب می شد. اسید معده میتونه دندون یا حتی فلز رو بخوره !!!! :)

ببخشید !خب این ماده غشایی از نظر خواص چه ویژگیی داره که نمیذاره این اتفاق بیفته!؟

student.sh86

عضو جدید
ببخشید !خب این ماده غشایی از نظر خواص چه ویژگیی داره که نمیذاره این اتفاق بیفته!؟

والا در این حدشو باید از بچه های پزشکی و زیست بپرسید. فقط میتونم بگم که اگه با کلمه gastric mucosa سرچ کنید ، حتما مطالب علمی زیادی در موردش پیدا می کنید. موفق باشید

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام........
احتمالا چارت بچه هایی که گرایش ندارن مثل چارتی که دانشگاه علم و صنعت اعلام کرده خواهد بود
چارتی که علم و صنعت ارائه کرده رو میتونی تو این لینک پیدا کنی;)

y.h.m.b

عضو جدید
سلام بچه ها به دادم برسید :w09:
میشه به من بگید چطوری یه مقاله بنویسم که تاییدیه isi بشه؟ (سرچ کردم ولی بیشتر گیج شدم )
هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستم...........

hamed_majhool

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها به دادم برسید :w09:
میشه به من بگید چطوری یه مقاله بنویسم که تاییدیه isi بشه؟ (سرچ کردم ولی بیشتر گیج شدم )
هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستم...........

از نگار خانوم(student) کمک بگیر..ایشون در زمینه مقاله دستی بر آتش دارند

atefe24

عضو جدید
سلام.بچه ها یه سوالی داشتم.برای استخدام شدن چه نرم افزارهایی رو باید بلد باشیم؟منظورم اینه که معمولا بلد بودن کدوم نرم افزارها برای شرکتا یا حالا کارخونه ها مهم هستش؟

حــامد

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام.بچه ها یه سوالی داشتم.برای استخدام شدن چه نرم افزارهایی رو باید بلد باشیم؟منظورم اینه که معمولا بلد بودن کدوم نرم افزارها برای شرکتا یا حالا کارخونه ها مهم هستش؟

خانم مهندس اینجا چرا پرسیدید؟ تو صفحه اول تاپیکی برای درخواستها قرار داده شده برای اینکه سریع تر به جواب برسید بهتره سوالات و در جای خودش بپرسید ضمنا سوالتون خیلی کلیه بسته به شرکتی که میخواین کار کنین فرق میکنه

بالا