درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

حــامد

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام بچه ها به دادم برسید :w09:
میشه به من بگید چطوری یه مقاله بنویسم که تاییدیه isi بشه؟ (سرچ کردم ولی بیشتر گیج شدم )
هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستم...........

این و که عرض میکنم خدمتتون تجربه خود منه
اولا با توجه به موضوع مقاله تون باید مقاله های مشابه که ISI شدن رو تهیه کنید
مرحله بعد تعیین ژورنالیه که قراره مقالتون در اون چاپ بشه معمولا بالای مقالات نوشته که ژورنالشون چیه پس ببینید تو زمینه کار شما کدام ژورنال بیشتر فعاله بعد از انتخاب چند ژورنال که با کار شما همخوانی داره باید از سایت تامسون رویتر Impact factor ژورنالو پیدا کنید اگر بالای 0 بود مقالات اون ژورنال ISI میشن هر چقدر این ضریب بالاتر باشه ارزش مقاله بالاتر میره (در صورت چاپ) ولی خوب submit ش سخت تر میشه
بعد از انتخاب ژورنال باید به سایتش مراجعه کنید و فرمت مقاله و ابسترکت و ازش بگیرید و بر طبق او فرمت ابسترکت و براشون بفرستید در صورت ساب میت مقاله کامل و میفرستید
بری اطلاعات بیشتر به تاپیک زیر مراجعه کنید:
[h=1]تاپیک: ایمپکت فکتور impact factor[/h]

a-peak

عضو جدید
با سلام
من تازه عضو شدم در مورد روکشهای پلاستیکی ضد خش پروژه ای برداشتم(فرق نمیکنه روکش هر چی)
درمورد مواد اولیه و فرایندش اطلاعاتی میخوام
ممنون

y.h.m.b

عضو جدید
مرحله بعد تعیین ژورنالیه که قراره مقالتون در اون چاپ بشه معمولا بالای مقالات نوشته که ژورنالشون چیه پس ببینید تو زمینه کار شما کدام ژورنال بیشتر فعاله بعد از انتخاب چند ژورنال که با کار شما همخوانی داره باید از سایت تامسون رویتر Impact factor ژورنالو پیدا کنید اگر بالای 0 بود مقالات اون ژورنال ISI میشن هر چقدر این ضریب بالاتر باشه ارزش مقاله بالاتر میره (در صورت چاپ) ولی خوب submit ش سخت تر میشه
بعد از انتخاب ژورنال باید به سایتش مراجعه کنید و فرمت مقاله و ابسترکت و ازش بگیرید و بر طبق او فرمت ابسترکت و براشون بفرستید در صورت ساب میت مقاله کامل و میفرستید
تاپیک: ایمپکت فکتور impact factor
مرسی مهندس خیلی لطف کردی....

k_siroos

مدیر بازنشسته
تاپیک: ایمپکت فکتور impact factor

در تکمیل صحبت های حامد عرض کنم که می تونید Impact Factor مجلات مختلف رو از سایت Elsevier هم به دست بیارین. اسم مجله رو در بالای سایت تایپ کنید تا صفحه مشخصات اون مجله نشون داده بشه. این صفحه علاوه بر Impact حال حاضر مجله، میانگین Impact مجله در 5 سال گذشته رو هم بهتون نشون میده. impact ای که معمولا در کشور ما رایج هست ، از حدود 1 و خورده ای تا 2 و خورده ای هست. البته مقالات زیادی برای impact های بالاتر و کمتر هم فرستاده میشه.

تو همین صفحه معمولا بخشی به اسم authors Guide و یا Guide for authors وجود داره که می تونید قوانین نگارش مقاله برای اون مجله خاص رو از این راهنما به دست بیارین.

در نهایت باید یک تحقیق بکنید ببینین که کلا اون مجله چقدر با مقالات کشور ما راه میاد ، چون خیلی از مجلات به دلایل مختلف سنگ جلوی پای ایرانی ها میندازند و فقط وقت شما رو از بین می برند.

علاوه بر این هر مقاله ای که چاپ میشه ، تاریخ submit و تاریخ Revised و در نهایت تاریخ accept مقاله رو می نویسه . می تونید مقالات مرتبط با موضوع خودتون رو از یک مجله خاص که مد نظرتون هست دانلود کنید (برای سال های اخیر) و با متوسط گرفتن از بازه submit تا accept یک تعداد مقاله (مثلا 10 تا) ، ببینید که اصلا اون مجله ارزش وقت گذاشتن داره یا نه.

student.sh86

عضو جدید
در تکمیل صحبت های حامد عرض کنم که می تونید Impact Factor مجلات مختلف رو از سایت Elsevier هم به دست بیارین. اسم مجله رو در بالای سایت تایپ کنید تا صفحه مشخصات اون مجله نشون داده بشه. این صفحه علاوه بر Impact حال حاضر مجله، میانگین Impact مجله در 5 سال گذشته رو هم بهتون نشون میده. impact ای که معمولا در کشور ما رایج هست ، از حدود 1 و خورده ای تا 2 و خورده ای هست. البته مقالات زیادی برای impact های بالاتر و کمتر هم فرستاده میشه.

تو همین صفحه معمولا بخشی به اسم authors Guide و یا Guide for authors وجود داره که می تونید قوانین نگارش مقاله برای اون مجله خاص رو از این راهنما به دست بیارین.

در نهایت باید یک تحقیق بکنید ببینین که کلا اون مجله چقدر با مقالات کشور ما راه میاد ، چون خیلی از مجلات به دلایل مختلف سنگ جلوی پای ایرانی ها میندازند و فقط وقت شما رو از بین می برند.

علاوه بر این هر مقاله ای که چاپ میشه ، تاریخ submit و تاریخ Revised و در نهایت تاریخ accept مقاله رو می نویسه . می تونید مقالات مرتبط با موضوع خودتون رو از یک مجله خاص که مد نظرتون هست دانلود کنید (برای سال های اخیر) و با متوسط گرفتن از بازه submit تا accept یک تعداد مقاله (مثلا 10 تا) ، ببینید که اصلا اون مجله ارزش وقت گذاشتن داره یا نه.

در تکمیل صحبتای دوستمون بگم که اخیرا یک مقدار ژورنال های Elsevier
اوضاعشون با ما شکر آب شده. بهتره سراغ ژورنال های ACS
برید که هم سریعتر پاسخ میدن هم بهتر. اکثرا هم impact factor حدود دو دارن.

lord aragon

عضو جدید
کاربر ممتاز
راجع به ویسکوزیته مطلب می خواستم؟؟؟؟؟دستگاه اندازه گیری و عکس از این دستگاه و استاندارد های روش اندازه گیری و فیلم های آموزشی

gas1388

عضو جدید
سلام
چند سوال:
درسته که کارآموری مهندسی شیمی نمره نداره ؟
یکی از اساتیدمون میگقت که کارآموزی توی معدل تاثیر نداره وفقط میگن ردی یا قبولی
اگه اینجوره چرا3 واحده؟ یا اگه ترم 6 برداریم تاثیری توی معدل برای آزمون ارشد داره یا نه؟

Hermione Granger

عضو جدید
سلام
چند سوال:
اگه اینجوره چرا3 واحده؟ یا اگه ترم 6 برداریم تاثیری توی معدل برای آزمون ارشد داره یا نه؟
زمان ما که نمره داشت ...

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
چند سوال:

بهترین موقع برای کارآموزی تابستونه. تو معدل تاثیر هم داره.بستگی به نظر مدیر گروه 2 یا 3 واحده.کلی در نظر بگیریم تاثیر چندانی تو معدل کل نداره.برای معدل آزمون ارشد هم اگه تا موقعی که قراره دفترچه رو پست کنین معدلتون مشخص شد که با احتساب کارآموزی معدلتونو وارد میکنین وگرنه بدون درنظر گرفتن کارآموزی

hex6789

عضو جدید
راجع به ویسکوزیته مطلب می خواستم؟؟؟؟؟دستگاه اندازه گیری و عکس از این دستگاه و استاندارد های روش اندازه گیری و فیلم های آموزشی

دوست عزیز با یه جستجوی ساده در گوگل به نتایج جالب و کاملی دست پیدا می کنید! :smile:
در عین حال خدمت شما برای دستگرمی:

[h=1]گرانروی[/h]
[h=1] آزمایش گرانروی میزان تفاوت در چسبندگی

[/h]

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
چند سوال:

سلام
منم اینو شنیدم ورودی های بعد از ما می گفتن اینطور شده
ولی زمان ما تو معدل تاثیر داشت نمره هم داشت

فقط یه نکته سعی نکن کاراموزی رو الکی بگذرونی که فقط شرشو از سرت کم کنی سعی کن یه چیزی یاد بگیری درسته تجربه کوتاه مدته ولی بگم خیلی خیلی بدرد می خوره
موفق باشی

hex6789

عضو جدید
كسي نميدونه ؟

سلام دوست عزیز
پروژه های انتقال جرم در فلوئنت، تحت عنوان "species transport model" شناخته می شوند که از نسحه 6.1 به بعد قابل دسترسی هستند.
البته شایان ذکر که فقط در یک فاز قابل تعریف است و از مدل species transport model یا DPM باید استفاده کنید.
برای شبیه سازی راحت تر، ANSYS CFX-5 پیشنهاد می شود که امکان شبیه سازی چند فازی با آپشن های خاص را دارد.

البته باید بگم این مطلب رو از یه منبع ترجمه کردم و به شخصه با فلوئنت کار نکردم. با چند جستجوی انگلیسی در گوگل احتمالا به جوابتون می رسید. از کلید واژه fluent mass transfer استفاده کنید :smile:
همچنین از سایت های زیر هم می تونید کمک بگیرید:
www.ansys.com
www.fluent.com

و همچنین لینک های زیر:
www.ceic.unsw.edu.au/staff/Tuan_Pham/ICR160.PPT
www.cfd.com.au/cfd_conf03/papers/048Tru.pdf
www.mech.uq.edu.au/courses/mech4480/fluent/sol2.ppt

www.inl.gov/relap5/rius/yellowstone/basu.pdf

https://www.sharcnet.ca/Software/Fluent12/html/th/node339.htm
https://www.sharcnet.ca/Software/Fluent12/html/ug/node728.htm
www.technion.ac.il/usg/fluent/Fluent6.3_specs.pdf

sm64

عضو جدید
دوستان سلام
میخواستم ببینم کسی راجع به
electrostatic field direction on the diffusion of charged dust particle
اطلاعات یا مقاله فارسی یا انگلیسی خاصی داره؟ممنون میشم اگر منو در جریان قرار بدید...

*جیگر طلا*

عضو جدید
کاربر ممتاز
رشته های مربوط به شیمی(ریاضی و تجربی)

رشته های مربوط به شیمی(ریاضی و تجربی)

سلام من فائزه هستم 15 ساله کلاس اول دبیرستان و دوست دارم مهندسی شیمی بخونم.دبیر شیمی مون برای تکلیف نوروزی تحقیق درباره ی رشته های مربوط به شیمی در رشته ی ریاضی و تجربی رو محول کرده از دوستانی که تو این رشته ها تخصص دارن درخواست کمک می کنم.البته اگه درباره ی بازار شغلیشون هم بگین خیلی خیلی ممنونتون میشم.کمکم کنید مثل همیشه شاگرد خوبه ی کلاس بشم که همیشه تکالیفش رو انجام میده!‍

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار
سلام من فائزه هستم 15 ساله کلاس اول دبیرستان و دوست دارم مهندسی شیمی بخونم.دبیر شیمی مون برای تکلیف نوروزی تحقیق درباره ی رشته های مربوط به شیمی در رشته ی ریاضی و تجربی رو محول کرده از دوستانی که تو این رشته ها تخصص دارن درخواست کمک می کنم.البته اگه درباره ی بازار شغلیشون هم بگین خیلی خیلی ممنونتون میشم.کمکم کنید مثل همیشه شاگرد خوبه ی کلاس بشم که همیشه تکالیفش رو انجام میده!‍

فائزه جان
شباهت شیمی با مهندسی شیمی مثل شباهت اسب آبی با قرقاوله.
وقتی میگی شیمی، همون چیزی هست که تو دبیرستان میخونن. مثل شیمی آلی و شیمی معدنی و تجزینه و....

ولی وقتی میگی مهندسی شیمی کلا همه چیز عوض میشه. میره تو فاز نفت و گاز و پتروشیمی و پالایش و مسائل مربوط به اون.

حــامد

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

خیلی خوبه که از الان به فکر آینده تحصیلی و شغلیت هستی من مطمئنم که موفق میشی
همونجور که سرمد جان گفت شیمی با مهندسی شیمی خیلی تفاوت داره حتی به لاتین به رشته های شیمی Chemistry گفته میشه درصورتی که ما Chemical engineering هستیم فرقش مثل پزشکی و مهندسی پزشکیه خوب برای اینکه درکت بیشتر بشه از این قضیه رشته ما حدود 90 درصد شبیه مهندسی مکانیک گرایش سیالاته

hamed_majhool

عضو جدید
کاربر ممتاز
فائزه جان
شباهت شیمی با مهندسی شیمی مثل شباهت اسب آبی با قرقاوله.
وقتی میگی شیمی، همون چیزی هست که تو دبیرستان میخونن. مثل شیمی آلی و شیمی معدنی و تجزینه و....

ولی وقتی میگی مهندسی شیمی کلا همه چیز عوض میشه. میره تو فاز نفت و گاز و پتروشیمی و پالایش و مسائل مربوط به اون.

:biggrin: اسب ابی و قرقاول.....واقعا قیاس درستی بود

bera

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام؛برای ساخت و اجرای پروژه ای که خودمون در نرم افزار pdms تعریف میکنیم چیکار باید کرد؟خواهشن کمکم کنید:cry:

یه دونه جزوه تو سایت از اقای بهزادی بود که اینجا واستون اوردم .

پیوست ها

• att498_0_PDMS course.zip
    7.9 مگایابت · بازدیدها: 0

darab64

عضو جدید
سلام دوستان
فشار بخار چطور روی نوع تانک ها اثر گذاره؟ منظورم انتخاب نوع مخازنه
اصلا کسی میدونه برای طراحی تانک ها و سیستم هاشون از چه استانداردهایی استفاده می کنند؟
خیلی مرسی

m3164

کاربر فعال تالار مهندسی شیمی
کاربر ممتاز

1 . اندازه گيری ضريب ويسکوزيته گليسيرين در دماهای مختلف

2. تعیین ویسکوزیته مایعات مختلف

3. کارگاه تکنولوژی نفت

4. آشنایی با ویسکوزیته

5. آزمایشگاه فرآورده های نفتی

6. جداول ویسکوزیته مایعات و جامدات

7. اندازه گیری ویسکوزیته مایعات

m3164

کاربر ممتاز
دوستان سلام
میخواستم ببینم کسی راجع به
electrostatic field direction on the diffusion of charged dust particle
اطلاعات یا مقاله فارسی یا انگلیسی خاصی داره؟ممنون میشم اگر منو در جریان قرار بدید...

The two-dimensional electrostatic field configuration for parallel plate dust particle guide including end effects

Effects of particle space charge and turbulent diffusion on performance of plate-plate electrostatic precipitators

m3164

کاربر ممتاز
سلام دوستان
فشار بخار چطور روی نوع تانک ها اثر گذاره؟ منظورم انتخاب نوع مخازنه
اصلا کسی میدونه برای طراحی تانک ها و سیستم هاشون از چه استانداردهایی استفاده می کنند؟
خیلی مرسی

در طراحی تانک ها با سه استاندارد سر و کار داریم:
NFPA 15 و NFPA 30 که نوع تانک را مشخص می کنند.

API 620/ 650 / 2000 که طراحی اجزاء تانک ها را شرح می دهند. برای مثال تا اونجا که خاطرم هست سیستم Venting مخازن توسط API 2000 طراحی می شود

(IPS (e-pr-360 که همون استاندارد طراحی تجهیزات نفتی ایران هست

فکر کنم همشون توی تاپیک استانداردها قابل دانلود باشه... هر کدوم رو پیدا نکردی امر فرموده برات میفرستم

پارامترهای موثر در انتخاب نوع مخزن: سمی بودن، اشتعال و میزان آتشگیری، فراریت (فشار بخار)

فشار بخار (RVP) عبارت است از فشاری که در آن مایع به جوش می آید (در هر دمایی) مثلا فشار بخار آب در 100 درجه سانتیگراد برابر با یک اتمسفر است.

RVP < 1.5 Psi : سقف ثابت Fixed Roof
15 > فشاربخار > 1.5 : سقف شناور Floating Roof
RVP > 15 : سقف کروی Spheral Roof

saradm

عضو جدید
برنامه ریزی برای کنکور ارشد 92

برنامه ریزی برای کنکور ارشد 92

سلام بچه این تاپیک رو تاسیس کردم تا به کمک هم بتونیم برای کنکور 92 برنامه ریزی کنیم . از تجربیات هم استفاده کنیم

king_off

عضو جدید
سلام.برای ارشد باید از روی کدوم کتاب ها بخونیم؟به نظر شما راهیان بهتره یا پوران؟

بالا