درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

kimia.

عضو جدید
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/images/icons/icon1.png

با سلام

منظور شما فرایند *****اسیون بصورت کلی است یا فیلراسیون سیا ل مشخصی را مد نظر دارید؟

امیدوارم پاورپوینت زیر در مورد *****اسیون گاز واستون کاربرد داشته باشه
http://www.4shared.com/document/pfXwxas9/_online.html

منظورم فرآیند فیل تراسیونه و چیزهایی مثل انواع صافی ها، محیط صافی، میکروفیل تراسیون و ... .

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
* ابزار و وسايل كارگاهي

اغلب وسايل مورد استفاده در كارگاه آبنبات سازي ساخت ايران و بيشتر در مشهد توليد مي شود اين وسايل عبارتند از :
كوره نفتي يا گازي – پاتيل بزرگ 200 تا 700 كيلويي ـ پاتيل كوچك 30 تا 50 كيلويي ـ آبگردان يا ملاقه ـكفگير ـ دستگاه چرخ يا قالب زني ـآسياب برقي - دستگاه سفيد كن ـ دستگاه نقل بهم زن يا خشك كن ـ پنكه ـ دم برقي ـ ميز آهني يا سنگ آبي ـ ميز كار بزرگ و كوچك و غيره.
* مواد اوليه
اصلي ترين مواد تشكيل دهنده آبنبات را مي توان شكر خالص – آب – سفيده تخم مرغ – جوهر ليمو – و طعم دهنده هاي طبيعي از جمله هل و نارگيل دانست.

* چگونگي پخت آبنبات

1ـ مقدار معيني آب را در پاتيل بزرگ گرم كرده و پس از آميختن شكر آنرا مي جوشانند. در اين مرحله سفيده تخم مرغ در آب حل كرده و به محتويات ديگ مي افزايند. در اين حالت پس از مقداري جوشيدن محتويات، كف تيره رنگي بروي مواد بوجود مي آيد كه توسط كفگير گرفته مي شود و شيره زلال و تميزي حاصل مي گردد.
2ـ شربت موجود در پاتيل بزرگ پس از خاموش كردن توسط ملاقه هاي بزرگ يا آب گردان به پاتيل كوچك كه در مجاور پاتيل بزرگ قرار دارد هدايت و مجدداً جوشانده مي شود و به آن جوهر ليمو مي افزايند شربت در اثر تبخير به تدريج غليظ مي شود تا به جايي كه قطرات آن كش دار گردد اين مرحله را اصطلاحاً چاشني گرفتن مي نامند.
3ـ پس از آنكه شربت به قوام آمد به حد نصاب خود جوشيده، محتويات پاتيل را توسط دست يا زنجير چرثقيل بر روي سنگ هاي سياه و يا ميز آهني كه داراي شبكه هاي خنك كننده مي باشد،
مي ريزند تا خمير شفاف و سرد شود.
4ـ پس از سرد شدن خمير آنرا بصورت تكه هاي بزرگ 20 يا 25 كيلويي درآورده و بسته به نياز توليد كننده افزودني مورد دلخواه مثل هل يا نارگيل را مي افزايند و خوب مالش مي دهند تا تركيب شود.
5 ـ اينك خمير طعم دار شده كه هنوز نيم گرم است را بر روي دستگاه سفيد كن قرار مي دهند تا در اثر حركت افقي سه بازوي دستگاه آنقدر كشدار شود تا تغيير رنگ داده و از رنگ زلال و شفاف به رنگ سفيد تبديل شود . ( بمدت 5 تا 10 دقيقه)
6ـ خمير بدست آمده را در تكه هاي كوچك 4 يا 5 كيلويي به دهان دستگاه قالب آبنبات مي دهند و از آنسو نواري مشابه نان سنگك با عرض كمتر دريافت مي كنند كه دانه هاي آبنبات بر روي آن نقش گرفته.
7ـ نوارهاي بهم چسبيده را كارگران روي ميز بزرگ پهن مي كنند تا در اثر وزش باد پنكه سرد و خشك شوند پس از آن به كمك چند چوب دستي و با ضربات مخصوص براحتي از هم جدا گردند.
8 ـ توده آبنبات ها را توسط برس بزرگي به داخل دستگاه خشك كن ريخته و مقداري از شربت توليد شده اوليه در پاتيل بزرگ را بروي آن مي پاشند و با اين عمل امكان چسبندگي آبنبات ها بهم را از بين مي برند پس از خشك شدن درون دستگاه محتويات بعد از 15 دقيقه آماده بسته بندي مي باشد.

bera

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

fatemeh.p

عضو جدید
سلام خدمت دوستان عزيز و هم رشته هام.من جديدا اومدم اينجا..

يه سوال تخصصي از درس ترموديناميك دارم اگه كسي بتونه كمكم كنه ممنون ميشم:)

{ چرا وقتي به تخم مرغ حرارت ميديم به جاي اينكه مايعش بخار شه جامد ميشه؟؟؟ }

يه استثناهايي تو ساختارش باعث ميشه كه جامد شه اون استثناها....؟

يه سوال ديگه:

{ علت اينكه كولر يخ ميزنه؟؟؟؟؟؟؟ }

ami!r

عضو جدید
need help to find Equlibrium Curve

need help to find Equlibrium Curve

salam dostane aziz
age momkene baraye peida kardane Equilibrium Curve of Isoprene and 3methyl,1butene komakam konid. a
besyar mamnoneton misham

arayeh

عضو جدید
کاربر ممتاز

يه سوال ديگه:

دقیقا مطمئن نیستم اما شاید اگر نمودار سه فازیشو بررسی کنی بتونی متوجه بشی با تغییر دما و فشار چه فرایندی رو طی میکنه. البته نمیدونم اصلا واسه تخم مرغ میشه نمودار سه فازی داشت!!!!!!!!!!!

aminza

عضو جدید
سلام.خسته نباشید
من پروژه کارشناسی بررسی سنتیک واکنش تبدیل متانول به پروپیلن است.
نتونستم اطلاعاتی به دست بیارم. خواهش می کنم چند تا مقاله در اختیارم بذارید.ممنون میشم.واقعا نیاز دارم

mchjgh

عضو جدید
کسی هست که مسلط به نرم افزار فلوئنت و گمبیت باشه و در قم ساکن باشه؟؟؟؟؟

کسی هست که مسلط به نرم افزار فلوئنت و گمبیت باشه و در قم ساکن باشه؟؟؟؟؟

من به دنبال کسی هستم که ترجیحا مهندس شیمی باشه و به این دو نرم افزار مسلط باشه که در قم هم ساکن باشه
اخه من یک پروژه دارم که به مشکل خوردم می خوام باهاشون مشورت کنم. حتما باید در قم باشه تا حضورا باهاشون ملاقات کنم
ممنونم

parsa.63223

عضو جدید
درخواست مطلب راجع به جاذب ها در نم زدایی گاز(فرآیند جذب سطحی)

درخواست مطلب راجع به جاذب ها در نم زدایی گاز(فرآیند جذب سطحی)

سلام به همه دوستان عزیز
لطفا اگه مطلبی راجع به جاذب ها در نم زدایی گاز(فرآیند جذب سطحی) دارید کمک کنید.موضوع پایان نامه دوره کارشناسیم.با تشکر

parsa.63223

عضو جدید
ممنونم محبت کردی دوست عزیز.از دوستان عزیزم خواهش میکنم کمکم کنن چون مهات زیادی واسه تحویل ندارم.

parsa.63223

عضو جدید
درخواست مطلب راجع به فرآیند جذب سطحی_ انواع جاذب ها(سیلیکاژل)_فرآیند جذب سطحی

درخواست مطلب راجع به فرآیند جذب سطحی_ انواع جاذب ها(سیلیکاژل)_فرآیند جذب سطحی

با سلام به دوستان عزیزم.پروژه کارشناسی من راجع به نقش سیلیکاژل در فرآیند نم زدایی گاز است که باید مطالب زیر را در پروژه ام لحاظ کنم.
فرآیند نم زدایی_روشهای مختلف نم زدایی(جذب سطحی)_انواع جاذب ها_سیلیکاژل(تاریخچه)_انواع سیلیکاژل (خصوصیات/دستگاههای سازنده/...)_فرآیند تولید سیلیکاژل_برآورد اقتصادی

از شما دوستان عزیز خواهش میکنم با توجه به نزدیک بودن مهلت تحویل پروژه منو یاری کنید.ممنونم:(:(:(:(:(:(:(:(

mehdi.karimi

عضو جدید
direct rotary dryer

direct rotary dryer

سلام

ببخشید می خواستم ببینم ،کجا می تونم مطالب بیشتری در مورد خشک کن های دوار پیدا کنم،مخصوصا در مورد طراحی و مدلسازی و همچنین بدست آوردن سطح انتقال حرارت و بدست آوردن سایز مناسب خشک کن با استفاده از یه سری اطلاعات ورودی.

ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید.

arayeh

عضو جدید
کاربر ممتاز

يه سوال ديگه:

نمیدونم اصلا میشه واسه تخم مرغ نمودار سه فازی درنظر گرفت؟؟!!!!!!!!!
اما شاید بتونی از نمودار سه فازی کمک بگیری و ببینی با تغییر دما یا فشار چه بلایی سر تخم مرغ ناکام میاد.

elham.jm.68

عضو جدید
help me :)

help me :)

salam bacheha be komake fori ehtiyaj daram age maghalei chizi darbare espry dryer darin vasam bezarin mer300000000000000000000

Haaji

عضو جدید
کاربر ممتاز
درخواست جزوه ، مقاله ، کتاب و یا هر چیزی که راجع به نانو سیالات و کاربرد آن هست، دارم . . .

flare_m32

عضو جدید
درخواست مقاله

درخواست مقاله

:w10:مقاله در مورد خشک کردن لطفا....
و پارامترهای مؤثر بر آن...

alirezapvc

عضو جدید
درخواست مقاله در مورد خشك كنهاي پاششي از سايت civilica

درخواست مقاله در مورد خشك كنهاي پاششي از سايت civilica

كاربرد سينتيك خشك شدن در طراحي بهينه خش ككن پاششي https://www.scarysnow.info/ojgnl.ph...SzXTvoAPPc4lNwsw9JJGpSQ5V/HiRqfywMHyuXAedLoj0 مدلسازي و شبيه سازي فرآيند خشك كردن ماده آلومينا در خشك كن پاششي با جريان همسو https://www.scarysnow.info/ojgnl.ph...SzY1jic/vbbGVcwM5btQHyP71Z4A7QFtTAxs1flLSfCeb

mn.68

عضو جدید
دانشگاه ما تو سایت سیویلیکا عضو نیست یه مقاله می خوام در مورد(تهییه ی اسد لاکتیک از اب پنیر)ممنون می شم اکه کمکم کنید

طراحی کندانسور

طراحی کندانسور

سلام به همه بچه های مهندسی شیمی.اگر کسی در مورد طراحی کندانسور با نرم افزار مطلب اطلاعاتی داره لطفا یه جوری به ما برسونه .

simoo

عضو جدید
HSE

HSE

دوستان لطفا یه مقادیری اطلاعات راجع به HSE توی مهندسی شیمی به من بدین.مرسی

riranpoor

عضو جدید
·▪•●مقالات درخواستی●•▪·

·▪•●مقالات درخواستی●•▪·

سلام من به یک مقاله در این زمینه نیاز دارم برای تکمیل پایان نامه کمکم کنیددددددددددد .:cry:

.sourena

عضو جدید
مهم:درخواست مقاله از sciencedirect

مهم:درخواست مقاله از sciencedirect

سلام
لطفا اگه میشه این مقالاتو برام بذارید
خیلی ضروریه
مرسی:)

Audi.R8

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدمت شما: :smile:

پیوست ها

• industrial hygien.pdf
    328.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • HSE.rar
    146 کیلوبایت · بازدیدها: 0

simoo

عضو جدید
مرسی
ولی من یه ذره دقیق تر میخوام . میخوام بدونم تو مهندسی شیمی اگه بخوایم دنبال اینا بریم چه گرایشی رو باید دنبال کنیم

بالا