درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

arash2014

عضو جدید
باطری سرب - اسیدی

باطری سرب - اسیدی

با سلام خدمت مهندسان گرامی.
هرکس میتونه کم بکنه.
فرمول شیمیایی فعل و انفعال شارژ و دشارژ باطری های سرب اسیدی که در ماشین ها هست رو میخواستم به صورت کامل اگر امکانش هست.

narge

عضو جدید
شيمي

شيمي

سلام ي سري مطلب در رابطه با وسايل اندازه گيري جريان سيالات نياز دارم.به همراه عكس با تشكر

esi331

عضو جدید
ازبین بردن یا تبدیل یا تصفیه آلاینده های هوای محیط کار

ازبین بردن یا تبدیل یا تصفیه آلاینده های هوای محیط کار

سلام
هر مطلبی در مورد ازبین بردن یا تبدیل یا تصفیه آلاینده های هوای محیط کار دارید بگذارید.موضوع پروژمه.لطفا کمک کنید.

R.BAHREINI

عضو جدید
سلام ي سري مطلب در رابطه با وسايل اندازه گيري جريان سيالات نياز دارم.به همراه عكس با تشكر
سلام
يه كم كه پايين تر بريد يه تاپيك با عنوان " وسايل اندازه گيري در مهندسي شيمي " هست كه اطلاعات مورد نظرتون رو ميتونيد پيدا كنيد

zhalish

عضو جدید
باسلام-تازه عضوشده ام/دانشجوي ارشدشيمي هستم متاسفانه به دليل دسترسي نداشتن به سايت هاي خارجي نتونستم مقالات لاتين بگيرم/سايت دانشگاه محل تحصيلم همچنين قطع ميباشد//موضوع پايان نامه ام استخراج ناخالصي هاي آلي ازآب توسط نانو ذرات ميباشد //چه جوري ميتونم اطلاعات كسب كنم؟متاسفانه دسترسي من محدوده!!

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار
باسلام-تازه عضوشده ام/دانشجوي ارشدشيمي هستم متاسفانه به دليل دسترسي نداشتن به سايت هاي خارجي نتونستم مقالات لاتين بگيرم/سايت دانشگاه محل تحصيلم همچنين قطع ميباشد//موضوع پايان نامه ام استخراج ناخالصي هاي آلي ازآب توسط نانو ذرات ميباشد //چه جوري ميتونم اطلاعات كسب كنم؟متاسفانه دسترسي من محدوده!!

در قسمت قالات مهندسی شیمی یه تاپیک ویرژه مقالات خارجی هست. لینک مقالتونو اونجا بذارید تا بچه ها مقالتون رو براتون بذارن که بتونید دانلود کنید.

karim313

عضو جدید
sensitivity analysis

sensitivity analysis

باسلام،می خاستم بدونم اصل قضیه sensitity analysis چیه؟

mim.shimi

کاربر فعال
سلام.
موضوع پروژه من [FONT=&quot]: فرایند هیدروژنی برای بهبود نفت خام سنگین و باقیمانده ها
است.
میخواستم برای پیدا کردن موضوع به من کمک کنید.
یا منو راهنمایی کنیید. آخه اطلاعات اینترنتی خیلی پراکنده هستنند.
[/FONT]

mim.shimi

کاربر فعال
[FONT=&quot] با سلام
برای بهبود خوراک های سنگین از [/FONT][FONT=&quot]فرایند افزودن هیدروژن[/FONT][FONT=&quot] استفاده میشود .
حالا من یه مقاله در همین موضوع میخوام.
کل اینترنت رو زیرورو کردم پیدا نشد.
مرسی
[/FONT]

kimia.

عضو جدید
*****اسیون

*****اسیون

سلام. کسی در رابطه با *****اسیون پروژه داره؟ یا حداقل میتونه چندتا منبع بهم معرفی کنه؟ :(

daneshjoo1368

عضو جدید
مقاله

مقاله

مقاله توليد اسيد امينه به روش بيولوژيكي ؟از ساله 2000 به بعد
مقاله در مورد hollow fibers كه به جذب مربوط باشه.ممنون ميشم سريعتر بفرستيد.:gol:

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار
سلام.
موضوع پروژه من [FONT=&quot]: فرایند هیدروژنی برای بهبود نفت خام سنگین و باقیمانده ها
است.
میخواستم برای پیدا کردن موضوع به من کمک کنید.
یا منو راهنمایی کنیید. آخه اطلاعات اینترنتی خیلی پراکنده هستنند.
[/FONT]

فرایندهای فراوری با هیدروژن و عمل اوری با هیدروژن برای بهبود کیفیت نفت انجام میشن. شما به کتاب پالایش نفتع فناوری و اقتصاد از انتشارات دانشگاه تهران مراجعه کنید. میتونید از سایتش خریداری کنید. البته نسخه انگلیسی کتاب هم در تالار موجوده.
کتاب فرایندهای پیشرفته پالایش نفت هم کتاب خوبیه که پژوهشگاه صنعت نفت منتشر کرده. اینو میتونید از سایت آدینه بوک خریداری کنید.

حــامد

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
[FONT=&quot] با سلام
برای بهبود خوراک های سنگین از [/FONT][FONT=&quot]فرایند افزودن هیدروژن[/FONT][FONT=&quot] استفاده میشود .
حالا من یه مقاله در همین موضوع میخوام.
کل اینترنت رو زیرورو کردم پیدا نشد.
مرسی
[/FONT]

باید hydrotreating سرچ کنی

mim.shimi

کاربر فعال
اگه بتونید یه مقاله از این مطب بزارید هم ممنون میشم.
[FONT=&quot] بهبود خوراک های سنگین از [/FONT][FONT=&quot]فرایند هیدروژن [/FONT][FONT=&quot]افزایی.
لطفا.
[/FONT]

حــامد

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

bera

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منظورم (فیل تراسیون) filtration بود.

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/images/icons/icon1.png

با سلام

منظور شما فرایند *****اسیون بصورت کلی است یا فیلراسیون سیا ل مشخصی را مد نظر دارید؟

امیدوارم پاورپوینت زیر در مورد *****اسیون گاز واستون کاربرد داشته باشه
http://www.4shared.com/document/pfXwxas9/_online.html

mohandes-87

عضو جدید
آزمایشگاه نفت

آزمایشگاه نفت

سلام دوستای خوبم درموردآزمایشگاه نفت چندتاسوال دارم ازتون خواهش میکنم جوابارواگرمیدونیدحتمابدید
اندازه گیری چگالی ودانسیته برخی فرآورده های نفتی
1-کاربردهای محسبه واندازه گیری دانسیته موادبرای چیست؟
2-آیادانستن چگالی به عنوان عاملی جهت شناسایی یک ماده نفتی قابل کاربرداست؟توضیح دهید
3-دراین آزمایش احتمال وجودچه نوع خطاهایی وجوددارد؟برای کاستن آنها چه راههایی پیشنهادمیکنید؟
4-اثرات دما وفشاررابرچگالی گازهاومایعات بیان کنید
5-غوطه وری هیدرومترهاچه ارتباطی باقانون ارشمیدس دارد؟توضیح دهید
6-دانسیته یک حلال نفتی دردمای 44fدرسیستم مهندسی 50b/ft3گزارش شده درجه APIاین حلال راحساب کنید
7-نقطه جوش یک هیدروکربن نفتنی خالص 185cگزارش شده است بااستفاده ازعامل تشخیص Kuopومعادله نلسون وواتسون ومورفی درجه baumeاین نمونه رابه دست آورید
8-معمولا دمای محیط همیشه 60fنیست به نظرشما غیرازمواردذکرشده باچه روشهایی میتوان دانسیته دردمای محیط رابه دانسیته دردمای 60تبدیل نمود

روش اندازه گیری نقطه اشتعال ونقطه اتشگیری به روش باز
1-منابع خطای این آزمایش چیست؟
2-درپالایشگاهها چگونه نقطه اشتعال فرآورده های نفتی رابالا میبرند؟
3-باتوجه به نوع دستگاه آزمایش دمای اشتعال میتواندبه صورت دستی یااتوماتیک انجام شود.ویژگیها وکاربردهاوروش تست آنهاراباهم مقایسه کنید کدامیک دقیق ترندوچرا؟
4-این آزمایش مطابق باروش clevelavdانجام میگیردبررسی کنید چه روشهای دیگری برای انجام این آزمایش موجوداست وبه چه صورت؟
5-حدانفجاریک ماده نفتی چگونه ازطریق آزمایش به دست می آیدوبه چه صورت محاسبه میگردد؟

روش اندازه گیری نقطه اشتعال به روش بسته
1-آیادمای اشتعال سوخت خانگی بایدپایین باشدچرا؟
2-دراین آزمایش چه نوع خطاهایی ممکن است پیش آیدونتایج نادرستی رابه همراه داشته باشد؟
3-رابطه تصحیح دمای اشتعال رابه نحوی تغییردهیدکه دمابرحسب درجه سانتیگرادوفشاربرحسب کیلوپاسکال درآن جایگزین شود
4-به طورکلی تست نقطه اشتعال برای کدام دسته ازفراورده های نفتی اهمیت دارد؟توضیح دهید
5-اگریک نمونه نفتی راهم باروش open cupوهم باروش close cupتست کنیم به نظرشما آیانتایج باهم تفاوت دارند؟چرا؟
6-مخلوطی متشکل از30%نمونه aبادمای اشتعال 76درجه سانتیگرادونمونه bبه دمای اشتعال 115درج سانتیگرادتهیه شده است.باستفاده ازروش اندیس اختلاط نقطه نقطه اشتعال این مخلوط رابه دست اورید

mohandes-87

عضو جدید
کم...................ک

کم...................ک

:cry:
سلام دوستای خوبم درموردآزمایشگاه نفت چندتاسوال دارم ازتون خواهش میکنم جوابارواگرمیدونیدحتمابدید
اندازه گیری چگالی ودانسیته برخی فرآورده های نفتی
1-کاربردهای محسبه واندازه گیری دانسیته موادبرای چیست؟
2-آیادانستن چگالی به عنوان عاملی جهت شناسایی یک ماده نفتی قابل کاربرداست؟توضیح دهید
3-دراین آزمایش احتمال وجودچه نوع خطاهایی وجوددارد؟برای کاستن آنها چه راههایی پیشنهادمیکنید؟
4-اثرات دما وفشاررابرچگالی گازهاومایعات بیان کنید
5-غوطه وری هیدرومترهاچه ارتباطی باقانون ارشمیدس دارد؟توضیح دهید
6-دانسیته یک حلال نفتی دردمای 44fدرسیستم مهندسی 50b/ft3گزارش شده درجه APIاین حلال راحساب کنید
7-نقطه جوش یک هیدروکربن نفتنی خالص 185cگزارش شده است بااستفاده ازعامل تشخیص Kuopومعادله نلسون وواتسون ومورفی درجه baumeاین نمونه رابه دست آورید
8-معمولا دمای محیط همیشه 60fنیست به نظرشما غیرازمواردذکرشده باچه روشهایی میتوان دانسیته دردمای محیط رابه دانسیته دردمای 60تبدیل نمود

روش اندازه گیری نقطه اشتعال ونقطه اتشگیری به روش باز
1-منابع خطای این آزمایش چیست؟
2-درپالایشگاهها چگونه نقطه اشتعال فرآورده های نفتی رابالا میبرند؟
3-باتوجه به نوع دستگاه آزمایش دمای اشتعال میتواندبه صورت دستی یااتوماتیک انجام شود.ویژگیها وکاربردهاوروش تست آنهاراباهم مقایسه کنید کدامیک دقیق ترندوچرا؟
4-این آزمایش مطابق باروش clevelavdانجام میگیردبررسی کنید چه روشهای دیگری برای انجام این آزمایش موجوداست وبه چه صورت؟
5-حدانفجاریک ماده نفتی چگونه ازطریق آزمایش به دست می آیدوبه چه صورت محاسبه میگردد؟

روش اندازه گیری نقطه اشتعال به روش بسته
1-آیادمای اشتعال سوخت خانگی بایدپایین باشدچرا؟
2-دراین آزمایش چه نوع خطاهایی ممکن است پیش آیدونتایج نادرستی رابه همراه داشته باشد؟
3-رابطه تصحیح دمای اشتعال رابه نحوی تغییردهیدکه دمابرحسب درجه سانتیگرادوفشاربرحسب کیلوپاسکال درآن جایگزین شود
4-به طورکلی تست نقطه اشتعال برای کدام دسته ازفراورده های نفتی اهمیت دارد؟توضیح دهید
5-اگریک نمونه نفتی راهم باروش open cupوهم باروش close cupتست کنیم به نظرشما آیانتایج باهم تفاوت دارند؟چرا؟
6-مخلوطی متشکل از30%نمونه aبادمای اشتعال 76درجه سانتیگرادونمونه bبه دمای اشتعال 115درج سانتیگرادتهیه شده است.باستفاده ازروش اندیس اختلاط نقطه نقطه اشتعال این مخلوط رابه دست اورید
بچه هاازتون خواهش میکنم جواب این سوالات روبهم بدیدواقعابهشون نیازدارم

mansourarta

عضو جدید
درخواست پروژه با hysys

درخواست پروژه با hysys

سلام دوستان مهندس ,من یه پروژه مربوط به مباحث عملیات واحد1 که با hysys یا aspen کار شده باشه لازم دارم البته همراه با محاسبات عددی برای بدست آوردن دیتا هاش
لطفا دریغ نکنید
arta_mansour@yahoo.com

بالا