درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

shiva.a.r.t

عضو
سلام کسی جزوه شیمی وبیوشیمی داره برای دانلود؟؟من مهندسی بیوشیمی گرفتم حالادچارمشکل شدم!!!

chem engineer

عضو جدید
سلام دوستان.کسی میدونه فرق سیال تراکم پذیر با جریان تراکم پذیر چی هست؟آیا کتاب یا منبعی که در این مورد توضیح داده یا معادله هاشو گفته باشه سراغ ندارید؟

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام دوستان.کسی میدونه فرق سیال تراکم پذیر با جریان تراکم پذیر چی هست؟آیا کتاب یا منبعی که در این مورد توضیح داده یا معادله هاشو گفته باشه سراغ ندارید؟
درود بر شما
سیال تراکم پذیر به سیالاتی میگن که با افزایش فشار و یا کاهش دما بشه حجمش رو کم کرد
اما جریان تراکم پذیر به جریانی گفته میشه که تراکمش با تغییرات زمان و مختصات مکانی کم و زیاد بشه
یا به عبارتی:

و

و

در مورد سیالات معمولا مایعات تو تغییرات فشار زیر 1000 بار تراکم ناپذیر حساب میشن و گاز ها جزو سیالات تراکم پذیر به شمار میان
معادله ی خاصی جز اینایی که بالا نوشتم براشون نیست
اگر نیاز به توضیح بیشتر بود بگید
پیروز باشید:gol:

chem engineer

عضو جدید
درود بر شما
سیال تراکم پذیر به سیالاتی میگن که با افزایش فشار و یا کاهش دما بشه حجمش رو کم کرد
اما جریان تراکم پذیر به جریانی گفته میشه که تراکمش با تغییرات زمان و مختصات مکانی کم و زیاد بشه
یا به عبارتی:

و

و

در مورد سیالات معمولا مایعات تو تغییرات فشار زیر 1000 بار تراکم ناپذیر حساب میشن و گاز ها جزو سیالات تراکم پذیر به شمار میان
معادله ی خاصی جز اینایی که بالا نوشتم براشون نیست
اگر نیاز به توضیح بیشتر بود بگید
پیروز باشید:gol:

مرسی از توضیحاتتون.اما فک کنم شما تفاوت سیال تراکم پذیر و سیال تراکم ناپذیر رو توضیح دادید. (COMPRESSIBLE & INCOMPRESSIBLE FLUID)اما من تفاوت سیال تراکم پذیر با جریان تراکم پذیر رو میخام.هردو تراکم پذیر هست فقط یکی سیال هست یکی جریان.یعنی compressible fluid & compressible flow

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
مرسی از توضیحاتتون.اما فک کنم شما تفاوت سیال تراکم پذیر و سیال تراکم ناپذیر رو توضیح دادید. (COMPRESSIBLE & INCOMPRESSIBLE FLUID)اما من تفاوت سیال تراکم پذیر با جریان تراکم پذیر رو میخام.هردو تراکم پذیر هست فقط یکی سیال هست یکی جریان.یعنی compressible fluid & compressible flow

دوست عزیز تو قسمت زیر فرقشو گفتم
ظاهرا با دقت نخوندی
معادلات بیان شده هم مربوط به جریان هست
در مورد سیال مخرج معادله به فشار و دما تغییر میکنه و مخرج دو جزءی خواهد بود
اگه لازمه بگید معادلات سیال رو هم براتون بنویسم و قرار بدم

آخرین ویرایش:

polymer77

عضو جدید
*سلام به همگی .کتاب زیر کی داره ؟
.طراحي كارخانه و تحليل مباحث اقتصادي براي مهندسين شيمي, نويسنده: تيمر هاوس, ترجمه: مجتبي سمناني رهبر

chem engineer

عضو جدید
دوست عزیز تو قسمت زیر فرقشو گفتم
ظاهرا با دقت نخوندی

معادلات بیان شده هم مربوط به جریان هست
در مورد سیال مخرج معادله به فشار و دما تغییر میکنه و مخرج دو جزءی خواهد بود
اگه لازمه بگید معادلات سیال رو هم براتون بنویسم و قرار بدم
مرسی از توضیحاتتون.الان فهمیدم.شما کتابی رو میتونید بهم معرفی کنید که این تفاوت یا معادله ها رو توضیح داده باشه؟میخام یکم بیشتر در موردش بدونم.اینکه مثلا از نظر فیزیکی چی میشه که سیال و جریان متفاوت میشن یا اینکه چندتا مثال از سیال و جریان رو بدونم تا برام ملموس تر بشه معنیش.

Milad2091

کاربر فعال
با سلام خدمت دوستان
یه جزوه خوب و کامل در مورد مهندسی خوردگی در فلزات میخواستم.
ممنون میشم

eng.che

کاربر فعال
سلام دوستان
وقت بخیر
برای کار شبیه سازی نیاز به ساختار مولکولی پلی سیلیکون دارم. دوستان میتونید تصویری از این ساختار برام قرار بدید؟ زاویه، طول پیوند و شکلی از خود این پلیمر میخوام.
ممنون میشم راهنمایی بکنید
با تشکر:gol:

mohandes-87

عضو جدید
سلام دوستای خوبم میشه راجع به cFDاطلاعاتی رو بهم بدید؟ چی هست؟ کاربردش تو رشته ما چیه ؟و هر اطلاعاتی که دارید بهم بدید ممنون میشم فقط یه کم عجله کنید چون واقعا دارم بدبخت میشم

chem engineer

عضو جدید
سلام دوستای خوبم میشه راجع به cFDاطلاعاتی رو بهم بدید؟ چی هست؟ کاربردش تو رشته ما چیه ؟و هر اطلاعاتی که دارید بهم بدید ممنون میشم فقط یه کم عجله کنید چون واقعا دارم بدبخت میشم

سلام.cfd علم دینامیک سیالات محاسباتی است که مخفف computational fluid dynamic هست.خیلی از طراحی ها بر اساس این علم صورت میگیره. اساس cfd استفاده از چند معادله بقای انرژی، جرم و مومنتوم است.اکثر سیستم هایی که با سیالات در ارتباط هست بر اساس cfd قابل طراحی می باشد. نرم افزارهایی که در این مورد بیشتر استفاده میشه چیزایی هست مثل ansys,gambit,fluent,cfx,..... .برای اطلاعات بیشتر میتونید کتاب computatioanl fluid dynamic نوشته anderson رو دانلود کنید.فصل اولش به زبان خیلی ساده توضیح داده cfd چی هست و چه کاربردایی داره.

"ALPHA"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی , صنایع غذایی
کاربر ممتاز
سلام کسی ازدوستان مقاله در مورد کاربرد التراسونیک در اندازه گیری غلظت نداره؟واقعا لازم دارم

شما جستجو کن، مقاله رو پیدا کن، لینکش رو بده !

دو تا برای اندازه گیری ویسکوزیته برشی و محتوای قند می ذارم احتمالاً توو قسمت مقدمه اینا ب کارهای دیگه اشاره شده

پیوست ها

• Ultrasonic evaluation of coconut water shea.pdf
    445 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • Evaluation of ultrasonic propagation to measure sugar content.pdf
    275 کیلوبایت · بازدیدها: 0

zahra.iut

عضو جدید
سلام دوستان چندتا سوال راجع به بىوتکنولوژى و دارسازى دارم کسى هست کمکم کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ntabaar

عضو جدید
ASPEN

ASPEN

سلام
دوستان کسی هست که بتونه در مورد نرم افزار ASPEN منو راهنمایی کنه ؟

mohandes-87

عضو جدید
سلام بچه ها میشه خواهش کنم چندتا مقاله راجع به کاربردCFD در صنایع شیمیایی ونفت بذارید ؟میدونم باید در قسمت در خواست مقالات در خواست بدم ولی گفتم شاید اینجا زود تر جواب بگیرم .ممنون میشم کمکم کنید

iman200919

عضو جدید
سلام دوستان پروژه من درباره شبیه سازی نم زدایی گاز با نرم افزار ASPEN هست. ممنون میشم کمکم کنید

setareh2192

عضو جدید
با سلام.

من می خوام در مورد یکی از این موضوعات مطلبی رو آماده کنم

تو کدوم سایت می تونم مطالب بیشتر و بهتری جمع آوری کنم؟

کدوم موضوع بهتره تا انتخابش کنم؟

اگه راهنماییم کنید ممنون میشم.
]62458722105023041219.jpg

ئدز

عضو جدید
سلام.... من میخوام گزارش پیشرفت پروژه بدم.... چند روز پیش یه ارائه برامون دادن که یه حالت خاص داشت اسلاید ها مثل پاورپوینت نبود حرکتش مثل فیلم بود و هر اسلاید به اسلاید بعدی فقط جلو نمیرفت عقب گرد داشت گفتن یه نرم افزار خاصه اگه کسی از این خبر داره بهم پیام بده مرسی

S A R a d

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
سلام
دوستان کسی هست که بتونه در مورد نرم افزار ASPEN منو راهنمایی کنه ؟

سلام
این دو تاپیک روببینید:

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/311436-سوالها-و-درخواستها-در-مورد-شبیه-سازی-با-نرم-افزار-Aspen

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/24909-آموزش-Aspen

S A R a d

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
با سلام.

من می خوام در مورد یکی از این موضوعات مطلبی رو آماده کنم

تو کدوم سایت می تونم مطالب بیشتر و بهتری جمع آوری کنم؟

کدوم موضوع بهتره تا انتخابش کنم؟

اگه راهنماییم کنید ممنون میشم.
]مشاهده پیوست 232586

سلام

بالا تو قسمت جستجو یا جستجوی پیشرفته اسم هرکدوم ازین ترکیبات رو که میخواید بنویسید جستجو کنید.
مثلا من براتون MTBE رو سرچ کردم چند تاپیکش ایناست:

MTBE چیست؟

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/372855-%D8%A7%D8%AB%D8%B1%D8%A7%D8%AA-MTBE-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%88%D8%AF%DA%AF%D9%8A-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%B9-%D8%A2%D8%A8

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/148193-MTBE

مطلب راجع بهش هم زیاد هست.

setareh2192

عضو جدید
سلام.

کتاب تریبال جلد دومش که داخلش خشک کردن و جذب سطحی هست به زبان فارسی رو کسی داره؟ با حل المسائلش

با حل المسائل مک کیب جلد یک فارسیش فقط قسمت تبخیر کردن.

در مورد کتاب طرح و اقتصاد کارخانه هم کسی بتونه کمکم کنه ممنون می شم

کتاب فارسیش رو نیاز دارم.

peters and Timmerhous,Plant Design and Economics for chemical Eng. , McGraw Hill

با تشکر.

"Che.Engineer"

عضو جدید
سلام.... من میخوام گزارش پیشرفت پروژه بدم.... چند روز پیش یه ارائه برامون دادن که یه حالت خاص داشت اسلاید ها مثل پاورپوینت نبود حرکتش مثل فیلم بود و هر اسلاید به اسلاید بعدی فقط جلو نمیرفت عقب گرد داشت گفتن یه نرم افزار خاصه اگه کسی از این خبر داره بهم پیام بده مرسی

شاید نرم افزار پرزی بود prezi

AMIRSANAD

عضو جدید
وینیل کلراید

وینیل کلراید

با سلام . کتاب ، مقاله ، یا مطالبی در را بطه با تهیه این ماده برای در س اقتصاد و طراحی کارخانه لازم دارم..

Milad2091

کاربر فعال
با سلام خدمت دوستان
در مورده متره و برآورد یه کارخونه کسی از دوستان آموزشی یا یه جزوه ی مناسبی داره که محاسباتشو با توجه به راهنمایی جزوه انجام بدم؟!

S A R a d

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان
در مورده متره و برآورد یه کارخونه کسی از دوستان آموزشی یا یه جزوه ی مناسبی داره که محاسباتشو با توجه به راهنمایی جزوه انجام بدم؟!

متره و برآورد ساختمان منظورتونه دیگه؟!
فک کنم اگه در تالار عمران بپرسید راحتتر نتیجه میگیرید.

wolf911

عضو جدید
سلام بچه ها من نیاز مبرم به یک PFD واحد تولید آمونیاک یکی از پتروشیمی های کشور مون نیاز دارم اگر هر کسی داره ممنون میشم در اختیارم قرار بده واقعا به این PFD نیاز دارم برای پروژه کارشناسیم میخوامش
با تشکر از همگی

بالا