درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

eng.che

کاربر فعال
سلام امیر جان
خوبی سالار
نه طراحی مبدل های حرارتی باشه

روش های طراحی مبدل های حرارتی

طراحي و شبيه‌سازي مبدل‌هاي حرارتي، پوسته و لوله‌اي، دو لوله‌اي، چند لوله‌اي، گيره‌مويي، هوا خنک، بازجوش‌ها، لوحه‌اي، و مبدل‌هاي با سيال تک‌سازندي يا چندسازندي با تغيير فاز (چگالنده‌ها، بخارسازها، تبخير کننده‌ها) با نرم‌افزارهای: Aspen Plus, Aspen HYSYS
Aspen HTFS+ (Tasc+, Hetran, Plate+, Acol+, Aerotran, Teams)
نویسنده: محمد شاه‌سون
انتشارات انديشه‌سرا – با ﻣﺴﺅوليت بهزاد پاكروح

ئدز

عضو جدید
سلام کسی تو استاندارد ptc10 برای کمپرسور تجربه داره؟ کار کرده؟ نمونه ایی داره منو راهنمایی کنه لطفاً سریع

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام. آقا یه کتاب یا رفرنس خوب معرفی میکنین که تفاوت بین فشارهای مختلف رو خوب بیان کرده باشه؟ مفاهیم هد و اینجور موارد

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان

ی مطلبی درباره تعيين عدد انتقال به روش مرز مشترک میخوام

کسی میتونه راهنماییم کنه یا مطلبی رو معرفی کنه

rezare

عضو جدید
فشار در بالا وپایین مخازن تحت فشار چگونه است؟(استوانه ای و کروی)

abbas_cando

عضو جدید
سلام دوستان موضوع سمینار و پایان نامه من اسمز معکوس شیر هست ولی نمیدونم اصلا از کجا شروع کنم و چیکار کنم از کجا مطلب پیدا کنم

farid_ppe

عضو جدید
فشار در بالا وپایین مخازن تحت فشار چگونه است؟(استوانه ای و کروی)

ابتدای امر باید به این موضوع دقت بشه که هر کدوم از مخازن کروی و استوانه ای کاربرد خاصی دارند برای مثال مخازن کروی برای ذخیره گازها و مخازن استوانه ای برای نگهداری مایعات کاربرد دارند
سوال شما خیلی کلی هست و نمیشه یک عدد خاص رو برای جواب دادن به سوال شما گفت چرا که موادی هستند که دارای فشار بالا هستند و موادی هستند علی رغم فشار پایین چون حالت گازی دارند تو این مخازن نگهداری میشن
ولی به طور کل یه ظرف در تمام نقاطش باید فشار یکسان باشه در صنعت به این عمل میگن تعادل پویا که تمام نقاط بعد از مدت زمان کوتاهی دارای یک فشار هستند
موفق باشید

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سلام دوستان موضوع سمینار و پایان نامه من اسمز معکوس شیر هست ولی نمیدونم اصلا از کجا شروع کنم و چیکار کنم از کجا مطلب پیدا کنم
سلام
برای شروع بهترین کار سرچ پایان نامه هست . توی دانشگاه خودتون و یا هر دانشگاهی که دسترسی دارید سرچ کنید، موارد مشابه خوبی پیدا میکنید.

n.r5566

عضو جدید
سلام
ببخشید من یه مسیله پدیده های انتقال دارم اگه امکانش هست بهم کمک کنین

[FONT=tahoma, sans-serif]یک خط لوله انتقال گاز برای انتقال هیدروژن هم استفاده می شود تا هیدروژن را نیز از محل تولید به محل مصرف انتقال دهد. مقدار مشخصی گاز (متان: 87%، هیدروژن: 12% و اتان: 1% ) از خط لوله عبور می کند. معادلات توزیع دما و فشار برای انتقال این گاز از شهر A به شهر B را بدست آورده و با حالتی که گاز طبیعی بدون هیدروژن انتقال داده شود مقایسه نمایید.
[/FONT]

فرنوش مصلحی

عضو جدید
سلام
این موضوع پروژه من است هر چی تو اینترنت سرچ میکنم مطلب جالبی نمیاد
(پتانسیل سنجی انرژی های نو در ایران)
اگه کسی مطلبی داره اطفا بگه وقت زیادی ندارم:(

boy68

عضو جدید
سلام یه سوال دارم ممنون میشم راهنمایی کنید

فرض کنیم دو ماده داریم با مشخصات زیر :

ماده A - میزان محلولیت در آب 700 گرم در یک لیتر
ماده B - میزان محلویت در آب 300 گرم در یک لیتر

حالا 700 گرم از ماده A و 300 گرم از ماده B رو با هم مخلوط میکنیم و در دو لیتر آب به صورت کامل حل میکنیم

سوال اینجاست که اگر یک لیتر از این دو لیتر آب رو با حرارت تبخیر کنیم آیا فقط 300 گرم ماده B رسوب میکنه یا مخلوطی از ماده A و B

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام یه سوال دارم ممنون میشم راهنمایی کنید

فرض کنیم دو ماده داریم با مشخصات زیر :

ماده A - میزان محلولیت در آب 700 گرم در یک لیتر
ماده B - میزان محلویت در آب 300 گرم در یک لیتر

حالا 700 گرم از ماده A و 300 گرم از ماده B رو با هم مخلوط میکنیم و در دو لیتر آب به صورت کامل حل میکنیم

سوال اینجاست که اگر یک لیتر از این دو لیتر آب رو با حرارت تبخیر کنیم آیا فقط 300 گرم ماده B رسوب میکنه یا مخلوطی از ماده A و B

سلام دوست عزيز
اينا همش بستگي به ميزان فراريت مواد داره.
اگه مواد A و B فراريتشون خيلي كم باشه 300 خب همشون ته نشين ميشن ديگه

boy68

عضو جدید
سلام دوست عزيز
اينا همش بستگي به ميزان فراريت مواد داره.
اگه مواد A و B فراريتشون خيلي كم باشه 300 خب همشون ته نشين ميشن ديگه
ممنون
اینا اصلا فرار نیستن من در حقیقت میخوام بدونم آیا با تبخیر یک لیتر 300 رسوب میکنه یا نه از قانون خاصی پیروی نمیکنه و یکمی از این یکمی از اون رسوب میکنه

avid.s

عضو
با عرض سلام و وقت به خیر
یه سوال داشتم مبنی بر اینکه تغییرات دما در یک برج جذب و دفع از بالا به پایین چطوریه و اگر بخوایم دما رو ثابت بگیریم، کدامیک از دو دما(دمای بیشتر یا دمای کمتر در طول برج) را ثابت بگیریم تا راندمان برج افزایش پیدا کنه ؟؟

پیشاپیش ممنون از وقتی که صرف میفرمایید
با تشکر

smms_62

عضو جدید
سلام دوستان
من دنبال مقاله در مورد جداسازي با التروسونيك هستم.كسي هست توي اين زمينه بتونه كمكم كنه؟؟؟؟:redface:

n.r5566

عضو جدید
سلام

یک خط لوله انتقال گاز برای انتقال هیدروژن هم استفاده می شود تا هیدروژن را نیز از محل تولید به محل مصرف انتقال دهد. مقدار مشخصی گاز (متان: 87%، هیدروژن: 12% و اتان: 1% ) از خط لوله عبور می کند. معادلات توزیع دما و فشار برای انتقال این گاز از شهر A به شهر B را بدست آورده و با حالتی که گاز طبیعی بدون هیدروژن انتقال داده شود مقایسه نمایید.

mkshojaei

عضو جدید
سلام دوستان
چه جوری می تونم دمای جریان سیال ( مخلوط آب و گاز) درون یک لوله اندازه گیری کنم به داخل لوله دسترسی ندارم (یعنی نمیشه ترموکوپل داخل لوله نصب کرذ) آیا روشی هست؟

a_rudi

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
Re: پرسش‌ و پاسخ صنعتی

Re: پرسش‌ و پاسخ صنعتی

سلام دوستان
چه جوری می تونم دمای جریان سیال ( مخلوط آب و گاز) درون یک لوله اندازه گیری کنم به داخل لوله دسترسی ندارم (یعنی نمیشه ترموکوپل داخل لوله نصب کرذ) آیا روشی هست؟
دمای سطح لوله رو اندازه گیری کن
اگر خوب عایق کاری کنی و به دلیل رسانایی تقریبا کامل دمای سیال و لوله یکی بشه بهترین راهه

anahita_22

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان. درخواستی داشتم. در رابطه اثرات پدیده ی کاویتاسیون هیدرودینامیکی بر آب اطلاعاتی میخواستم. در واقع اصلا کاویتاسیون بر خواص آب اثری میگذارد؟ خواص فیزیکی و شیمیایی آب.

farid_ppe

عضو جدید
سلام دوستان
خیلی ساده کافیه یه ترموکوپل وصل کنی به لاین (دما سنج صنعتی نیازی به بودن در درون سیال نداه فقط با وصل کردن به لاین دمای سیال درون لاین رو شوو میکنه برات)
این روش متداولیه برای اندازه گیری دمای سیاله و اتفاقا من امتحان کردم تو لاینی که ترموکوپل یه لگ درون لاین داره یه دماسنج صنعتی وصل کردم به لاین اختلافشون 0.01 درجه بود هم در دماهای بالای 200 درجه هم تو دماهای زیر 0 درجه هر دو اختلاف ناچیزی دارن

ئدز

عضو جدید
سلام من یه روندی از تغییر رات قیمت نفت خام رو میخوام دلیل تغییرات رو نوسانات چیه؟ و هرچی در این مورد آقا اگه کسی یه همچین داده هایی داره به من خبر بده

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
سلام

یک خط لوله انتقال گاز برای انتقال هیدروژن هم استفاده می شود تا هیدروژن را نیز از محل تولید به محل مصرف انتقال دهد. مقدار مشخصی گاز (متان: 87%، هیدروژن: 12% و اتان: 1% ) از خط لوله عبور می کند. معادلات توزیع دما و فشار برای انتقال این گاز از شهر A به شهر B را بدست آورده و با حالتی که گاز طبیعی بدون هیدروژن انتقال داده شود مقایسه نمایید.

سلام، به کتاب دوفازی beggs-brill مراجعه کنید به صورت کامل همه چی رو شرح داده یا کتاب اصول طراحی هیدرولیکی خط لوله جریان دوفازی وطنی.

سلام من یه روندی از تغییر رات قیمت نفت خام رو میخوام دلیل تغییرات رو نوسانات چیه؟ و هرچی در این مورد آقا اگه کسی یه همچین داده هایی داره به من خبر بده

سلام، روند تغییرات قیمت نفت به پارامترهای سیاسی و شرایط خریدار بستگی داره از سیاسی که صرف نظر بشه میشه شرایط خریدار که شامل اون چیزهایی میشه که خریدار نیاز داره مثل گراویتی مورد نظرش، مثل مقدار h2s موجود در نفت، نفت، آب و رسوبات و .... موجود در نفت.

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
با سلام خدمت دوستان. درخواستی داشتم. در رابطه اثرات پدیده ی کاویتاسیون هیدرودینامیکی بر آب اطلاعاتی میخواستم. در واقع اصلا کاویتاسیون بر خواص آب اثری میگذارد؟ خواص فیزیکی و شیمیایی آب.

سلام، توی تالار بخش مقالات و جزوات موجود می باشد، خیر کاویتاسیون تاثیری بر خود خواص سیال نداره حتی به فاز سوپر کاویتاسیون هم برسیم مشکلی ایجاد نمیشه. چون از همین پدیده در بخش پزشکی برای تولید امواج استفاده میشه که باز هم آسیبی به افراد وارد نمیشه.

msdi66

عضو جدید
نحوه محاسبه ریت تبخیر در مایعات

نحوه محاسبه ریت تبخیر در مایعات

با سلام
سوال:
چگونه می توان ریت تبخیر یک مایع رو در دما و فشار ثابت به دست آورد؟ فرض کنید مایع داخل یک مخزن باشد و بوسیله گاز نیتروژن یک فشار مثبتی بر بالای مخزن اعمال گردد.

mis sepideh

عضو جدید
درخواست کمک

درخواست کمک

سلام
کسی از دوستان میتونه منو راهنمایی کنه چ طور نمودار ضریب هدایت هیدرو کربن ها رو بر اساس دما بدست بیارم؟

n.r5566

عضو جدید
ببخشید من از کتاب چیزی متوجه نشدم اگه امکانش هست خودتون کمکم کنین ممنون میشم

mehdi.nemati

عضو جدید
سلام دانشجوی ارشد مهندسی فرایند هستم
پروژه درس بهینه سازیم بهینه سازی نرخ جریان برگشتی به برج تقطیره کسی هست که بتونه راهنمایی کنه درمورد تابع هدف و...؟
ممنون

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
اگه لینک دانلود این دو کتاب رو واسه من بذارید ممنون میشم
calson and richardson chemival eng
,
heat exchanger suanders

آخرین ویرایش:

"ALPHA"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی , صنایع غذایی