درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سلام کسی این پایان نامه رو داره​

1. شماره پایان نامه:

42226​
  2. کد دانشکده:

06​
  3. پديدآور:

حقيقت، پارسا.​
  4. عنوان:

جداسازي مخلوط گازي دي اكسيد كربن و نيتروژن به كمك غشاي مايع گليسرول حاوي ذرات سديم كربنات.​
  5. نام دانشگاه/پژوهشگاه:

صنعتي شريف​
  6. سال اخذ مدرك:

1390​
  7. نام دانشکده:

مهندسي شيمي و نفت​
  8. گرایش:

كارشناسي ارشد (پديده هاي انتقال و فرايندهاي جداسازي)​
  9. یادداشت:

116ص.: تصوير، جدول، نمودار، كتابنامه؛ چكيده به فارسي و انگليسي​
  10. توصیفگر:

جداسازي گازهاGases Separation
  11. توصیفگر:

غشاي مايع تسهيل يافتهFacilitated Liquid Membrane
  12. توصیفگر:

جداسازي دي‌اكسيد كربنCarbon Dioxide Separation
  13. توصیفگر:

غشاي مايع گليسرول - كربناتCarbonate-Glycerol Liquid Membrane
  14. توصیفگر:

انتقال تسهيل يافتهFacilitated transport
  15. استاد راهنما.

باستاني، داريوش،​
تنها را مشاهده پایان نامه مراجعه به خود دانشگاه هست .. تنها 30 صفحه اول پایان نامه های این دانشگاه ها در اینترنت قابل دانلود است.

حــامد

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
·▪•●پرسش‌ها و درخواست‌های درسی مهندسی شيمی تنها در اینجا گفته‌شوند●•▪·

·▪•●پرسش‌ها و درخواست‌های درسی مهندسی شيمی تنها در اینجا گفته‌شوند●•▪·

Sent from my iPad using Tapatalk

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
مگه حجم نباید تو فضای سه بعدی باشه؟

اگه ی مستطیل داشته باشیم و طول و عرضش موجود باشه چطوری میشه حجمش رو به دست آورد؟ ولی منتها این مستطیل تو فضای دو بعدی هستش

اصلا مشکل کلی من اینه که:
میخوام زمان پرشدن تو ی بشر رو اندازه بگیرم
اول باید دبی رو حساب کنم به این صورت که سرعت رو ضربدر مساحت کنم بصورت زیر

Q=(0.075m*0.092m)*(0.01m/s)=0.000069 m3/s
t = V/Q

حجم من یک بشر 250 میلی لیتری هستش ولی من کارمو دارم تو حالت دو بعدی انجام میدم، حالا استاده میگه من زمان رو با این روابط به دست اوردم، میترسم بهش بگم تو محیط دوبعدی چطوری حجم رو حساب کرده، من کارمو با نرم افزار انجام دادم زمان پر شدنم با توجه به ماده ی مورد نظر 13 ثانیه اس ولی استاده میگه دستی حساب کرده شده 8 ثانیه ، اخه این که دوبعدیه
حالا چیکار کنم

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
مگه حجم نباید تو فضای سه بعدی باشه؟

اگه ی مستطیل داشته باشیم و طول و عرضش موجود باشه چطوری میشه حجمش رو به دست آورد؟ ولی منتها این مستطیل تو فضای دو بعدی هستش

اصلا مشکل کلی من اینه که:
میخوام زمان پرشدن تو ی بشر رو اندازه بگیرم
اول باید دبی رو حساب کنم به این صورت که سرعت رو ضربدر مساحت کنم بصورت زیر

Q=(0.075m*0.092m)*(0.01m/s)=0.000069 m3/s
t = V/Q

حجم من یک بشر 250 میلی لیتری هستش ولی من کارمو دارم تو حالت دو بعدی انجام میدم، حالا استاده میگه من زمان رو با این روابط به دست اوردم، میترسم بهش بگم تو محیط دوبعدی چطوری حجم رو حساب کرده، من کارمو با نرم افزار انجام دادم زمان پر شدنم با توجه به ماده ی مورد نظر 13 ثانیه اس ولی استاده میگه دستی حساب کرده شده 8 ثانیه ، اخه این که دوبعدیه
حالا چیکار کنم
شما زمان رو بر مبنای سه بعد باید در نظر بگیری و در سیستم وارد کنی، بعدش هم با این اعداد میشه حدود 3.6 ثانیه شما چطوری 13 و استادتون چطوری 8 بدست آورده؟
بعدشم اگر استوانه ای هست باید asymmetric ران بذارید و دو بعدی planar که میشه مستطیل. اگر استوانه ای هست و متقارن پر میشه باید سیستم دستگاه مختصاتتون باید استوانه ای باشه یعنی r , z نه x, y.
اگر مستطیل بگیرید اون نرم افزار میاد و طول واحد رو به عنوان عمق میگیره. من واقعا متوجه نشدم شما میگید بشر، من تا جایی که علم اندکم قد میده میگه بشر سطح مقطعش دایره است، چرا توی محاسبه Q آمدین و طول ضرب در عرض حساب کردین؟

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
شما زمان رو بر مبنای سه بعد باید در نظر بگیری و در سیستم وارد کنی، بعدش هم با این اعداد میشه حدود 3.6 ثانیه شما چطوری 13 و استادتون چطوری 8 بدست آورده؟
بعدشم اگر استوانه ای هست باید asymmetric ران بذارید و دو بعدی planar که میشه مستطیل. اگر استوانه ای هست و متقارن پر میشه باید سیستم دستگاه مختصاتتون باید استوانه ای باشه یعنی r , z نه x, y.
اگر مستطیل بگیرید اون نرم افزار میاد و طول واحد رو به عنوان عمق میگیره. من واقعا متوجه نشدم شما میگید بشر، من تا جایی که علم اندکم قد میده میگه بشر سطح مقطعش دایره است، چرا توی محاسبه Q آمدین و طول ضرب در عرض حساب کردین؟

حق با شماس
3.6 به دست میاد اما تو کامسول میشه 13 استاده هم گفت هشت
دیگه مخ ندارم

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
بشر رو توی فضای دو بعدی بردن که میشه مستطیل دیگه
زمان هم میشه 3.6 ثانیه
جالبه استادتون و شما چرا اینقد زمانهایی که در اوردین فاصله داره؟

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
بشر رو توی فضای دو بعدی بردن که میشه مستطیل دیگه
زمان هم میشه 3.6 ثانیه
جالبه استادتون و شما چرا اینقد زمانهایی که در اوردین فاصله داره؟
بشر در فضای دو بعدی میشه مستطیل ولی در حل های تحلیلی و سیالاتی باید اون رو در مختصات دو بعدی استوانه ای حل کرد نه مختصات دکارتی

sorush_65

عضو جدید
بشر در فضای دو بعدی میشه مستطیل ولی در حل های تحلیلی و سیالاتی باید اون رو در مختصات دو بعدی استوانه ای حل کرد نه مختصات دکارتی

برای انتخاب مختصات استوانه ای از کدوم منو باید وارد بشیم؟
ممنون اگه راهنماییم کنید چون منم همین مشکلو دارم.

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز

یجوری درستش کردم ولی موندم استاده چطوری هشت درآورده اونم باید 3.6 درمیاورد دیگه
من نمیخوام asymmetric بگیرمش
نشه استاده ی فرمول جدید پیدا کرده باشه!!!!!
طبق گفته هاتون اگه نرم افزار طول واحد رو عمق بگیره تقریبا درست درمیاد ینی حدود 10 میشه که با زمان نرم افزار 3 تا اختلاف داره، درست گفتم؟

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
برای انتخاب مختصات استوانه ای از کدوم منو باید وارد بشیم؟
ممنون اگه راهنماییم کنید چون منم همین مشکلو دارم.
در نرم افزار ها از Axisymmetric استفاده کنید و در نوشتن کد در مختصات r و z گسسته سازی رو انجام بدین.

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
اول باید دبی رو بدست بیارم بعد طبق رابطش با حجم زمان رو دستی بدست بیارم
Q هم میشه مساحت ضربدر سرعت، مساحت مستطیل هم بدست اوردم دیگه

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
یجوری درستش کردم ولی موندم استاده چطوری هشت درآورده اونم باید 3.6 درمیاورد دیگه
من نمیخوام asymmetric بگیرمش
نشه استاده ی فرمول جدید پیدا کرده باشه!!!!!
طبق گفته هاتون اگه نرم افزار طول واحد رو عمق بگیره تقریبا درست درمیاد ینی حدود 10 میشه که با زمان نرم افزار 3 تا اختلاف داره، درست گفتم؟
به نظرم اشتباه هست، باید axymmetric بگیرید البته اگر نخواین که دیگه جتما کار سختی بوده:D
اول باید دبی رو بدست بیارم بعد طبق رابطش با حجم زمان رو دستی بدست بیارم
Q هم میشه مساحت ضربدر سرعت، مساحت مستطیل هم بدست اوردم دیگه
خیر، باید سطح مقطع ورودی رو در سرعت ضرب کنید نه سطح مقطع مورد شبیه سازی، که میشه سطح مقطع ورودی که در بشر دایره هست.
منظورتون از Axisymmetric شرط symmetry است؟
خیر در فلوئنت برای مثال img349.jpg

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
الان اینجوری که مشورت گرفتم مغزم (کلا بسته هست) اندکی باز شد از خدا هر چی میخوای بهت بده برادر ، الان جوابا با جواب نرم افزار کامسول تقریبا نزدیکه فقط چند دهم خطا داره

فقط موندم استاده اون هشت رو چجوری حساب کرده
فردا اول زنگ بزنم اینو بپرسم بعد مطالبو براش بفرستم
وااااااااااااای ایشالا به آرزوهات برسی کاش زودتر میپرسیدم، گفتم اگه به جواب نرسم برم سراغ فلوئنت، خدارو شکر

کمک...کمک...کمک...کمک...کمک........ ............به دادم برسید(درخواست مقاله پلیمری)!!!

کمک...کمک...کمک...کمک...کمک........ ............به دادم برسید(درخواست مقاله پلیمری)!!!

سلام.
توروخدا کمک کنید.تا شنبه(11/4)باید یه مقاله راجع به رئو متر چرخشی با هندسه ی مخروط و صفحه تحویل بدم،وگرنه می افتم.خواهشا سریع تر یه کاری بکنید.دستم به دامنتون.
ممنون از همتون:crying2::twisted::crying2:!

mani67

عضو جدید
سلااااااااااااااااااااام دوستان
آیا ضریب اصطکاک فانینگ در مبدل حرارتی صفحه ای می تواند بزرگتر از یک باشد؟
لطفا سریع پاسخ دهید.

P O U R I A

مدیر تالار
رئومترهاي چرخشي و كاربردهاي آنها

سلام.
توروخدا کمک کنید.تا شنبه(11/4)باید یه مقاله راجع به رئو متر چرخشی با هندسه ی مخروط و صفحه تحویل بدم،وگرنه می افتم.خواهشا سریع تر یه کاری بکنید.دستم به دامنتون.
ممنون از همتون:crying2::twisted::crying2:!
عنوان مقاله :

چکیده مقاله :
در اين مقاله انواع رئومترهاي چرخشي و هندسه هاي اندازه گيري به کار رفته در آنها بررسي شده است. همچنين، معادلات لازم در محاسبه توابع رئولوژيکي در هر يک از اين هندسه ها معرفي شده و درباره مزايا و معايب هر يک و منابع خطا و روشهاي پرهيز از آنها بحث شده است. مشاهده مي شود که هندسه استوانه هاي هم محور براي گرانرويهاي کم مناسب است، ولي با استفاده از آن اندازه گيري نيروهاي عمودي دشوار است. هندسه صفحه هاي موازي نيز از جهت سهولت کاربرد مناسب است، ولي براي محاسبه توابع رئولوژيکي تقريب زيادي در آن بکار مي رود. در هندسه مخروط - صفحه محاسبه توابع رئولوژيکي تقريبا بدون تقريب است و تنها مشکل عدم کارايي آن در کار با مواد کامپوزيتي است. هندسه صفحه هاي ناهم محور به دليل استفاده از چرخش ساده براي توليد حرکات نوساني مورد توجه است. کاربردهاي بيشمار هندسه ها و حالتهاي مختلف رئومترهاي چرخشي نيز گزارش شده اند.

کلمات کلیدی :
رئولوژي، رئومتر چرخشي، مخروط و صفحه، صفحه هاي موازي، استوانه هاي هم محور

P O U R I A

مدیر تالار
لطفا سریع پاسخ دهید.
سلام
بلهه ... از اونجا که ضریب اصطلاک فانینگ به عدد رینولدز بستگی داره ... در ریولدز های پایین عددی بزرگ تر از یک خواهد بود.
در این مقاله هم توضیحاتی در مورد مقدار آن و نحوه محاسبه آن داده شده است:

تحلیل جریان سیال غیر نیوتونی در مبدل های قاب و صفحه ای به کمک دینامیک سیالات محاسباتی

chem-engm

اخراجی موقت
سلام

من یک مشکل بزرگ دارم :

این مقالات را از رفرنرس یک مقاله دیگر احتیاج دارم ، اما نمی دانم چرا هر چی در اینترنت می گردم ، نمی توانم اینها را پیدا کنم ؟

اصلاً برای کدام مجله هستند ؟

[19]S. B. Hamouda, Q. T. Nguyen, D. Langevin, S. Roudesli, 2010 “Poly(Vinylalcohol) Poly(Ethyleneglycol)/Poly(Ethyleneimine) Blend Membranes- Structure and CO[SUB]2[/SUB] Facilittaed Transport” Comptes Rendus Chimie 13,372-379.

[20] L. Wu, J. Shen J. Qiu, C. Gao, 2006 “Facilitated Transport of Carbon Dioxide Through Poly92-N-N-dimethyl Aminoethyl Methacrylate-co-acrylic Acid Sodium) Membranes” Separation and Purification Technology 51(3) 345-351.

لطفاً به من کمک کنید .

متشکرم.

rghr

عضو جدید
با سلام و درود.
خدمت شما.
عزیزم شما عنوان مقاله رو با شماره رفرنسی که ازش گرفتید گذاشتید.میشد پاکش کرد!!!!!!!!!!!!!!

پیوست ها

• Poly(vinylalcohol)poly(ethyleneglycol)poly(ethyleneimine) blend membranes - structure and CO2 fa.pdf
    885.8 کیلوبایت · بازدیدها: 1
  • Facilitated transport of carbon dioxide through poly(2-N,N-dimethyl aminoethyl methacrylate-co-a.pdf
    410.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

somayeh-m1362

عضو جدید
سلام .
ببخشید کسی درباره ی سم تیودیکارب مقاله یا مطلبی داره؟
ممنون میشم کمک کنید ضروریه خیلی
با تشکر

P O U R I A

مدیر تالار
سلام .
ببخشید کسی درباره ی سم تیودیکارب مقاله یا مطلبی داره؟
ممنون میشم کمک کنید ضروریه خیلی
با تشکر
فایل زیر اطلاعات مختصری رو درمورد این سم میده :
https://www.mediafire.com/?0oiccgwd9x6rnao

و همچنین این مقاله هم خودم نخوندم .. ولی توی چکیدش گفته خصوصیات سمیت این ماده رو بررسی کرده :
https://www.mediafire.com/?i7gb7yqpn9b9n0h

bbaran

عضو جدید
سلام
برای درس انتقال جرم قسمت انالوژی ها(ون کارمن - رینولدز - پرانتل ) برای امتحان چطور سوال میدند تشکر

حــامد

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
لطفا سریع پاسخ دهید.

بله
در مبدلها عاملی که مورد قضاوت قرار میگیره ro v2 هست که این ظریب اصطکاک در اون مستتر هست

iCAN

عضو جدید
سلام و خسته نباشید خدمت دوستای گل
بنده یه چندتا صفحه مقاله درمورد برسی بارامتر زیست محیطی در طراحی راکتور میخواستم
لطفا کمک کنید
سباسگزارم

بالا