درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

*زهره*

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
یکی از روشهای شیرین سازی گاز بوسیله آمین است که در دو برج جذب و دفع صورت میگیرد

عامل foaming در برجها به ماهیت آمین بستگی داره باید از آمینی استفاده بشه که کمترین foaming رو داشته باشه

:w16::w16:
بله حق باشماست!!

Audi.R8

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام چندتا سوال داشتم که جوابشو فوری میخوام:1-تاریخچه نفت در دنیا و معرفی یک کتاب در موردشیمی نفت.؟2-چاه نفت چیست و از چه چیزهایی تشکیل شده؟ 3-خطرات در چاههای نفت و حمل و نقل آن (انسانی.اقتصادی.زیست محیطی) 4-واحدهای موجود در پالایشگاه با اشاره به نوع فرآیندشان(مثل برج تقطیر)

دوست عزیز جواب سئوال هاتون رو میتونید توی وبلاگ های زیر پیدا کنید:

http://sttu-oe.mihanblog.com

http://naft-eng.persianblog.ir/tag/نفت

موفّق باشید. :smile:

(sara_h)

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

یکی از روشهای شیرین سازی گاز بوسیله آمین است که در دو برج جذب و دفع صورت میگیرد

عامل foaming در برجها به ماهیت آمین بستگی داره باید از آمینی استفاده بشه که کمترین foaming رو داشته باشه

منظورت از نوع آمین میشه واضحتر بگی.......... چون آمین مناسب با توجه به میزان co2و h2s و اینکه کدام یکی از این دو ماده بخواهیم حذف کنیم صورت می گیره
کنترل پدیده foaming در برجها با توجه به دماو فشار خوراک ورودی و دمای آمین صورت میگیره .

*زهره*

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
منظورت از نوع آمین میشه واضحتر بگی.......... چون آمین مناسب با توجه به میزان co2و h2s و اینکه کدام یکی از این دو ماده بخواهیم حذف کنیم صورت می گیره
کنترل پدیده foaming در برجها با توجه به دماو فشار خوراک ورودی و دمای آمین صورت میگیره .
از نظر من هر آمینی میتونه باشه:)
اگه از پروسه ی sorbead استفاده کنید foaming کم میشه:surprised:

در پالایشگاه اصفهان چند سال قبل بجای استفاده از MEA از DGA استفاده کردند و foaming کاهش یافت

آخرین ویرایش:

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار

در پالایشگاه اصفهان چند سال قبل بجای استفاده از MEA از DGA استفاده کردند و foaming کاهش یافت
:eek::eek:

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
projct

projct

salam.khedmat hame doostan.dar morede gas procesiing(condensate stabilizing/ matlab ya maghalei soragh darin? mrsi

سرمد حیدری

مدیر تالار

حسن اقبالی

عضو جدید
لطفا در مورد نیروگاه و بخش های مختلف اون برای مهندسان شیمی مطلب بزراین..من تازه نیروگاه مشغول به کار شدم و متاسفانه با توجه به اینکه شناخت در مورد رشته مهندسی شیمی برای وزارت نیور کم است از نیورهای مهندسی شیمی به تعداد بسیار کمی استفاده می شود... این در حالی است که بسیاری از قسمت های نیروگاه بخصوص سیکل اب و بخار آن و یا بخش های دیگر مثل بخش سوخت و احتراق یا به عبارتی بویلر نیروگاه ها نیز جزء عملیات مهندسی شیمی به حساب می اید..

از مدیران ارشد تقاضا می شود به این موضوع بپردازند تا به نحوی راه ورود هر چه بیشتر مهندسان شیمی به نییرو گاه های بزرگ کشور که سهم مهی از صنعت را بخود اختصاص می دهند, هموار تر شود..
با تشکر..

حسن اقبالی

عضو جدید
سهم مهندسان شیمی در نیروگاه های کشور

سهم مهندسان شیمی در نیروگاه های کشور

لطفا در مورد نیروگاه و بخش های مختلف اون برای مهندسان شیمی مطلب بزراین..من تازه نیروگاه مشغول به کار شدم و متاسفانه با توجه به اینکه شناخت در مورد رشته مهندسی شیمی برای وزارت نیور کم است از نیورهای مهندسی شیمی به تعداد بسیار کمی استفاده می شود... این در حالی است که بسیاری از قسمت های نیروگاه بخصوص سیکل اب و بخار آن و یا بخش های دیگر مثل بخش سوخت و احتراق یا به عبارتی بویلر نیروگاه ها نیز جزء عملیات مهندسی شیمی به حساب می اید..

از مدیران ارشد تقاضا می شود به این موضوع بپردازند تا به نحوی راه ورود هر چه بیشتر مهندسان شیمی به نییرو گاه های بزرگ کشور که سهم مهی از صنعت را بخود اختصاص می دهند, هموار تر شود..
با تشکر..

سرمد حیدری

مدیر تالار

با تشکر..

در قسمت مقالات مهندسی شیمی مطلبی هست با این عنوان.
کاملترین مرجع بهره برداری از نیروگاه بخار.
جستجو با شما.

حــامد

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

با تشکر..

سلام اتفاقا در حال جمع آوری مطالبی در مورد طراحی cooling towers هستم به زودی در سایت قرار میدم
اگر دقت کرده بودید یک مطلب در مورد surface condenser ها در تالار قرار داده شده مطمئنا به دردتون میخوره

dilf67

عضو جدید
همه خسته نباشین.
کسی می تونه کتاب conseptual cost estimating manual -John S. Page واسم بفرسته. اضطراریی

مرسی

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
salam.be hame doostan.kasi dar morede tafavothaye tahsil dar dakhele keshvar va kharej keshvar etelaee dare? tahsil to kharej che mazayayi dare?mersi:)

Audi.R8

عضو جدید
کاربر ممتاز
salam.be hame doostan.kasi dar morede tafavothaye tahsil dar dakhele keshvar va kharej keshvar etelaee dare? tahsil to kharej che mazayayi dare?mersi:)

دوست عزیز لطفاً فارسی بنویسید. :smile:
برای اطّلاع از شرایط تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور می تونید به سایت های زیر مراجعه کنید:

http://www.applyabroad.org

www.daad.de

atousa_m

عضو جدید
کاربر ممتاز
ااا
آتی خوبی؟
اینجا چیکار میکنی؟
دیدی باز داداش ما چشاش ورقلمبید؟

چطور خودت میای اسپم می کنی اشکال نداره
من که میام بهم گیر میدین؟
والا فامیل بازی هم خوب چیزیه هااااا

از کجا تقلب کردی؟

peymanfarashi

عضو جدید
سلام با لطف سیستم دانشگاه مون پروژم خود به خود حذف شد...
و یه موضوع جدید گرفتم لطف کنید اگه مطلب یا مقاله یا پروژه ای داشتید واسم بزارید.
(موضوع جدید : بررسی ANG و جاذب‌های مختلف آن )

alinr

عضو جدید
درخواست کتاب

درخواست کتاب

سلام
لطفاً اگر کسی کتاب Membrane Gas separation انتشارات Willy رو داره به من بده.

(sara_h)

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

خب هر امینی نمیتونه باشه و گفتم بستگی به نوع جداسازی داره
MEA و DGA هر دو امین نوع اول هستند و فرایند مشابه دارند . . MEAبه دلیل داشتن نقطه جوش کم و تجزیه وتولید موادجامدمانند كربن وسولفور آهن وغيره موجب كف كردن محلول ميشود .
یکی از راه های کنترل کف در فرایند مونو اتانول امین نصب مخزن جداكننده مايع ازدرون گازترش ورودي به برج جذب ، بازيافت وجداسازي مواد دردستگاه RECLAIMERو جداسازي موادمختلف درفیــــــــــــلتر هاي واحدشيرين سازي هست که ذخیره مونواتانول امین در مخازن ذخیره به همراه گاز پوششی ازا کسید شدن امین جلوگیری می کنه.
DGA فشاربخار کمتری نسبت به MEA داره و پایدارتر هست و از طرفی تا غلظت حدود 70 درصد وزنی استفاده میشه که میزان چرخش دربرج کاهش پیدا می کنه که به این دلیل نسبت به MEA مزیت داره.
مرسی ازاطلاعات خوبت;)

*زهره*

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خب هر امینی نمیتونه باشه و گفتم بستگی به نوع جداسازی داره
MEA و DGA هر دو امین نوع اول هستند و فرایند مشابه دارند . . MEAبه دلیل داشتن نقطه جوش کم و تجزیه وتولید موادجامدمانند كربن وسولفور آهن وغيره موجب كف كردن محلول ميشود .
یکی از راه های کنترل کف در فرایند مونو اتانول امین نصب مخزن جداكننده مايع ازدرون گازترش ورودي به برج جذب ، بازيافت وجداسازي مواد دردستگاه RECLAIMERو جداسازي موادمختلف درفیــــــــــــلتر هاي واحدشيرين سازي هست که ذخیره مونواتانول امین در مخازن ذخیره به همراه گاز پوششی ازا کسید شدن امین جلوگیری می کنه.
DGA فشاربخار کمتری نسبت به MEA داره و پایدارتر هست و از طرفی تا غلظت حدود 70 درصد وزنی استفاده میشه که میزان چرخش دربرج کاهش پیدا می کنه که به این دلیل نسبت به MEA مزیت داره.
مرسی ازاطلاعات خوبت;)
:redface: خواهش میکنم

بالا