درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

afshin1999

عضو جدید
چون سطح تماس برج هاي جذب(برج جداره مرطوب) در نتيجه ميزان شار انتقال جرم كمتره نسبت به عمليات تقطير(برج هاي سيني دار)
ضمنا توي برج هاي ديواره مرطوب نهايتا ميتونيد به 2 تا 3 واحد تعادلي برسيد ولي در برج هاي سيني دار ميبينيد كه كلي سيني ( واحد تعادلي ) داريم

نه
خیلی به این چیزی که گفتید مرتبط نیست
خصوصا به مورد دوم که اصلا ربطی نداره
یه علت دیگه داره
جواب رو میتونید با مطالعه فصل 2 تریبال پیدا کنید

hiceco

عضو جدید
multi component distillation
نوشته اسمیت
این کتاب واقعاً نایابه
اگه برام پیداش کنی تلافی میکنم
اینم ایمیلمه :
bijan.farhang8@gmail.com :)

سلام دوست عزیز
لینک زیر در مورد Multi component distillation هست ولی از اسمیت نیست. نوشته Holland هست. گفتم شاید به دردتون بخوره.
موفق باشید.
http://rapidshare.com/files/10017645/hfomd.rar__ce66010__via_gigapedia.info__.html

mehrnaz_khalaji

عضو جدید
سلام
1مورد فوری
1مقاله راجع به ترمودینامیک اماری میخوام
یعنی مطالبی میخوام که برا پروژه تحویل استاد بدم پاس بشم

احمد رضا مطلق

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
میخواستم ازتون برای تولید مواد شیمیایی به صورت کارگاهی و صنعتی درخواست کمک و راهنمایی بکنم .
به نظر شما چه موادی ارزش تولید و توجیح اقتصادی داره ؟
چه ماده ای جهت تولید کارگاهی مناسبه ؟
هزینه برای شروع چقدره ؟
بازار بیشتر به چه ماده ای نیاز داره ؟ و کجا میتوان مواد تولیدی رو فروخت ؟
پیشاپیش سپاس گذارم
شما چه موادی مد نظرتون هست خیلی از مواد هست که در کارگاه ها کاربرد داره شما اول باید نوع کاربرد و نوع کارگاه رو مشخص کنید... مثلا فلز یک ماده هست که به صورت ورق یا نبشی در کارگاه کاربرد داره که این موضوع بیشتر مربوط به مهندسین مکانیک و مواد میشه.. مبحث رو مشخص کن.

احمد رضا مطلق

عضو جدید

احمد رضا مطلق

عضو جدید
چرا انتقال جرم در سیستم های جذب کمتر از سیستم های تقطیر است؟
به دلیل اینکه در تقطیر عواملی مانند حرارت، بخار، موجب افزایش انتقال جرم و تماس مستقیم در سینی ها و انتخاب شرایط عملیاتی برج تاثیرهای زیادی در جداسازی دارد ولی در سیستم های جذب این ها کمتر است و معمولا با کاهش دما هم صورت میگیره که این امر خود باعث این موضع می باشد. و یکی دیگر از عوامل ضریب فراریت هستش که یک پارامتر بسیار مهم محسوب میشه. و در برج تقطیر به این مسئله بسیار توجه میشه تا دیگر فرآیندها.

Schneider

مدیر بازنشسته
با سلام
کتاب separation process
By: Technip
اگه لطف کنيد ممنون خواهم شد.
این کتاب خیلی زیاد درخواست شده، اما در اینترنت برای دانلود آزاد موجود نیست تا الان!
این کتاب موجودست:

afshin1999

عضو جدید
به دلیل اینکه در تقطیر عواملی مانند حرارت، بخار، موجب افزایش انتقال جرم و تماس مستقیم در سینی ها و انتخاب شرایط عملیاتی برج تاثیرهای زیادی در جداسازی دارد ولی در سیستم های جذب این ها کمتر است و معمولا با کاهش دما هم صورت میگیره که این امر خود باعث این موضع می باشد. و یکی دیگر از عوامل ضریب فراریت هستش که یک پارامتر بسیار مهم محسوب میشه. و در برج تقطیر به این مسئله بسیار توجه میشه تا دیگر فرآیندها.

متاسفانه به انچه که گفتین هیچ ارتباطی نداره
ضمن اینکه ما در فرایند جذب هم گاز یا بخار داریم و...
مثل شیرین سازی گاز ترش پالایشگاه
ضمنا دما هم خیلی در فرایند جذب پایین نیست
مثلا در همین شیرین سازی گاز ترش ما با متوسط دمای 80f سر و کار داریم
در صورتی که در تقطیر جز به جز هوا و تولید اکسیزن با دمای حدود150- سلسیوس (بسته به فشار عملیاتی) سر و کار داریم و....
یه علت دیگه داره که
جواب رو میتونید با مطالعه فصل 2 تریبال پیدا کنید

unknown64

عضو جدید
سلام.
یکسری سوال هست که جوابش برای امتحان من خیلی حیاتی ست
خواهش میکنم از همه که همین ها رو برای من جواب بدند
مطمئنا برای شماها زیاد سخت نیست
کمک بزرگی بهم میشه واقعا میگم
دوتای آخر از همه مهم تر هستند
- واکنش اسید نیتریک غلیظ با مس را بطور کامل موازنه کنید ۲-اگر در مرحله بازیابی مس ابتدا قسمتی از کار را با روی و سپس مابقی کار را با منیزیم انجام دهید آیا اشکالی بوجود می آید ؟
۳-چه موقع انحلال یک نمک در آب گرماگیر و چه موقع گرمازاست؟
۴-چرا با افزایش یک حل شونده به حلال دمای انجماد محلول از دمای انجماد حلال خالص پایینتر می آید؟
۵-اصطلاحات زیر را تعریف کنید:
cementation,decantation,rate of flow,super coolling,titration
۶-تغییر غلظت چه اثری روی Rf در کروماتوگرافی کاغذی دارد؟دلیل خود را کاملا توضیح دهید.
۷-چرا از معرفهای اسید-باز نمیتوان در تیتراسیونهای ردوکس استفاده کرد؟
۸-چرا در تیتراسیونهای اسید-باز با وجود اینکه محلول NaOH با غلظت معلوم ساخته میشود آنرا باید با KHPh تیتر نمایید؟
۹-برای تهیه ۱۰۰ میلیلیتر از محلول اگزالات سدیم 0.02N چقدر جامد لازم است؟ (روش محاسبه )
۱۰-در قانون رائول چه تغییری در جرم مولکولی تجربی حل شونده و دمای انجماد محلول بسبت به حالت عادی مشاهده میشود اگر :
a) مقدار حل شونده ۲ برابر شود.
b) دو قطره آب به درون لوله آزمایش راه یابد.(هر ۲۰ قطره معادل ۱ میلیلیتر و چگالی ۱ فرض شود)
۱۱-نمونه قرص آسپیرین ۱۰ میلیلیتر سود ۰.۱ مولار مصرف کرده است.چند میلی گرم استیل سالیسیلیک اسید در قرص وجود داشته است؟
12 - رابطه ی ریاضی بین نقطه ی جوش و انجماد یک محلول چیست ؟
13 -در بیان ریاضی قانون رائول چرا از m کوچک استفاده میشود نه از سایر پارامترهای بیان غلظت ؟
======
خواهش میکنم اینها رو یکی جواب بده همش رو
یکجوری جواب اینها به سرنوشت این ترم من بستگی داره
:(

javadradical

عضو جدید
تولید مواد شیمیایی

تولید مواد شیمیایی

شما چه موادی مد نظرتون هست خیلی از مواد هست که در کارگاه ها کاربرد داره شما اول باید نوع کاربرد و نوع کارگاه رو مشخص کنید... مثلا فلز یک ماده هست که به صورت ورق یا نبشی در کارگاه کاربرد داره که این موضوع بیشتر مربوط به مهندسین مکانیک و مواد میشه.. مبحث رو مشخص کن.
از پاسختون ممنونم :gol:
منظور من تولید مواد شیمیایی خام صنعتی هست مثل : اسیدها , انواع نمکهای صنعتی و ازمایشگاهی و موادی از این قبیل .
تولید چنین موادی مد نظر منه
سپاس:gol:

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
با سلام در مورد کامپوزیت ها یا سازه های ماکارونی مقاله ای می خواستم

بررسي ساختاري و مورفولوژيکي نانوکامپوزيتهاي آلي- معدني بر پاية هيدروکسي اتيل متاکريلات و سيليکا PHEMA-SiO تهيه شده به روش Sol-gel
دانلود

armagedon_chem

عضو جدید
سلام . آیا کسی در مورد سولفات مس ( کات کبود ) اطلاعات کاملی داشته باشه . میخواهم بدانم آیا گند زدایی آبهای شور را هم میتواند انجام دهد یا خیر ؟ و آیا اصولا" در زمینه گند زدایی آب چقدر کار برد دارد ؟ در ضمن اگر ماده دیگری سراغ دارید که بتوان از آن جهت گند زدایی آب شور و عدم تشکیل کلنی های صدف و توتیا استفاده کرد ممنون میشوم با تشکر شهریار دانشمند . این هم ایمیل من iranlavan@gmail.com

با هیدروژن چرا، ولی با آب رو ندیدم و نمیدونم ! :w10:

سلام من یه عضو جدید هستم که دارم روی الکتروکاتالیستها کار میکنم...میخواستم ببینم کس دیگه ای هم روی این موضوع کار میکنه؟خوشحال میشم اگر اطلاعاتی داشتید برام میل کنیدarhdr68@gmail.com یا علی و همواره با علی

چه موادی می توانند با کربن مونو کسید واکنش دهند/
لطفا جواب هاتون رو به ایمیل من فرستید
faeze_sampad@yahoo.com:gol:

در ضمن از کمک هاتون متشکرم:smile:

سلام دوستان عزیز
میخواستم ازتون برای تولید مواد شیمیایی به صورت کارگاهی و صنعتی درخواست کمک و راهنمایی بکنم .
به نظر شما چه موادی ارزش تولید و توجیح اقتصادی داره ؟
چه ماده ای جهت تولید کارگاهی مناسبه ؟
هزینه برای شروع چقدره ؟
بازار بیشتر به چه ماده ای نیاز داره ؟ و کجا میتوان مواد تولیدی رو فروخت ؟
پیشاپیش سپاس گذارم

سلام
1مورد فوری
1مقاله راجع به ترمودینامیک اماری میخوام
یعنی مطالبی میخوام که برا پروژه تحویل استاد بدم پاس بشم

من این رو داشتم:
استفاده از ترموديناميك آماري درتخمين خواص سيالاتي مواد داراي کاربردهاي صنعتي
http://rapidshare.com/files/187127051/02223.pdf.html

از پاسختون ممنونم :gol:
منظور من تولید مواد شیمیایی خام صنعتی هست مثل : اسیدها , انواع نمکهای صنعتی و ازمایشگاهی و موادی از این قبیل .
تولید چنین موادی مد نظر منه
سپاس:gol:
بچه ها سایتتون خیلی باحاله

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
سلام.
مي خواستم خواهش كنم يه مقاله راجع به معادلات و اصول محاسبات گردابه ها بذاريد.
ممنون ميشم. :smile:

شبيه سازي جريان در كانال جداسازي غشائي حاوي آرايش هاي مختلفي از موانع توليد كننده اغتشاش (spacers) جهت يافتن حالت بهينه
دانلود

567890

عضو جدید
سلام من در مورد زاجها و بلور آنها مطلب می خواستم امیدوارم شما بتونید کمکم کنید

با تشکر

moradipour_f

عضو جدید
جواب رو میتونید با مطالعه فصل 2 تریبال پیدا کنید[/quote]
همين جا مي نوشتيد بهتر نبود؟

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
با سلام به تمامی عزیزان

با توجه به رشد روز افزون علم و تکنولوژی و رشد فزاینده فضاهای تخصصی در علوم مختلف ،‌ قصد داریم تا با شناخت فضا های تخصصی کاری هر رشته و همچنین موانع و محدودیتهای طراحی معماری فضاها ،‌ اطلاعات پایه و جامعی را جمع اوری کنیم .
در این راه تنها کسانی قادرند نسبت به تشریح فضاها اقدام کنن که خودشون درگیر فضا ها باشن و فعالیت حرفه ایشون در این زمینه باشه .
بنابر این از همه عزیزانی که تمایل دارن تا در جمع اوری این اطلاعات گروه معماری رو یاری کنن دعوت می کنم تا با شرکت در این تاپیک نسبت به تشریح خواسته های زیر اقدام کنن.

اهداف
هدف ما از انجام این نظر سنجی و پرسش های تخصصی ،‌ضمن جمع اوری اطلاعات مفید شما ،‌ آشنایی بیشتر معماران با فعالیتهای تخصصی و صرفا آشنایی مقدماتی برای طراحی فضاهایی است که به صورت تخصصی هیچگاه در یک مجموعه درسی گنجونده نمی شه و گاها برای طراحی اونها نیاز به مطالعات بسیار زیادی هست .
اگر چه در هر صورت برای یک طراحی دقیق و بدون اشکال نیاز به مطالعات و بررسی و پژوهشهای دقیقی هست اما جمع آوری این اطلاعات به نحو مطلوبی به طراحی فضای کمک خواهد کرد.
:
سوالات :

1- نام رشته و نوع فعالیت تخصصی شما چیست ؟

2- نام فضاهای معمول و تخصصی محیط کاری شما چیست ؟
مثلا کارخانه تولید سیم و کابل ،‌ مثلا آزمایشگاه خاک و ...
دراین بخش محدودتها از نیاز به وجود نور یا نبود نور ،‌ نوع مواد های موجود در فضا ،‌ وجود یا عدم وجود فضاهای خیس ؛‌ حیطه بندی وزن و یا تشعشع و ... مورد نظره

3- تعداد افرادی که در یک چنین مجموعه ای مشغول به فعالیت می شن به طور متوسط چند نفر هستند ؟

4- فضایی که دارای سلسله مراتب خاصی باشه در مجموعه هست و یا خیر از چه نظر ؟
به عنوان مثال : سلسله مراتب مدیریتی ،‌سلسله مراتب کاری ،‌ ساسله مراتب تولیدی و ...

5- متریال های خاصی که باید در فضا وجود داشته باشن چه متریالهایی هستند ؟‌

به عنوان مثال در بیمارستان نیاز هست از سنگ و سرامیک برای نظافت بهتر استفاده بشه و یا در محیطی مثل رادیولوژی فضا باید عایق تشعشع باشه .

6- محدودیت های شهری و آلودگی در مجموعه فعالیتی شما وجود داره یا خیر ؟

7- فضای سبز خاص و یا فضا سازی خاصی برای محدوده اطراف فضای کاری شما نیاز هست ؟
مثلا در مورد بعضی از رشته ها یک فاصله امنیتی نسبت به دسترسی ها و یا موارد مشابه در نظر گرفته می شود .

8- اندازه ها و ابعاد وسایل کار شما وزن قابل توجهی دارد ؟

توضیح اینکه : در مورد بعضی از وسائل کاری مثلا دستگاه پرس که وزن زیادی داره و یا دستگاههای تزریق پلاستیک نیاز هست که مستقیما روی زمین باشن و یا اندازه این وسائل طوریه که حتما ماشینهای سنگین باید بتونن در اون مکان حرکت کنن .

9- نمونه های موجود از فضاهای تخصصی در داخل از خارج کشور وجود داره که به عنوان یک نمونه معرفی کنید ؟

10 - مواردی رو که فکر می کنید مطرح کردنش در طراحی فضای تخصصی کاری شما اثر داره رو مطرح کنید .

قبلا از همکاری شما تشکر می کنم

برای درج اطلاعات خواسته شده به این تاپیک بروید :‌

طرح جامع جمع اوری اطلاعات ابنیه تخصصی

isa_ph87

عضو جدید

آرماندیس

عضو جدید
کاربر ممتاز
محاسبات عددی سخته ؟ من این ترم میخوام بردارم ترمم سنگینه , بردارم یا نه ؟ محاسبات تو مایه های برنامه نویسیه یا نه ؟

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
سلام.خوبين؟من چند تا مقاله در مورد سنتز فتوكاتاليست tio2 نانولوله ايي رو ي تصفيه فاضلاب ها مي خواهم.خيلي فوريه.فوريييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييه.

سنتز فيلم هاي نازک نانوذرات TiOبا روش مايسل معكوس برای تخريب فتوکاتاليتی آلودگی های محيطی
دانلود

moradipour_f

عضو جدید
انبساط ادياباتيك

انبساط ادياباتيك

در انبساط ادياباتيك دما كاهش پيدا مي كنه يا افزايش؟
(بر طبق رابطه:
T2/T1 = (V2/V1)^(1/K-1
K هم كه همواره بزرگترز از 1 است پس بايد در انبساط آدياتيك دما كاهش پيدا كندپس چرا شكل چرخه كارنو اون طوري است يعني در انساط آدياباتيك دما كاهش يافته؟

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نیتروژن چجوری باعث افزایش سرعت ماشین میشه ؟ N2 یه گاز خنثی هستی

آیا این نیتروژمی که تو ماشین استفاده میکنن N2 هستش یا N2o

من یه سری چیزا حدس میزنم ولی دلیل اصلی رو میخوام

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در انبساط ادياباتيك دما كاهش پيدا مي كنه يا افزايش؟
(بر طبق رابطه:
T2/T1 = (V2/V1)^(1/K-1
K هم كه همواره بزرگترز از 1 است پس بايد در انبساط آدياتيك دما كاهش پيدا كندپس چرا شكل چرخه كارنو اون طوري است يعني در انساط آدياباتيك دما كاهش يافته؟

فرآیند آدیاباتیک هستش، واسه انبساط
کاهش دما داریم

آخرین ویرایش:

zakeri

عضو جدید
Gas station Documents for IGAT

Gas station Documents for IGAT

دوستان با عرض سلام
اگر بین دوستان کسی در خصوص GAS STATION مدارک P&ID وcontrol philosophyو Instrumentation & Control Specification یکی از IGATها رو داره نهایت لطف به من میکنه که در اختیارم بذاره.
متشکرم

POYA_P

عضو جدید
http://http://books.google.com/books?id=Q1INAAAACAAJ&dq=molecular+symmetry+and+group+theory+by+Robert+l.carterمن دنبال یه کتاب میگردم که پولیه خیلی سریع بهش احتیاج دارم ممنون میشم واسم پیداش کنید
molecular symmetry and group theory by Robert l.carte
با تشکر از لطف شما
اگر پیدا شد برام یه پیام به ایمیلم بدید
mamle1386@yahoo.com

آخرین ویرایش:
بالا