درخواست های مرتبط با | فرمولاسيون محصولات شيميايي

amirdolu

عضو جدید
سلام. فکر میکنم تو همین تاپیک در مورد بحث شده. فرمولاسیونش هم بود.

ehsan322

عضو جدید
سلام
فرمولاسیون روغن سبزه (روغن کشمش) رو کسی بلده ؟؟
درصد های مواد + نحوه اختلاط
باتشکر فراوان

فاطمه یاس

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
فرمولاسیون روغن سبزه (روغن کشمش) رو کسی بلده ؟؟
درصد های مواد + نحوه اختلاط
باتشکر فراوان

سلام

روغن سبزه يا روغن انگور
اسيد اولئيك را با اتانول تركيب كنيد
اين استر به روغن انگور معروف است آنرا با سولفونيك اسيد مخلوط كنيد بعد تري اتانول آمين بيافزاييد تا امولسيون بوجود ايد.
به محلول فوق كربنات پتاسيم اضافه كنيد
دو درصد از انرا در 98 درصد اب بريزيد
انگور را بصورت خوشه در ان فروبرده اميزان كنيد تا ظرف چهار روز كشمش شود.

javad.ghiasi

عضو جدید
سلام دوستان
من روی یک مورد خاصی از چسب آب پایه کار میکنم
چندتا خصوصیت برام خیلی مهم هستند
1-خاصیت ارتجاعی(کشسانی)فوق العاده بالا
2-بدون بو باشه
3- خاصیت خود چسبندگی داشته باشه
4-مثل چسب زنده باشه
لطفا راهنمایی بفرمائید از چه پلیمر یا کو پلیمر هایی استفاده کنم

javad.ghiasi

عضو جدید
بیس چسب من SBRهستش و آکریلیک
میخوام خاصیت ارتجاعی و خود چسبی اش رو بهبود بدم
میشه لطفا راهنمایی بفرمائید

Behnam Irani

عضو جدید
سلام دوستان
امروز یه قرص کوچیک دیدم به اسم قرص اکسیژن که می نداختن توی ظرف حمل ماهی های آکواریومی و مثل قرص جوشان شروع می کرد به جوشیدن و تا 3 ساعت اکسیژن ماهی رو تامین می کرد خیلی هم ارزون بود!
حدس شما از ترکیب این قرص چیه که بدون تولید مواد سمی و کشنده در آب فقط اکسیژن تولید می کنه؟!
با تشکر

بیس چسب من SBRهستش و آکریلیک
میخوام خاصیت ارتجاعی و خود چسبی اش رو بهبود بدم
میشه لطفا راهنمایی بفرمائید
م

سلام دوست عزیز
اگر منظورتون از خاصیت خود چسبی همون چسبندگی یا زنده بودن ,بایید از مواد tackefier agent استفاده کنید مثل پترولیوم رزین
من نمی دونم چسبتونو برای چه کاری می خواهین اگر بگین شایید بیشتر بتونم راهنمایی کنم ولی در کل آکلریک نسبت به دیگر الاستومرهایی مثل سیلیکون از خاصیت ارتجاعی کمتر برخورداره ولی شما میتونید با افزایش % رزینتون الانگیشنشو بالا ببرید
موفق باشید

javad.ghiasi

عضو جدید
مرسی از راهنمایی تون
چسب مورد نظر من بایدself sealing بیشتری نسبت به چسبندگی به سطح داشته باشه .
چسب زنده جواب نمیده چون چسبندگی به سطحش خیلی بیشتر از self sealing هستش . در ضمن وقتی با SBRمخلوط میشه کشسانی رو بشدت پائین میاره.
اگه tackefier agentاستفاده کنم چه تاثیری رو Tgداره؟
بنظرتون الاسترومر سیلیکون جواب میده؟
تولید کننده داخلی داره؟

مرسی از راهنمایی تون
چسب مورد نظر من بایدself sealing بیشتری نسبت به چسبندگی به سطح داشته باشه .
چسب زنده جواب نمیده چون چسبندگی به سطحش خیلی بیشتر از self sealing هستش . در ضمن وقتی با SBRمخلوط میشه کشسانی رو بشدت پائین میاره.
اگه tackefier agentاستفاده کنم چه تاثیری رو Tgداره؟
بنظرتون الاسترومر سیلیکون جواب میده؟
تولید کننده داخلی داره؟

اونجوری که من متوجه شدم منظورتون افزایشself sealing همون cohasive که در این صورت استفاده از پترولیوم رزین کلا منتفی, شما می تونید از الاستومر سیلیکون که elongation خیلی بالاتری از sbr , acrylic داره استفاده کنید که در این صورت حلال پایه میaه که این هم به خودتون بستگی داره که توجیه پزیر باشه واستون
در مورد سطح کار و کاربرد و مورد استفاده بیشتر توضیح بدین شایید بیشتر بتونم کمکتون کنم
موفق باشید

javad.ghiasi

عضو جدید
متاسفانه امکان استفاده از سیستم حلالی نیستش.سطح کار پلیمر های الفینی مثل پرو پیلن و پلی اتیلن ترفتالات هستش.
تو یک مقاله خوندم که از مونومر های بوتیل آکریلات و اتیل هگزیل آکریلات برا این منظور استفاده میشه اما چطوری نمیدونم آخه این مواد تو آب حل نمیشن و حلال های آلی خاصی باید به کار بره

amirdolu

عضو جدید
متاسفانه امکان استفاده از سیستم حلالی نیستش.سطح کار پلیمر های الفینی مثل پرو پیلن و پلی اتیلن ترفتالات هستش.
تو یک مقاله خوندم که از مونومر های بوتیل آکریلات و اتیل هگزیل آکریلات برا این منظور استفاده میشه اما چطوری نمیدونم آخه این مواد تو آب حل نمیشن و حلال های آلی خاصی باید به کار بره

سلام
با اجازه دوستان عزیز
اگر پایه آب کار می کنی. همون سیستم sbr یا اکریلیک امولوسیون چیز خوبیه. فقط برای افزایش چسبندگی سطحی . گریدهای مناسب تری از آکریلیک ها رو پیدا کن بهتره. در کل تو اکریلیک های امولوسیونی هر چی شاخه جانبی تو پلیمر بلندتر باشه مثل همون بوتیل یا هگزیل و حتی اوکتیل . الانگیشین و چسبندگی سطحی(همون تکی) زیادتره.و هر چی درصد استیرن بیشتر باشه تو کوپلیمر. خشکی و چقرمگی بالاتره.
از پلاستی سایزر هم می تونی برای بالا بردن تکی استفاده کنی......
موفق باشی

mahshid1201

عضو جدید
سلام دوستان ...
میخواستم بپرسم آیا میشه با آنالیز TGA یا همون Thermal gravimetry Analysis کار کمی کرد ؟
من یه سطح سیلیکا دارم که روش یک لینکر نشوندم و میخوام ببینیم چقدر از سطح ام با لینکر پوشیده شده، دمای جوش لینکر توی دمای 120 درجه است و من توی نمودار TGA ام یک کاهش جرم توی دمای 345 دارم ...
نمودار TGA من جرم mg برحسب دماست.
میشه راهنمایی ام کنید که چطوری میتونم درصد لینکر واکنش داده با سطح رو محاسبه کنم و یا باید از چه روابطی استفاده کنم ؟؟
ممنون

javad.ghiasi

عضو جدید
مرسی امیر جان
متاسفانه هرچی جستجو کردم شرکتی که آکریلیک با بوتیل یا هگزیل داشته باشه پیدا نکردم میشه اگه شرکت تولیدی خاصی رو سراغ دارید معرفی کنید؟
پلاستی سایزر مناسبی میشه لطفا معرفی کنید؟

javad.ghiasi

عضو جدید
امیر جان برای مورد شمام قابل استفاده هستش
آنتی یو وی ( anti uv)

مشخصات فنی:
از اين مستربچ جهت افزایش عمر محصول و جلوگیری از تغییر رنگ محصول در برابر نور خورشید استفاده می گردد(افزایش پایداری حرارتی در مقابل نور خورشید)
مورد استفاده در فيلمهاي نازک – فیلمهای معمولی و ضخیم – فیلمهای کشاورزی و گلخانه ای– گوني و جامبو و کارتن پلاست – الیاف – تزریقی PP – PE و لوله هاي pp
دفتر فروش:02165310121

amirdolu

عضو جدید
مرسی امیر جان
متاسفانه هرچی جستجو کردم شرکتی که آکریلیک با بوتیل یا هگزیل داشته باشه پیدا نکردم میشه اگه شرکت تولیدی خاصی رو سراغ دارید معرفی کنید؟
پلاستی سایزر مناسبی میشه لطفا معرفی کنید؟

رزینفام یک گریدی داشت به نام 765 که فیلمش کاملا انطاف پذیر شفاف و چسبنده (تکی دار) بود. فکر میکنم هگزیل آکریلات بود.
شرکت سیماب رزین هم مشابه اینارو داره.
پلاستی سایزر دی او پی یا دی بی پی با این رزینا سازگاره. شاید خوب باشه.....موفق باشی

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من بخام یه فرمول محلولی رو سفارش بدم باید چی کار کنم با کی صحبت کنم؟
در مورد مود شوینده و لکه بر بصورت اسپری هست.

amirdolu

عضو جدید
سلام
می تونید همین جا سوالتون رو مطرح کنید.
اگر هم بحث خرید فرمولاسیون رو دارید با دوستانیکه تو فروش فرمولاسیون هستند صحبت کنید. تو همین تاپیک هستن.

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
می تونید همین جا سوالتون رو مطرح کنید.
اگر هم بحث خرید فرمولاسیون رو دارید با دوستانیکه تو فروش فرمولاسیون هستند صحبت کنید. تو همین تاپیک هستن.

من کسی رو نمی شناسم شما معرفی کنید ممنون..

از دوستان کسی می تونه در این مورد به من کمکی بکنه:

پاک ککنده ای برای از بین بردن لکه های سطحی و جرمی مثلا تلویزیون ال سی دی یا مانیتور ....
همراه با براق کنندگی خاصی می خام و دارای اسانس خوشبو کننده باشه.
همین.

آخرین ویرایش:

j-salehi

عضو جدید
سلام دوستان
من چه جوری میتونم نفت رو کمی غلیظش کنم.و آیا کارباپول تو نفت حل میشه؟ومن میتونم ازش برای این کار استفاده کنم؟( کارباپول خیلی خیلی گرون بود وکمتر از یک کیلو نمیدن که آزمایش کنم)
البته من یه نوع غلظت دهنده ی پلیمری بهش زدم وکمی غلیظش کردم ولی خوب نشد مثل چسب شد و حالت کش سانی زیادی پیدا کرد.

Behnam Irani

عضو جدید
سلام دوستان
من چه جوری میتونم نفت رو کمی غلیظش کنم.و آیا کارباپول تو نفت حل میشه؟ومن میتونم ازش برای این کار استفاده کنم؟( کارباپول خیلی خیلی گرون بود وکمتر از یک کیلو نمیدن که آزمایش کنم)
البته من یه نوع غلظت دهنده ی پلیمری بهش زدم وکمی غلیظش کردم ولی خوب نشد مثل چسب شد و حالت کش سانی زیادی پیدا کرد.

غلظت دهنده پلیمریت چی بوده؟
چجوری حالت کشسانی پیدا کرده و اونوقت می گی که غلظتش کم بوده؟!!

j-salehi

عضو جدید
غلظت دهنده پلیمریت چی بوده؟
چجوری حالت کشسانی پیدا کرده و اونوقت می گی که غلظتش کم بوده؟!!

راستش غلظت دهنده رو از ناصر خسرو گرفتم اسمشو نگفت مثل روغن نباتی جامد هستش فقط گفت که اینو بزن به نفت وتا 60 " 70 درجه حرارت بده فقط همین.
منم همین کارو کردم ولی نفت مثل چسب بل شده حالت کشسانی پیدا کرده وبه دست می چسبه وجدا نمیشه!!

Behnam Irani

عضو جدید
راستش غلظت دهنده رو از ناصر خسرو گرفتم اسمشو نگفت مثل روغن نباتی جامد هستش فقط گفت که اینو بزن به نفت وتا 60 " 70 درجه حرارت بده فقط همین.
منم همین کارو کردم ولی نفت مثل چسب بل شده حالت کشسانی پیدا کرده وبه دست می چسبه وجدا نمیشه!!

خب صالحی جان اسمشو می پرسیدی که بشه ته و توی فرمولش رو در آورد
اسمشو پیدا کنی بچه ها می تونن کمکت کنن
شاید بشه با یه ماده دیگه رقیقترش کرد بدون اینکه روی خاصیت نفت تاثیر بذاره

j-salehi

عضو جدید
راستش من با این غلظت دهنده پلیمری کاری ندارم چون تستش کردم جواب نگرفتم.

سوال من اینه که من چطور میتونم نفت رو به غلظتی در حد روغن موتور برسونم. (فقط همین )

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام با عرض خسته نباشید
فرمول مولکولی نشاسته اکسید رو میخواستم نشاسته بر پایه ذرت - برای مصرف صنعتی
بزرگواری بفرمایید.

javamohandes

عضو جدید
باعرض سلام خدمت همه مهندسین شیمی عزیز. من به فرمول چسب کاشی وسرامیک احتیاج فوری دارم لطفا کمک کنید . ممنون

amirdolu

عضو جدید
سلام.
در مورد چسب کاشی و سرامیک. میخواهید چه نوعی باشه. خمیری یا پودری؟
پایه آب یا پایه حلال؟
این فرمول عمومی برای چسب کاشی خمیری
رزین پی وی ای 20%
سیلیس دانه بندی 70%
نگهدارنده 1%
غلظت دهنده
آب

mataa

کاربر فعال
سلام دوستان . خسته نباشيد

دوستان براي محاسبه انديس لانژيه و انديس رايزنر نياز به محاسبه PHS يا همون (PH اشباع ) دارم . من خودم يه فرمول براي محاسبش دارم اما يه سري ضرايب نياز هست كه نميدونم از كجا بايد استخراج كنم . اگه امكانش هست كتابي يا مقاله اي يا جزوه اي معرفي كنيد كه بتونم اين ضرايب رو استخراج كنم .

ممنون

• Like
واکنش ها: Beat

Beat

متخصص محیط زیست
کاربر ممتاز
سلام دوستان . خسته نباشيد

دوستان براي محاسبه انديس لانژيه و انديس رايزنر نياز به محاسبه PHS يا همون (PH اشباع ) دارم . من خودم يه فرمول براي محاسبش دارم اما يه سري ضرايب نياز هست كه نميدونم از كجا بايد استخراج كنم . اگه امكانش هست كتابي يا مقاله اي يا جزوه اي معرفي كنيد كه بتونم اين ضرايب رو استخراج كنم .

ممنون

سلام دوست عزیز

انواع روشهای محاسبه pHs رو براتون گذاشتم. روش اول ارجح است

برای تعیین شاخصهای خورندگی شما میتونید از خیلی سایتهای آن لاین هم استفاده کنید مثل این

http://www.lenntech.com/calculators/langelier/index/langelier.htm

پیوست ها

• LI.pdf
    1 مگایابت · بازدیدها: 0

nasimparsi

عضو جدید
نحوه تهیه polydimethylsiloxane پلی‌دی‌متیل‌سیلوکسان برای لوازم آرایشی

نحوه تهیه polydimethylsiloxane پلی‌دی‌متیل‌سیلوکسان برای لوازم آرایشی

درود

دوستان برای ساخت یک ژل مو نیاز به این ماده شیمیایی دارم که در آینده بشه توی لوازم آرایشی بهداشتی مصرفش کرد (ساخت کارخانه و ...)

برای تهیه این ماده شیمایی می تونیم از کجا اقدام کنیم؟ باید از کجا بخریمش؟

قیمتش حدودا چقدر هست؟ هر کیلو و ...؟

توی ایران ساخته می شه یا اینکه باید از بیرون ایران تهیه کرد و واردش کرد؟

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درود

دوستان برای ساخت یک ژل مو نیاز به این ماده شیمیایی دارم که در آینده بشه توی لوازم آرایشی بهداشتی مصرفش کرد (ساخت کارخانه و ...)

برای تهیه این ماده شیمایی می تونیم از کجا اقدام کنیم؟ باید از کجا بخریمش؟

قیمتش حدودا چقدر هست؟ هر کیلو و ...؟

توی ایران ساخته می شه یا اینکه باید از بیرون ایران تهیه کرد و واردش کرد؟

سلام
این ماده وارداتیه.ی شرکتایی هستن که وارد میکنن ولی من اسمشونو نمیدونم...قیمتش هم هر کیلو حدود 20 هزار تومن درمیاد

بالا