درخواست های مرتبط با | فرمولاسيون محصولات شيميايي

salehi66

عضو جدید
مایع ظرف شویی و دست شویی

مایع ظرف شویی و دست شویی

باسلام خدمت مهندسین عزیز میخواستم درباره تولید و فورمولاسیون مایع دست شویی و ظرف شویی اطلاعات بگیرم با تشکر صالحی

خواهش میکنم کمکم کنید تا گیر دلالان نیفتم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

pixxy

عضو جدید
با سلام خدمت همه دوستان حدود 2 ساعت طول کشید تا این 72 صفحه را خواندم بسیار جالب بود
من به دنبال یک ورنی یو وی می گردم که سه خاصیت براقی چسبندگی و ضد خش بودن را داشته باشه
این توضیح را هم بدهم که بعد از چاپ برای حفاظت از مرکب و جلای بیشتر از ورنی یو وی استفاده می کنند
ولی من ورنی را برای روی ام دی اف لازم دارم و ورنیهای کاغذ به من جواب نداده دوستان هر طور که می توانید راهنمایی کنید یا فرشنده معرفی کنید یا فرمول و نحوه ساخت آنرا بفرمایید برای پرداخت هزینه مشکلی ندارم

سطح mdf تون موقع نصب لاینر افقیه یا عمودی؟
اگر افقیه می تونی از رزین اپوکسی شفاف متداول یا رزین اپوکسی معروف به رزین الکترونیک( اونهم شفافه) که در محفظه وکیوم حباباهاش گرفته شده به ضخامت دلخواه استفاده کنید
سلام دوست عزیز تا اونجایی که من یادمه رزین اپوکسی در مقابل نور نسبتا ضعیفه و جاهایی که لازمه در مقابل نور پوشش داشته باشیم باید از کلر کوت های پلی یورتان استفاده کنیم. که البته پلی یورتان هم از نفوذ رطوبت نمیتونه جلوگیری کنه پس شاید بهترین راه حل این باشه که از هردو استفاده کنید.یعنی اینکه اول یه مقدار رزین اپوکسی شفاف رو با استن رقیق کنین و با اسپری روی سطح پاشش کنید و بعد از 3 الی 4 ساعت ورنی پلی یورتان روی اپوکسی پاشش بشه. الان حضور ذهن ندارم ولی فکر میکنم رزین پلی یورتانی به اسم N75 (ممکنه اسمشو اشتباه گفته باشم!) از نظر مقاومت به سایش حرف نداره.

Behnam Irani

عضو جدید
استون اگر رنگ یا ایزو داشته باشه ممکنه باعث کدر شدن رزین بشه
برای مقاومت بیشتر در برابر نور میشه از رزین پلی استر غیر اشباع با کبالت شفاف هم استفاده کرد
رزین پلی استر رو معمولا با تینر 20000 رقیق می کنند
به نظر شما این رزین با استون یا متیل استات رقیق بشه بهتره یا با تینر؟

mashhad alireza

عضو جدید
استون اگر رنگ یا ایزو داشته باشه ممکنه باعث کدر شدن رزین بشه
برای مقاومت بیشتر در برابر نور میشه از رزین پلی استر غیر اشباع با کبالت شفاف هم استفاده کرد
رزین پلی استر رو معمولا با تینر 20000 رقیق می کنند
به نظر شما این رزین با استون یا متیل استات رقیق بشه بهتره یا با تینر؟
سلام بهنام جان
رزین اپوکسی به حلال های کتونی مثل استن و MEK و ... حساس هستش و باعث اختلال در واکنش رزین با هاردنر اپوکسی میشه و مات و بعد بسیار خشک میشه و بعد پوسته پوسته میشه بهترین حلال همان طور که فرمودید تینر 20000 هستش
رزین پلی استر من تست کردم قبلا روی ام دی اف جواب خوبی مثل اپوکسی نمیده در ضمن حلال اصلی پلی استر مونمر استایرن هستش که کاملا با رزین پلی استر سازگار میباشد

mashhad alireza

عضو جدید
سلام دوست عزیز تا اونجایی که من یادمه رزین اپوکسی در مقابل نور نسبتا ضعیفه و جاهایی که لازمه در مقابل نور پوشش داشته باشیم باید از کلر کوت های پلی یورتان استفاده کنیم. که البته پلی یورتان هم از نفوذ رطوبت نمیتونه جلوگیری کنه پس شاید بهترین راه حل این باشه که از هردو استفاده کنید.یعنی اینکه اول یه مقدار رزین اپوکسی شفاف رو با استن رقیق کنین و با اسپری روی سطح پاشش کنید و بعد از 3 الی 4 ساعت ورنی پلی یورتان روی اپوکسی پاشش بشه. الان حضور ذهن ندارم ولی فکر میکنم رزین پلی یورتانی به اسم N75 (ممکنه اسمشو اشتباه گفته باشم!) از نظر مقاومت به سایش حرف نداره.
سلام
رزین پلی یورتان نام خاصی نداره بلکه هاردنر ان که ایزوسیانات میباشد اسم های مختلفی داره این هم که شما میفرمایید اسمش دزمودور n75 است و جز دسته هاردنر های TDI (تولوئن دی ایزوسیانات) هست
و مقاومت به uv رزین پلی یورتان وابسته به پلی اُل رزین و هاردنر آن است.بهترین رزین مقاوم به uv مال شرکت SHELL و هاردنر ان هم MDI هست

hr_karami

عضو جدید
سلام
الکل SD 40 چی هستش و از کجا میتونم تهیه کنم؟؟
PPG- 5 - ceteth -20 این روهم نمیدونم یعنی چی
این رو هم بگبد لطفا : محلول rezal ) AZTH 67)
هرکی میدونه راهنمایی کنه که چیزایی که گفتم چی هستن و از کجا میشه تهیه کرد ممنونم

hr_karami

عضو جدید
استفاده از کدام غلظت دهنده؟؟؟؟

استفاده از کدام غلظت دهنده؟؟؟؟

سلام
میخوام یه مایع با غلظت ملایم و خوب داشته باشم مایع من آب و الکل و .... است کارباپول خوب جواب نمیده .خیلی ژله ای میکنه.به نظرتون از چی استفاده کنم؟

fest

عضو جدید
دوستان سلام.برای حل کردن اسانس پایه روغن در آب یه امولسیفایر به من معرفی کنید.

M209

عضو جدید
دوست عزیز خوشحال میشم اگه اطاعات بیشتری درباره ساخت انواع تینرها داری به من بدی خیلی ضروریه خیلی جستجو کردم ولی مطلب کاملی پیدا نکردم

Behnam Irani

عضو جدید
معمولا اطلاعات کاربردی و عملی تهیه این نوع مواد در نت و یا جاهای دیگه پیدا نمیشه چونکه جنبه تجاری دارند و ازشون برای کسب درآمد استفاده میشه و کارخونه ها هم فرمولشو به کسی نمی دن مگه اینکه هزینه ش رو دریافت کنند
بهترین راه اینه که بری سراغ تولید کننده ها و سر قیمت فرمولش به توافق برسی
فقط دقت کن که هر کسی که از راه رسید گفت من فرمولشو دارم و... ترکه ت نکنه
چون فرمول روی کاغذ یه چیزه فرمول تهیه عملی یه چیز دیگه
ما برای خرید یه فرمول مورد نیاز خطوط تولیدمون دقیقا همین کلاه سرمون رفت !!

sanaz.alizade

عضو جدید
ايا كسي ميدونه به جاي pvp در تهيه زل از جي ميشه استفاده كرد?

ايا كسي ميدونه به جاي pvp در تهيه زل از جي ميشه استفاده كرد?

كسي ميدونه به جز pvp از جه ماده اي ميشه استفاده كرد در تهيه زل مو؟و اينكه اسانسي كه بى رنك هم باشه داريم

آخرین ویرایش:

ali.kafi

عضو جدید
با سلام
فرمول رنگ آکرلیک ترموپلاست با رزین هلیوز 850د رو نیاز دارم با تشکر از همه شما

parisa.Ebrahimi

عضو جدید
سلام خدمت دوستان من شدیدا به کمکتون احتیاج دارم توی این زمینه ازتون فرمولاسیون می خواستم ممنون می شم کمکم کنید
ضد زنگ
از بین برنده چربی و روغن از روی سطح آهن و فلزات
از بین برنده رسوبات مثل رسوب کانی ها از روی سطح فلزات

fest

عضو جدید
سلام دوستان عزیز یه پودر میخوام که محلول در آب باشه و بوی تندی بده مثل بوی ساولن

sina1293

عضو جدید
فرمولاسیون

فرمولاسیون

فرمولاسیون واکس لاستیک چیست لطفا عزض کنید

sina1293

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان

با سلام خدمت دوستان

فرمولاسیون واکس لاستیک خودرو اگه میدونین لطفا عرض کنید

sina1293

عضو جدید
با سلام خدمت مهندس عراقی
در مورد فرمولاسیون واکس لاستیک خودرو اگر اطلاعاتی دارید لطفا عرض کنید
با تشکر فراوان

sina1293

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان

با سلام خدمت دوستان

فرمول برای واکس و پولیش ماشین 1-پارافین 5 نفت سفید 25/0 3- روغن جلا 45/0 بنزول 90%0/32 روغن بزرک 2.25 ابتدا روغنها را مخلوط کرده بنزول و نفت را جدا مخلوط کرده و بعد با یک دیگر مخلوط میکنیم الکل 10 سیترات کلسیم 1 سدیوم آلژینات 5/2 آب مقطر 186 اب 80-85% کارباپوول 5% گلیسرین5-10% تری اتانول امین 5% چون کارباپوول درمحیط قلیایی ژل میدهد میبایست اخر سر تری اتانول امین را اضافه نمود ------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------------------------------------------------- منظور ازبنزول 90%0/32 90% یعنی چی ؟ و 0/32 چیه؟ آب مقطر 186 186 یعنی جیه؟ 1-پارافین 5 5یعنی چی؟ لطفا منظور اعداد بالا را بگین با تشکر

az_shekar

عضو جدید
جسب

جسب

سلام. من میخوام محلولی با قدرت جسبندگی بالا داشته باشم از ماستیک محکمتر. از جه مواد پلیمری میتونم استفاده کنم تا همجین محلولی تهیه شود؟

amirdolu

عضو جدید
سلام
چسبندگی سطحی برایتان مهم است یا قدرت اتصال بالا؟
از محلول هایی مثل چسب های حساس به فشار می تونید برای مورد اول استفاده کنید.چسب ها و محلول خشک نشو مثل oppanol 10 از شرکت باسف آلمان هم شاید موثر باشه. موفق باشید.

amirdolu

عضو جدید
دیسپرسر برای پیگمنت آلومینیم

دیسپرسر برای پیگمنت آلومینیم

سلام .
از چه موادی برای پیگمنت آلومینیم استفاده کنم تا هم خوب پخش بشه و هم leveing agent باشه؟

سارا نوری

عضو جدید
سلام
من میخوام اسانس روغنی رو در اب حل کنم میتونید منو راهنمایی کنید که چطور این کار رو انجام بدم؟

mami1362

عضو جدید
ای امولسی فایر مثل تریتون ایکس صد یا خانواده اتوکسیلات ها استفاده کن اونم به مقدار کم

بالا