درخواست های مرتبط با | فرمولاسيون محصولات شيميايي

Behnam Irani

عضو جدید
سلام دوستان
یه سوال برام پیش اومده
فرمول ضد یخ و ضد جوش و ضد زنگهای مرغوب رو که نگاه می کردم همه شون در فرمولاسیونشون بوراکس داشتند
بوراکس در این نوع محصول چه کاری رو انجام میده؟!

با تشکر

javamohandes

عضو جدید
سلام.
در مورد چسب کاشی و سرامیک. میخواهید چه نوعی باشه. خمیری یا پودری؟
پایه آب یا پایه حلال؟
این فرمول عمومی برای چسب کاشی خمیری
رزین پی وی ای 20%
سیلیس دانه بندی 70%
نگهدارنده 1%
غلظت دهنده
آب

سلام ممنون از توجه شما. چسب کاشی و سرامیک رو می خوام پودری و پایه آب باشه تا استاد کار با اضافه کردن آب اون رو آماده کنه. یه مطلب دیگه اینکه اسم تجاری مواد مورد استفاده در فرمول رو بفرمایید تا راحت تر تو بازار بشه پیداشون کرد. ممنون.

alifrd

عضو جدید
درخواست فایل MSDS برای condensate

درخواست فایل MSDS برای condensate

با سلام
به فایل MSDS برای میعانات گازی condensate نياز دارم
برای پالایشگاه باشه که عالی میشه

ممنون

mami1362

عضو جدید
سلام دوستان
یه سوال برام پیش اومده
فرمول ضد یخ و ضد جوش و ضد زنگهای مرغوب رو که نگاه می کردم همه شون در فرمولاسیونشون بوراکس داشتند
بوراکس در این نوع محصول چه کاری رو انجام میده؟!

با تشکر

خاصیت ضدزنگ و ضدخوردگی قطعات آهنی دارد

narshooka

عضو جدید
با سلام و وقت به خیر
آیا کسی جدول کاربردی عدد اکتان رو داره... که توی اون عدد اکتان انواع بنزین ها رو آورده باشه؟

abbas67set

عضو جدید
مواد مصرفی برای الکترود گرافیت چیه؟

مواد مصرفی برای الکترود گرافیت چیه؟

سلام
دوستان کسی اطلاع داره برای تولید الکترود گرافیتی باید از چه موادی استفاده بشه؟
با تشکر

alirahmani69

عضو جدید
tracer materials - مواد ردیاب

tracer materials - مواد ردیاب

سلام خدمت همه دوستان
وقتتون بخیر

چند مورد از مواد ردیاب یا همون tracer رو میخوام...البته به جزمواد رادیواکتیو و موادی که دارای کانداکتیویته و یا حتی مواد رنگی مد نظرم هستن...به جز اینا کسی میدونه حتما کمکم کنه

pooya.wushu

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام.دوستان نحوه ساخت گل یا ژل حفاری رو میدونید؟؟

mishmimi

عضو جدید
با سلام و عرض ادب به دوستان..
دوستان کسی استخراج با افرون کار کرده یا اطلاعاتی داره که کمکم کنه؟؟؟ همچنین الکتروفورز هم راجبش اطلاعات میخوام..ممنون میشم اگرر خاستید پاسخ بدید به صفحه خصوصیم پاسخ بدید که زودتر پیداش کنم و دنبال پاسخ نگردم.یه دنیااااا ممنون...

ashkanbabaahmadi

عضو جدید
درخواست کمک

درخواست کمک

سلام دوستان میشه بگید چطوری میشه کشش سطحی مخلوط اب والکل{شیشه شور خودر} را کم کرد و پایین اورد از چه موادی استفاده کنم

mataa

کاربر فعال
سلام دوستان. خسته نباشيد

دوستان مي خواستم بدونم كدوم كاتيون و آنيون ها ( موجود در آب ) توي خوردگي خطوط فلزي تاثير دارند ؟

و براي بالا بردن ميزان سختي كل ( آب ) چه تركيباتي رو بايد افزايش داد ؟

ممنون

amirdolu

عضو جدید
سلام دوستان. خسته نباشيد

دوستان مي خواستم بدونم كدوم كاتيون و آنيون ها ( موجود در آب ) توي خوردگي خطوط فلزي تاثير دارند ؟

و براي بالا بردن ميزان سختي كل ( آب ) چه تركيباتي رو بايد افزايش داد ؟

ممنون

یونهای کلر سولفات هیدروژن
و هیدروکسیل در خوردگی موثرند. مثلا اگه جنش لوله از آلومینیم باشه که یه ذره قلیا فاتحه اشو میخونه.
برای بالا بردن سختی کل آب باید غلظت یونهای کلسیم و منیزیم رو زیاد کنی. ترکیباتی مثل کلرور کلسیم یا آب آهک و

elham amiri

عضو جدید
آشنایی با ساختار نمک تولیدی در سراسر جهان

آشنایی با ساختار نمک تولیدی در سراسر جهان

سلام دوستان ،کسی میدونه برای اینکه اطلاعات کامل از ساختار نمک تولیدی در کشورهای خارجه بدست بیارم باید به چه سایت هایی مراجعه کنم؟ برای مثال میخوام میزان درصد عنصر mgموجود
در نمک ها رو با هم مقایسه کنم ؟ ممنون میشم کمکم کنید

mohsendf

عضو جدید
سلام .باافزودن اسید استاریک مدت زمان آنرا با کم وزیاد کردن استاریک اسید تعیین میکنید

msmshavi

عضو جدید
با سلام
یه سری اطلاعات میخواستم در مورد مواد اصلاح کننده ph , tds و هدایت که به آب خوراک دیگ ها میزنند و اب کندانس برگشتی ؟
در مورد پلی امین ها و انواع دیگه اشون
مرسی

msmshavi

عضو جدید
سلام دوستان ،کسی میدونه برای اینکه اطلاعات کامل از ساختار نمک تولیدی در کشورهای خارجه بدست بیارم باید به چه سایت هایی مراجعه کنم؟ برای مثال میخوام میزان درصد عنصر mgموجود
در نمک ها رو با هم مقایسه کنم ؟ ممنون میشم کمکم کنید

اگر منظورتان نمک خوراکی هست استاندارد ایران درصد منیزیم رو زیر 0.03 درصد تعیین کرده و کارخانه های تولید نمک ملزم به رعایت هستند استاندارد جهانی هم همین هست تقریبا و همه رعایت میکنند . اگر اطلاعات دقیق تر میخواهید فکر نکنم راهی به جز انالیز نمونه ها باشه .

blue Beryl

عضو جدید
سلام...
وجود اکتیواسیون و براقی در ابکاری مس چطوری تاثیر خودش رو میزاره؟

محبوه

عضو
بوی بد ذغال فشرده

بوی بد ذغال فشرده

سلام دوستان میشه بگید چطوری میشه بوی ذغال فشرده رو از بین برد؟

این ذغال از ترکیب نشاسته خوراکی و خاک ذغال تهیه میشه. لازم به ذکر هست که بگم نشاسته حاوی چسب می باشد. با اینکه داخل کوره گذاشته میشه و حرارت بالا میبینه تا خشک بشه ولی بوی آن از بین نمیره

ممنون میشم جواب بدین

amirdolu

عضو جدید
سلام دوستان میشه بگید چطوری میشه بوی ذغال فشرده رو از بین برد؟

این ذغال از ترکیب نشاسته خوراکی و خاک ذغال تهیه میشه. لازم به ذکر هست که بگم نشاسته حاوی چسب می باشد. با اینکه داخل کوره گذاشته میشه و حرارت بالا میبینه تا خشک بشه ولی بوی آن از بین نمیره

ممنون میشم جواب بدین

سلام. اگه زغال باروتی نیست. از نشاسته مودیفاید شده
یا صمغ گوار یا سایر ترکیبات مشابه استفاده کنید. یادمه چسب اکسونوبل چیز خوبی بود....
موفق باشید.

amirmatayi

عضو جدید
سلام . دوستان گلم یه سری سوال در مورد کالیواسیون دستگاه ها دارم . میخواستم در صورت امکان راهنمایی کنید واسه جوابش

سوالو پیوست کردم

گواهی 1

گواهی 2

تشکر فراوان

پیوست ها

• سوال.jpg
    سوال.jpg
    29.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

mahboubrh

عضو جدید
با سلام به همگی . دمای بحرانی یک نمک چطور محاسبه میشه ؟
مثلا برای نمک سدیم کلرید ، دمای بحرانی چنده ؟
لطفا کمکم کنین.
خیلی ممنون
:):gol::gol::gol:

Runny

عضو جدید
سلام
دوستان نمیدونم جای درستی سوالم را می‌پرسم یا نه. من رشته تحصیلیم شیمی نیست ولی یه مسئله ای برام پیش اومده و خواستم نظر دوستان گروه شیمی را بدونم. ما یه چاه فاضلاب داریم که قبلا به همین راحتی پر نمیشد ولی الان چند ماهی هست که بخاطر گرفته شدن منافذ و پوشیده شدن دیواره های چاه از لجن و رسوبات، به دو هفته نکشیده پر میشه. مردم به صورت تجربی متوجه شدن که اگه توی چاه چند کیلویی کاربید بریزند دیواره ها را میشوره و منافذ اون تا حدودی باز میشه. از جمله مشاغلی که با کاربید (کاربید کلسیم) سروکار دارند صافکارها هستند. من با یه صافکار صحبت کردم و اون هم تایید کرد که کاربید واقعا تاثیر داره. ولی مشکل اینجاست که با ریختن کاربید توی چاه گاز استیلن تولید میشه که بسیار اشتعال پذیره و این کار خیلی خطریه. برای همین از خیرش گشتم. ولی بعد یه نگاهی به معادله شیمیایی این واکنش انداختم و متوجه شدم محصولات، گاز استیلن و هیدروکسید کلسیم هستند. از اونجایی که گاز از دهانه چاه خارج میشه پس قاعدتا این هیدروکسید کلسیم هست که رسوبات چاه را در خود حل میکنه. از طرفی اگر اشتباه نکنم هیدروکسید کلسیم همون آهک هست. حالا سوالی که برام پیش اومده اینه که آیا با ریختن آهک توی چاه میشه تاثیر همون کاربید را گرفت یا نه؟
ممنون میشم نظرتون را بگید.

mataa

کاربر فعال
سلام دوستان . خسته نباشید

دوستان میخواستم بدونم حجم آب درون مخزن رو چطور میشه محاسبه کرد ؟
حجم کل مخزن رو میشه راحت محاسبه کرد اما حجم آب درون مخزن رو نمیدونم .

makhzan.JPG

ممنون

Honey.ChEng

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان . خسته نباشید

دوستان میخواستم بدونم حجم آب درون مخزن رو چطور میشه محاسبه کرد ؟
حجم کل مخزن رو میشه راحت محاسبه کرد اما حجم آب درون مخزن رو نمیدونم .

مشاهده پیوست 256856

ممنون

سلام آقا عماد
مخزنتون ارتفاعش چند هست؟ نمیتونین عمق آب درونشو اندازه بگیرین؟

یادمه ما برای اندازه گیری حجم مازوت درون مخزن یه میله نشانگر بلند داشتیم که به صورت عمودی فرو میبردیم درون مخزن که ارتفاع مایع مشخص میشد بعدش هم حجم رو محاسبه میکردیم
البته برای شما به اندازه و موقعیت مکانی مخزنتون هم بستگی داره مثلا مخزن مازوت ما زیر زمین بود که راحت میشد میله رو گذاشت داخلش

mataa

کاربر فعال
سلام آقا عماد
مخزنتون ارتفاعش چند هست؟ نمیتونین عمق آب درونشو اندازه بگیرین؟

یادمه ما برای اندازه گیری حجم مازوت درون مخزن یه میله نشانگر بلند داشتیم که به صورت عمودی فرو میبردیم درون مخزن که ارتفاع مایع مشخص میشد بعدش هم حجم رو محاسبه میکردیم
البته برای شما به اندازه و موقعیت مکانی مخزنتون هم بستگی داره مثلا مخزن مازوت ما زیر زمین بود که راحت میشد میله رو گذاشت داخلش

سلام

عکسی که قرار دادم رو مشاهده کردید ؟ منظورم همین مخزنی هست که عکسشو گذاشتم . اگه مخزن به صورت ایستاده بود ، میتونستم راحت محاسبه کنم . اما چون مخزن استوانه ای به صورت افقی قرار داره ، نمیدونم چطور باید محاسبه کرد . توی عکس ارتفاع کل مخزن و سطح آب مشخصه .

amirdolu

عضو جدید
سلام

عکسی که قرار دادم رو مشاهده کردید ؟ منظورم همین مخزنی هست که عکسشو گذاشتم . اگه مخزن به صورت ایستاده بود ، میتونستم راحت محاسبه کنم . اما چون مخزن استوانه ای به صورت افقی قرار داره ، نمیدونم چطور باید محاسبه کرد . توی عکس ارتفاع کل مخزن و سطح آب مشخصه .

سلام.
فکر می کنم اینطوری محاسبه بشه.
اول طول وتر (خطی که سطح مایع مخزن روی مقطع دایره ای انداخته) را اندازه بگیری و بعد از طریق رابطه هندسی طول کمان مقابل به اون رو محاسبه کنی. بعد محیط رو از جمع زدن وتر و کمان بدست بیاری و تقسیم بر دو پی کنی. و بعد شعاع دایره فرضی (معادل اون قسمت رو داری) از روی شعاع مساحت رو محاسبه کنی و با ضرب اون در ارتفاع مخزن، حجم قسمت مورد نظر (قسمت خالی مخزن) بدست میاد و با کسر اون از حجم کل ، حجم مایع بدست میاد......
موفق باشید

بالا