[درخواست سوال و راهنمایی] مشاوره، سوال و درخواست مطالب علوم دام

excellent*

عضو جدید
شما با لاتین بودن اطلاعات مشکلی ندارید ؟
مقاله لاتین میتونم براتون راحت پیدا کنم .. اما فارسی فک نکنم ..[/QUOTE

در حال حاظر وقت ترجمه كردن ندارم_ترجيحا مطالب فارسي باشن_اما اگر مطلب انگليسي داشتين بازم ممنون ميشم

Eng.probe

عضو جدید
کاربر ممتاز

excellent*

عضو جدید
QUOTE=excellent*;4691633]]

در حال حاظر وقت ترجمه كردن ندارم_ترجيحا مطالب فارسي باشن_اما اگر مطلب انگليسي داشتين بازم ممنون ميشم

ببینید اینا مناسبه ؟
http://www.aces.edu/pubs/docs/A/ANR-1316/ANR-1316.pdf
http://www.laboratoriouniversal.com...x/THE SYNCHRONIZATION OF OESTRUS IN SHEEP.pdf
http://www.ju.edu.jo/sites/Academic...heep_and_Goats_Using_Combinations_of_GnRH.pdf[/QUOTE]

از همکاریتون ممنونم دوست خوبم

NEW MOHAMMAD

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان من خسته نباشید :smile:
میخواستم ببینم اگه امکان داره میتونید چند تا از کارنامه های کسایی رو که تو آزمون ارشد {علوم دامی} قبول شدن واسم بذارید؟

arman rock

عضو جدید
بدست آوردن تركيبات موجوددراستخوان ران انسان

بدست آوردن تركيبات موجوددراستخوان ران انسان

باعرض سلام وخسته نباشيدمن تركيبات موجوددراستخوان ران انسان وهمچنين تفاوت پودراستخوان باخاكستراستخوان رامي خواستم باتشكرلطفا هرچه سريعترپاسخ رامي خواستم

آخرین ویرایش:

21300

عضو جدید
کاربرد نانوتکنولوژی درعلوم دام

کاربرد نانوتکنولوژی درعلوم دام

سلام اگه کسی در مورد نانو تکنولوژی در حیطه علوم دام اطلاعاتی داره بم بگه :biggrin::biggrin::biggrin:

Eng.probe

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان من خسته نباشید :smile:
میخواستم ببینم اگه امکان داره میتونید چند تا از کارنامه های کسایی رو که تو آزمون ارشد {علوم دامی} قبول شدن واسم بذارید؟

من ك ندارم تو دست و بالم ..
ولي .. از سازمان سنجش نميشه گير آورد!!!؟:confused:

برنامه واکسن

برنامه واکسن

برنامه اوليه جوجه گوشتی
برنامه واکسيناسيون :
1 روزگی : واکسن برونشيت :هر1000 دزcc 300 آب مقطر- ازفاصله 1 متری روی کارتن حاوی جوجه اسپری شود.
11-8 روزگی :AVINEW هر1000 دز در 8لیتر آب بدون کلر + دوگانه تزريقی نيوکاسل وآنفولانزا
13روزگی : واکسن برونشيت آشاميدنی هر1000 دز در13 ليتر آب بدون کلر. برای 13 ليترآب 25 گرم شيرخشک کم چرب
14روزگی : واکسن گامبوروآشاميدنی هر1000 دز در14 ليتر آب بدون کلر. برای 14 ليتر آب 30 گرم شيرخشک کم چرب
17روزگی : واکسنAVINEW آشاميدنی هر1000 دز در17 ليتر آب بدون کلر. برای 17 ليتر آب 35 گرم شير خشک کم چرب
21روزگی : واکسن گامبوروآشاميدنی هر1000 دزدر21 ليتر آب بدون کلر. برای 21 ليتر آب 40 گرم شيرخشک کم چرب
24 روزگي : واکسنAVINEW آشاميدنی هر1000 دز در24 ليتر آب بدون کلر. برای 24 ليتر آب 50 گرم شير خشک کم چرب
- 2 ساعت قبل و2 ساعت بعد ازهر واکسن جمعاً به مدت 4 ساعت ديپروسين پلاس يک در هزار مصرف شود.

برنامه دارويی :
- از روز دوم ودر صورت لزوم، با مشورت دامپزشک يک آنتی بيوتيک مصرف شود.
- از روز دوم ويتامين های زير هرکدام به مدت 36 ساعت مصرف شوند و بين آن ها 12 ساعت آب خالی داده شود : مولتي الکتروليت ، AD3E ، BCOMPLEX ، مولتي مواد معدنی ، مولتي اسيد آمينه.
- از روز 16 مصرف روزانه 4 ساعت مولتي ويتامين به ميزان يک در هزار تا 40 روزگی کافی است .

خاموشی : از شب دوم يک ساعت شبانه.

حرارت :
از روز اول تا چهارم 33 و 34 درجه
از روز چهارم تا هفتم 31 درجه
از روز هفتم تا چهاردهم 29 درجه

نور : درهرمترمربع 3 وات
جيره :
از لحظه ورود جوجه به مدت 4 ساعت شکراب به ميزان 50 گرم در يک ليترآب مصرف شود، پس از 4 ساعت دان دراختيارجوجه گذاشته شود .
:gol: درروز8-11 واکسن تزریقی گامبوروIBD,و سه نوبت آشامیدنی با فاصله 7روز (نوبت سوم 28روزگی)مفید است.

excellent*

عضو جدید
سلام دوستان.درباره خواص دارویی شیر شتر و همچنین درباره سوپر اوولاسیون دام مطلب میخام.اگه کسی کمکم کنه ممنون میشم.

Eng.probe

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان.درباره خواص دارویی شیر شتر و همچنین درباره سوپر اوولاسیون دام مطلب میخام.اگه کسی کمکم کنه ممنون میشم.

اين چن تا مقاله از كاربرداي مختلف شير شتر و خواص درماني مختلفش ..
منابع فارسي بايد بگم تقريبا اصن وجود نداره ..
Camel Milk As An Alternative Therapy For The Treatment of Type-1 Diabetes

Etiology of autism and camel milk as therapy

Rennet coagulation properties of camel milk

INSULIN IN MILK – A COMPARATIVE STUDY

براي سوپر اوولاسيون ... تكنيك انتقال جنين مد نظرتونه ؟

alivaaryaani

عضو جدید
سلام به تمام دوستان...از عزیزان صاحب فن در خواست دارم،مدلی از یک پروپوزال تایید شده رو برام به نمایش بگذرانند..آخه من الان پایان نامه ام رو ورداشتم و باید پروپوزال تهیه کنم و تحویل بدم..استاد راهنما و مشاور و موضوع ام هم تعیین کردم..ولی baseکار رو وارد نیستم...ممنون میشم که راه و چاه رو نشونم بدید.

milad gholami

عضو جدید
سلام به تمام دوستان...از عزیزان صاحب فن در خواست دارم،مدلی از یک پروپوزال تایید شده رو برام به نمایش بگذرانند..آخه من الان پایان نامه ام رو ورداشتم و باید پروپوزال تهیه کنم و تحویل بدم..استاد راهنما و مشاور و موضوع ام هم تعیین کردم..ولی baseکار رو وارد نیستم...ممنون میشم که راه و چاه رو نشونم بدید.

پایان نامت خیلی به دلم نشست حالا میشه بگی به کجاها رسیدی خودت چی پیدا کردی واسم بفرست اگر امکان داره؟؟؟مرسی
درضمن خیلی خیلی خوشحال میشم کمک کنم

mostafa2754

عضو جدید
آدنوویروس در مرغ مادر

آدنوویروس در مرغ مادر

کسی تو اینجا در مورد آدنوویروس ها اطلاعات داره؟

آخرین ویرایش:

BEHYAN

عضو جدید
منبع پرورش گوسفند و بز و طرح آزمایشهای کشاورزی برا ارشد چیه؟؟؟

Eng.probe

عضو جدید
کاربر ممتاز
منبع پرورش گوسفند و بز و طرح آزمایشهای کشاورزی برا ارشد چیه؟؟؟

براي منابع ارشد هر كسي و هر دانشگاهي و هر استادي يك منبعي رو معرفي ميكنه
چيزي ك ب ما گفتن رو ميگم بهتون
پرورش گوسفند و بز خالداري
پرورش گوسفند و بز دكتر ولي زاده
پرورش گوسفند و بز سيا منصور
طرح آزمايشات دركشاورزي ولي زاده - مقدم
ژنتيك و اطلاح كتاب ديباگران "تستي"
....................
ميخوايد ارشد اصلاح قبول شيد ؟
موفق باشيد پيشا پيش ..

alivaaryaani

عضو جدید
موضوع اش منحصر به فرده....من فقط یه ذره وسواسی ام..باید چندتا پروپوزال بخونم...تا با خیال راحت پروپوزال خودمو بنویسم...من فقط نمونه پروپوزلژا نوشنه شده می خوام..فقط همین...البته یه چندتایی خوندم که کافی نیست..بازم ممنون از همتون

BEHYAN

عضو جدید
میشه چند تا کتاب راجع به جیره نویسی بهم معرفی کنین؟باید یه سری مطلب راجع به انرژی تصحیح شده برای ازت به روش سیبالد جمع کنم :w10:

fatemeh115

عضو جدید
نکات فنی - مهندسی مرتبط با ساختمان ها وتأسیسات مرغداری ها

نکات فنی - مهندسی مرتبط با ساختمان ها وتأسیسات مرغداری ها

:que:
با سلام خدمت دوستان عزیز
اگه لطف کنید اطلاعاتی راجع به نکات فنی - مهندسی مرتبط با ساختمان ها وتأسیسات مرغداری ها ارائه بدید.

باسپاس​

Eng.probe

عضو جدید
کاربر ممتاز
:que:
با سلام خدمت دوستان عزیز
اگه لطف کنید اطلاعاتی راجع به نکات فنی - مهندسی مرتبط با ساختمان ها وتأسیسات مرغداری ها ارائه بدید.

باسپاس​

سلام دوست من ببين اين تاپيك ها كمكي بهتون ميكنه ؟

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...ث-سالن-های-نوین-مرغداری?p=5064294#post5064294

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...تأسيسات-پرورش-طيور-ترويج-كشاورزي-گروه-y*a*s*e

Eng.probe

عضو جدید
کاربر ممتاز
میشه چند تا کتاب راجع به جیره نویسی بهم معرفی کنین؟باید یه سری مطلب راجع به انرژی تصحیح شده برای ازت به روش سیبالد جمع کنم :w10:

دوست من كتاب ك نميدونم چ كتابي مناسبه ك معرفي كنم ولي فك كنم بتوني كتاباي الكترونيك پيدا كني درباره جيره نويسي
ببينيد اين ب دردتون ميخوره ؟
http://profdoc.um.ac.ir/paper-abstract-1021612.html

آخرین ویرایش:

Eng.probe

عضو جدید
کاربر ممتاز
خواهش excellent عزيز .. :)
اميدوارم مطالب كمكي كرده باشه بهتون .. :redface:

بهار13

عضو جدید
:que::redface:سلام شب بخیر یک پاور درمورد بیماری تب مالت یا ابله گوسفندی اگر دارید برام بفرستید ممنون [:gol:QUOTE=Phyto;4383641]سلام به همه دوستان عزیز
سلام شب بخیر یک پاور درمورد بیماری تب مالت یا ابله گوسفندی اگر دارید برام بفرستید ممنون
از این به بعد هر گونه در خواست اعم از سوال های مختلف، درخواست راهنمایی و مشاوره، معرفی کتاب،منبع،سایت و ... در مورد مسائل مربوط به علوم دامی را توی این تاپیک مطرح کنین و منتظر جواب توی همین تاپیک از طرف دوستان باشین ...
دوستان عزیز لطف کنین جوابهاتون را به صورت نقل قول بگین تا مشخص بشه مربوط به کدوم پست و چه شخصی هست!
لطفا تاپیک جدا برای هر گونه سوالی تشکیل ندین و همین طور توی تاپیک های مختلف یه سوال رو عنوان نکنین.
ممنون از همکاریتون
[/QUOTE]

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی
سلام. خسته نباشید
سوال من:
یک گاو روزانه بطور متوسط چند کیلو علوفه نوش جان میکنن ؟ :gol:
بز و گوسفند چطور ؟
لطفا هر سه تا رو بگین بهم:
گاو !
گوسفند !
بز!
حالا به نژادشون کاری ندارم یه عدد بهم بدید ... مرسی ;)

yahook

عضو جدید
درمان سرماخوردگی جوجه مرغها

درمان سرماخوردگی جوجه مرغها

من 100 تا جوجه مرغ خریدم از این مثلا طبیعی ها ( دونه ای 1800 تومن )

شنبه و یک شنبه هوا کمی سرد شده بود و جوجه ها بیرون مونده بودند

بیشتر جوجه ها سرما خوردن و آب ریزش بینی دارن و عطسه می کنن

امروز صبح 4 تاشون مرد و 7 تاش هم بی حال هستش

برای درمانشون چیکار کنم ؟

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی
سلام. خسته نباشید
سوال من:
یک گاو روزانه بطور متوسط چند کیلو علوفه نوش جان میکنن ؟ :gol:
بز و گوسفند چطور ؟
لطفا هر سه تا رو بگین بهم:
گاو !
گوسفند !
بز!
حالا به نژادشون کاری ندارم یه عدد بهم بدید ... مرسی ;)

یعنی کسی..... گاوی... خری.... گوسفندی... بزی نداره کهبدونه چقدر کوفت میکنه غذا ؟!؟!؟! آهای ملت یه گوسفند پیدا کنین ازش سوال کنین !!! 4 هفته گذشت این گوسفندای ما هم از گشنگی مردند!

moderntextile

عضو جدید
طناب بسته بندی علوفه

طناب بسته بندی علوفه

دوستان به نظرتون چرا امروزه که کشورهای خارجی از طناب های گیاهی برای بسته بندی علوفه استفاده می کنند در ایران از طناب های نایلونی، پلی پروپیلن و فلزی استفاده می کنند؟ به نظر شما کدامیک بهتر است و چرا؟