درخواستهای مربوط به:REVIT

درخواستهای مربوط به:REVIT

• مجموع رای دهندگان
    3
  • نظرسنجی بسته .

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینو دوستم جواب داد:

mitoone bere too ghesmate autoback up begarde bebine fili zakhire shode ia na

: nemidoonam revit back up automatic dare ia na

seren

عضو جدید
ممنون
یعنی باید خود رویت رو open کنم؟ و توش دنبال back up بگردم؟

محجوبیان

عضو جدید
سلام.

زمانی که یک طرح رو با رویت میکشید خود رویت به طور اتوماتیک فایلتون رو ذخیره میکنه .و امکان داره در مدت زمانی پیش فرض رویت طرح رو ذخیره میکنه . خوبمنظورم اینه که حتما از فایل شما back up

گرفته پس یه سری به پوشه ذخیره بزنید شاید قبلا ذخیره کرده باشه .

محجوبیان

عضو جدید
در ضمن خودتون زمان ذخیره پیش فرض رو میتونید تغییر بدید و متناسب با کارتون و اهمیتش اونو ذخیره کنید.

seren

عضو جدید
سلام
اتفاقا خودش back up گرفته، ولی اون هم open نمیشه.
یعنی اگه revit 2012 نصب کنم، الان به این وضعیت کمکی میکنه؟

seren

عضو جدید
الان فهمیدم که چند تا از فایل هایی که قبلا save شده رو میتونم open کنم
اگه فایل آخر open نشه تمام کارایی که امروز از صبح تا حالا انجام دادم پریده، ولی بازم خوبه. اگه کل پروژه میپرید بدبخت میشدم:confused:
مرسی از شما که کمک کردین، بازم اگه کسی راه حلی به ذهنش می رسه ممنوم میشم راهنماییم کنه

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام ممنون بابت راه حل
اما این راه رو بلد نیستم چجوریه؟؟؟:(

من میدونم چطور باید با model in-place بسازی من میدونم من میدونم :w14:
اول میری تو بخش component بعدش میزنی model in-place 1.jpg
بعد نرم افزار ازت سوال میکنه که چه نوع عنصر ساختمانی میخوای بسازی که تو توی این مورد باید گذینه ی floor بزنی و ok کنی2.jpg

آخرین ویرایش:

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حالا وارد بخش model in-place شدی
تو سربرگ بالای 5تا ابزار وجود داره که هرکدوم کار خاصی انجام میده ولی واسه کار تو در حال حاضر بهترین ابزار swept blend هستش که اونو انتخاب میکنی3.jpg
برای کار با این ابزار باید اول مسیر خط مبنا یا خط کلی رو مشخص کنی و برای اینکار گذینه ی sketch path انتخاب کن4.jpg

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مسیر خطی که مشخص میکنی باید عمود بر شیب سالن باشه
خط مبنا خطی هست که بین دو صفحه ی مختصات قرار میگیره5.jpg
وقتی خطو کشیدی تیک میزنی
بعدش از او بالا گزینه ی select profile 1میزنی (profilr 1 همون صفحه ی مختصات کوچکی هستش که اول خط مبنا هست و profile2 هم صفحه ی مختصاتی هست که اخر خط مبنا هست) و بعد گذینه ی edit profile میزنی
حالا شرو میکنی به طراحی profilr1 که این طراحی دقیقا برشی هست که از شیب میزنی(دقت کن که وقتی profilr1 طراحی میکنی ، دیدت دقیقا عمود بر اون صفحه ی مختصات باشه)6.jpg

آخرین ویرایش:

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حالا باید تیک بزنی و profile2 طراحی کنی(از اونجایی که این دوتا profile با هم موازی هستن خوطوط profile2رو دقیقا رو خطوط profile1 بکش و تیک بزن
و بعد به این شکل میرسی که شکل پایینی profile1و بالایی profile2 و خطی که بینشونه خط مبنا هستش

پیوست ها

• 7.jpg
    7.jpg
    29.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حالا دیگه اخر کاره فقط یه تیک بزن تا کار به اینجا برسه8.jpg
البته خیلی کارای دیگه میشه تو model in-plac انجام داد که باید حتما باهشون سروکله بزنی
مثلا تو همین بخش اگه خط مبنا رو قوس دار بکشی کارت هم قوس دار میشه
فقط یادت باشه تو model in-place هرچیزی که ساختی واسه تغییر متریالش قبل از اینکه finish model بزنی باید اقدام کنی و تو فضای ازاد نرم افزار نمیشه متریالشو عوض کرد

seren

عضو جدید
پس بهتره
زمان ذخیره پیش فرض رو تغییر بدید و متناسب با کارتون و اهمیتش اونو ذخیره کنید تا دچار مشکل نشید​
به خدا هر دو ثانیه یه بار خودم save میکنم ، الان حدود 20 تا از مراحل مختلف کار جدا ذخیره کردم ولی یهو همه از کار افتاده بودن:confused:
کار کردن با رویتو کلا دوست دارم، ولی همیشه به آخراش که میرسه سیستم hang میکنه!:)

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
قیمت کار با رویت

قیمت کار با رویت

با سلام خدمت همه دوستان من میخوام یه پروژه کاری رو با رویت مدل کنم و رندر بگیرم دوستانی که کاراشونو بیرون میدن قیمت ها رو چه طور محاسبه می کنن ؟ رندر رویت با مکس فرقی داره قیمتش؟ چند میگیرن برای هر رندر؟ برای 3dچطور؟

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
در ضمن نظراتتون تا حد امکان مستند باشه اگه شماره شرکت یا جایی رو که پروژه های دانشجویی انحام میدن رو هم بذارید ممنون میشم

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
این راه حل هایی که دوستان گفتن خوبه ولی راه سریع تری هم هست که من خودم این روش رو اجرا می کنم و اون اینجوریه که برای ساخت سکو ها یه پله جدید برای نرم افزار تعریف می کنید با مشخصات کف پله که میشه همون عرض هر سکو و ارتفاع پله که میشه ارتفاع سکو بعد پله رو مطابق پلانش رسم می کنی و تمام به همین سادگی !

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
کار کردن با رویت بسیار برام لذت بخشه هر دفعه که باهاش کار می کنم یه چیز جدید یاد می گیرم برای هر مساله ای که واسم پیش میاد چند تا راه حل پیدا می کنم و بعد از امتحات کردنشون سریع ترینشون رو برای دفعه های بعد استفاده می کنم به شما دوستان هم توصیه می کنم بیشتر کار کنید بیشتر مطالعه کنید سایت های زیادی درباره رویت هستش که می تونید عضو بشید از ویدیو های آموزشی مخصوصا غافل نشید بازم میگم کار کار کار!

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
یه سری cd آوزشی خریده بودم واسه rivit تو Cd آمزشی اولین بار که برنامه رو وا میکنه دو تا پنجره سمت چپ به صورت پیشفرض هستش.( properties وproject1-project brower )
گزینه properties رو از سربرگ modify فعال کردم ولی پنجره project1-project brower نتونستم اظافه کنک سمت چپ برنامه اگه میشه راهنمائی کنید. ممنون
view-user interface-project browser تیکشو فعال کن

architect2011

عضو جدید
مشورت

مشورت

سلام دوستان
من این ترم نرم افرار دارم البته همه ی بچه ها در سطح خوبی اند
منم تاحدودی...
استادمون گفته که یک کار مشهور رو بردارین رویتی بزنید هم داخلی هم خارجی اخر ترمم نمایشگاه میذاریم

یکی از بچه ها اپرای سیدنی رو داره میزنه...فایلاش رو هم گیر اورده

یک مشورت بدین به من چه کاری رو بزنم عالی میشه که زودتر شروع کنم
راستی فایل هاشو چطوری پیدا کنم؟؟؟:(
منتظرما بچه ها...:gol:

moh110h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
والا چه عرض کنم. کی هستش داره رویت رو توصیه می کنه آخه؟
من پلان های دقیق و یه 3 بعدی از کار خانه ابضار رایت دارم ولی چون با مکس و موتور های راکتور کار کردم روش برای صحنه سازی آب و اینها شاید اکسپورت نشه.

در هر صورت من خانه آبشارو دارم.

شما بعضی ساختمون ها رو با سرچ پیدا می کنی...خصوصا مدل های گوگلی ایش رو...
شرمنده ...همین قدر می دونم.

architect2011

عضو جدید
والا چه عرض کنم. کی هستش داره رویت رو توصیه می کنه آخه؟
من پلان های دقیق و یه 3 بعدی از کار خانه ابضار رایت دارم ولی چون با مکس و موتور های راکتور کار کردم روش برای صحنه سازی آب و اینها شاید اکسپورت نشه.

در هر صورت من خانه آبشارو دارم.

شما بعضی ساختمون ها رو با سرچ پیدا می کنی...خصوصا مدل های گوگلی ایش رو...
شرمنده ...همین قدر می دونم.
ممنونم
مگه رویت چیه استاد؟؟؟

seren

عضو جدید
من از artlantis استفاده کردم.
سرعت خیلی خیلی خوبی داره ولی اگه خواستید کیفیت رندر هاتون بالا باشه باید به اندازه کافی متریال و آبجکت داشته باشید

من artlantis رو روی رویت نصب کردم ولی نمیدونم چطوری ازش استفاده کنم!
میشه یکی توضیح بده نحوه استفاده ازش چطوریه؟:w20:

seren

عضو جدید
هیچکس نبود جواب منو بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
راستی خودم فهمیدم کجاشه، فقط نمیدونم چرا برای فضاهای داخلی غیر فعال میشه:wallbash: