خواندن گروهی و خلاصه نویسی دروس

surena_iran2564

عضو جدید
سلام دوستان
منم میخوام شروع کنم به خوندن
میدونم خیلی دیر شده
از طرفی من پارسال لیسانسو گرفتم و الان سربازم. به نظرتون امیدی هست قبول شم ؟
الانم نمیدونم از کجا شروع کنم؟!!!
میخوام یک ماهی بخونم بعد آزمونای پارسه رو شرکت کنم
فقط هم به گرایش شبکه علاقه دارم. چون فعالیتم تو این زمینه هست
ممنون میشم یه راهنمایی کوچیک بکنید
این تاپیک رو هم از اول خوندم. منابع خلاصه نویسی شده توسط دوستان رو هم دانلود کردم. بسیار ممنونم.
با سپاس

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان
منم میخوام شروع کنم به خوندن
میدونم خیلی دیر شده
از طرفی من پارسال لیسانسو گرفتم و الان سربازم. به نظرتون امیدی هست قبول شم ؟
الانم نمیدونم از کجا شروع کنم؟!!!
میخوام یک ماهی بخونم بعد آزمونای پارسه رو شرکت کنم
فقط هم به گرایش شبکه علاقه دارم. چون فعالیتم تو این زمینه هست
ممنون میشم یه راهنمایی کوچیک بکنید
این تاپیک رو هم از اول خوندم. منابع خلاصه نویسی شده توسط دوستان رو هم دانلود کردم. بسیار ممنونم.
با سپاس
سلام خوش اومدین خوب ناامید شیطانه اگه این مدت مونده زیاد تلاش کنین واقعا از زمانتون استفاده کنین چرا نشه خواستن توانستن هست ;)

surena_iran2564

عضو جدید
مثل اینکه تاثیر زبان بسیار باید زیاد باشه. 30 تا سوال که ضریبش با دروسی مثل هوش و OS و پایگاه و معماری برابری میکنه. که این 4 تا درس تخصصی با هم 30 تا سوال داره. فکر میکنم اگه یک مقدار وقت رو زبان بیشتر بزاریم ضرر نکنیم...
با این وضعیت عملآ کسی که زبان رو 100 بزنه و 30 تا سوال این 4 درس رو سفید بزاره، میانگینش 50 درصد میشه دیگه؟ یا این درسا یه برتری به خاطر تخصصی تر بودنشون دارن؟

آخرین ویرایش:

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
مثل اینکه تاثیر زبان بسیار باید زیاد باشه. 30 تا سوال که ضریبش با دروسی مثل هوش و OS و پایگاه و معماری برابری میکنه. که این 4 تا درس تخصصی با هم 30 تا سوال داره. فکر میکنم اگه یک مقدار وقت رو زبان بیشتر بزاریم ضرر نکنیم...
با این وضعیت عملآ کسی که زبان رو 100 بزنه و 30 تا سوال این 4 درس رو سفید بزاره، میانگینش 50 درصد میشه دیگه؟ یا این درسا یه برتری به خاطر تخصصی تر بودنشون دارن؟

رتبه با تراز و ضریب مشخص میشه. ربطی به تعداد سوال نداره.

surena_iran2564

عضو جدید
رتبه با تراز و ضریب مشخص میشه. ربطی به تعداد سوال نداره.

بسیار ممنون.با یک خط منو از اشتباهی که سالها با من بود دراووردین :D
یه سوال دیگه
دروس مشترک با هم یه تراس دارن دیگه؟ درسته؟ نره خام 4 تا درس با همدیگه حساب میشه از 100 و بعد ترازش حساب میشه؟

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
بسیار ممنون.با یک خط منو از اشتباهی که سالها با من بود دراووردین :D
یه سوال دیگه
دروس مشترک با هم یه تراس دارن دیگه؟ درسته؟ نره خام 4 تا درس با همدیگه حساب میشه از 100 و بعد ترازش حساب میشه؟

بله. دروس مشترک یک تراز دارن.

تو رشته ایتی 5 تا درس جزو دروس مشترک هستن : گسسته - ساختمان داده - طراحی الگوریتم - مهندسی نرم افزار - شبکه

با ضریب 4

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام به همگی خوبین خسته نباشین
می خوام بگم چون اکثرا تموم نکردیم و یا اصلا بعضی دوستان تازه اومدن یا بعضی مشکل داشتن نتونستن بخون واسه همین یه پیشنهاد خوب:D
یه طرح خوندن با برنامه فشرده رو شروع کنیم یعنی یه برنامه که مثل بعضی کتاب ها که در 31 روز یه دوره رو یاد میدن ما هم در 31 روز این 50% رو بخونیم و یا هرکس برحسب شرایط اش مرور و یا تکمیل کنه بعد از اول آذر که این جا تموم شد می ریم سراغ 25 % بعدی به طول دو هفته بعد نیمه ی دوم آذز 25% بعدی رو تمام می کنیم . از اول دی هم تست و خوندن و خلاصه و مرور رو شروع می کنیم .خوبه؟ دیگه جدی باید این 31 روز رو خیلی سخت بخونیم تا برسیم و تموم کنیم و گرنه زهی خیال باطل که بخوایم امید به گرفتن نتیجه خوب داشته باشیم پس لطفا خوب بخونین منم خودم تمام سعی ام رو می کنم . در مورد اینکه برنامه چطوره من خودم برا خودم نوشتم چون اکثرا علاوه بر دروسی که ارشد میاد درس های دیگه هم دانشگاه داریم من اونا رو هم واسه خودم نوشتم برنامه رو اینجا میذارم هرکس متناسب با برنامه ی خودش واسه خودش بنویسه و اینم در نظر بگیرین کدوم درس ها براتون راحت تره واسه من معماری و شبکه راحت بود در روزهایی که برنامه ام فشرده اس سعی کردم یکی از اونا رو بزارم و هم اینکه یکی رو گذاشتم جمعه ( سعی کنین یه درس راحت بزارین تا نصف روز تموم کنید نصف اش رو خوب استراحت کنید واسه هفته ی بعد انرژی جمع کنین) یکی هم من برنامه درسارو که 50% در نظر گرفتم بعضی ها رو براساس برنامه پارسه و بعضی ها رو براساس خود کتاب نوشتم چون مثلا نرم دیگه کتاب عوض شده من 12 فصل رو در نظر گرفتم یا پایگاه 9 در نظر گرفتم چون 3 بخش حذفه ولی در هر صورت باید بخونیم .
پس نتیجه اینکه در 31 روز 50% رو به صورت فشرده می خونیم و تمام می کنیم .( اگه میگین سخته خوب اینم در نظر بگیرین نتیجه ی خوب می خوایم پس باید متناسب با اون هدفمون تلاش کنیم ) موفق باشید .
برنامه ام رو هم زیر ذره بین نبرین مخصوصا خط ام رو :biggrin: فقط گذاشتم برای دوستان که برنامه ام رو می خواستن تا ببینن چه طوری بنویسن

surena_iran2564

عضو جدید
در مورد درس های معماری و گسسته یک مقدار راهنمایی میخوام
گسسته رو که ترم دو پاس کردم اصلآ یادم نمیاد! الانم یکم مطالبش واسم گنگه!
معماری رو هم اصلآ نفهمیدم چطور پاس کردم. 15 روز وسط تابستون رفتم کلاس. کلآ هیچی نفهمیدم! لازمه واسه فهمیدنش مجدد مدار منطقی مرور بشه یا که نه ؟

معماری رو هم اصلآ نفهمیدم چطور پاس کردم. 15 روز وسط تابستون رفتم کلاس. کلآ هیچی نفهمیدم! لازمه واسه فهمیدنش مجدد مدار منطقی مرور بشه یا که نه ؟

سلام
منم با این دو درس مشکل دارم. سورنا جان حرف دل منو زدی. لطفا راهنمایی کنید.

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار

در مورد گسسته :
خب به جرات میشه گفت سخت ترین سوالات کنکور ارشد آی تی برای درس گسسته هست بدلیل گستردگی زیاد و وجود مفاهیم ریاضیات
برای گسسته سخت میشه گفت چه کتابی بخونید .. بیشتر سعی کنید روی مفاهیمی که بیشتر در کنکور میاد تمرکز کنید و مبحث مبحث پیش برید

در مورد معماری:
اول کتاب مانو رو بخونید و یه دید پیدا کنید .. بعد برید سراغ کتابای کنکوری و تست

به مطالب تاپیک توجه کنید کتابهایی که به نسبت خوب هستند معرفی شدن
(این نظر من بود .. و ممکنه نظرات بهتری هم باشه .. در هر حال همه چی به تلاش و تمرکز شما هست)

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
در مورو گسسته نمی تونم نظری بدم ولی در مورد معماری به نظرم بهتره فصل های مرتبط معماری رو از کتاب مدارمنطقی بخونید چون سبب میشه فصل های بعدی پایه تون قوی باشه درسته مستقیما اشاره نشده ولی تمرین ها یه جورایی به اونا هم مرتبط میشه مثلا همون فلیپ فلاپ ها و گیت ها در فهمشون خیلی کمکتون می کنه .بازم این نظر منه شاید دوستان نظرشون متفاوت باشه

saeed_it2010

عضو جدید
در مورد درس گسسته میتونم به جرات بگم که هیچ کتابی بهتر از پوران نیست.اکثر رتبه های برتر از این کتاب استفاده کردندر مورد درس معماری باید بگم که بهترین کتاب بازم پوران هستش.همه ی مطالب مانو رو پوشش میده.در ضمن اصلا از سوالات معماری کنکور نترسید.چون اون قدری که شماها فکر میکنید سخت نیست.فقط کافیه با امادگی نسبتا خوبی برسیدیه نصیحت از من به شما.اصلا از دوستاتون که درسشون قوی نیست راهنمایی نگیرین.اصلا با برنامه ریزی اونا پیش نرین.سعی کنین از کسی که درسش خیلی خوبه کمک بخاین و برنامه بگیرینمثلا خیلی از دوستام به من میگفتن که معماری خیلی سخته و نخونش.البته حرفشون کم کم داشت روی من تاثیر میزاشت.ولی یکی از دوستام که درسش خیلی عالیه و احتمال قوی اگه مشکلی براش پیش نیاد احتمال زیاد رتبه زیر 20 کسب میکنه بهم گفته که معماری اصلا سخت نیست.چون خودش مانو رو تموم کرده و سوالات کنکور رو دیده.البته منو اون در کنار دوستیمون رقابت هم داریم.در کل سعی کنید فقط از دانشجوهای خیلی زرنگ مشاوره بگیرین.به خواست خدا همتون قبولین.

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام به همگی خسته نباشید چه خبر کجا رسوندین ؟؟ لطفا یه گزارشی بدین که تا کجا رسیدین چند هفته هیچی نزدم تا همه بخونن یه کمی عقب مونده ها رو جبران کنیم تا 5 شنبه لطفا خلاصه ها و گزارش ها رو بدین :gol:

mahta.h

عضو جدید
سلام منم تازه می خوام بیام تو جمعتون !!!
خیلی عقبم واسم دعا کنید :(

zahra-joon

عضو جدید
سلام منم مثل دوستمون تازه می خوام شروع کنم!!
برای منم دعا کنید :(

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام منم مثل دوستمون تازه می خوام شروع کنم!!
برای منم دعا کنید :(
سلام ماهی رو هر وقت از آب بگیرین تازه اس شما تمام تلاشتون رو از این به بعد بکنین ان شالله نتیجه ی خوبی می گیرین به شرط اینه تو این مدت مونده واقعا از زمانتون خوب استفاده کنین موفق باشین

zahra-joon

عضو جدید
سلام و یه خسته نباشید به همه اونایی که خودشونو برای ارشد آماده می کنن.
یه سوال داشتم : کتابایی که به عنوان منابع دوستان تو تایپیک های مختلف معرفی کردن توش پارسه هم بود آیا این ها تو کتابفروشی ها وجود داره؟؟؟
ممنون میشم دوستان عزیز جواب بدن ؟؟؟

sara.hoseini90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
بچه ها شماها چقد خوندین؟
من که هر روزم داره با کلاسا و درسای این ترمم میگذره هر روز کلاس دارم اون روزایی هم که کلاس ندارم برای انجام پروزه هام دارم میرم یونی درسای این ترمم خودش کلیه من میخوام بخونم واسه ارششششد
هی خدا شبم که میای خوابگا تا کارو برامو رو به راه کنم کلی از تایمم رفته خسته و کوفته و درنهایت میبینم که هیچی تست نزدم و اصلا کنکوری عمل نکردم .باز اوایل ترم بهتر بود الان که اصن وقت نمیکنم بخوام خلاصه کنم چه برسه تایپم کنم .
شماها وقت دارین ؟ تا الان چقد با برنامه پیش رفتین ؟
صنم جون شما درچه حالی چقد خوندی چقد جلوئی؟
خدا کنه منم برسم بخونم خداکنه...
بچه ها تو این شبا شدیدا التماس دعا:gol:

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام
بچه ها شماها چقد خوندین؟
من که هر روزم داره با کلاسا و درسای این ترمم میگذره هر روز کلاس دارم اون روزایی هم که کلاس ندارم برای انجام پروزه هام دارم میرم یونی درسای این ترمم خودش کلیه من میخوام بخونم واسه ارششششد
هی خدا شبم که میای خوابگا تا کارو برامو رو به راه کنم کلی از تایمم رفته خسته و کوفته و درنهایت میبینم که هیچی تست نزدم و اصلا کنکوری عمل نکردم .باز اوایل ترم بهتر بود الان که اصن وقت نمیکنم بخوام خلاصه کنم چه برسه تایپم کنم .
شماها وقت دارین ؟ تا الان چقد با برنامه پیش رفتین ؟
صنم جون شما درچه حالی چقد خوندی چقد جلوئی؟
خدا کنه منم برسم بخونم خداکنه...
بچه ها تو این شبا شدیدا التماس دعا:gol:
راستش من خودمم کامل نرسوندم یعنی خوندم ولی مرتب نه از هرکدوم یه قسمت خوندم هر کدوم رو باید بخونم تا بتونم اون قسمت هایی که بلدم جمع بندی کنم ولی فعلا وقت ندارم یه کمی درگیرم ان شالله چند روز کارام رو جور کنم بعدا حلش می کنم

atao

عضو جدید
سلام من اون منابعی که دوستان در تاپیک های دیگه بهم پیشنهاد دادن رو می نویسم (هدفم از این پست فقط جمع بندی مطالب دوستان هست )
شبکه :کتاب پارسه
طراحی :clrs انتشارات نص + پوران
پایگاه :رانکوحی + حق جو + مقسمی
ساختمان :پوران + پارسه (مهندس طورانی ) + هوریتز
هوش مصنوعی :راسل (ترجمه رامین رهنمون ) + پارسه
نرم افزار :پرسمن (ترجمه سالخورده )+ مقسمی
گسسته :گریمالدی + روزن + پوران
معماری :مانو + پوران
سیستم عامل :پارسه+ استالینگز
کتاب مدیریت : رابینز + رضائیان
* اینا رو خودم می خرم بقیه هم بعضی ها رو دارم بعضی ها رو فعلا لازم ندارم شاید ترم های بعدی خریدم
* اینا رو هم میگن خوبه ولی بچه ها اختلاف نظر دارن یعنی بعضی ها میگن خوبه بعضی ها میگن لازم نیست همون اولی ها کافیه

اگر از دوستان کتاب مهندسی نرم افزار 1 پرسمن ترجمه استاد سالخورده را دارندبصورت پی دی اف بگزارند برای دانلود ممنون می شم البته به صورت خلاصه

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
پست ها رو میدم ی جا دیدم از معماری گفتن..ببینین اگه بخواین گرایش امنیت اطلاعات که تاپ ترین و در عین حال سخت ترین گرایش آی تی هست قبول بشین نیاز به خوندن معماری دارین.لااقل فصول لازمش رو بخونین،ضمنا" کشور ما در شرایط سختی از لحاظ امنیت اطلاعات هست و بسیار آسیب پذیره و به متخصص در این زمینه نیاز داره.

mfiroozi66

عضو جدید
سلام دوستان
کسی پاسخ تشریحی تست های هوش مصنوعی و شبکه کنکور 91 نداره؟
لطفا کمکم کنید

eng_majid

عضو جدید
سلام بر دوستان
من فکر کنم با 8ماه تاخیر اومدم:confused:
شما چکار کردید؟؟؟
به کجا رسیدید؟؟؟

شللی

عضو جدید
منم هستم فقط یکم وقت میخام تا کتاباو جزوه هام رو جمع و جور کنم
و اینکه میخام بدونم کدوم کتابها و جزوات رو میخاین بیشتر بخونید؟
بنطرتون کلا با پارسه جلو بریم بهتره؟

Saoshiyant

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
منم هستم فقط یکم وقت میخام تا کتاباو جزوه هام رو جمع و جور کنم
و اینکه میخام بدونم کدوم کتابها و جزوات رو میخاین بیشتر بخونید؟
بنطرتون کلا با پارسه جلو بریم بهتره؟

دوست عزیز ی نیگاه به تاریخ پست های قبلی بیاندازید

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها میخواین فعال شین گزارش خوندنا رو اینجا بگین

تو دور اول خلاصه میکنین...یا نه میزارین ی دور خونده شه بعد خلاصه میکنین!!
اخه بار اول ک میخونی مخصوصا اون درسایی رو ک هنوز پاسشون نکردی!!نمیشه بنظرم فهمید چ نکته ای ارزش خلاصه کردن داره چی نداره!!

تو دور اول خلاصه میکنین...یا نه میزارین ی دور خونده شه بعد خلاصه میکنین!!
اخه بار اول ک میخونی مخصوصا اون درسایی رو ک هنوز پاسشون نکردی!!نمیشه بنظرم فهمید چ نکته ای ارزش خلاصه کردن داره چی نداره!!

دوستِ عزیز، من از مشاوری شنیدم که باید بارِ سوم خلاصه نویسی انجام داد
بارِ اول، مطالعه ی سطحی و بررسی تست ها
بارِ دوم، مطالعه ی عمیق و بررسی دوباره ی تست ها
بارِ سوم، مطالعه و خلاصه برداری

دقیقا ایشون هم می گفتن بارِ اول که می خونی همه چیز به نظرت مهم میاد

البته باز هم دوستان بهتر میتونن راهنمایی تون کنن...
:gol:

آخرین ویرایش: