خواندن گروهی و خلاصه نویسی دروس

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
بچه ها کسی پایگاه رانکوحی رو خونده یا شروع کرده من امروز شروع کردم ولی نفهمیدم چه جوری بخونم یعنی فقط تعریف هست باید تعریف حفظ کنیم یا اولش این جوریه؟:confused: واسه ارشد از این تعریف اینا میدن؟

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
بچه ها کسی پایگاه رانکوحی رو خونده یا شروع کرده من امروز شروع کردم ولی نفهمیدم چه جوری بخونم یعنی فقط تعریف هست باید تعریف حفظ کنیم یا اولش این جوریه؟:confused: واسه ارشد از این تعریف اینا میدن؟

پایگاه داده خیلی گسترده هست و بعضا تعریفی زیاد داره
نمیشه گفت توی کنکور تعریفی نمیاد (چون سابقه داره که اومده و هست)

ولی در کل سعی کن مبحث رو درک کنی و بعد از خوندن فصل فصل مطالب رو تجزیه و تحلیل کنی و ارتباط بین مطالب رو پیدا کن (بخون و برو جلو .. بعد برگردی مطالب رو میگیری)

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
من اینو توصیه نمیکنم چون واقعا" زیاد هست خداییش...کتاب حق جو بهتره

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
ممنون ولی منابع پیام نورم اینه در هر صورت باید بخونم با یه تیر دو نشون :smile:
جدا" خ زیاده و فرسایش هستش ولی خب خیلی جاهاشو نیاز نیس.در کنارش کتاب تست مقسمی خوبه اما کتاب تست پوران برا دیتابیس بده.

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
بچه ها فایل ورد من مشکل داره یعنی درست کپی نمیشه لطفا دانلود کنین تو سیستم خودتون نگاه کنین اینجا پست مشکل پیدا کرد نه من نه آقا امیر حسین نتونستیم کامل کپی کنیم بعضی قسمت ها رو باز نمی کرد .

آخرین ویرایش:

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
خلاصه فصل 4 معماری

خلاصه فصل 4 معماری

ساختار سخت افزار :
- Registers
- Micro operation
- Control
برای نام گذاری ثبات ها از حروف بزرگ و اعداد استفاده می شود .
اگر نتیجه انتقال پس از انتقال محتوای رجیسترها قابل تعیین باشد پس قابل انجام است.
طراحی گذرگاه :1) مولتی پلکسر 2)بافر سه گانه

انوااع شیفت :
Shr: یک بیت به سمت راست انتقال می یابد و در نتیجه در
سمت چپ یک بیت خالی می شود و در آن یک بیت صفر
می نویسیم .shl : برعکس این اتفاق می افتد .
Cir( چرخشی ) : مثل شیفت به راست هست با این تفاوت
که عددی که خارج می شود به بیت اول (یعنی خانه خالی)
انتقال می یابد.
cil هم برعکس این است .
یعنی در این حالت هیچ اطلاعاتی از بین نمی رود .
Ashr : (حسابی ) این حالت همانند شیفت منطقی است با
این تفاوت که یه عدد دو دویی علامت دار را انتقال می دهد
پس باید به بیت علامت باید دقت کنیم اگه تغییر کند
سرریز اتفاق افتاده است.( vs=1 ) .
Vs= R[SUB]N-1[/SUB] Xor Rn-2
Ashl :برعکس بالایی
در حالت راست :عدد تقسیم بر 2
در حالت چپ :عدد ضرب در 2

MAR : Memory Address Register
PC :program Counter
IR : Instruction register
DR : data Register
AR :Address Register

R2 < ..... R1 ( محتوای R1 تغییر نمی کند )
علامت کاما در بین دستورات یعنی دستورات هم زمان هستند.
برای N ثبات M بیتی داریم :
2[SUP]X[/SUP]=N ( X : خط انتخاب و N خط مشترک )
اندازه مولتی پلکسر :N*1
تعداد مولتی پلکسر لازم : به تعداد بیت یعنی M
خواندن : انتقال اطلاعات از حافظه به DR ( انتقال به کلمه ای از حافظه که توسط AR تعیین می شود )
Read : DR M[AR ]
نوشتن : انتقال اطلاعات از R1 به حافظه (به کلمه ای از حافظه که توسط AR مشخص شده )
Write :M[AR] < ....... R1
Full adder : مجموع حسابی 2 بیت + رقم نقلی قبلی
4 bit binary adder – subtractor :
M=0 Adder ( B xor M ) + C = B XOR 0 +0 =B : A+B
M=1 Subtractor ( B xor M) +C = B’+1 =-B : A - B
کاربرد Micro operation منطقی :
1) Selective set : ( نشاندن انتخابی ) : آن هایی که متناظرش در B یک است یک می کند .
2) Selective complement ( متمم سازی انتخابی ) : بیت هایی که متناظرش در B یک است متمم می نماید .
3) Selective clear (پاک کردن انتخابی ) :بیت هایی را که متناظرش در B یک هستند صفر می کند .
4) Selective mask : بیت هایی را که متناظرش در B صفر هستند صفر می کند
تفاوت عملگر + : اگر بین دو ثبات باشد ریز عمل جمع است ولی در حالت دیگر عملگر or است.
عمل ضرب با رشته ای از ریزعمل های جمع و شیفت احرا می شود و عمل تقسیم با رشته ای لز ریزعمل های تفریق و شیفت صورت می گیرد .
انواع ریزعمل : 1) ریزعمل انتقال ثبات 2) ریزعمل حسابی 3)ریزعمل منطقی 4)ریزعمل شیفت
انتقال از طریق گذرگاه مابین ثبات ها :
Bus to c , R1 to Bus ( این to ها همان علامت جهت به سمت چپ است )
بافر سه حالته گذرگاه : اگر ورودی کنترل 1 باشد خروجی فعال می شود و گیت مانند هر بافر معمولی
کارکرده و خروجی آن برابر ورودی نرمال استولی وقتی ورودی کنترل صفر باشد خروجی غیرفعال می شود و گیت به حالت امپدانس بالا می آید و به ورودی نرمال بستگی نخواهد داشت .
مزایا :خروجی تعداد زیادی گیت سه حالته را می توان با سیم هایی به هم متصل نموده
بدون این که خطری پیش آید یعنی یک گذرگاه مشترک تشکیل می دهد.
لینک دانلود :http://uploadfa.net/uploads/13492043963.docx

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام یه موضوعی رو می خواستم بگم در مورد تایپ یا اسکن کردن خلاصه ها
اول نظر خودم رو بگم بعد بقیه اشو بگم :D : به نظر من خلاصه ها رو تایپ کنیم چون این جور هم بقیه راحت تر می تونن بخونن هم یه کار درست حسابی و مفید میشه درسته شاید اسکن بزاریم هم از نظر زمانی به صرفه تره و هم شاید تعداد بیشتری خلاصه بتونیم بزاریم ولی به نظر من شخصا کیفیت مهم تره همه مون خط مون متفاوته حالا بیا 10 تا خط متفاوت با کیفیت های اسکن متفاوت بخون که آدم حوصله اش سر میره و هم به نظر من تلاشی که برا خوندن متن صرف میشه خسته می کنه و به جای اون می تونستی انرژی تو صرف یاد گرفتن مطلب بزاری من خودم شخصا سرعت تایپم زیاد نیست و برا خودم هم تایپ هنوز یه فصل سخت بود ولی به نظرم این مفید تره .حالا نظر بقیه : دوستان میگن تایپ وقت گیره و بعضی دوستان هم که امسال واقعا ارشد می دن ( مثل من و امثال من نیستن که آزمایشی بدن ) واسه همین می گن فقط می تونن اسکن کنن نمی تونن تایپ کنن من پیشنهادم اینه فقط فقط اون دوستانی که ارشد می دن و اونایی که واقعا نمی تونن تایپ کنن اسکن بزارن بقیه لطفا تایپ کنن ( لطفا فقط برای راحتی کار نگین نمی تونم من نمی دونم کی واقعا توانش رو داره کی نه پس لطفا خودتون شرایط تون رو بررسی کنین بعد اگه نتونستین اونوقت اسکن شده رو بزارین.حالا این نظر منه بقیه نظرشون چیه یا کی می تونه تایپ کنه کی نه (لطفا فقط دانشگاه رو بهانه نیارین چون منم دانشگاه میرم هنوز بیرونم کلاس میرم + امتحان شبکه که واسش می خونم پس دلایل دیگه داشتین قبوله :redface: شرمنده این قدر سخت گیری می کنم ولی خوب می خوام نتیجه بگیریم و می دونم هیچ کس ازم ناراحت نمیشه واسه همین راحت نظرامو میگم:D

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام اون جور که مشخصه هیچ کس نیومده پیشنهادم اینه این قسمت رو استثنا این هفته رو هم تمدید کنیم یعنی این مباحث رو تا آخر هفته ی بعد تموم کنیم 1. به دلیل اینکه هم اینکه دانشگاهامون تازه شروع شده زمانبندی اون و تشکیل کلاس ها وقت مون رو کمی تلف کرد و هم سر فصل خودش هم زیاد بود و تا اونجا که اطلاع دارم اکثرا یه کمی خوندیم حالا اگه این یه هفته رو هم اضافه کنیم می تونیم اون ناقص ها رو تکمیل کنیم پس تا 5 شنبه بعد اینا رو تموم کنیم دیگه 5 شنبه می خوام اونم به زور هم خلاصه های خودم هم خلاصه های شما تا 10 شب آماده اس و هیچ بهونه رو قبول نمی کنم.
مسئول جمع کردن خلاصه ها ی زوری :D(جدی بچه ها شوخی یه طرف دیگه هفته بعد تموم کنیم وگرنه تا بهمن تموم نمی کنیم .یکی هم لطفا دویتانی که با هم می خونیم وقتی مطالب رو می نویسیم می خونین یه نظری بدین انتقادی پیشنهادی یا اینکه بگین موافقم و مخالفم به این دلایل چون من نمی دونم کیا خوندن کیا نه و اینکه بقیه چند درصد خوندن . کلا کجا رسوندن
موفق باشید

آخرین ویرایش:

sara.hoseini90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیزم
خدا قوت.امیدوارم هممون خوب بخونیم و بهترین جایی که دوس داریم قبول شیم.
لینک خلاصه فصل 2 رو به آقا امیر حسین دادم که ان شالله در اختیارتون بذارن.
موفق باشید.:gol:

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام بچه ها خسته نباشید چه خبر ا؟ در چه حالین ؟؟ از خلاصه ها چه خبر ؟کی تحویل میدین ؟؟؟ الوعده وفا بی صبرانه منتظر خمس سوادتون هستم :D ;)
یکی هم قبلا گفته بودم خلاصه ها رو اینجا نذاریم تا تاپیک هم شلوغ نشه و هم دوباره تکرار نشه ولی چون بعضی فایل های ورد مثل مال خود من مشکل داره در نتیجه من خودم اینجا کپی می کنم تا آقا امیر حسین از اینجا انتقال بدن شما هم خواستین اینجا بزارین یا نخواستین هم مستقیما به آقا امیر حسین بدین .

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
خلاصه فصل 1 و 2 گسسته

خلاصه فصل 1 و 2 گسسته

بچه ها چون خلاصه ای که نسترن نوشته به صورت اسکن هست من اینجا به صورت عکس میذارم تا هم شما ببینین هم آقا امیر حسین ببینن اگه به نظرتون این جوری خوب بود انتقال بدن به اون تاپیک اگه نه هم من اینو پاک کنم همون لینک بمونه؟

گردآورنده : nastaran_IT

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
این خط خودته؟ چه بامزه است! هه هه ...
(اسمایلی منحرف کردن تاپیک و اسپم کردن بیجا)

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
این خط خودته؟ چه بامزه است! هه هه ...
(اسمایلی منحرف کردن تاپیک و اسپم کردن بیجا)
نه خط من نیست :D خط نسترن ماله من اصلا یه چیز دیگه اس قابل توصیف نیست اون قدر قشنگه علاوه بر خوش خطیم باید با ذره بین بخونی اگه قرار باشه اسکن کنم :w15:

sogand.sogand

عضو جدید
مشاهده پیوست 117807
مشاهده پیوست 117808
سلام بچه ها این جزوه ی فصل 1 و 2 پایگاه هست ماله استادمونه خلاصه ی منابع اصلی هست بخونین اگه خواستین فصل های بعدی رو هم میذارم

سلام خوبی عزیزم؟؟؟
تاپیک آقا امیر حسین کجاست؟؟؟؟
خلاصه ها قرار شد تو یه تاپیک دیگه باشه ؟؟؟؟
ممنون

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام خوبی عزیزم؟؟؟
تاپیک آقا امیر حسین کجاست؟؟؟؟
خلاصه ها قرار شد تو یه تاپیک دیگه باشه ؟؟؟؟
ممنون
ممنون فکر کردم یادت رفت بیای :D حالا از خلاصه ها چی خبر ؟ برنامه رو کجا رسوندی ؟ قرار شد خلاصه ها رو اینجا بزاریم آقا امیرحسین از اینجا به تاپیک دیگه انتقال بده : تاپیک هم اینه :
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/406231-خلاصه-دروس-برای-ارشد-92

sara.hoseini90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه های درس خون روزگار.خوبین؟خوشین؟سلامتین؟:smile:
تبریک میگم صنم جون کاربر فعال شدی مبارکت باشه هولولولووووو:D
بچه ها ممکنه اینهفته نتونم خلاصه فصل جدیدو بذارم به دلیل ارائه و 2تا پروژه که باید روش کار میکردم و بکنم ممکنه زمان زیادی برای تایپ نداشته باشم و تاممکنه به هفته بعد بکشه خلاصه این فصل پیشاپیش عذر میخوام بابت تاخیر که احتمال90درصد رخ خواهد داد.:redface:
یه خواهش دیگه اگه میشه اسکن نکنین و تایپ کنید خوندن از روی مطالب اسکن شده سخته و کمی نامفهومه!اینطور نیست؟
موفق باشید.

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام بچه های درس خون روزگار.خوبین؟خوشین؟سلامتین؟:smile:
تبریک میگم صنم جون کاربر فعال شدی مبارکت باشه هولولولووووو:D
بچه ها ممکنه اینهفته نتونم خلاصه فصل جدیدو بذارم به دلیل ارائه و 2تا پروژه که باید روش کار میکردم و بکنم ممکنه زمان زیادی برای تایپ نداشته باشم و تاممکنه به هفته بعد بکشه خلاصه این فصل پیشاپیش عذر میخوام بابت تاخیر که احتمال90درصد رخ خواهد داد.:redface:
یه خواهش دیگه اگه میشه اسکن نکنین و تایپ کنید خوندن از روی مطالب اسکن شده سخته و کمی نامفهومه!اینطور نیست؟
موفق باشید.
سلام سارا جان خوبی ؟مرسی عزیزم ان شالله کارت زود تموم میشه خلاصه های مفیدت رو ادامه بدی یه اعترافی بکنم :D من شبکه فقط خلاصه های تو رو می خونم راستش ماله پارسه رو که نتونستم بخرم یه دونه از نت دانلود کردم که اونم هم قدیمیه هم کیفیت اش پایین در نیجه حس اش نمیاد بخونم واسه همین مطالبی که می نویسی کاملا دنبال می کنم;)
راستش خودت که نظرم رو می دونی یعنی زیاد رو این مورد در تاپیک بحث کردم و به اصطلاح مخالفت کردم ولی خوب به دوستان هم یه جورایی حق میدم واسه همین نمی تونم زیاد اصرار کنم به هر حال از اینکه اونا هم تلاش می کنن با ما پیش برن برام مهمه و قابل تحسین ( و اینکه خلاصه ها درسته خوندنش سخته ولی مطالب واقعا مفیدی رو نوشتن حیفه بگم نزارین فقط صرف اینکه تایپ نشده ) ولی خوب گفتم هر کس شرایط اش فرق می کنه و ما نمی تونیم بدونیم کسی واقعا در توانش هست تایپ کنه یا نه ولی دوستانی که می تونن لطفا تایپ کنن ( بحث حوصله نداشتن رو بی خیال لطفا )
بچه ها یکی از دوستان پیشنهادی دادن می خوام اینجا بگم چون عکس ها حجمشون زیاد میشه بعد اسکن اونا رو تبدیل کنیم به pdf و هم اینکه ما خودمون می خونیم واسه درس های دیگه هم خلاصه می نویسیم هرکسی نهایت بتونه یه درس رو فقط می تونه تایپ کنه چون وقت گیر هست پس می تونیم این کارو بکنیم: اونایی که انتخاب کردیم یعنی هرکس یه درس رو که تایپ می کنه به غیر اون اگه خلاصه دیگه ای داشت اون رو اسکن کنه تبدیل به pdf کنه بزاره این جوری خوندن و دانلودش هم راحت تره.( این پیشنهاد به غیر اون یه درسی هست که تایپ می کنیم اگه دوستان هم وقت داشتن لطفا تایپ کنن )

آخرین ویرایش:

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
بچه ها من یه تصمیمی گرفتم ولی نمی دونم تا کی اجراش کنم خواستم بهتون بگم اگه خواستین با هم اینکار رو بکنیم .
من تصمیم گرفتم هر مطلبی که می خونم در اینترنت هم درباره اش جستجو کنم ببینم اصلا از کجا امده و در موردش اطلاعات اضافی به دست بیارم این جوری هم خوندن برام خسته کننده نمیشه و هم مطلب بیشتری یاد می گیرم و هم اینکه گاها مطالب جالبی هم پیدا می کنم که کمک می کنه بهتر یاد بگیرم مثلا امروز ساختمان می خوندم یه کمی در مورد هانوی گشتم در ویکی پیدا توضیح جالبی نوشته خواستین نگاه کنین :
http://fa.wikipedia.org/wiki/برج_هانوی
اینم فیبونانچی
http://fa.wikipedia.org/wiki/اعداد_فیبوناچی

آخرین ویرایش:

sogand.sogand

عضو جدید
ممنون فکر کردم یادت رفت بیای :D حالا از خلاصه ها چی خبر ؟ برنامه رو کجا رسوندی ؟ قرار شد خلاصه ها رو اینجا بزاریم آقا امیرحسین از اینجا به تاپیک دیگه انتقال بده : تاپیک هم اینه :
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/406231-%D8%AE%D9%84%D8%A7%D8%B5%D9%87-%D8%AF%D8%B1%D9%88%D8%B3-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-92

نه عزیزم یادم نرفته اما بهت گفته بودم شاید نتونم با شما پیش برم به همین دلیل چیزی نمی نویسم
اما به تاپیک خوبت سر میزنم

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
نه عزیزم یادم نرفته اما بهت گفته بودم شاید نتونم با شما پیش برم به همین دلیل چیزی نمی نویسم
اما به تاپیک خوبت سر میزنم
دوست دارم بدونم در چه حالی کجا رسوندی ؟ چه قدر خوندی ؟

واقعا این طوری کمک خوبی بههمون می کنی مر30
مرسی ممنون خوشحال میشیم شما هم تشریف بیارین و با ما بخونین
بچه ها در مورد عکس ها که بحث کردیم یکی از دوستان راهنمایی کرد برای تبدیل عکس ها به pdf که من اینجا میذارم تا شما هم بخونین
pro.jpg

آخرین ویرایش:

mrt1369

عضو جدید
سلام دوستان منم یه چند ماهی هست خوندن برا ارشد رو شروع کردم

ولی تازه این تاپیک رو پیدا کردم

امیدوارم کنار هم بتونیم کنکور خوبی رو داشته باشیم

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان منم یه چند ماهی هست خوندن برا ارشد رو شروع کردم

ولی تازه این تاپیک رو پیدا کردم

امیدوارم کنار هم بتونیم کنکور خوبی رو داشته باشیم
سلام خوش اومدید اگه خلاصه ای دارین یا می نویسین خوشحال میشیم شما هم در خلاصه نویسی شرکت کنین