شروع خواندن آی تی از صفر برای ارشد

xxkamixx

عضو جدید
سلام خدمت همه ی دوستان و مدیران محترم. بنده دوره کارشناسی رشته دیگه ای انتخاب کردم و میخوام برای ارشد آی تی رو انتخاب کنم.

دوستان میتونن کمکم کنم که از کجا شروع کنم؟

در ضمن من چارت انتخاب واحد رو دارم. کمکم کنین که آیا میتونم؟

و بگن که چه منابعی واسه شروع خوبه؟ :smile:

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خدمت همه ی دوستان و مدیران محترم. بنده دوره کارشناسی رشته دیگه ای انتخاب کردم و میخوام برای ارشد آی تی رو انتخاب کنم.

دوستان میتونن کمکم کنم که از کجا شروع کنم؟

در ضمن من چارت انتخاب واحد رو دارم. کمکم کنین که آیا میتونم؟

و بگن که چه منابعی واسه شروع خوبه؟ :smile:

سلام

البته کارتون خیلی سخته و باید تلاش خیلی زیادی کنید.

پیشنهاد میکنم برای شروع کار از تاپیک مصاحبه با جناب طباطبایی استفاده کنید.

ایشون رشتشون زبان بوده و کنکور ایتی دادن

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/295978-مصاحبه-با-h.tabatabaee-و-استفاده-از-تجربیات-ایشان-برای-کنکور-ارشد-(رتبه-22-کنکور-ایتی-)

به هر حال برای شروع کار امیدوارم این تاپیک به دردتون بخوره

برای منابع کلی هم این تاپیک شاید به دردتون بخوره :
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...شد-مهندسی-فناوری-اطلاعات-(IT)-ایتی?highlight=

برای انتخاب منبع برای هر درس هم میتونید تاپیک مصاحبه های مختلف رو بخونید و خودتون به یه جمع بندی برای اینکه چه منبعی انتخاب کنید , برسید.

بازم سوالی داشتید بپرسید. دوستان پاسخگو خواهند بود.

آخرین ویرایش:

ghazal1369

عضو جدید
سلام

البته کارتون خیلی سخته و باید تلاش خیلی زیادی کنید.

پیشنهاد میکنم برای شروع کار از تاپیک مصاحبه با جناب طباطبایی استفاده کنید.

ایشون رشتشون زبان بوده و کنکور ایتی دادن

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/295978-مصاحبه-با-h.tabatabaee-و-استفاده-از-تجربیات-ایشان-برای-کنکور-ارشد-(رتبه-22-کنکور-ایتی-)

به هر حال برای شروع کار امیدوارم این تاپیک به دردتون بخوره

برای منابع کلی هم این تاپیک شاید به دردتون بخوره :
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...شد-مهندسی-فناوری-اطلاعات-(IT)-ایتی?highlight=

برای انتخاب منبع برای هر درس هم میتونید تاپیک مصاحبه های مختلف رو بخونید و خودتون به یه جمع بندی برای اینکه چه منبعی انتخاب کنید , برسید.

بازم سوالی داشتید بپرسید. دوستان پاسخگو خواهند بود.
سلام منکه امیدی به تموم کردن و لیسانس گرفتنشم ندارم شما به فکر ارشدین خوش به حالتون

مسافرکوچولو

عضو جدید
سلام

خوشابحالتون که وسط کار بریدید وزودتراز همه پی بردید که تو رشتتون جایی ندارید...!!!

تا وقت ازدست ندادید بفکر راهی باشید که فکرمیکنید براش آفریده شدید تا استعدادهای ذاتی تون رو نمایان

کنید...!

امید رو تو جای دیگه بسازید این رشته و مقطع نشد....جای دیگه ناامیدی درد بزرگیه!

شادباشید

xxkamixx

عضو جدید
از نظرات دوستان سپاس گذارم.

من واسه پول نمیخونم این رشترو - واسه علاقم میخونم. الان واسه یاد گرفتنش میرم کلاسای آی تی دوستم میشینم ازونم بهتر میفهمم. دیگه کلا فکر به پول رو کنار گذاشتم. پول خودش میاد اگه تلاش باشه. به شما هم پیشنهاد دارم واسه پول تحصیل نکنین که بی فایدس

anahitanamvar

عضو جدید
کسی می دونه اصفهان چه موسساتی کلاس برای درس های IT دارن ؟ منم از صفر می خوام شرو کنم . اگه زود جواب بدین ممنونم چون کلاسا باید از حالا ها شزوع شه .

sahar_rostami2

عضو جدید
سلام بچه ها میشه کمکم کنین ؟من امسال ارشد دارم اما اصلا نمی دونم از کجا باید شروع کنم تورو خدا کمکم کنین...:cry:

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
سلام بچه ها میشه کمکم کنین ؟من امسال ارشد دارم اما اصلا نمی دونم از کجا باید شروع کنم تورو خدا کمکم کنین...:cry:
شما هدفتو معلوم کن که چقدر میخوای براش زحمت بکشی و بگو یاعلی...منابعو اینا هم از بس گفته شده معلومه دیگه...کنکور آزمایشی هم به خودت برمیگرده که مناسبت هست یا نه....فقط تست زیاد کار کن به خصوص تستای 5سال اخیر.من امسال رتبم 601 شد....ولی دیگه تا 400 امیدا زیاده.

ثمین_کامیار

عضو جدید
کنکور92

کنکور92

سلام ،من تازه عضو شدم ،کارشناسی علوم کامپیوتر خوندم و امسال میخوام کنکور ای تی شرکت کنم البته پارسال آزمایشی شرکت کردم خواهش میکنم بچه هایی که کنکور دادن راهنماییم کنن چطوری شروع کنم؟چه کتاب هایی بهتره؟ استاد خوب برای درس شبکه میشناسید و تو کدوم آموزشگاه؟بسته های آموزشی آموزشگاهها رو پیشنهاد میکنید؟کسی هست که جزوه های درسی کلاسهای پارسه یا ماهان رو داشته باشه ؟تروخدا کمکم کنید من خیلی گیج شدم!!!!:confused:

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
سلام ،من تازه عضو شدم ،کارشناسی علوم کامپیوتر خوندم و امسال میخوام کنکور ای تی شرکت کنم البته پارسال آزمایشی شرکت کردم خواهش میکنم بچه هایی که کنکور دادن راهنماییم کنن چطوری شروع کنم؟چه کتاب هایی بهتره؟ استاد خوب برای درس شبکه میشناسید و تو کدوم آموزشگاه؟بسته های آموزشی آموزشگاهها رو پیشنهاد میکنید؟کسی هست که جزوه های درسی کلاسهای پارسه یا ماهان رو داشته باشه ؟تروخدا کمکم کنید من خیلی گیج شدم!!!!:confused:
جواب های بالا رو بخونید.

Yazdan17

عضو جدید
من که توی رشته خودم جایی نداشتم. از همون اولش بدم می اومد و فقط بخاطر سربازی نرفتن، خوندمش. 5 ساله که دارم کار میکنم توی همون رشته اما حالا بریده ام و بفکر ادامه تحصیل دادن در آی یا نرم افزار افتاده ام.

mimik

عضو جدید
یه سوال , اصولا فرق کار یه مهندس IT با یک مهندس کامپیوتر چیه؟
من خودم به نظرم میاد یه مهندس IT قدرت مانور بالاتری داره و میتونه نقش یک مهندس کامپیوترم داشته باشه , درسته؟
منم علاقم تو این زمینستو رشته لیسانسم شیمی , IT یا نرم افزارم حتما میخوام برای ارشد بخونم , کدوم رو نمیدونم , اگه مقایسه کنید مخصوصا در مورد بازار کار و نوع کار و قدرت مانور و هم چنین شرایط ادامه تحصیل و شرایط کاری این دو رشته در خارج از کشور ممنون میشم

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
یه سوال , اصولا فرق کار یه مهندس IT با یک مهندس کامپیوتر چیه؟
من خودم به نظرم میاد یه مهندس IT قدرت مانور بالاتری داره و میتونه نقش یک مهندس کامپیوترم داشته باشه , درسته؟
منم علاقم تو این زمینستو رشته لیسانسم شیمی , IT یا نرم افزارم حتما میخوام برای ارشد بخونم , کدوم رو نمیدونم , اگه مقایسه کنید مخصوصا در مورد بازار کار و نوع کار و قدرت مانور و هم چنین شرایط ادامه تحصیل و شرایط کاری این دو رشته در خارج از کشور ممنون میشم

دوست عزیز توی تالار در مورد همه سوالاتتون پاسخ داده شده
کافیست کمی بگردین .. مطالب سازماندهی شده و راحت پیدا میشن

موفق باشین

mimik

عضو جدید
دوست عزیز توی تالار در مورد همه سوالاتتون پاسخ داده شده
کافیست کمی بگردین .. مطالب سازماندهی شده و راحت پیدا میشن

موفق باشین

ممنون , اونا رو خوندم , اگه خودتم نظرتو همینجا تو یه پست بگی ممنون میشم مهندس

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
ممنون , اونا رو خوندم , اگه خودتم نظرتو همینجا تو یه پست بگی ممنون میشم مهندس

دوست عزیز بخوام نظرم رو بگم اول حرفای تکراری میشه .. دوما سوالات شما خیلی کلی هست و بخوام توضیح بدم چند صفحه میشه

خلاصه میگم .. فرق کامپیوتر و IT در ایران اینقدر نیست که بخوایم ریز بشیم توش .. یکی از تفاوتهای اساسیش قسمت مدیریتی هست که آی تی ها میخونند
هر دو کاملا وسیع هستند ..

و اینکه کدوم گرایشش خوب هست به استعداد و سلیقه شما برمیگرده (انتظار نباید داشت برای همه یه نسخه رو پیچید)
در مورد گرایشهای آی تی در ارشد :
شبکه های کامپیوتری + تجارت الکترونیکی + فناوری اطلاعات + امنیت شبکه
در مورد رشته کامپیوتر هم از کامپیوتری ها بپرسین (فکر کنم گرایشهای اونا هم معماری کامپیوتر + هوش مصنوعی + نرم افزار + تحلیل الگوریتم باشه )

در مورد بازار کار هم هر چقدر اطلاعات داشته باشه و صد البته تخصصی که به پشتوانه کار عملی باشه بهتر میتونی کار پیدا کنی

کلا برای قبولی ارشد در گرایشهای آی تی باید خیلی زحمت بکشی .. چون یکی از رشته هایی هست که کمترین پذیرش رو داره (چیزی حدود 25 هزار نفری شرکت میکنن برای نهایت 300 صندلی دانشگاه روزانه و شبانه + البته برای مجازی و بین المللی رتبه 1000 هم قبوله )
پذیرش کامپیوتر بیشتره (اطلاعات دقیق تالار کامپیوتری ها)

قدرت مانور !!
من رشته آی تی در مقاطع بالا رو میگم .. اینقدر جای مانور داره که سالها وقت میبره تازه بفهمی چی باید بخونی .. رشته ایی که ته نداره (فقط گرایش شبکش یه دنیاس ).. و در خارج از ایران از پردرآمد ترین شغلها حساب میشه (دقت کن در خارج از ایران)
شاید من خودم چون این رشته رو خوندم دارم اغراق میکنم .. ولی جدی میگم این رشته اگر توش استعداد داشته باشی و علاقه .. و تلاش و پشتکار .. قطعا انتظاراتت رو برآورده میکنه ;)

بزار تعریفم رو از خود آی تی بگم :
آی تی دنیای جدیدی میسازه .. که در آن کامپیوترها نقش افراد رو بازی میکنند .. شبکه های همون کره خاکی که توش هستیم و ارتباطاتتمون با افراد مختلف .. با گرایش امنیت از این دنیایی که میسازیم مراقبت میکنیم و با تجارت الکترونیکی در این دنیا تجارت میکنیم و از همه مهمتر هر کدوم از این گرایشها بعلاوه تخصص نقشی مدیریتی دارند
بی خود نیست وقتی ده فرد از ثروتمندترین افراد دنیا رو میبینی حداقل 6 نفر اونها از دنیای آی تی هستند در حالی که آی تی بیش از چند دهه نیست که ظهور کرده ..

آخرین ویرایش:

t.m.s

عضو جدید
ممنون از توضیحات جامع و قابل درکی که برای همه از رشته آی تی دادین. موردی که هست اینه که بچه های آی تی ، از جمله خودم، با وجود اینکه علاقه زیادی به رشته آی تی دارن به خاطر هزینه های بالای کلاسهای عملیش در بیرون، خیلی سختی میکشن، در حالی که خیلی افراد بدون تخصص در این رشته که فقط بیرون کلاس میرن، راحت به جای ماها مشغول کار میشن. البته متاسفانه!!!!!!! امیدوارم بشه برای این مشکل هم راهی پیدا کرد

رووناک

عضو جدید
سلام به همه
میشه منو راهنمایی کنین و بهم بگین از بین تمام موسساتی که واسه ارشد هستن پکیج کتابای کدوم موسسه واسه رشته آی تی بهترینه یعنی هم جامع باشه هم تمام نکات و جزییات کنکور توش باشه
از هر کی میپرسم یه چیز میگه واقعا سردرگم شدم ولی بیشتر میگن کتابای ماهان خم سطحش پایینه هم جوابگوی رشته من نیست!
در واقع کدوم موسسه سطح علمی کتاباش واسه رشته آی تی بالاتره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه
میشه منو راهنمایی کنین و بهم بگین از بین تمام موسساتی که واسه ارشد هستن پکیج کتابای کدوم موسسه واسه رشته آی تی بهترینه یعنی هم جامع باشه هم تمام نکات و جزییات کنکور توش باشه
از هر کی میپرسم یه چیز میگه واقعا سردرگم شدم ولی بیشتر میگن کتابای ماهان خم سطحش پایینه هم جوابگوی رشته من نیست!
در واقع کدوم موسسه سطح علمی کتاباش واسه رشته آی تی بالاتره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

همه ی کتاب ها رو از یه موسسه نگیرین.
به صورت انتخابی بگیرین.

از ماهان هم فکر نکنم واسه رشته ایتی اصلا نیاز باشه که کتاب بگیرین. البته کتاب هاش رو هم ندیدم !

Shdaie20

عضو جدید
دوست عزیز بخوام نظرم رو بگم اول حرفای تکراری میشه .. دوما سوالات شما خیلی کلی هست و بخوام توضیح بدم چند صفحه میشه

خلاصه میگم .. فرق کامپیوتر و IT در ایران اینقدر نیست که بخوایم ریز بشیم توش .. یکی از تفاوتهای اساسیش قسمت مدیریتی هست که آی تی ها میخونند
هر دو کاملا وسیع هستند ..

و اینکه کدوم گرایشش خوب هست به استعداد و سلیقه شما برمیگرده (انتظار نباید داشت برای همه یه نسخه رو پیچید)
در مورد گرایشهای آی تی در ارشد :
شبکه های کامپیوتری + تجارت الکترونیکی + فناوری اطلاعات + امنیت شبکه
در مورد رشته کامپیوتر هم از کامپیوتری ها بپرسین (فکر کنم گرایشهای اونا هم معماری کامپیوتر + هوش مصنوعی + نرم افزار + تحلیل الگوریتم باشه )

در مورد بازار کار هم هر چقدر اطلاعات داشته باشه و صد البته تخصصی که به پشتوانه کار عملی باشه بهتر میتونی کار پیدا کنی

کلا برای قبولی ارشد در گرایشهای آی تی باید خیلی زحمت بکشی .. چون یکی از رشته هایی هست که کمترین پذیرش رو داره (چیزی حدود 25 هزار نفری شرکت میکنن برای نهایت 300 صندلی دانشگاه روزانه و شبانه + البته برای مجازی و بین المللی رتبه 1000 هم قبوله )
پذیرش کامپیوتر بیشتره (اطلاعات دقیق تالار کامپیوتری ها)

قدرت مانور !!
من رشته آی تی در مقاطع بالا رو میگم .. اینقدر جای مانور داره که سالها وقت میبره تازه بفهمی چی باید بخونی .. رشته ایی که ته نداره (فقط گرایش شبکش یه دنیاس ).. و در خارج از ایران از پردرآمد ترین شغلها حساب میشه (دقت کن در خارج از ایران)
شاید من خودم چون این رشته رو خوندم دارم اغراق میکنم .. ولی جدی میگم این رشته اگر توش استعداد داشته باشی و علاقه .. و تلاش و پشتکار .. قطعا انتظاراتت رو برآورده میکنه ;)

بزار تعریفم رو از خود آی تی بگم :
آی تی دنیای جدیدی میسازه .. که در آن کامپیوترها نقش افراد رو بازی میکنند .. شبکه های همون کره خاکی که توش هستیم و ارتباطاتتمون با افراد مختلف .. با گرایش امنیت از این دنیایی که میسازیم مراقبت میکنیم و با تجارت الکترونیکی در این دنیا تجارت میکنیم و از همه مهمتر هر کدوم از این گرایشها بعلاوه تخصص نقشی مدیریتی دارند
بی خود نیست وقتی ده فرد از ثروتمندترین افراد دنیا رو میبینی حداقل 6 نفر اونها از دنیای آی تی هستند در حالی که آی تی بیش از چند دهه نیست که ظهور کرده ..

گرایش فناوری اطلاعات رشته آی تی چیه ؟

ساناز67

عضو جدید
سلام دوستان من تازه عضو این سایت شدم.رشته ام مهندسی نرم افزار هستش ولی برای ارشد میخوام مهندسی شبکه بخونم.سه سالی میشه که کارشناسیمو تمام کردم ولی تصمیم گرفتم که ادامه تحصیل بدم .
- میخواستم بدونم با این وقفه 3 سال و کمبود زمانی که دارم چطور شروع کنم؟
- کتاب هایی که سال های پیش تهیه کرده بودم پوران پژوهش هستش .به نظر شما این کتاب ها کافی هستش یا کتاب های جدید تهیه کنم؟

rahil6886

عضو جدید
سلام ساناز جان...کتابای پوران پژوهش خوبه و لی سعی کن منبع رو خوب بخونی و بعد تست بزنی..موفق باشی .

hbigdeli

عضو جدید
سلام دوستان من تازه عضو این سایت شدم.رشته ام مهندسی نرم افزار هستش ولی برای ارشد میخوام مهندسی شبکه بخونم.سه سالی میشه که کارشناسیمو تمام کردم ولی تصمیم گرفتم که ادامه تحصیل بدم .
- میخواستم بدونم با این وقفه 3 سال و کمبود زمانی که دارم چطور شروع کنم؟
- کتاب هایی که سال های پیش تهیه کرده بودم پوران پژوهش هستش .به نظر شما این کتاب ها کافی هستش یا کتاب های جدید تهیه کنم؟

اشکال نداره که وقفه افتاده بازم میتونی از نو شروع کنی. من خودم کارشناسی رشته ام آی تی نبود و اکثر کتابهای آی تی رو خودم خوندم. و موفق هم شدم. کتابهای پوران خوبه کتابهای مقسمی هم خوبه. موفق باشی