خدا...هرگز زنده نبوده است.

archi-tecture

عضو جدید
پس احتمالا آزادی رو هم قبول ندار چون هرکسی یه برداشتی ازش داره!
این چه دلیلیه که شما وجود خدارو رد می کنی؟ خدا بر اساس نیاز ها ستخته نمیشه...خدا تعریفش عکس اینه کسیه که نیازی به کسی نداره. تا حالا فکر کردی موجود وجود داشته باشه که کامل باشه و بی عیب و نقص؟

archi-tecture

عضو جدید

@spacechild@

عضو جدید
پس احتمالا آزادی رو هم قبول ندار چون هرکسی یه برداشتی ازش داره!
این چه دلیلیه که شما وجود خدارو رد می کنی؟ خدا بر اساس نیاز ها ستخته نمیشه...خدا تعریفش عکس اینه کسیه که نیازی به کسی نداره. تا حالا فکر کردی موجود وجود داشته باشه که کامل باشه و بی عیب و نقص؟
احتیاجی به بودن همچین کسی نداشتم...بهش فکر کردم ما لازم نبوده که بخوام تو زندگیم بخوامش.
من آزادی رو رد نمی کنم...ازش طرفداری میکنم...خدای شخصی وجود نداره..من به این معتقدم
اون چیزی که شخصیه دقیقا یه نیازه...این که خدای هرکسی فرق میکنه به این خاطره که مثلا یکی تو زندگیش زیادی گناه کرده نمی تونه خودشو ببخشه دنبال خدایی میگرده که ببخشدش یکی دیگه زیادی بدبختی دیده دنبال یه خدای مهربون می گرده...یکی تنهاست پس خدا باید همیشه کنارش باشه.
اون خدایی که ساختنیه از نظر من مسلما نمی تونه نیازمند باشه...منظورم اینه که براساس نیاز ماست که هست.

archi-tecture

عضو جدید
البته حق داریا اکثریت خداهاشون رو از س نیاز می سازن یعنی از عاقبت کارشون می ترسن یا احساس بدبختی می کنن یا احساس کمبود محبت می کنن و...
ولی برای من که اینطور نبوده. سر قضیه برون فکنی هم که خیلی بیشتر حسش کردم. من بیشتر با سیر تو مباحثی مثل مرگ و روح و اینا بش رسیدم شاید برای شما این مسائل غریبه باشه. با این حساب مرگت The End حساب میشه؟ دوس دارم عقایدتو برای بعد مرگ بدونم. چون به هم ربط دارن می پرسیما;)

@spacechild@

عضو جدید
من نظریه تناسخ رو قبول دارم.نه the end
به جای روحم با انرژی موافقم.
تاپیک جدید بزن به روز با همون چیزایی که از کتابه خوندی.

archi-tecture

عضو جدید
من نظریه تناسخ رو قبول دارم.نه the end
به جای روحم با انرژی موافقم.
تاپیک جدید بزن به روز با همون چیزایی که از کتابه خوندی.

منم با کلمه انرژی که گفتی موافقترم تا روح;) یعنی کلمه علمیش میشه انرژی :)
خب قبول..تناسخ قبول...قبول داری که این زمین یه روز از بین میره؟ بلاخره سن خورشید مشخصه و نصفشو تاحالا رفته حالا نظرت برای بعد از اون چیه؟ the End ؟

در مورد تاپیک جدید هم حتما اقدام می کنم. توش نکات جالبی که خوندم رو می نویسم البته نمی دونم کتاب انسان روح است نه جسد رئوف عباد رو خوندی؟ اونم پایه خوبی داره

@spacechild@

عضو جدید
منم با کلمه انرژی که گفتی موافقترم تا روح;) یعنی کلمه علمیش میشه انرژی :)
خب قبول..تناسخ قبول...قبول داری که این زمین یه روز از بین میره؟ بلاخره سن خورشید مشخصه و نصفشو تاحالا رفته حالا نظرت برای بعد از اون چیه؟ the End ؟

در مورد تاپیک جدید هم حتما اقدام می کنم. توش نکات جالبی که خوندم رو می نویسم البته نمی دونم کتاب انسان روح است نه جسد رئوف عباد رو خوندی؟ اونم پایه خوبی داره
من تو کار نجومم...اینو میدونم در مورد خورشید...بله خوب یه روزی تموم میشه اما انسان تا اون موقع حتما یه راه نجاتی پیدا کرده...البته اگه خودش خودشو از بین نبره.به نظ من تنها چیزی که می تونه همه چیزو نابود کنه خود انسانه...نه هیچ چیز دیگه.

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من اینو زدم که یکی که خدا رو قبول داره اثبات وجودش رو بکنه ولی نبود.فقط گفتن که یه حس درونیه...یه معجزه دیدیم خیلی باورش کردیم...یکی بگه خوب.
چرا بود ولی گویا شما نخواستید ببینید، مراجعه کنید به توضیحات بنده، سوال بود ما هستیم اینجا در خدمت دوستان و شما;):gol:

vafaaa

عضو جدید
کاربر ممتاز
من تو کار نجومم...اینو میدونم در مورد خورشید...بله خوب یه روزی تموم میشه اما انسان تا اون موقع حتما یه راه نجاتی پیدا کرده...البته اگه خودش خودشو از بین نبره.به نظ من تنها چیزی که می تونه همه چیزو نابود کنه خود انسانه...نه هیچ چیز دیگه.

تو کار نجوم باشی و عظمت آسمان رو ببینی

ولی منکر خدا باشی؟؟؟

هرکسی خدای شخصی نداره

اون خصوصیاتی که میگی

بخشندگی مهربان گشایشگر یاور و.............

همه در وجود یک خدای واحده ولی افسوس که بعضیها نمیبینن

lars_manson2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
1.در مورد کوه وجنگل نمی تونی اینو بگی چون میدونیم از کی به وجود اومد براساس علم.
اما در مورد خدا باید از اول وجو داشته باشه...چون طبق عقیده من خدا یه نیازه و باید از ابتدا خبر داشته باشه تا کامل باشه.
3.نه!فقط انسان می تونه خدا رو نابود کنه.

کوه و جنگل که استعاره بود از سایر مخلوقات منظورم همون چیزی که اول اول بود هست.

چی میگی اصلا؟ من متوجه نمیشم؟!:D

tired_poet

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود بر همه اون دانشمندان;)
و البته درود بر ابوعلی سینا ها
درود بر رازی ها
دورد بر خیام ها
دورد بر جابربن حیان ها

که هم علم داشتند و هم خدا
و شما با داشتن علم آنچنان غره میشوید که خدا را بنده نیستید.
می شود علم داشت و خدا را پرستید. در دوران اوج تمدن اسلامی که پایه گذار تمامی این علوم امروز غرب در همان تمدن اسلامی است، همه دانشمندان در عین علم و دانششون معتقد جدی به خدا بودند.
یاد بگیرید که در مغزتان هر دو را جای دهید، هم خدا و هم علم، هیچ کدام با دیگری تضاد ندارد;)
:eek::eek:
شما تا حالا خیام خوندید؟ همینجوری یه سری اسم رو ردیف کردید بدون اینکه بدونید چه عقیده ای داشتند.. درباره رازی هم همینطوره.. اما بحثی ندارم..

پس فرمودید که خیام رو قبول دارید؟ خب پس بهتره کمی باهاش آشنا بشید. اشاره ای کوچک میکنم به نظر خیام درباره اندیشه معاد:

خیام اگر ز باده مستی خوش باش
با ماهرخی اگر نشستی خوش باش
چون عاقبت کار جهان نیستی است
انگار که نیستی، چو هستی خوش باش
-------------------------------------------------
زان پیش که بر سرت شبیخون آرند
فرمای که تا باده گلگون آرند
تو زر نه یی ای غافل نادان که تو را
در خاک نهاده باز بیرون آرند
--------------------------------------------------
گویند کسان: بهشت با حور خوش است
من میگویم که آب انگور خوش است
این نقد بگیر و دست از آن نسیه بدار
کاواز دهل شنیدن از دور خوش است
چون نیست حقیقت و یقین اندر دست
نتوان به امید شک همه عمر نشست
هان تا ننهیم جام می از کف دست
در بی خبری مرد، چه هشیار و چه مست
بر من قلم قضا چو بی من رانند
پس نیک و بدش ز من چرا میدانند
دی بی من و امروز چو دی بی من و تو
فردا به چه حجتم به داور خوانند؟
گویند بهشت و حورعین خواهد بود
آنجا می و شیر و انگبین خواهد بود
گر ما می و معشوق گزیدیم چه باک
چون عاقبت کار چنین خواهد بود
گویند بهشت و حور و کوثر باشد
جوی می و شیر و شهد و شکر باشد
پر کن قدح باده و بر دستم نه
نقدی ز هزار نسیه خوشتر باشد
گویند هر آن کسان که با پرهیزند
زانسان که بمیرند چنان برخیزند
ما با می و معشوقه از آنیم مدام
باشد که به حشرمان چنان انگیزند

در ضمن خیام بعلت بسته بودن شدید جامعه، به سختی حرفش رو زده.. خیلی مراعات کرده.. گاهی یکی هم به نعل زده تا از خطرات خشکمغزان دور بمونه.. اما به هر حال نظرش رو بارها به روشنی گفته

قرآن که مهین کلام خوانند آن را
گه گاه نه بر دوام خوانند آن را
بر گرد پیاله آیتی هست مقیم
کاندر همه جا مدام خوانند آن را

----------------------------------------------
دوست من وقتی میخواید با کسی بحث کنید و نام کس دیگری رو وسط بکشید.. اقلا زحمت بکشید و کمی تحقیق کنید و ببینید اون بنده خدا موافق شما بوده یا نه.. اگه حوصله تحقیق ندارید هم میتونید سرچ کنید. بی ارتباط ترین نامی که میتونستید در زمینه تایید "که هم علم داشتند و هم خدا" بیارید همین بود که آوردید.
موفق باشید.. با سپاس و احترام

tired_poet

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز امیدوارم کل مطلب سایتی که برات گزاشتم رو خونده باشی
صحبت ها به صورت نامه رد و بدل میشه و جالبه بدونید که انیشتن برای نظریه نسبیت خودش هم یک مثال بسیار جالب اسلامی (عروج پیامبر) پیدا می کنه و شاید به یقین کامل از همین راه رسیده بوده
خود آیت الله بروجردی فرمودند که نیاز نیست اعلام بشه که شما شیعه شدید چرا که جان شما به خطر می افتد
مشخصه که دوست اروپایی شما نباید چنین چیزی رو پیدا کنه
این منابع بر خلاف بسیاری از سیاست های آنها می باشد و به ضرر آنها می باشد دوست عزیز
عزیز دلم اینجوری که نمیشه به حرفی استناد کرد.. مسیحی ها هم میتونن بیان بگن آیت الله بروجردی در اثر مکالمه با انیشتین مسیحی شده، و در آخرین روزهای عمرش رساله ای برای انشتین پست کرده.. اما انشتین بهش گفته این رو مخفی کن چون برات خطرناکه.. تازه این قابل باور تره، چون ما حکم کشتن مرتد رو داریم (مخصوصا که عالم باشه و آگاهانه مرتد بشه) اما اونها همچین حکمی ندارن.
من نمیگم این دروغه یا راسته.. اما اینجوری قابل استناد و اعتماد نیست. اما مثلا ادواردو آنیلی رو ببینید.. ده ها سند و مدرک نوشتاری و تصویری هست که میشه باورش کرد.. خود اروپایی هم ده ها مستند دربارش ساختن که من یکی رو فقط دیدم که دوبله فارسی شده بود.

ITDeveloper

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه اینا خدا رو اثبات می کنه بگو چه جوری؟چه جوریه که خدا رو میشه این جور مواقع شناخت ولی من به برعکسش رسیدم؟
میدونی فرق من و شما اگه تو یه همچین وضعیتی قرار بگیریم چیه؟این که شما میشینی و دعا میخونی اما من سعی می کنم خودم یه راهی پیدا کنم.

اون بر می گرده به فطرتت، نه تنها فطرت تو بلکه فطرت همه
انسان به طور کاملا اتومات در چنین جاهایی که دیگر هیچ امیدی ندارد به یک نیروی ماورایی متوسل می شود
این نشانه فطرت انسانها است
البته هستند کسانی که از روی عناد و کینه این را قبول نکنند مانند فرزند حصرت نوح
او در دریا داشت غرق می شد و چشم روی هم گزاشت
حالا این که چرا شما نمی خواهی یا واقعا اینطوری نیستی رو من نمی دونم
باید به فطرتت بر گردی
البته این یکی از راه های اثبات خدا در روش قلبی
یعنی بیشتر این برای یقین انسانهاست تا اثبات خدا
در ضمن من و امثال من هم در چنین مواقعی دست رو دست نمی زاریم و فقط دعا می کنیم
این اشتباه و بدون خدا کار کردن هم اشتباه
کار می کنیم به امید خدا

ITDeveloper

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیز دلم اینجوری که نمیشه به حرفی استناد کرد.. مسیحی ها هم میتونن بیان بگن آیت الله بروجردی در اثر مکالمه با انیشتین مسیحی شده، و در آخرین روزهای عمرش رساله ای برای انشتین پست کرده.. اما انشتین بهش گفته این رو مخفی کن چون برات خطرناکه.. تازه این قابل باور تره، چون ما حکم کشتن مرتد رو داریم (مخصوصا که عالم باشه و آگاهانه مرتد بشه) اما اونها همچین حکمی ندارن.
من نمیگم این دروغه یا راسته.. اما اینجوری قابل استناد و اعتماد نیست. اما مثلا ادواردو آنیلی رو ببینید.. ده ها سند و مدرک نوشتاری و تصویری هست که میشه باورش کرد.. خود اروپایی هم ده ها مستند دربارش ساختن که من یکی رو فقط دیدم که دوبله فارسی شده بود.

دوست عزیز
در مورد اسناد و مدارکش مطمئن باش گیراوردن آن به همین راحتی نیست
و منطقی هم نیست
در ضمن مسلمان شده انیشتن مگر برای ما سودی دارد که طبل آن را بزنیم
ولی برای خیلی ها ضرر دارد دوست عزیز

آتشگاه

عضو جدید
دوست عزیز
و منطقی هم نیست
دوست عزیز پیدا کردن مدارک در کشورهایی که دارای سیستم مردم سالاری هستند خیلی راحته می دونی چرا ؟
چون تمام مدارک فوق محرمانه بعد از 30 سال برای مردم رو می شه پس اگه مسلمان شدن انیشتین از نوع خیلی محرمانه باشه:surprised:بازم بعد از 30 سال باید رو می شد و بعد فکر نکنم مسلمان شدن و شیعه شدن انیشتین برای کسی مضر باشه که اعلامش نکنن چون این یه عقیده ی شخصیه و به کسی ربطی نداره

archi-tecture

عضو جدید

جالبه یعنی به نظرت تو این کهکشونی که نزدیک ترینش میلیون ها سال نوری فاصله داره ما می تونیم یه جا مثل زمین با آب و هوا خوش پیدا کنیم؟ اگه همین دور و برآم بخایم قشلاق کنیم نمی دونم رو مریخی جایی بعید می دونم عملی بشه چون خورشید بترکه کله منظومه خورشیدی میپره...حالا خود دانی:D یکم واقع بین باش تو رویا زندگی نکن. هرکاری بکنی بلاخره پایانی داره . به قول تو زد انسان همه چیز رو تموم کرد این داستان تناسخ هم که چرخه ی بی پایان ارواحه توش کلی ضعف فکری داره. برام بگو آخر دنیا چی میشه با دلیل و منطق نه با حرفایی که خود نجوم دان ها هم ردش کنن!!

من اینو زدم که یکی که خدا رو قبول داره اثبات وجودش رو بکنه ولی نبود.فقط گفتن که یه حس درونیه...یه معجزه دیدیم خیلی باورش کردیم...یکی بگه خوب.

والا اثبات هایی که آوردن اینور اونور کم نیست. یه سرچ زدی تو گوگل؟ خیلی خوب میشه آدم چیزی رو میخواد رد کنه همه حرف ها پیرامونشو خونده باشه. من برای آروم شدن دلم از انجیل شیطان پرست ها تا تفکرات بودایی و سیخ میخ رو شده یه نگاهم انداختم! به نظر میاد زیاد اهل مطالعه نیستی شرمنده اگه اشتباه فکر می کنم اصلاحش کن:gol:

اگه به انرژی معتقدی خیلی دوست دارم برام خواب رو هم توصیف کنی. دلیلش اینه که خوابیدن انسان مکانیزمی شبیه مرگ داره تنها با این تفاوت که طناب نقره ای کالبد های شش گانه از کالبد فیزیکی قطع نمی شه. من بت توصیه می کنم تو زمینه خواب که دم دسته یه تحقیقی بکنی هرچند نظر شخصیه! هرکسی یه جور به خدا می رسه:smile:

hemmat27

عضو جدید
درود بر بیخدایان که حقیقت دنیا را دانستند.
درود بر انیشتین
درود ریچارد داوکینز
درود هاوکینز
درود بر علم
مرگ بر خرافات
دوست عزيز بهتره كه بري راجع به ايينشتين تحقيق كني چون ايشون موحد بودند دوست عزيز!

آیا شیطان وجود دارد؟ آیا خدا شیطان را خلق کرد؟
استاد دانشگاه با اینسوال ها شاگردانش را به چالش ذهنی کشاند.
آیا خدا هر چیزی که وجود دارد را خلقکرد؟
شاگردی با قاطعیت پاسخ داد:"بله او خلق کرد"
استاد پرسید: "آیا خدا همهچیز را خلق کرد؟"
شاگرد پاسخ داد: "بله, آقا"
استاد گفت: "اگر خدا همه چیز راخلق کرد, پس او شیطان را نیز خلق کرد. چون شیطان نیز وجود دارد و مطابق قانون کهکردار ما نمایانگر ماست , خدا نیز شیطان است"
شاگرد آرام نشست و پاسخی نداد. استاد با رضایت از خودش خیال کرد بار دیگر توانست ثابت کند که عقیده به مذهب افسانه و خرافه ای بیش نیست.
شاگرد دیگری دستش را بلند کرد و گفت: "استاد میتوانم از شماسوالی بپرسم؟"
استاد پاسخ داد: "البته"
شاگرد ایستاد و پرسید: "استاد, سرماوجود دارد؟"
استاد پاسخ داد: "این چه سوالی است البته که وجود دارد. آیا تا کنونحسش نکرده ای؟ "
شاگردان به سوال مرد جوان خندیدند.
مرد جوان گفت: "در واقعآقا, سرما وجود ندارد. مطابق قانون فیزیک چیزی که ما از آن به سرما یاد می کنیم درحقیقت نبودنگرماست. هر موجود یا شی را میتوان مطالعه و آزمایش کرد وقتیکه انرژیداشته باشد یا آنرا انتقال دهد. و گرما چیزی است که باعث میشود بدن یا هر شی انرژیرا انتقال دهد یا آنرا دارا باشد. صفر مطلق (460- F)نبود کامل گرماست. تمام مواددر این درجه بدون حیات و بازده میشوند. سرما وجود ندارد. این کلمه را بشر برایاینکه از نبودن گرما توصیفی داشته باشد خلق کرد."
شاگرد ادامه داد: "استادتاریکی وجود دارد؟"
استاد پاسخ داد: "البته که وجود دارد"
شاگرد گفت: "دوبارهاشتباه کردید آقا! تاریک هم وجود ندارد. تاریکی در حقیقت نبودن نور است. نور چیزیاست که میتوان آنرا مطالعه و آزمایش کرد. اما تاریکی را نمیتوان. در واقع بااستفاده از قانون نیوتن میتوان نور را به رنگهای مختلف شکست و طول موج هر رنگ راجداگانه مطالعه کرد. اما شما نمی توانید تاریکی را اندازه بگیرید. یک پرتو بسیارکوچک نور دنیایی از تاریکی را می شکند و آنرا روشن می سازد. شما چطور می توانیدتعیین کنید که یک فضای به خصوص چه میزان تاریکی دارد؟ تنها کاری که می کنید این استکه میزان وجود نور را در آن فضا اندازه بگیرید. درست است؟ تاریکی واژه ای است کهبشر برای توصیف زمانی که نور وجود ندارد بکار ببرد."
در آخر مرد جوان از استاد پرسید: "آقا, شیطان وجود دارد؟"
زیاد مطمئنن بود. استاد پاسخ داد: "البته همانطور که قبلا هم گفتم. ما او را هر روز می بینیم. او هر روز در مثال هایی از رفتارهای غیر انسانی بشر به همنوع خود دیده میشود. او درجنایتها و خشونت های بی شماری که در سراسر دنیا اتفاق می افتد وجود دارد. اینهانمایانگر هیچ چیزی به جز شیطان نیست."
و آن شاگرد پاسخ داد: "شیطان وجود نداردآقا. یا حداقل در نوع خود وجود ندارد. شیطان را به سادگی میتوان نبود خدا دانست. درست مثل تاریکی و سرما. کلمه ای که بشر خلق کرد تا توصیفی از نبود خدا داشته باشد. خدا شیطان را خلق نکرد. شیطان نتیجه آن چیزی است که وقتی بشر عشق به خدا را در قلبخودش حاضر نبیند. مثل سرما که وقتی اثری از گرما نیست خود به خود می آید و تاریک که در نبود نور می آید.

حال حدس می زنید آن مرد جوان که بود؟
او کسی نبود جز آلبرت انیشتین!

آخرین ویرایش:

archi-tecture

عضو جدید
:eek::eek:
شما تا حالا خیام خوندید؟ همینجوری یه سری اسم رو ردیف کردید بدون اینکه بدونید چه عقیده ای داشتند.. درباره رازی هم همینطوره.. اما بحثی ندارم..
حق با دوستمونه! خیام تفکرات نیهیلیستی داشته! درباره رازی من اطلاعی ندارم ولی گفتم اینو که درموردش می دونم تایید کنم :)

archi-tecture

عضو جدید
دوست عزيز بهتره كه بري راجع به ايينشتين تحقيق كني چون ايشون موحد بودند دوست عزيز!

مطمئنا موحد بوده;) شاید بگم عارف بوده دروغ نگفتم. ولی شیعه بوده یا نه برام مهم نیست چون اون طرف چیزی که اصل جواز وروده اعتقاد به خدا و انجام کار مثبته. حالا چه سود که انیشتن شیعه بوده یا سنی بوده یا یهودی! بخدا ما تو فرعیات گیر کردیم چه بسا مسیحیانی که تو عمل از ما جلو زدن . بخدا این بحث ها هیچ فایده ای نداره جز وقت تلف کردن

hamid_geo

عضو جدید
راجع به چیزی که عقلمون نمیرسه صحبت نمی کنیم
خدا کجا عقل آدمی زاد کجا؟

hemmat27

عضو جدید

استاد گفت: "اگر خدا همه چیز راخلق کرد, پس او شیطان را نیز خلق کرد. چون شیطان نیز وجود دارد و مطابق قانون کهکردار ما نمایانگر ماست , خدا نیز شیطان است"
شاگرد آرام نشست و پاسخی نداد. استاد با رضایت از خودش خیال کرد بار دیگر توانست ثابت کند که عقیده به مذهب افسانه و خرافه ای بیش نیست.
استاد پاسخ داد: "این چه سوالی است البته که وجود دارد. آیا تا کنونحسش نکرده ای؟ "
مرد جوان گفت: "در واقعآقا, سرما وجود ندارد. مطابق قانون فیزیک چیزی که ما از آن به سرما یاد می کنیم درحقیقت نبودنگرماست. هر موجود یا شی را میتوان مطالعه و آزمایش کرد وقتیکه انرژیداشته باشد یا آنرا انتقال دهد. و گرما چیزی است که باعث میشود بدن یا هر شی انرژیرا انتقال دهد یا آنرا دارا باشد. صفر مطلق (460- F)نبود کامل گرماست. تمام مواددر این درجه بدون حیات و بازده میشوند. سرما وجود ندارد. این کلمه را بشر برایاینکه از نبودن گرما توصیفی داشته باشد خلق کرد."
شاگرد گفت: "دوبارهاشتباه کردید آقا! تاریک هم وجود ندارد. تاریکی در حقیقت نبودن نور است. نور چیزیاست که میتوان آنرا مطالعه و آزمایش کرد. اما تاریکی را نمیتوان. در واقع بااستفاده از قانون نیوتن میتوان نور را به رنگهای مختلف شکست و طول موج هر رنگ راجداگانه مطالعه کرد. اما شما نمی توانید تاریکی را اندازه بگیرید. یک پرتو بسیارکوچک نور دنیایی از تاریکی را می شکند و آنرا روشن می سازد. شما چطور می توانیدتعیین کنید که یک فضای به خصوص چه میزان تاریکی دارد؟ تنها کاری که می کنید این استکه میزان وجود نور را در آن فضا اندازه بگیرید. درست است؟ تاریکی واژه ای است کهبشر برای توصیف زمانی که نور وجود ندارد بکار ببرد."
زیاد مطمئنن بود. استاد پاسخ داد: "البته همانطور که قبلا هم گفتم. ما او را هر روز می بینیم. او هر روز در مثال هایی از رفتارهای غیر انسانی بشر به همنوع خود دیده میشود. او درجنایتها و خشونت های بی شماری که در سراسر دنیا اتفاق می افتد وجود دارد. اینهانمایانگر هیچ چیزی به جز شیطان نیست."
و آن شاگرد پاسخ داد: "شیطان وجود نداردآقا. یا حداقل در نوع خود وجود ندارد. شیطان را به سادگی میتوان نبود خدا دانست. درست مثل تاریکی و سرما. کلمه ای که بشر خلق کرد تا توصیفی از نبود خدا داشته باشد. خدا شیطان را خلق نکرد. شیطان نتیجه آن چیزی است که وقتی بشر عشق به خدا را در قلبخودش حاضر نبیند. مثل سرما که وقتی اثری از گرما نیست خود به خود می آید و تاریک که در نبود نور می آید.

hemmat27

عضو جدید
مطمئنا موحد بوده;) شاید بگم عارف بوده دروغ نگفتم. ولی شیعه بوده یا نه برام مهم نیست چون اون طرف چیزی که اصل جواز وروده اعتقاد به خدا و انجام کار مثبته. حالا چه سود که انیشتن شیعه بوده یا سنی بوده یا یهودی! بخدا ما تو فرعیات گیر کردیم چه بسا مسیحیانی که تو عمل از ما جلو زدن . بخدا این بحث ها هیچ فایده ای نداره جز وقت تلف کردن
البته دوست عزيز من اين رو قبول ندارم كه مهم نيست مذهبت چي باشه.
ان الدين عند الله الاسلام
اون هم اسلام ناب محمدي كه مذهب تشيع هست.
البته كسي كه جهل داشته نسبت به اين موضوع چيزي گردنش نيست.
ولي اگر كسي استدلال شيعه را بشنوه و قانع بشه ولي قبول نكنه اون دنيا بهشتي در كار نيست هر چقدر هم كه كار خوب انجام داده باشه. هر چقدر هم كه انسان مثبتي باشه

dara_ando

عضو جدید
:)من به عنوان کسی که در بحث نیستم میگم که دوستانی که به قول خودشون دارن وجود خدا را انکار میکنن، بیشتر دارن برداشت رایج از خدا را مورد حمله قرار میدن. خوب بهتره که خیلی شفافتر از برداشت رایج نسبت به خدا انتقاد بشه تا اینکه بگن ما داریم خدا را نفی میکنیم.:gol:

به نظر خود منم برداشت اکپریت از خدا چیزی خلاف واقع است، ولی ربطی به وجودش نداره. اطلاعاتم هم کامل نیست برای بحث، ولی به دنبالش خواهم گشت.
................:gol:

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
:biggrin::biggrin::biggrin::biggrin:
خیلی این پست خنده دار بود
کل عالم میدونند که انیشتین مثل ما بیخدایان به خدای شخص وار اعتقاد نداشت و مثل ما فقط به خالق یا بوجود اورنده این دنیا اعتقاد داشت
کافران میپندارند در این جهان از تحت قدرت ما خارج شده اند،ما به آنان اندک بهره ای می دهیم سپس آنان را به اجبار به سوی عذابی سخت خواهیم برد. آیه 24از سوره لقمان
اگر از مشرکان بپرسی:چه کسی آسمان ها و زمین را آفریده است؟قطعا خواهند گفت خدا آفریدگار هستی است.ای پیامبر تو به خاطر اعتراف مشرکان که در حقیقت اعتراف به توحید است،خدا را ستایش کن،ولی بیشتر آنان نمیدانند که تدبیر امور هستی از آفرینش آنها جدا نیست و اعتراف به آفریدگاری خدا اعتراف به یکتایی و نفی شریک از اوست.آری گروه اندکی از مشرکان این حقیقت را درک ولی آنرا انکار میکنن. 25از سوره لقمان

archi-tecture

عضو جدید
ولي اگر كسي استدلال شيعه را بشنوه و قانع بشه ولي قبول نكنه اون دنيا بهشتي در كار نيست هر چقدر هم كه كار خوب انجام داده باشه. هر چقدر هم كه انسان مثبتي باشه

دوست عزیز با حرف شما تا حدودی موافقم ولی خود خدا هم میگه که اگه می خواستم همه رو متحد می کردم به یک دین. این رو باید قبول کنیم که ادیان مختلف تا وقتی خدا را یک می دانند و اعمال مثبت انجام می دهند نه ترسی دارند و نه بهشون ظلم میشه
این حرف شما کاملا درسته که اگه کسی استدلال شیعه رو بشنوه و قانع بشه ولی رد کنه مطمئنا حق رو پس زده ولی لزوما هرکسی نباید با شنیدن استدلال شیعه شیعه شه! مام نباید هدف اصلیمون این باشه که طرف رو شیعه کنیم الویت اول فراهم کردن شرایطی برای همزیستی افکار مختلف الهیه و در اولویت دوم ترویج شیعه اون هم با مهربانی و عملمون.

tired_poet

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز
و منطقی هم نیست
سودی نداره عزیزم؟؟؟!
خیلی حرف عجیبی میزنید! یعنی اگه بزرگترین فیزیکدان تاریخ، در آخر عمرش فهمیده باشه که اسلام بر حقه و مذهب شیعه بهترینه، هیچ سودی برای اثبات اسلام و برحق بودن شیعه نداره؟

عزیزم چرا لجوجانه پافشاری میکنید.. اصلا بحث درین باره هم کودکانست

tired_poet

عضو جدید
کاربر ممتاز
حق با دوستمونه! خیام تفکرات نیهیلیستی داشته! درباره رازی من اطلاعی ندارم ولی گفتم اینو که درموردش می دونم تایید کنم :)
درسته دوست من:smile:
در مورد رازی هم، ایشون تفکرات نهیلیستی نداشتند، اتفاقا خیلی هم مسلمان بودند.. اما در اواخر عمر یه سری سوالاتی درباره هستی و چیستی خدا؛ و زاویه بین علم و دین در مقوله آفرینش براش پیش میاد، که برای حل اونها شروع به نوشتن و نتیجه گیرهای شخصی میکنه.. که البته شرح ماوقع در حوصله این تاپیک نیست. همین قدر بگم که برای همین سوالات، دچار دردسر زیادی شد. البته اینها رو در ورژن اسلامیزه ای که برای من و شما از زندگی ایشون روایت کردن، کاملا حذف کردن. اما در صفحات قبل بحثی رو پیرامون سیاحت در عوالم موازی مطرح کردید که به زعم بنده شباهت هایی به مقوله کشف و شهود داشت.. (کتاب رو دانلود کردم و بعد از اتمام قرائت آن و در صورت جلب نظرم، برای استفاده از تجربیات شما مزاحمتون خواهم شد) که این نشون میده اهل مطالعه و تحقیق هستید.. بنابراین در صورت تمایل با تحقیق در کتب تاریخی معتبر درباره دانشمندان یا شخص ایشون که چاپ 30 سال اخیر نباشند، و یا اگر به زبان انگلیسی آشنایی دارید در کتب خارجی.. میتونید این مطلب رو مفصل مطالعه بفرمایید.
با سپاس و احترام، موفق باشید

کاپلو

عضو جدید
کاربر ممتاز

مرد جوان!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:biggrin::biggrin::biggrin:
بنده هم 4 سال پیش بدجوری معتقد بودم به خدا .
هاوکینگ هم تا چند ماه پیش به خدا اعتقاد داشت
تازه صحت این مطلب هم مورد تایید نیست

آتشگاه

عضو جدید
بازم با احترام به عقیده ی شما اصلا این حرف شما رو قبول ندارم
اگر خدا بر اساس شیعه یا سنی یا مسیحی یا یهودی بودن طرف بهشت رو بهش بده من اون خدا رو به خدایی قبول ندارم
البته این نظر من هستش و اصرار بر قبول کردنش از طرف دیگران ندارم
البته یه اعتراض به شما هم دارم
شما هر انسانی رو بر اساس شیعه بودن یا نبودنش می سنجید یا بر اساس معنوی بودنش (که نباید حتما دینی داشته باشه)؟
اگر که اینطور باشه با شما نمیشه بحث کرد چون اعتقادی بجز اعتقاد خودتون رو بهش احترام نمی زارین و این خیلی بده