حل مشکلات علمی و درخواست اطلاعات دانشجویان رشته ی مواد و متالورژی

deziran

عضو جدید
:)::::پایگاه خبر رسانی تالار مواد و متالورژی:::::)

:)::::پایگاه خبر رسانی تالار مواد و متالورژی:::::)

اولین نرم افزار جامع مولتی مدیا در زمینه نانو تکنولوژی در بین دانشجویان سراسر کشور عرضه می شود

جهت کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید...

DAR!USH

عضو جدید
كمك ! كاربرد علم مواد در مكانيك

كمك ! كاربرد علم مواد در مكانيك

سلام دوستان من ترم دوم مكانيك هستم و دنبال يه مقاله در مورد كاربرد علم مواد در رشته مكانيك هستم . تحقيق بايد زبان اصلي باشه (لاتين مي خوام) ممنون مي شم اگه منبع معرفي كنيد

iepu

عضو جدید
poly sulfon

poly sulfon

سلام
اطلاعاتی در باره خواص شیمیایی ومکانیکی زیر مجموعه های پلی سولفون ها نیاز سریع دارم.
البته به زبان فارسی ;)
ممنون

matink64

عضو جدید
whishker

whishker

از متالوژیست های عزیز تقاضا دارم در صورتی که درباره روش های شیمیایی تولید ویسکر (whishker) اطلاعاتی دارند در این تایپیک قرار دهند . متشکرم :):):)

آخرین ویرایش:

amin_dorosti

عضو جدید
ریخته گری گریز از مرکز

ریخته گری گریز از مرکز

سلام
در باره ی ریخته گری گریز از مرکز مطلب می خواستم

sohrabi_never

عضو جدید
این روش فقط برای تولید قطعات متقارن بکار میرود و در کارخانه جاتی مانند ریختگری پارس متال،لوله و ماشین سازی ایران،زیختگری کلاج در قزوین برای ریختتگی لوله ها در اندازه های مختلف به کار میرود

مزایایه این روش به دیگر روش ها:
جدایی ذرات و گاز (به دلیل سرعت دوران)
انجماد تحت فشار (منتج به بالا رفتن چگالی آلیاژ می شود)
انجماد جهت دار (در طراحی اجزاء اهمیت بالایی دارد)انجماد از بیرون به داخل لوله است
احتیاج نداشتن به ماهیچه
عدم نیاز به سیستم راهگاهی
تیراژ بالا

شرح یک روش تولید گریز از مرکز:
فلز مذاب در اثزر دئران به جداره قالب فرستاده می شود.قالب حول محور خود حرکت می کند (این حرکت ممکن است عمودی یا افقی )فلز با فشاز وارد می شود تا بعد از برخورد و چرخس به شکل لوله در اید
ابین روش برای تولید انواع لوله های اب و فاضلاب و لوله تفنگ با ضخامت های مختلف استفاده میشود
در این روش با بالا بردن سرعت دورن ضخامت کم میشود در لوله هایی استفاده میشود که استحکام بالا یی برای آن مورد نیاز باشد
ضخامت قالب آن 4 تا 5 برابر ضخامتی است که قطعه قرار اشته باشد. در قسمت بیرونی فالب اب جریان دارد تا ان خنک شود و انجماد تسریع شود.
در قطعات با ضخامت بالا جهت انجماد از یک سمت نیست ،از هد دوطرف ضخامت انحماد شروع میشود که در بعضی موارد منجر به تولید مک میشود برای رفع ان قست داخل را با گرم کن حرارت می دهند تا انجماد از بخش بیرونی شروع شود

baron84

عضو جدید
tahghigh

tahghigh

سلام بچه ها خوبين؟ من يه تحقيق درباره نانو سراميك ميخواهم.هر كي لطف بكنه بهم كمك كنه ممنون ميشم.

mahi_khoshgel@yahoo.com

nini_naz31

عضو جدید
جوشکاری

جوشکاری

سلام
لطفا یک سایت به من معرفی کنید می خوم مطلب کاملی درباره جوشکاری بگیرم اگه موضوع جالبی سراغ دارید لطفا به من بگید من یک تحقیق برای کارگاه جوش می خوام موضوعش ازاد :gol:

sanaye84

عضو جدید
جوشکاری

جوشکاری

سلام

به نظر من اگر شما بتوانید اشتراک "" فصلنامه انجمن جوشکاری و آزمایش های غیر مخرب ایران را بگیرید "" در این فصلنامه ها مقاله های جامعی وجود دارد

www.iwnt.com

نشانی دبیرخانه انجمن: تهران- خیابان انقلاب- خیابان فرصت پلاک71 - سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران

تلفن: 88828051-9 داخلی 333

من فارغ التحصیل مکانیک شاخه جوشکاری هستم

موفق باشید

behtam

عضو جدید
دوست عزیز من یه پست می نویسم و به طور کامل سعی می کنم این موصوع را برای شما و باقی دوستان توضیح می دم فقط اینو بدونین که به رشته ای بسیار گسترده اومدی که هر صلیقه ایو جواب می ده و همینو بدون که با پروژه کارشناسیت می تونی(اگه تو دانشگاه خوبی باشی) چند تومنی کاسب بشی پروژه کارشناسی که معمولاً چند تومن باید از چیب گذاشت چه برسه به بازار کار!

behtam

عضو جدید
باید توجه داشت که الماس به دلیل سختی بالا از شکننده است بدین جهت با وارد اوردن تنش در قسمتی از اون می توان اونو خورد و یا دو تکه کرد کرد اما اگه منظورت ایجاد خراش بر روی سطح الماس جواب دوستای بالا سزی کاملاً درسته

iepu

عضو جدید
اتصال با لحیم کاری

اتصال با لحیم کاری

سلام
لطفا هرکسی که درباره اتصال با لحیم کاری کتاب یا مطلب داره (البته با ذکر منبع) به من هم بده
اگر فقط نام کتاب رو هم بگید ممنون میشم:w34:

danooshr

عضو جدید
ذوب قوطیAL

ذوب قوطیAL

سلام
من احتیاج به راهنمایی برای ذوب قوطی های نوشابه ورانی(آلومینیومی)رادارم
لطفا کمکم کنید
09353466717
02122601833

بابك خسروي

عضو جدید
کاربر ممتاز
تحقيق

تحقيق

سلام، اسم من بابك است، من يك تحقيق در مورد كمك ذوب ها و گدازنده ها دارم، ممنون مي شوم اگر مطلبي يا سايت مرتبطي در مورد اين موضوع در اختيار داريد من را با خبر كنيد.

Masoud.J

عضو جدید
سوال

سوال

چرا در عملیات حرارتی فولادهای آلیاژی بازگشت در دمای 250 تا 400باعث کاهش استحکام ضربه ای فولادمی گردد؟ ممنون میشوم اگر جواب سوال من را بدهید.

اگر یکدفعه سردش کنی استحکام ضربه ای کاهش پیدا میکنه . چون مولکولهاش فرصت منظم شدن مثل اول رو نخواهند داشت در نتیجه بین آنها فضای خالی بوجود میاد که میتونه هوا قرار بگیره که این علاوه بر کاهش استحکام ضربه ای و کاهش خاصیت مکانیکی فولاد، از داخل خوردگی بوسیله مولکولهای اکسیژن موجود در هوا شروع میشه.
این میتونه یکی از دلایلش باشه

arsalan123

عضو جدید
تحقیق درباره سرامیک

تحقیق درباره سرامیک

من یک تحقیق درباره یک نوع سرامیک می خوام حالا هرچی باشه زیاد فرق نمی کنه ترجیحا انگلیسی!!!
amir_arsalan616@yahoo.com

آخرین ویرایش:

tsp.co

عضو جدید
سوپرآلیاژها

سوپرآلیاژها

دوستانی که در زمینه چگونگی تولید و روشهای تولید سوپرآلیاژها مخصوصا پایه نیکل اطلاعاتی دارند یا سایت و منابعی دراین زمینه می شناسند لطفا دراین تاپیک مطرح کنند . ضرر نمی کنند!

TahaPooya

عضو جدید
جواب

جواب

چرا در عملیات حرارتی فولادهای آلیاژی بازگشت در دمای 250 تا 400باعث کاهش استحکام ضربه ای فولادمی گردد؟ ممنون میشوم اگر جواب سوال من را بدهید.

به عقیده من زیرا بعد از بازگشت دارای ساختار گاما میشود.

TahaPooya

عضو جدید
سلام
برای برای طرحم نیاز به به یک ماده الاستیک دارم که در صورت وارد شدن بار 200 تا 2000 کیلوگرم به آن باز هم به صورت اولیه خودش برگردد.
برای ازمایش از چسب سیلیکونی یا همان چسب اکواریوم استفاده کردم . دقیقا همانی هست که میخوام . از نظر الاستیک نیاز من را تامین میکنه اما برای کار کردن و حالت دادن به اون مشکل دارم.
چون هم سفت است و هم چسبناک قالب زدن ان خیلی سخت است.
ایا در بازار چنین ماده ای وجود داره که نیاز من را برطرف کنه؟
برای طرحم نیاز به یه نوار به طول 2-3 متر و عرض 5-10 سانتیمتر و ضخامت 0.5 تا 1 سانتیمتر دارم.
لطفا پیشنهاد بدید

مواد لاستیکی خاصی وجود دارد از جنس پلی اورتان بنام الاستومر که هم به فشار مقاوم هستند هم به حرارت.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

danooshr

عضو جدید
کمک کنید

کمک کنید

سلام
من دانوش روحانی هستم درضمینه ریخته گری آلومینیوم(قوطی رانی ونوشابه)بازیافتی با کوره گرافیتی
می خواستم واطلاعاتی راجع به شمش بدست اومده و کاربرد این شمش که درچه صنعتی استفاده می شود خواهشمندم کمکم کنید
02122601833
09353466717
danooshr@yahoo.com
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/statusicon/user_online.gif http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/reputation.gif http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/report.gif http://www.www.www.iran-eng.ir/images/misc/progress.gif

k.m.r.c

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب کاملا" مشخصه با توجه به استحاله ی مارتنزیت در شرایط کوئنچ در فولاد آلیاژی؛فاز مارتنزیت سخت بوجود می آید و سپس پس از عملیات تمپرینگ(بازگشت) ساختار ناپایدار سوزنی و یا لایه ای مارتنزیت ازبین رفته و سپس آستنیت باقیمانده به فریت و سمنتیت و مارتزیت نیز به کاربید انتقالی تبدیل می شود در نتیجه استحکام ضربه ای کاهش و انعطاف پذیری افزایش می یابد.:gol::gol:

razsaeed

عضو جدید
حل مشکلات علمی دانشجویان رشته ی مواد و متالورژی

حل مشکلات علمی دانشجویان رشته ی مواد و متالورژی

سلام به همهمن تازه ترم 3 هستم پس سوالاتم تخصصی نیستدرس استحاله فازها که جز منابع کارشناسی ارشد هست کدام درس است؟ما در چارت درسیمان چنین درسی ندارم

aliv

عضو جدید
brazing

brazing

برو کتاب لحیم کاری دکتر مداح حسینی رو بخر . استاد دانشگاه شریف هستند ایشون.

بالا