حل مشکلات علمی و درخواست اطلاعات دانشجویان رشته ی مواد و متالورژی

m.mardani

عضو جدید
ماده ي لاستيكي؟؟؟؟؟؟

ماده ي لاستيكي؟؟؟؟؟؟

سلام.
من براي طراحيِ يه قطعه ي بخصوص، احتياج به ماده ي لاستيكي دارم كه خصوصيات زير رو داشته باشه:
1.درجه حرارت كاري 40 الي 100 درجه سانتي گراد داشته باشه.
2.مقاوم به شوك حرارتي (از 100 درجه به 30 درجه) باشه.
3.در محيط شيميايي (اسيد كرميك، اسيد سولفوريك و دي كرومات پتاسيم) كاربرد داشته باشه.
4.خاصيت ارتجائي بالايي داشته باشه. به اين ترتيب كه در طي روز مينيمم 50 بار يك شفت با قطر 7 ميليمتر، داخل سوراخي با قطر 5 ميليمتر، كه داخل اين ماده ميباشد، وارد بشه و سپس در محيطهايي كه در بالا اشاره شد، قرار بگيره.
اگر كسي بتونه راهنماييم كنه ، بيسيار بيسيار بيسيار سيپاسگذار ميباشم.:D

meysamadiban

عضو جدید
سوال

سوال

:que:سلام، اطلاعاتی در مورد ادامه تحصیل در رشته مهندسی مواد می خواهم؟

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
دوست عزیز تاپیک قبلی شما رو به تالار انتخاب رشته انتقال دادم. شما دوباره تاپیک زده اید!

sepideh889`

عضو جدید
help

help

salam,man vase darse padidehaye enteghal chanta maghale mikham,har site ke miram maghalehash pulie,mishe chanta site moarefi konin?

hobab

عضو جدید
آهن ربای مصنوعی

آهن ربای مصنوعی

اگر اطلاعاتی در مورد آهنرباهای مصنوعی و شکلهای آنها،همچنین چگونگی تهیه و خرید آنها دارین لطف کنین برام بفرستین.

mohmad

عضو جدید
دیر گداز

دیر گداز

سلام ،تحقیقی در مورد یکی از مواد اولیه مورد نیاز در تولید سرامیکها یا دیر گدازها میخام ترجیحاَ زبان اصلی ممنون

fasa

عضو جدید
نیازمند اطلاعات

نیازمند اطلاعات

سلام.من به اطلاعاتی در مورد سیمان ونانو سرامیک نیاز دارم.لطفا کتاب یا سایتی را با این موضوع به من معرفی کنید.

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
نانو پودرهای سرامیکی

نانو پودرهای سرامیکی

نانو پودرهای سرامیکی
من این رو داشتم..گذاشتم گفتم شاید بکارتون بخوره.
موفق باشید.

پیوست ها

• مروري بر روشهاي تهيه نانوپودرهاي سراميکي.pdf
    432.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

pinion

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مقاله نانو کامپوزیت

مقاله نانو کامپوزیت

در مورد نانو کامپوزیت مقاله لازم دارم

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
به تالارهای مهندسی پلیمر و جزوات و مقالات مهندسی شیمی تشریف بیاورید. در آنجا چیزهای زیادی موجود هستند.
موفق باشید.

alballo2007

عضو جدید
كمكككككككك

كمكككككككك

سلام به مهندس هاي محترم
لطفا اگر مقاله اي انگليسي با ترجمه راجع به خزش و بررسي ان در شكست داريد براي من در سايت بگذاريد

mehdi_nayerzadeh

عضو جدید
help

help

salam mer30 az motleie in payam man daram darbareye coromateye siahe aluminium proje anjam midam chon kar jadide man ehtiaj be komake pashkesvata daram mamnonam :gol:zemnan matalebe amaliham mikham age kasi mikhad khodam hozori miam pishesh zarorie lotfannnnn

آخرین ویرایش:

E.Ahangari

عضو جدید
الیاف کربن

الیاف کربن

:w10:سلام مهندسین عزیز برای درس علم مواد استاد پروژه ای به نام <الیاف کربن> به من داده است ممنون می شم اگر کمکم کنید.:book::w42:

pym2542

عضو
كمك در تحليل ترك با abaqus

كمك در تحليل ترك با abaqus

سلام رفقا ... كسي تا بحال در زمينه تحليل ترك در نرم افزار abaqus كار كرده؟:cool:

mahan57

مدیر بازنشسته
من مدتی هستش که روی این الیاف کار کردم.اسم دیگرش فیبر کربن هستش . اگر فقط مقاله و تحقیقات مقدماتی لازم دارید و ترجمه متنتون هم خوبه فقط کافیه که در یکی از موتورهای جستجو بنویسید carbon fiber . ولی اگر میخواهید نخصصی تر کار کنید یک سری اطلاعات میتونم راجع به انواع فیبرهای کربن بر اساس مواد اولیه -تجهیزات خط تولیدو...براتون فراهم کنم که تو همین تاپیک برای شما و دوستان قرار می دم. فقط زمانبره چون اطلاعاتم رو باید جمع و جورش کنم. ولی اگر سئوالی براتون پیش اومد برام پیغام بذارین.

mahan57

مدیر بازنشسته
کتاب درزمینه طراحی و ساخت بوته های ذوب crucibels

کتاب درزمینه طراحی و ساخت بوته های ذوب crucibels

از دوستان اگر کسی در زمینه طراحی و ساخت بوته های ذوب یا crucibles کتاب یا منبعی داره تو این تاپیک برای دانلود قرار بده .

mer30​

E.Ahangari

عضو جدید
منتظرم

منتظرم

ماهان جان ممنون از لطفت منتظرم چون بعد از عید باید تحویل بدم. تو گوگل سرچ کردم اما جز فصلنامه كامپوزيت چیز بدرد بخور دیگه ای پیدا نکردم.:w10:

mahan57

مدیر بازنشسته
خوب به این خاطره که عمر این صنعت در کشور ما به 10 سال هم نمی رسه. به همین دلیل مقاله فارسی هیچ چی پیدا نمی کنید ! ان شاءا.. سعی میکنم تا قیل از پایان تعطیلات یه چیز بدرد بخور براتون فراهم کنم .

ilia_material

عضو جدید
حل مشکلات علمی دانشجویان رشته ی مواد و متالورژی

حل مشکلات علمی دانشجویان رشته ی مواد و متالورژی

سلام به همه...
دوستان من این ترم درس ترمو دینایک مواد رو گرفتم و چون استادش خوب درس نمیده میخواستم منو تو خوندن این درس راهنمایی کنید و از همه مهم تر اگه جزوه ای به زبن فارسی هست(جزوه نه کتاب) به من معرفی کنید به خدا موندم چیکار کنم...

reza_1364

مدیر بازنشسته
سلام.خوبی؟من جزوه ی دکتر علایی ، جزوه ی کمکی برای کنکور ارشد ، را دارم.هر کدوما میخوای بگو .برام ایمیل بزن تا هماهنگ کنیم بهت بدم.ایمیل من.
adam00022000@yahoo.com

nrcss

عضو جدید
جزوه ترمودینامیک دکتر عباسی( صنعتی اصفهان ) را پیشنهاد می کنم.همینطور کتاب شیمی فیزیک و ترمودینامیک انتشارات جهش .این دو تا خودم امتحان کردم ، عالیه

A M I N

عضو جدید
سلام دوست عزيز
من به شما كتاب ترموديناميك مواد ديويد گسكل ...
ترجمه دكتر علي سعيدي رو پيشنهاد ميكنم

و همچنين راهنماي اين كتاب نوشته حسين يوزباشي زاده

mohsenghoreishy

عضو جدید
نیازمند دستگاه گرانولساز

نیازمند دستگاه گرانولساز

با عرض سلام
من نیازمند دستگاه گرانولساز اکسید روی هستم چنانچه در این زمینه اطلاعاتی دارید با من تماس بگیرید

mohsenkeshavarz

عضو جدید
جزوه ترموديناميک

جزوه ترموديناميک

سلام دوست عزیز من مدیر سایت اطلاع رسانی مهندسی و علم مواد هستم
www.imse.ir
همانطور که در سایت نیز ذکر شده اگر جزوه ای احتیاج دارید برای ما ایمیل بزنید تا در صورت امکان به صورت pdf و یا یک نسخه از انرا برای شما ارسال نمایم
در حال حاضر جزوه ترمودینامیک دوره کارشناسی دانشگاه صنعتی اصفهان و دوره کارشناسی ارشد دانشگاه شیراز موجود است. ایمیل ما :info@imse.ir

بالا