حجاب......آخرالزمان.....دختران کوهان دار........آنچه جبرئیل با خود به آسمان برد؟

محمد ساوه

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

این روزها وقتی در خیابان و اماکن عمومی قدم می زنی اگر بخواهی حالت سرجا بماند جرات سر بالا آوردن نداری و اگر اهل حال(!) هم بودی که …

این قضیه زن و مرد هم نمی شناسد. چه بسیار از زنانی را دیده ام و با گوش خود شنیده ام که از دیدن وضعیت پوشش هم جنسان خود این جمله را زمزمه کرده اند.

«« به گواهی تاریخ و اسناد و کتاب هایی که بسیاری از آن ها توسط غربی ها نگارش شده است، داشتن پوشش و حجاب در ایران ربطی به دوران بعد از اسلام ندارد و آثار تاریخی، کتاب ها و اسناد، نقوش سنگی موید این موضوع هستند که لباس و پوشش زن و مرد ایرانی کاملا متناسب با حفظ حریم حیا و عفت بوده است.»»

دختران کوهان دار

در حدیثی طولانی از پیامبر اکرم در توصیف اوضاع و شرایط مردم آخرالزمان به موضوع شکل ظاهر و پوشش زنان و مردان اشاره شده است. حضرت در یک پیش بینی شرایط جامعه ۱۴۰۰ سال بعد را این طور روایت کرده اند: «سیکون فی آخر امتی رجال، یرکب نساؤهم علی سروج کاشباه الرجال. یرکبون علی المیاثر حتی یاتوا ابواب المساجد، نساؤهم کاسیاب عاریات، علی رؤوسهنّ کاسنمة البخت العجاف، لا یجدن ریح الجنّة! فالعنوهن فانهن ملعونات»
«در آخرت امت من مردانی پیدا می شوند که زنهایشان همچون مردها بر روی زینها سوار می شوند، در آن عصر بر فراز تشکها سوار می شوند و تا در مساجد می روند، زنانشان در عین لباس پوشیدن لخت و عور هستند و بر سرشان چیزی همانند کوهان اشتران لاغر است، آنها عطر بهشت را استشمام نمی کنند. آنها را لعنت کنید که آنها از رحمت خدا بدور هستند.»

فاطمه، جواهری مستور

به راستی چه به روز زن ایرانی آمده است که حیا و عفتش را به عنوان کالایی بی ارزش در معرض دید ناپاکان قرار می دهد؟
نداشتن حجاب نتیجه حیا زدایی در جامعه ای است که فاطمه را الگوی خود می داند. در ایام ولادت این برترین زن خلقت خوب است نگاهی به زندگی او بیاندازیم. فاطمه ای که در قله زیبایی، لطافت و ظرافت، پرچم نجابت و حیا و ایمانش به اهتزاز در آمده است و حتی از مرد نابینا خود را می پوشاند. همین بانو با همه اعتقادش به حجاب و حفظ حریم زن، بزرگترین حق طلب تاریخ می شود و ثابت می کند داشتن حیا و عفت و حجاب تناقضی با حظور در اجتماع ندارد.

آنچه جبرئیل با خود به آسمان برد

اگرچه شرایط زمانی که در آن واقع شدیم به اجبار ما را جزو انسان های آخرالزمانی محسوب می کند، اما می توان با تمسک به دو نیروی ایمان و اراده کاری کرد که بازیگر نقش منفی صحنه های آلوده دنیا نبود.
پیامبر صلی الله علیه و آله در واپسین روزهای عمر شریفشان فرمودند:
«از برادرم جبرئیل پرسیدم: آیا بعد از من به این جهان فرود می آیی؟
گفت: آری، ده بار می آیم و گوهرهای زمین را با خود می برم.
گفتم: چه چیزها را می بری؟

گفت: بار اول برکت را از زمین می برم.
بار دوم مرحمت را از بندگان می برم.
بار سوم حیا را از زنان می برم.
بار چهارم عدالت را از حکمرانان می برم.
بار پنجم محبت را از دل مردمان می برم.
بار ششم شکیبائی را از مستمندان می برم.
بار هفتم سخاوت را از ثروتمندان می برم.
بار هشتم دانش را از دانشمندان می برم.
بار نهم قرآن را از دل قاریان می برم.
بار دهم ایمان را از دل مؤمنان می برم.»

محمد ساوه

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
در مورد حجاب و رفتار مرد ها چیزی نگفتند؟

بله...بسیار درباره مردان هم گفتند....مردانه آخروالزمان،خودشونو شبیه زنان میکنن....مستندش هست،مردان و زنانه آخرالزمان...اهله مطالعه باشین و تحقیق،وقته زیادی ازتون نمیگیره....
ممنون از حضورتون...

?Why

عضو جدید
ینی الان تو تایلند خیلی وقته که آخرالزمان شده رفته پی کارش ؟
تو برزیل از اول آخرالزمان بوده ؟
بعد این آخر الزمان دقیقاً کِی رخ خواهد داد ؟
امسال ... سال دیگه ... 10 سال دیگه ... 20 سال دیگه ... کِی ؟
من باشم ، تو هم باشی ، آخرالزمان نشد چی ؟

رها بانو

عضو جدید
میدونید من فقط تو این سایت عضو شدم تا جواب این حرفتونو بدم....دخترا ازادی دارن عین مردا که میتونن هرجا رو دلشون بخواد نگاه و مشکلی هم ندارم...ولی ما چی؟؟جرات حرف زدن نداریم...جرات خندیدن نداریم.....جرات هیچ کاری رو نداریم......ما هم ادمیم ... بعدشم راجب حدیث پیامبر من که قبولش ندارم در زمان صدر اسلام شما که اهل مطالعه اید میدونید چقدر حدیث جعل شده؟؟؟؟؟؟همه چی رو مسخره گرفتن مردم ..بابا این دینه ...خدا ....شوخی بردار که نیست ... من اهل حجاب نیستم بهشم اعتقاد ندارم چون هیچ جای قران به طور واضح نگفته زن ها مجبور به حجابن ......فقط گفته ای پیامبر به زنان و دخترانات بگو جوری لباس بپوشن که با اعراب یکی نشن .....

محمد ساوه

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ینی الان تو تایلند خیلی وقته که آخرالزمان شده رفته پی کارش ؟
تو برزیل از اول آخرالزمان بوده ؟
بعد این آخر الزمان دقیقاً کِی رخ خواهد داد ؟
امسال ... سال دیگه ... 10 سال دیگه ... 20 سال دیگه ... کِی ؟
من باشم ، تو هم باشی ، آخرالزمان نشد چی ؟

ببین پسره گلم...درست بخونشون...این ماله مملکته مسلموناس...کشایی که به پیامبر اسلام و ائمه اطهار اعتقاد دارن ....

باز با این حرفات اومدی دعوا.....

ما اعتقاد داریم،وقت رو کسی تعیین نمیکنه که اگر کنه،دروغگوهه....از روی نشانه هایی که در اطرافمون و زندگی روزمره امون میبینیم و پیش بینی های پیامبر و ائمه امون،همه میگن الان ما تو عصری هستیم که بهش میکن،آخرالزمان....

محمد ساوه

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
میدونید من فقط تو این سایت عضو شدم تا جواب این حرفتونو بدم....دخترا ازادی دارن عین مردا که میتونن هرجا رو دلشون بخواد نگاه و مشکلی هم ندارم...ولی ما چی؟؟جرات حرف زدن نداریم...جرات خندیدن نداریم.....جرات هیچ کاری رو نداریم......ما هم ادمیم ... بعدشم راجب حدیث پیامبر من که قبولش ندارم در زمان صدر اسلام شما که اهل مطالعه اید میدونید چقدر حدیث جعل شده؟؟؟؟؟؟همه چی رو مسخره گرفتن مردم ..بابا این دینه ...خدا ....شوخی بردار که نیست ... من اهل حجاب نیستم بهشم اعتقاد ندارم چون هیچ جای قران به طور واضح نگفته زن ها مجبور به حجابن ......فقط گفته ای پیامبر به زنان و دخترانات بگو جوری لباس بپوشن که با اعراب یکی نشن .....

به این میگن،یه بحثه منطقی....آفرین و ممنون از حضورتون....

خوب بانو،جوابه این سواله منو میشه بدی؟
با این پوشش میخوان چی رو ثابت کنن؟تمدن؟عرب نبودنشونو؟خوب این پوشش ماله ایرانه قبله اسلامه؟

ارامش ابدی

عضو جدید
منم این وضع رو اصلا نمی پسندم........زن حرمت داره باارزشه.حیف نیست خودشو به نمایش بزاره....؟؟؟زن باید شیک باشه اما سوسول ودم دست نباشه..........!زن باید الگو باشه ..برای همسرش برای کودکی که قراره ازاون به دنیا بیاد .....
بعضی ازاقایون هم بی غیرت شدن.........البته بعضی هاشون..........من که از مردهای بی غیرت متنفرم.....

محمد ساوه

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
منم این وضع رو اصلا نمی پسندم........زن حرمت داره باارزشه.حیف نیست خودشو به نمایش بزاره....؟؟؟زن باید شیک باشه اما سوسول ودم دست نباشه..........!زن باید الگو باشه ..برای همسرش برای کودکی که قراره ازاون به دنیا بیاد .....
بعضی ازاقایون هم بی غیرت شدن.........البته بعضی هاشون..........من که از مردهای بی غیرت متنفرم.....

کاملا باهاتون موافق ام.....

خیلی از دخترای ما این نظرو دارن،ولی تو عمل.....

ممنون

?Why

عضو جدید
ببین پسره گلم...درست بخونشون...این ماله مملکته مسلموناس...کشایی که به پیامبر اسلام و ائمه اطهار اعتقاد دارن ....
بعله ... ینی همه دنیا ول معطلن ، اگه یه دختری تو ایران (فقطم ایران ... جای دیگه که ائمه ندارن ... ) بی حجاب باشه ، کائنات به هم میپیچه ... باشه ...
باز با این حرفات اومدی دعوا.....
نه بابا ! دعوا چیه ؟
ینی هر کی حرفی غیرِ حرف شما زد ، دعوا داره ؟
ما اعتقاد داریم،وقت رو کسی تعیین نمیکنه که اگر کنه،دروغگوهه....از روی نشانه هایی که در اطرافمون و زندگی روزمره امون میبینیم و پیش بینی های پیامبر و ائمه امون،همه میگن الان ما تو
عصر​
ی هستیم که بهش میکن،آخرالزمان....
خوب منم میگم منظورت از عصر چیه ؟ یه بازه 10 سالست ؟ بازه 100 سالست ؟ 1000 سالست ؟ چیه ؟
بعد اگه ما آخرالزمان رو ندیدیم ، باید به نشانه هاش شک کنیم یا به خودش ؟

portgirl

عضو جدید
کاربر ممتاز

ببین عزیزم ما نباید مثل جاهلا رفتار کنیم...
درسته که پوشش برای خانمها سخته چون همش خومونو با کشورهای دیگه یا حتی به قول شما با آقایون مقایسه میکنیم...
ما داریم تو این جامعه زندگی میکنیم ببین چقدر تنوع زیاد شده...دخترا هر روز یه رنگن یه جور لباس میپوشن...
انتخاب برای پسرا سخت شده...و باعث میشه هر روز یکی رو بخوان...
آمار طلاق رفته بالا...روابط نا مشروع زیاد شده...
هر کسی چندتا دوست جنس مخالف داره...
البته ارتباط سالم مشکلی نداری اما نه اینکه آدم زن داشته باشه دوست دخترم داشته باشه...
یا بر عکسش در مورد آقایون هم صدق میکنه...

حجاب یه کلمست اما در پسش ببین چه اتفاقایی می افته...

ما نباید از کشورهای دیگه الگو برداری کنیم...
ما خودمون باشیم نه عرب نه غرب...
فقط ایرانی باشیم...

portgirl

عضو جدید
کاربر ممتاز

بله کاملا درسته...
خدا هم گفته که زن در خانه زینت هاشو برای همسرش نمایان کنه...

گاهی فکر میکنیم حجاب برامون محدودیت میاره یا اگه بی حجاب باشیم مدرنیم...
این کاملا اشتباهه...ما باید اندیشه هامونو بزرگ کنیم...

ارامش ابدی

عضو جدید
درسته که پوشش برای خانمها سخته چون همش خومونو با کشورهای دیگه یا حتی به قول شما با آقایون مقایسه میکنیم...
ما داریم تو این جامعه زندگی میکنیم ببین چقدر تنوع زیاد شده...دخترا هر روز یه رنگن یه جور لباس میپوشن...
البته ارتباط سالم مشکلی نداری اما نه اینکه آدم زن داشته باشه دوست دخترم داشته باشه...

فقط ایرانی باشیم...
حرف نداشت..............مرسی..

ارامش ابدی

عضو جدید
بله کاملا درسته...
خدا هم گفته که زن در خانه زینت هاشو برای همسرش نمایان کنه...

گاهی فکر میکنیم حجاب برامون محدودیت میاره یا اگه بی حجاب باشیم مدرنیم...
این کاملا اشتباهه...ما باید اندیشه هامونو بزرگ کنیم...

ای کاش همه اینطوری فکرمیکردن ..دنیا چقد قشنگ ویکرنگ بود......من بحثم سرچادر نیست....نمیگم هم که همه دخترها امل باشن....اما حدخودشونو رعایت کنن...خانم باشن وباوقار........نه سوسول ودم دست....

محمد ساوه

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
بعله ... ینی همه دنیا ول معطلن ، اگه یه دختری تو ایران (فقطم ایران ... جای دیگه که ائمه ندارن ... ) بی حجاب باشه ، کائنات به هم میپیچه ... باشه ...

نه بابا ! دعوا چیه ؟
ینی هر کی حرفی غیرِ حرف شما زد ، دعوا داره ؟

خوب منم میگم منظورت از عصر چیه ؟ یه بازه 10 سالست ؟ بازه 100 سالست ؟ 1000 سالست ؟ چیه ؟
بعد اگه ما آخرالزمان رو ندیدیم ، باید به نشانه هاش شک کنیم یا به خودش ؟

ببین پسره خوب،هر رهبران حاضره دینی و مذهبی اعتقاد داره که خودش راهه سعادت بشر رو دارن و به همه یاد میدن.....پس بحثه جای دیگه نکنیم،چون مثل تاپیکه قبلی احتماله حذف هستش....

نه،شما یه جوری گفتین،من فک کردم...ببخشید،ولی سعی کنید پیرامونه اصله حجاب حرف بزنید و جواب سوالو بدین تا تاپیک رو حذف نکن...

من و سایر شیعیان،اعتقاد داریم،الان در عصره آخرین امام هستیم و به آخره دنیا و قیامت از همه نزدیک تریم....

نشانه هایی که در کتب ما نقل شده،بیانگره حضوره ما در آخرالزمانه(من ویدئوهه آخرالزمان نزدیک است رو تأیید نمیکنم،ولی بعضی حرفاش رو داریم ما میبینیم....)

بر پایه اینها،میگم....

بله،از گفتن عدد سال همه ما معذوریم،تضمینی نیست که شما آخرالزمان رو ببینید .....ولی عصر مقدمه سازیش الانه..

محمد ساوه

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من درعمل هم همینم که گفتم.........

بسیار عالیه...پس بیاین و بقیه رو قانع کنید برای رعایتش....خیلی ممنونم

درست میشه جوش نزن
ممنون از محبتتون...

فقط ایرانی باشیم...

عالی بود....ممنونم

portgirl

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی عزیزم...

مرسی عزیزم...

ای کاش همه اینطوری فکرمیکردن ..دنیا چقد قشنگ ویکرنگ بود......من بحثم سرچادر نیست....نمیگم هم که همه دخترها امل باشن....اما حدخودشونو رعایت کنن...خانم باشن وباوقار........نه سوسول ودم دست....

دنیایی پر از آرامش...
چون اونوقت از رو ظاهر آدما دربارشون قضاوت نمیکردن...

?Why

عضو جدید
من و سایر شیعیان،اعتقاد داریم،الان در عصره آخرین امام هستیم و به آخره دنیا و قیامت از همه نزدیک تریم....
نشانه هایی که در کتب ما نقل شده،بیانگره حضوره ما در آخرالزمانه(من ویدئوهه آخرالزمان نزدیک است رو تأیید نمیکنم،ولی بعضی حرفاش رو داریم ما میبینیم....)
بر پایه اینها،میگم....
بله،از گفتن عدد سال همه ما معذوریم،تضمینی نیست که شما آخرالزمان رو ببینید .....ولی عصر مقدمه سازیش الانه..
نشد دیگه ...
حداقل به اندازه ی مایاها هم یه خودتون اطمینان ندارین که تاریخ بدین ... :smile:
من "
اعتقاد" دارم که فلان جور ... که دلیل نشد ...
منم اعتقاد دارم 2+2=5 !
دلیل اعتقادتونم که یه سری حرفه ... که اکثریت مطلقِ مسلمونا ، نه تنها این حرفا رو ، بلکه کسانی که این حرفا بهشون منتسب هست رو هم قبول ندارن ...
جهنم ... باز از تو قران یه چیزی می آوردی قابل قبول تر بود ...

منم میگم در آینده از خارج از منظومه شمسی به زمین حمله میکنن ... نشونش هم گرمتر شدنه زمینه !
از گفتن عدد سال هم معذورم ... تضمینی هم نیست که شما ببینی ... ولی مقدماتش فراهمه ... :surprised:

portgirl

عضو جدید
کاربر ممتاز
نشد دیگه ...
من "
منم اعتقاد دارم 2+2=5 !
دلیل اعتقادتونم که یه سری حرفه ... که اکثریت مطلقِ مسلمونا ، نه تنها این حرفا رو ، بلکه کسانی که این حرفا بهشون منتسب هست رو هم قبول ندارن ...

منم میگم در آینده از خارج از منظومه شمسی به زمین حمله میکنن ... نشونش هم گرمتر شدنه زمینه !
از گفتن عدد سال هم معذورم ... تضمینی هم نیست که شما ببینی ... ولی مقدماتش فراهمه ... :surprised:

بحث آخر زمان (قیامت) تو قرآن هم هست...
آخه خدا قبول داریم و قرآن پس فرستاده های خدا مثل پیامبر هم باید قبول داشته باشیم...
این شواهد از گفته های علمای بزرگ دینیمون هستن...

این حرفی که شما دارید میزنید مثل چند ماه پیش که گفته بودن خورشید 3 روز ناپدید میشه میمونه...
خیلیا باور کردن اما یک حرف از اول مشکل دار بود...فقط رو این سوال که خورشید کجا میره...؟؟؟

اما چیزهایی که ما میگیم اگه شما هم دقت کنید در اطرافتون میبینید...
کمی مطالعه کنید درین زمینه ها...یا از کسایی میتونن بهتون علمی و درست جواب بدن بپرسید...

محمد ساوه

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
نشد دیگه ...
من "
منم اعتقاد دارم 2+2=5 !
دلیل اعتقادتونم که یه سری حرفه ...
که اکثریت مطلقِ مسلمونا ، نه تنها این حرفا رو ، بلکه کسانی که این حرفا بهشون منتسب هست رو هم قبول ندارن ...

تاریخشون هم که درست از آب دراومد...الان خودشون دارن معابدشونو خراب میکنن و از دینشون خارج میشن.....
شما به چیزی که میدونین درست نیستش،اعتقاد دارین؟این عقلانیه؟همه دنیا میدون 2+2 میشه 4،شما بگین 5،میشه غیره عقلانی....

این مثالتونم جالب نبود...
این جمله رو از کجا آوردین؟منبع اتون چیه؟این حرف خیلی سنگینه ها.....کی هارو قبول ندارن مسلمونا؟

شما از قرآن سر رشته دارین؟میتونین درست و دقیق تفسیرش کنید؟میدونین ریشه اکثر اختلاف های مذاهبه مسلمون،تو تفسیره اشتباهه قرآنه؟

خیلی ها از این پیش بینی ها کردن،میتونین برین و این نظریه اتونو پخش کنید،موفق باشین....
تعجب نداره آقا جان،ما عتقاد داریم که تعیین کنندگانه زمان،دروغ میگن...ولی دور نیست،علمای ما به این نتیجه رسیدن که نشانه های قطعی هم داره نمود پیدا میکنه.....

₪آمیتریس₪

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرسی استارتر ...

بچه ها اینو بخونین ، به نظرم جالب بود :

تو باید شاکی باشی یا من؟؟!!

خانوم شما برای من آرایش کرده...

?Why

عضو جدید
بحث آخر زمان (قیامت) تو قرآن هم هست...
آخه خدا قبول داریم و قرآن پس فرستاده های خدا مثل پیامبر هم باید قبول داشته باشیم...
این شواهد از گفته های علمای بزرگ دینیمون هستن...

این حرفی که شما دارید میزنید مثل چند ماه پیش که گفته بودن خورشید 3 روز ناپدید میشه میمونه...
خیلیا باور کردن اما یک حرف از اول مشکل دار بود...فقط رو این سوال که خورشید کجا میره...؟؟؟

اما چیزهایی که ما میگیم اگه شما هم دقت کنید در اطرافتون میبینید...
کمی مطالعه کنید درین زمینه ها...یا از کسایی میتونن بهتون علمی و درست جواب بدن بپرسید...

مهندس ... ما که تو سوئد درس نخوندیم که ... متاسفانه ما هم تو همین سیستم آموزشی مملکت خودمون درس خوندیم ... دینی و بینش اسلامی و انسان در اسلا م و این چیزامونم همیشه 20 بوده ...
قیامت رو هم میدونیم تو قران اومده ...
این داستانهایی که "
علمای بزرگ" دینتون گفتن تو قران نیومده ...
خورشید کجا میره ؟
ما "
اعتقاد" داریم که به خواست خدا سه روز ناپدید میشه ؟ مشکلی داری ؟
چطور یه نفر میتونه به خواست خدا عمر هزار ساله داشته باشه ، نمیشه خورشید سه روز ناقابل نباشه ؟
خوب دارم از شما میپرسم دیگه ...

و اما موضوع تاپیک ...
باید حجاب داشت ، چون میگن آدم بدای آخرالزمان حجاب ندارن ...
خوب سوال هم این بود که از کجا معلوم که درست میگن ؟
از اینا گذشته ... الان ما باید خوشحال باشیم داریم به ظهور نزدیک میشیم که !

محمد ساوه

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دختران باید حجاب بزارن چون شاید آقایون نتونن از نگاهشون مراقبت کنن
دختران نباید به استادیوم برن چون آقایون نمیتونن مراقب کلماتی که از دهانشون بیرون میاد باشن
دختران باید آرایش نکنن چون آقایون نمیتونن غرایزشونو کنترل کنن

دخترا باید حجاب بذارن،چون این آقایی که نگاهشون میکنه،شاید شوهره یکی مثله خودشونه....
دخترا باید حجاب بذارن،چون شوهر خودشونم در معرضه دیدن و دیده شدنه و جایز الخطا....

بالا