***<<جلسات حفظ قرآن باشگاه مهندسان ایران>>***

princesss

عضو جدید
سلام من ان شاء الله تا امشب برناممو کامل انجام می دم ولی ببخشید برام یک مشکل پیش امده یک مدت نمی توانم تو حفظ همراهتون باشم و گزارش کارمو بدم اگر خدا بخواد و مشکلم حل شد دوباره به جمعتون می پیوندم.البته من تاجایی که بتونم خودم آیات رو حفظ می کنم.مرسی در پناه خدا

ghazal1991

مدیر تالار مدیریت
مدیر تالار
سلام.من اومدم گزارش بدم!
تا 34 حفظ کردم.
فقط یه چیزی برنامه عید رو کی میدین؟ همینطوریه یا تغییراتی داره؟
چون مثلا من میریم مسافرت بعد زیاد به اینترنت دسترسی ندارم.تو عید کمتر میشه؟
مرسی

m4material

مدیر تالار مهندسی مواد و متالورژی
مدیر تالار
سلام به همگي و به خصوص به آقا احسان گل
خوبيد ان شاءاله؟

احسان جان، براي بار اول شرمنده، البته شرمندگيم براي خداست:(
تا 26 حفظ كردم :(ان شاءاله ديگه تكرار نميشه;)
اگه ممكنه براي اين سري همون تا 34 رو بذار،‌سعي ميكنم سريع خودمو برسونم:redface:
در ضمن يه مژده: ان شاءاله از امشب تاپيك تفسير زده ميشه،‌البته با همكاري شما دوستان عزيز:gol:

موفق و پيروز باشيد
ياحق

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
[h=2][/h]

سلام به همه حافظان عزیز

• حتما تفسیر 5 آیه سوره اول بقره رو طبق توصیه وحید جان بخونید. اگر تونستید به نگاهی به تفسیر المیزان هم بندازید.

• عید: من انتظارم اینه که تو عید میزان حفظتون زیادتر بشه ولی خیلی از دوستان می‌گن برنامه عید نزاریم که این غیر ممکنه. حافظ هیچوقت حفظ رو متوقف نمی‌کنه. حفظ قرآن دقیقا مثل روزه گرفتنه. چند نفر از شما حاضرید روز بعد از عید فطر روزه بگیرید؟ اگر حفظ رو متوقف کنید همین اتفاق پیش میاد. شروع دوبارش خیلی سخته.
یک حافظ در بدترین شرایط شده روزی یک هم باید صفحه قرآن بخونه.
پس برنامه عیدتون اگر بخواید ممکنه سبکتر بشه ولی حذف نمیشه.
یکم حرف دیگه هم داشتم که این جلسه نمی‌رسم بگم. ان شاء الله جلسه بعد کلی حرف داریم براتون

میزان محفوظات تا جلسه بعد
مرور
حفظ
میزان محفوظات
نام حافظ
آیه 28 سوره بقره
مرور تمام آیات
1 آیه
آیه 27 سوره بقره
Fermissk
آیه 43 سوره بقره
هر روز تمام آیات
۱ آیه
آیه 40 سوره بقره
sara.hoseini90
آیه 65 سوره بقره
روزی 3 صفحه از ابتدا
۱ آیه
آیه 62 سوره بقره
IRAN DOKHT

آیه 72 سوره بقره
3 صفحه از ابتدا
۱آیه
آیه 69 سوره بقره
Nafis.68
صفحه 191
روزی 10 صفحه
جلسه‌ای یک صفحه
صفحه 191
fk_invisible
آیه 60 سوره بقره
طبق برنامه گفته شده
۳آیه
آیه 53 سوره بقره
F A R Z A N E
…...........................
.................................
….....................
…........................
Vafa8989
صفحه 57
مرور طبق برنامه گفته شده
نیم صفحه
صفحه 22
palmtree
حفظ طبق برنامه گفته شده
مرور طبق برنامه گفته شده
جلسه‌ای یک صفحه
صفحه ۳۳
صدای سکوت
صفحه ۳۴۳
تثبیت جزء 6
….......
صفحه ۳۴۳
h-s90
آیه 96 سوره بقره
طبق برنامه گفته شده

...............
آیه 93 سوره بقره
royalblue

آیه 57
تثبیت
جلسه‌ای یک صفحه
آیه 48 سوره بقره
princesss
آیه 67
روزی 3 صفحه از ابتدا
روزی ۲ آیه
آیه 61 سوره بقره
mahsa66

آیه 32
هر روز تمام آیات
روزی 2 آیه
آیه 29 سوره بقره
مهسا مشهدی
آیه 35
هر روز تمام آیات
روزی ۲ آیه
آیه 29 سوره بقره
Hesan 72
آیه 25
هر روز تمام آیات
روزی 3 آیه
آیه 6 سوره بقره
Ma$oud
آیه 43
هر روز تمام آیات
روزی 1 آیه
آیه 40 سوره بقره
TABASOM
آیه 37
هر روز تمام آیات
هفته‌ای یک صفحه
آیه 34 سوره بقره
Ghazal 1991
آیه 76
تثبیت
....................
آیه 75
Vahid_hse
آیه 34
هر روز تمام آیات
روزی 2 آیه
آیه 26
M4material
آیه 24
هر روز تمام آیات
روزی 2 آیه
آیه 22
Amirghasemiyan
آیه 18
هر روز تمام آیات
روزی 2 آیه
آیه 10
Elham7070

• Fk_invisible
سلام. ممنون از گزارش سر وقتتون. منم موافقم یک هفته توقف داشته باشید و حفظ‌های جدیدتون رو تثبیت کنید.

• Fermissk
سلام صبا خانوم. باشه. جلسه‌ای یک آیه میزارم. ولی هرروز باید آیاتی که حفظ هستید رو مرور کنید.

• Princess
سلام خانوم. امیدوارم مشکلتون زودتر حل بشه. فقط به هیچوجه حفظ رو متوقف نکنید چون شروع دوبارش سخته. سعی کنید با برنامه‌ای که تا الآن پیش‌رفتید جلو برید. اگرهم حس کردید تسلطتون کم شده حفظ رو متوقف کنید و آیات رو تثبیت کنید. من برنامه جدید براتون نذاشتم. هروقت برگشتید بگید که چقدر پیش رفتید

• Ghazal 1991
سلام غزل خانوم. خوش آمدید. برنامه حفظتون که به همین شکل خواهد بود. اما بعد از آیه 48 مرورتون تغییر می‌کنه که شنبه هفته بعد توضیحش رو می‌گم.

• M4material
سلام مهدی جان. باشه ولی دیگه تکرار نشه‌ها

• Amir ghasemiyan
سلام امیر جان. معلومه که برنامه مرورت رو درست انجام نمیدیا. از الآن اگر به مرور عادت نکنی جلوتر بری به مشکل میخوری، چون اون موقع خیلی بیشتر از اینا باید مرور کنی. فعلا باید هرروز تمام آیات رو از حفظ بخونی. دو آیه جدید هم نوشتم.

• TABASOM
سلام خانوم. به هیچ وجه و تحت هیچ شرایطی حفظ و مرور نباید متوقف بشه. هنوز که به عید نرسیدیم، ولی تو عید میتونیم برنامتون رو کمتر کنیم. تا شب عید که باید تا آیه 49 حفظ کرده باشید. تا آخر عید هم یک صفحه حفظ کنید که میشه تا آیه 57. خوبه؟

• مهسا مشهدی
سلام مهسا خانوم. برنامه مرور شما فعلا اینه که هر روز تمام آیات رو مرور کنید. اگر فکر می‌کنید این میزان مرور زیاده یا تا الآن انجامش ندادید اشتباه می‌کنید. چون که بعدا که محفوظاتتون زیاد بشه باید حداقل روزی 7 صفحه مرور کنید.

• IRAN DOKHT
سلام خانوم. خیلی خوبه. شما باید علاوه بر 3 صفحه مروری که از ابتدا دارید، هر روزی 2 صفحه آخری که حفظ هستید رو هم مرور کنید. مرور 3 صفحه از ابتدا چون از حفظ هستش خیلی وقت نباید بگیره. 2 صفحه آخر رو هم اگر ایراد نداشته باشید میتونید از حفظ بخونید و وقت گیر نخواهد بود. ولی اگر مسلط نیستید بعد از خوندن از حفظ به متن قرآن هم نگاه کنید.

• Mahsa 66
سلام خانوم. خیلی خوبه. شما باید علاوه بر 3 صفحه مروری که از ابتدا دارید، هر روزی 2 صفحه آخری که حفظ هستید رو هم مرور کنید. مرور 3 صفحه از ابتدا چون از حفظ هستش خیلی وقت نباید بگیره. 2 صفحه آخر رو هم اگر ایراد نداشته باشید میتونید از حفظ بخونید و وقت گیر نخواهد بود. ولی اگر مسلط نیستید بعد از خوندن از حفظ به متن قرآن هم نگاه کنید.
به یکی از اطرافیانتون بپرسید که ازتون سوال بپرسه. به این صورت که ابتدای یک آیه‌رو بخونه و شما ادامش رو بخونید. اگر ایرادی تو آیات قبل ندارید طبق برنامه‌ای که گفتم پیش برید. ولی اگر ایراد دارید، تا 2 شنبه تمام ایراداتتون رو برطرف کنید بعد حفظ جدید انجام بدید.
سرعت حفظ ایده‌آل و مناسبی دارید، بشرط اینکه مراقب باشید که تسلط کافی روی تمام آیات داشته باشید

• Vahid_hse
سلام. وحید جان من تو پیام‌هات رو که که‌نگاه کردم گزارش ندیدم. شایدم گزاشتی من ندیدم. اگر لطف کنی گزارش رو بزاری ممنون میشم. نمیدونم تونستی تثبیت رو تموم کنی یا نه.

• Royal Blue
سلام خانوم. گزارش ندادید. با فرض اینکه برنامتون رو انجام دادید براتون 3 آیه حفظ جدید نوشتم. ان شاء الله قبل از عید به آیه 100 می‌رسید. بعدش یک توقف می‌کنید و تمام آیاتی که حفظ کردید رو مرور کنید.

• Nafis.68
سلام نفیسه خانوم. از شما بعیده غیبت داشته باشید. بیشتر به خودم شک می‌کنم که شاید پیامتون رو ندیدم.
شما باید علاوه بر 3 صفحه مروری که از ابتدا براتون نوشتم، هر روزی 2 صفحه آخری که حفظ هستید رو هم مرور کنید. مرور 3 صفحه از ابتدا چون از حفظ هستش خیلی وقت نباید بگیره. 2 صفحه آخر رو هم اگر ایراد نداشته باشید میتونید از حفظ بخونید و وقت گیر نخواهد بود. ولی اگر مسلط نیستید بعد از خوندن از حفظ به متن قرآن هم نگاه کنید.

• Elham 7070
سلام الهام خانوم. این هفته غیبت خوردیدا. سعی کنید سروقت گزارش بدید. من اگر از روند پیشرفتتون اطلاع نداشته باشم بعدا نمیتونم راهنمایی لازم رو انجام بدم.

• Hesan و Ma$oud و h-s90
سلام. خیلی وقته سراغی از ما نمی‌گیریدا. ممنون میشم اگر گزارش کارتون رو بدید.

در پناه حق

nafis...

مدیر بازنشسته
سلام آقا احسان
من شرمندم به خدا، اصلا این دو سه روزی وقت سر خاروندن نداشتم،برنامه جلسه قبل رو تا آیه 50 بقره خوندم خیلی از آیات فراموشم شده بود.
تا دوشنبه سرم خلوته میتونم انشالا به برنامه برسم
در پناه حق

ghazal1991

مدیر تالار مدیریت
مدیر تالار
سلام. آقا احسان من آیه 37 رو هم تموم کردم. فقط یه چیزی من از جمعه دیگه تهران نیستم که بخوام گزارش بدم.چیکار کنم؟ خودم هر چقدر تونستم حفظ کنم بعد عید گزارش بدم؟

mahsa66

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام شیما جون
اینجا آقا احسان برای ما برنامه می ذارند اگه می خواید از چند و چون ماجرا کاملا با خبر بشی صفحه اول رو بخون و قرآن موردنظر رو تهیه کن اون وقت آقا احسان ایشالا جوابتون رو میدهند و براتون برنامه می ذارند.:gol:

nafis...

مدیر بازنشسته
نیمه دوم جز سه را دوره کردم
دخ درس آخر را دوره کردم

ببخشید یک سوال : وقت گزارش دادن تاا ساعت هفت است یا تا آخر شب؟

سلام
تا آخر شب میتونین گزارشتونو بدین،آقا احسانم روز بعد برنامه هرکسی رو قرار میدن....

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان. استاد جان تا 24 حله.این یه هفته که خودت میدونی دیگه خونه تکونی و ... اگه ممکنه روزی یک آیه باشه این هفته.ان شالله از هفته بعدش جبران میکنم. التماس دعا

mahsa66

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
آقا احسان ببخشید من امروز خیلی سرم شلوغ بود تا آیه 65 حفظ شدم،:redface:
سعی می کنم جبران کنم، به جاش من عید کاملا هستم تو باشگاه.برای عیدم حسابی بذارید.

آخرین ویرایش:

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام به همه حافظان عزیز

• حتما برام میزان تسلتطون روی آیات رو بنویسید
  • کسی هست که قرآن بدون معنی و مناسب رو تهیه نکرده باشه؟
  • کسانی که تو عید نیستند هم اطلاع بدن که برنامشون رو از الآن مشخص کنیم (اگر قبلا گفتید دوباره یادآوری کنید، من حافظم یکم ضعیفه)
  • الزاما باید یکنفر از اطرافیانتون ازتون سوال بپرسه تا میزان تسلطتون مشخص بشه. اول از همه برای خودتون مفیده. سوال پرسیدن هم به این شکل هست که ابتدای یک آیه رو براتون میخونن و شما حداقل تا 3 خط بعد از اون رو میخونید. اگر تا 7 خط بخونید بهتره (اونی که سوال میپرسه خط‌هارو میشمره نه شما). اینکار شدیدا به رفع اشکال و حسن حفظتون کمک می‌کنه

میزان محفوظات تا جلسه بعدمرورحفظمیزان محفوظاتنام حافظ
آیه 28 سوره بقرهمرور تمام آیات1 آیهآیه 27 سوره بقرهFermissk
آیه 43 سوره بقرههر روز تمام آیات۱ آیهآیه 40 سوره بقرهsara.hoseini90
آیه 71 سوره بقرهروزی 3 صفحه از ابتدا۱ آیهآیه 65 سوره بقرهIRAN DOKHT
آیه 73 سوره بقره3 صفحه از ابتدا۱آیهآیه 70 سوره بقرهNafis.68
صفحه 192روزی 10 صفحهجلسه‌ای یک صفحهصفحه 191fk_invisible
آیه 61 سوره بقرهبعد از اتمام 61 تا جمعه رفع اشکال آیات قبل و مرور۳آیهآیه 60 سوره بقرهF A R Z A N E
…............................................................….....................…........................Vafa8989
صفحه 57مرور طبق برنامه گفته شدهنیم صفحه صفحه 22palmtree
حفظ طبق برنامه گفته شدهمرور طبق برنامه گفته شدهجلسه‌ای یک صفحهصفحه ۳۳صدای سکوت
صفحه ۳۴۳تثبیت جزء 6….......صفحه ۳۴۳h-s90
آیه 101 سوره بقرهطبق برنامه گفته شده...............آیه 96 سوره بقرهroyalblue
آیه 57تثبیتجلسه‌ای یک صفحهآیه 48 سوره بقرهprincesss
آیه 71روزی 3 صفحه از ابتداروزی ۲ آیهآیه 65 سوره بقرهmahsa66
آیه 37هر روز تمام آیاتروزی 2 آیهآیه 32 سوره بقرهمهسا مشهدی
آیه 35هر روز تمام آیاتروزی ۲ آیهآیه 29 سوره بقرهHesan 72
آیه 25هر روز تمام آیاتروزی 3 آیهآیه 6 سوره بقرهMa$oud
آیه 43هر روز تمام آیاتتا آخر عید 0آیه 43 سوره بقرهTABASOM
آیه 40هر روز تمام آیاتهفته‌ای یک صفحهآیه 37 سوره بقرهGhazal 1991
آیه 76تثبیت....................آیه 75Vahid_hse
آیه 34هر روز تمام آیاتروزی 2 آیهآیه 26M4material
آیه 29هر روز تمام آیاتروزی 2 آیهآیه 24Amirghasemiyan
آیه 29هر روز تمام آیاتروزی 2 آیهآیه 24Elham7070

• Nafis.68
سلام نفیسه خانوم. اگر میتونید بگید چه زمان‌هایی در روز رو به مرور اختصاص میدید. دقیقا چطوری مرور می‌کنید، یه محیط آروم پیدا می‌کنید و مرور می‌کنید؟ حتما باید قرآن هم باشه که مرور انجام بدید؟ وقتایی که بیرون از خونه و تنها هستید هم مرور انجام میدید؟
خوندن روزانه 5 صفحه قرآن نباید بیشتر از 15 دقیقه ازتون وقت بگیره. حتما برام بنویسید که مرورتون رو چه‌ وقتایی، به چه شیوه‌ای انجام میدید و هر روز چقدر ازتون وقت می‌گیره
تا 5شنبه نیازی نیست 3 صفحه از ابتدا رو بخونید ولی جمعه باید بطور کامل تمام آیات رو مرور کنید.

• Ghazal1991
سلام غزل خانوم. شما باید تا اولین دوشنبه بعد از عید تا آیه 61 سوره بقره‌رو حفظ باشید. از دوشنبه هفته بعد که صفحه 7 (تا آخر آیه 48) رو حفظ کردید. هر روز 2 صفحه آخر و 2 صفحه از ابتدا مرور کنید. یعنی 3شنبه صفحه 2و3و6و7 رو مرور می‌کنید، چهارشنبه صفحه 4و5و6و7. اگر تسلط کامل روی آیات دارید، و یک روز وقت کم داشتید از مرور کم کنید و به حفظ برسید (فقط درصورتی که تسلط کامل داشته باشید).

• IRAN DOKHT
سلام خانوم. این جلسه یکم زیاد براتون نوشتم. آیه 67 تا 71 راجع به گاو بنی اسرائیله. حفظشون راحته. بازم اگر نرسیدید حفظ کنید ایرادی نداره.

• Elham7070
سلام الهام خانوم. ممنون که طبق برنامه جلو رفتید. تا آیه 29 براتون نوشتم که این صفحه تموم شه. البته چون آیه 25 یکم طولانیه ممکنه نرسید صفحه رو کامل حفظ کنید، اگر نرسیدید ایرادی نداره.
مرور روزانه تمام آیات رو انجام میدید؟ به صوت قاری قبل از حفظ گوش میدید؟ هیچ مشکلی در آیاتی که حفظ کردید ندارید؟

• Fermissk
سلام صبا خانوم. باشه. دشمنتون شرمنده. به محض اینکه این پیام رو خوندید برید و آیه 28 رو حفظ کنید.

• Fk_invisible
سلام. اگر میتونید یکم سرعت مرور از ابتدا رو بیشتر کنید. سرعت حفظتون اصلا اهمیتی نداره. اگر لازم شد از سرعت حفظ کم کنید و بیشتر به مرور برسید. حداقل تا زمانی که از حسن حفظ جزء‌های قبل مطمئن بشید

• Amir ghasemiyan
سلام امیرجان. حالت چطوره؟ پس حداقل تا آخر صفحه‌رو حفظ کن. تو حفظ که مشکلی نداری؟ راحت حفظ می‌کنی؟

• مهسا مشهدی
سلام مهسا خانوم. برای جمعه تا آخر صفحه حفظ کنید. شما قرار بوده روزی 2 آیه حفظ کنید یا روزی یک آیه؟. جلوی اسمتون نوشتم روزی 2 آیه ولی یادم نمیاد چرا برنامتون رو روزی یک آیه داده بودم.

• Royal blue
سلام. ممنون که طبق برنامه جلو رفتید. تا جمعه تا انتهای صفجه‌رو حفظ کنید، بعدش باید تمام آیات رو از ابتدا به طور کامل مرور کنید. مرورتون باید شما گوش دادن به صوت قاری، روخوانی و خوندن از حفظ باشه. هر آیه‌ای که ایراد داشتید، و ایرادتون رو یادداشت کنید. بعد از اینکه تمام ایراداتتون رفع شد حفظ رو ادامه بدید. فکر می‌کنم تا چند هفته دیگه حافظ 1 جزء خواهید بود، به شرط اینکه منظم پیش برید

• Mahsa66
سلام مهسا خانوم. پس تو عید حداقل تا آیه 105 باید حفظ کنید. آیاتی که این هفته براتون نوشتم ساده هستن. راجع

آخرین ویرایش:

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام احسان جان.مرسی.شما خوبی؟باشه چشم.نه الحمد الله مشکلی نیست.فقط اون سوالی که پرسیدم که میشه نوشت رو اگه جواب بدی ممنون میشم.
التماس دعا

elham7070

عضو جدید
سلام..... من فقط صدای استاد پرهیزگار رو دارم... فقط هم یه بار گوش می دم.

کمه ؟

مشکلم تو آیه 15و 18 باید بیشتر دقت کنم.

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام احسان جان.مرسی.شما خوبی؟باشه چشم.نه الحمد الله مشکلی نیست.فقط اون سوالی که پرسیدم که میشه نوشت رو اگه جواب بدی ممنون میشم.
التماس دعا

سلام
من واقعا عذر میخوام. همش یادم میرفت ب‍رسم
همین الآن زنگ زدم پرسیدم. بهترین راه راهیه که احتمال زیادشنیدی. بندازی توی رودخونه. فقط برای اینکه هر روز نخوای بری تا رودخونه برگه‌هایی که مینویسی‌رو توی پلاستیک یا پاکت جمع کن هروقت مسافرتی رفتی که رودخوانه دوروبرت بود بریزشون توی رود

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام..... من فقط صدای استاد پرهیزگار رو دارم... فقط هم یه بار گوش می دم.

کمه ؟

مشکلم تو آیه 15و 18 باید بیشتر دقت کنم.

یکبا برای حفظ خوبه. ولی چند وقت یه بار برای مرور باید به صوت گوش بدید تا اشکالات احتمالیتون برطرف شه. خیلی وقتا ناخودآگاه یه قسمت رو اشتباه میخونید و متوجه نیستید. وقتی به صوت گوش میدید متوجه اشتباه میشید

اما اگر تجویدتون درست نیست باید زیاد به صوت گوش بدید و حتی الامکان از یک نفر که بلد هست کمک بگیرید تا بمرور تجویدتون خوب بشه

جالبه. معمولا تو آیه ۲۰ مشکل دارن. یا آیه ۱۱ تا ۱۴ رو اشتباه می‌کنن
ان شاء الله که راحت برطرف میشه اگر نشد بگید اشکالتون چیه که اگر تونستم یه راهی پیشنهاد کنم