تمرین گروهی اسکیس 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

m0nire

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان .. من یه سوال خیلی مهم دارم .. من کلا با پرسپکتیو کشیدن هیچ مشکلی ندارم . یعنی نقاط گریز و پرسپکتیوهای دو نقطه و سه نقطه رو کامل مسلطم .. ولی نه با دست آزاد .. وقتی با خط کش می کشم کارم هیچ ایراد پرسپکتیوی نداره .. توی آزمون خط با خط کش خیلی بده ؟! یعنی نمی تونم روی کشیدن با خط کش حساب کنم ؟!

samranegon

عضو جدید
سلام
بچه ها توي جزوه (سوالات اسكيس ارشد معماري به همراه نكات كليدي و نمونه سوالات احتمالي) نوشته بود مصححين اسكيس توجه و علاقه خاصي به سازه هاي نو (هاي-تك)دارند. پس اگر هاي تك كار كنيد نمره بيشتري مي گيريد.
به نظر شما همينطوره؟ اگه كسي بتونه راهنمايي كنه ممنون ميشم
اينم دست ازمايي امروزم با توجه به جمله بالا
09148255776.jpg

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
اینم یه سری توضیحات گرافیکی از دیتیل ...;)

شیما جون مرسیییییییی
الان فهمیدم منظور از دیاگرام چی بوده.....
میتونی عکس با کیفیت تر بذاری؟؟؟ نوشته هاشو نتونستم بخونم...

shima 70

عضو جدید
شیما جون مرسیییییییی
الان فهمیدم منظور از دیاگرام چی بوده.....
میتونی عکس با کیفیت تر بذاری؟؟؟ نوشته هاشو نتونستم بخونم...
واای نمیشه خوندش!!!!:( اره میشه اما امشب نمیتونم اخه خاموشی زده شد!!! :redface:فردا شب دیره ؟؟:redface:

nrchitect

عضو جدید
بچه ها اين پلانه چه طوره به نظرتون؟في البداهه هستا تميزم هم نكشيدم ببخشيد فقط ببينيد در چه حده؟كلا؟

پیوست ها

• image.jpg
    image.jpg
    30.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

shima 70

عضو جدید
بچه ها اين پلانه چه طوره به نظرتون؟في البداهه هستا تميزم هم نكشيدم ببخشيد فقط ببينيد در چه حده؟كلا؟
از چه نظر؟؟؟خط و خطوطت بد نشددده از نظر تناسب هم بد چشمی نمیکنه اما از نظر روابط فضایی باید کاربریشو بگی تا بشه نظر داد ....جنگ جنگ تا پیروزی;)

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
نه خونم ولی مهمون دارم تو اتاااقم منم مهمون نوااااز:redface: ...خخخخخخ ....فردا صبح نمیتونم مارال جون اخه خونه نیستم :( فردا شب در اولین فرصت میذارم بااااشه؟؟؟:redface:

دیرهههه:w06:

باشه عسیسم،ممنون
منتظرمااااااااا:w30:

p.yari

عضو جدید
دوست من سعی کن تا یه مدت فقط خط کار کنی و به چیز دیگه ای فک نکنی....................بعد که تسلط پیدا کردی میتونی از فرم های ساذه شروع کنی و بعد با ترکیب کم کردن و ...........به فرم های جدید برسی
اسکیس سلسبه مراتبی داره که برای حصول نتیجه مطلوب باید به ترتیب طی شه...خظ بکش و خطاتو بزار اینجا که ایراداش برطرف شه.
هر روزی -دارم تمرین خط 4 پارت 15 دقیقه ای .
اما خوب خسته میشم نمیدونم با چی و چه جور خطی بکشم همه جورشو کشیدم- بیشتر با ماژیک ومداد میکشم تو کاغذ 50*70

p.yari

عضو جدید
پرسپکتیوهاتو انسانی کن اولین مشکل شما کشیدن پرسپکتیو هست حتما از یک نفر متخصص کمک بگیر اگرم تهرانی بیا من کمکت کنم

پرسپکیتو رو انسانی کنم یعنی چی ؟ :confused:
منظورت اینه که مقیاسم انسانی باشه دیگه؟ من مقیاسم در حد هیولاست؟:biggrin:
من مشهدم - آره خوب بود اگه شما میومدی مشهد- ایام نوروز بیا مشهد کلا هم فال و هم تماشا مثل اردوی آمادگی مسابقات:yellowcard::yellowcard::yellowcard::redcard::redcard::w43::w43::w43::w41::w41:به شرطی آخرش اسکیس زدن خودتم یادت نره !

s.sahba

عضو جدید
هر روزی -دارم تمرین خط 4 پارت 15 دقیقه ای .
اما خوب خسته میشم نمیدونم با چی و چه جور خطی بکشم همه جورشو کشیدم- بیشتر با ماژیک ومداد میکشم تو کاغذ 50*70

به نظر من شما اصلا به تمرین خط فکر نکنید این کار فقط شما رو عقب می ندازه، یادتون باشه حداکثر طولی که یک خط در یک اسکیس داشته باشه خیلی وقتها حتی به 10 سانتیمتر نمی رسه، من توصیه می کنم هرچه سریعتر روی قواعد و اصول پرسپکتیو کار کنید طوری که بتونید پرسپکتیو ناظر و پرنده رو درست ترسیم کنید چیزی که شما الان کشیدید نه ناظره و نه خیلی پرندست بنابراین بزرگترین مشکل الان اصول ترسیمه در مرحله بعد هم سعی کن که فرمهاتو خلاقانه تر کنی و بعدش هم راندو، و... موفق باشی...

at.23

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
من پرسپکتیوم تقریبا خوبه مشکل اساسی من راندو کردنه که اونم تقریبا خوبه ولی دوس دارم حرفه ای تر کار کنم
راهنماییم کنید باید چکار کنم لطفا:redface:

p.yari

عضو جدید
به نظر من شما اصلا به تمرین خط فکر نکنید این کار فقط شما رو عقب می ندازه، یادتون باشه حداکثر طولی که یک خط در یک اسکیس داشته باشه خیلی وقتها حتی به 10 سانتیمتر نمی رسه، من توصیه می کنم هرچه سریعتر روی قواعد و اصول پرسپکتیو کار کنید طوری که بتونید پرسپکتیو ناظر و پرنده رو درست ترسیم کنید چیزی که شما الان کشیدید نه ناظره و نه خیلی پرندست بنابراین بزرگترین مشکل الان اصول ترسیمه در مرحله بعد هم سعی کن که فرمهاتو خلاقانه تر کنی و بعدش هم راندو، و... موفق باشی...

وای خدا گیج شدم !:surprised::w22::w05::w05:

تمرین خط فکر کنم خوب باشه- حداقل دستم گرم میشه-ماهیچه هاش قوی میشه.

اینارو از رو زدم برادر - هنو هنر خودمو رو نکردم- گذاشتم واسه روز کنکور !
بعدشم من سرعت برام خیلی مهمه چون فکر کنم سرعت هم به اندازه دقت مهم باشه تو کنکور-
اصول پرسپکتیو رو خوب گفتی.

ماژیک

عضو جدید
سلام
بچه ها توي جزوه (سوالات اسكيس ارشد معماري به همراه نكات كليدي و نمونه سوالات احتمالي) نوشته بود مصححين اسكيس توجه و علاقه خاصي به سازه هاي نو (هاي-تك)دارند. پس اگر هاي تك كار كنيد نمره بيشتري مي گيريد.
مشاهده پیوست 199835
سعی کن های تک رو خوب بشناسی کار ها معماری های های تک رو ببینی
مقطع کا هاشون رو ببین
در ضمن توی کنکور مانور زیاد برای بازی با خطوط نداری نه از لحاظ زمانی نه از لحاظ موضوعیت ازمون
فک کن موضوع پارسال و بزنی

ماژیک

عضو جدید

به هندسه پلان و گرافیک پلان و دقت کن
و اینکه فضاهای مثل امفی تئاتر خیلی مهمه که اصولی باشه چون مسئله صدا مهم میشه یه نگاه به کتاب اکوستیک استاد قیابکلو بنداز فصلی که عکسی های پلان های این تیپی هست

ماژیک

عضو جدید
پرسپکیتو رو انسانی کنم یعنی چی ؟ :confused:
منظورت اینه که مقیاسم انسانی باشه دیگه؟ من مقیاسم در حد هیولاست؟:biggrin:
من مشهدم - آره خوب بود اگه شما میومدی مشهد- ایام نوروز بیا مشهد کلا هم فال و هم تماشا مثل اردوی آمادگی مسابقات:yellowcard::yellowcard::yellowcard::redcard::redcard::w43::w43::w43::w41::w41:به شرطی آخرش اسکیس زدن خودتم یادت نره !
مرسی شما میری حرم برای من دعا کن خوب سعی کن همون جا پزرسپکتیو شروع کنی زیر نظر یه نفر یاد بگیری کار سختی نیست اما به زمان احتیاج داری پس شروع کن زودتر

cna12

عضو جدید
بچه ها ببخشید من بعضی وقتا تیریپ خبره ور میدارما ...کلا اینجا از همتون می آموزم مثل یه شاگرد

یه پیشنهاد:ببینید من اینجوری تمرین می کنم (اینو میگم شاید بتونه برای بعضی ها مفید باشه)...1)اول چنتا کاغذ منفجر میکنم نه به این صورت که خیلی شیک

و مجلسی خط بکشم بلکه هر طرح کودکانه ای هم که به ذهنم بیاد می کشم و این فرایند که یه ربع طول میکشه شامل انواع خط هم میشه با این تمرین عملا

خودمو از نظر ذهنی و روانی اماده می کنم ... من خیلی از بچه هارو درک می کنم که وقتی اسکیس میزنن حس می کنن که کارشون شبیه کارای حرفه ای

نیس خودمم با این مسئله دس به گریبان بودم ولی این درمان داره... ببینین کمبودها چیه و بی شک راه درمانش تنها هزینه کردن نیس...2)تمرین هندسه ی

ترسیمَی:بسیار مهمه ...تاکید میکنم بسیار مهمه...(جاداره بازم تاکید کنم بسیار مهمه) ببینید هر وقت دیدید اسکیستون شما رو سر ذوق نیاورد علت رو ابتدا در

هندسه ی ترسیمتون جستجو کنید و مطمئن باشید یک خط یا صفحه ای به گریز نرفته مثلا...منظور از هندسه ی ترسیمی طراحی اصولی ترسیم و پرسپکتیوه و

اینکه بتونیم پلان رو تو پرسپکتیو بکشیم و انحصارا با ابزاری مثل خطکش گونیا پرگار صورت می گیره و به جدّ میگم بهترین راه واسه اموزش اسکیسه و می بینید

که بعد از 2 ماه دیگه نیاز به ابزاری ندارید و اتوماتیک دستتون تبدیل به یه گریزیاب میشه چون قبلا همه جور طرحیو بصورت فنی ترسیم کردید ... تعجب انگیزه که

ادم از ذهنش توقع داشته باشه اسکیسی بزنه که قبلا ندیده...واسه ترسیم به چشمتون اعتماد نکنید چون موجوده به غایت راحت طلب و ----یه(پسرها بهتر

می فهمن چی میگم) و فقد به اصول هندسه پایبند باشید..نکته جالب میدونید چیه؟؟؟!!!...اینکه خود ذهن هم اینو بصورت یه نقص تشخیص میده و از دیدن

اسکیسی لذت می بره که توش قوانین حاکم بر ترسیم بدرستی رعایت شده باشه...من حتی تمرین پلان و ترکیب حجمارو هم تا 2 ماه دیگه و یا شاید خود

جلسه(اگر قبول شدم) فنی کار می کنم

3)مطالعه و دیدن حتی اگرم شده درحد 10 دقیقه در روز(حتی می تونید تو نت سرچ کنید مثلا الوار التو یا تادو اندو یا چه میدونم لویی کان عزیزم و کاراشونو انالیز

کنید)

-یه توصیه ی اکید و برادرانه...هرگز یکجا اسکیس نزنید...سعی کنید تو شرایط نا مطلوب اسکیس بزنید...مخصوصا تو گرما...من چن روزیه از شهر میرم بیرون و تو

ماشین اسکیس می زنم هم کیلاس داره و پز می دم و روحم شاد میشه و هم اینکه با شرایط مختلف اداپته میشم

-یه چیز دیگه ام بگم برم....الان که دارین تمرین میکنین هر موقع اسکیسی زدین که باهاش حال کردین اینقدر روش کار کنین که زشت شه و اگه اسکیسی زدین

که دیدین زیبا نیس دورش یه خط بکشین و دیگه ادامه ندید و سعی نکنید که درستش کنید با این کار به مرور دید زیبایی شناسانتون قوی میشه و بزرگترین

منتقده خودتون میشید و به هیچ کس حتی استادتون اجازه نمی دید به خاطر سلیقش نقدتون کنه (البته این روش واسه نمره منو بیچاره کرده و معدل کلّم شده

15...اما ترجیح میدم یاغی باشم تا مطیع فرمان استاد)

و در نهایت به همه پیشنهاد میکنم انیمیشن rango رو حتمن ببینین-با این کلید واژه.... who am i

آخرین ویرایش:

amineh_taheri

عضو جدید
سلام
مشاهده پیوست 199835

مهندس شقاقی در ورکشاپشون گفتن که برای کنکور آزاد استفاده از طرحهای فرمال+ راندو توپ جواب میده و نمره بیاره....
اما توی واسه سراسری طرحهای زیاد فرمال خوب نیست، همینطور راندوی خیلی افراطی البته گفتن که طرحهاتون هرچی دیتیله تر باشه نشون دهنده این خواهد بود که از سواد بالاتری برخوردارید و یکجورایی این همه درسی که خوندین (علی الخصوص فن و ایستایی ) یکجایی استفاده کرده باشین و به دردتون بخوره....

arcnew

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها ببخشید من بعضی وقتا تیریپ خبره ور میدارما ...کلا اینجا از همتون می آموزم مثل یه شاگرد

یه پیشنهاد:ببینید من اینجوری تمرین می کنم (اینو میگم شاید بتونه برای بعضی ها مفید باشه)...1)اول چنتا کاغذ منفجر میکنم نه به این صورت که خیلی شیک

و مجلسی خط بکشم بلکه هر طرح کودکانه ای هم که به ذهنم بیاد می کشم و این فرایند که یه ربع طول میکشه شامل انواع خط هم میشه با این تمرین عملا

خودمو از نظر ذهنی و روانی اماده می کنم ... من خیلی از بچه هارو درک می کنم که وقتی اسکیس میزنن حس می کنن که کارشون شبیه کارای حرفه ای

نیس خودمم با این مسئله دس به گریبان بودم ولی این درمان داره... ببینین کمبودها چیه و بی شک راه درمانش تنها هزینه کردن نیس...2)تمرین هندسه ی

ترسیمَی:بسیار مهمه ...تاکید میکنم بسیار مهمه...(جاداره بازم تاکید کنم بسیار مهمه) ببینید هر وقت دیدید اسکیستون شما رو سر ذوق نیاورد علت رو ابتدا در

هندسه ی ترسیمتون جستجو کنید و مطمئن باشید یک خط یا صفحه ای به گریز نرفته مثلا...منظور از هندسه ی ترسیمی طراحی اصولی ترسیم و پرسپکتیوه و

اینکه بتونیم پلان رو تو پرسپکتیو بکشیم و انحصارا با ابزاری مثل خطکش گونیا پرگار صورت می گیره و به جدّ میگم بهترین راه واسه اموزش اسکیسه و می بینید

که بعد از 2 ماه دیگه نیاز به ابزاری ندارید و اتوماتیک دستتون تبدیل به یه گریزیاب میشه چون قبلا همه جور طرحیو بصورت فنی ترسیم کردید ... تعجب انگیزه که

ادم از ذهنش توقع داشته باشه اسکیسی بزنه که قبلا ندیده...واسه ترسیم به چشمتون اعتماد نکنید چون موجوده به غایت راحت طلب و ----یه(پسرها بهتر

می فهمن چی میگم) و فقد به اصول هندسه پایبند باشید..نکته جالب میدونید چیه؟؟؟!!!...اینکه خود ذهن هم اینو بصورت یه نقص تشخیص میده و از دیدن

اسکیسی لذت می بره که توش قوانین حاکم بر ترسیم بدرستی رعایت شده باشه...من حتی تمرین پلان و ترکیب حجمارو هم تا 2 ماه دیگه و یا شاید خود

جلسه(اگر قبول شدم) فنی کار می کنم

3)مطالعه و دیدن حتی اگرم شده درحد 10 دقیقه در روز(حتی می تونید تو نت سرچ کنید مثلا الوار التو یا تادو اندو یا چه میدونم لویی کان عزیزم و کاراشونو انالیز

کنید)

-یه توصیه ی اکید و برادرانه...هرگز یکجا اسکیس نزنید...سعی کنید تو شرایط نا مطلوب اسکیس بزنید...مخصوصا تو گرما...من چن روزیه از شهر میرم بیرون و تو

ماشین اسکیس می زنم هم کیلاس داره و پز می دم و روحم شاد میشه و هم اینکه با شرایط مختلف اداپته میشم

-یه چیز دیگه ام بگم برم....الان که دارین تمرین میکنین هر موقع اسکیسی زدین که باهاش حال کردین اینقدر روش کار کنین که زشت شه و اگه اسکیسی زدین

که دیدین زیبا نیس دورش یه خط بکشین و دیگه ادامه ندید و سعی نکنید که درستش کنید با این کار به مرور دید زیبایی شناسانتون قوی میشه و بزرگترین

منتقده خودتون میشید و به هیچ کس حتی استادتون اجازه نمی دید به خاطر سلیقش نقدتون کنه (البته این روش واسه نمره منو بیچاره کرده و معدل کلّم شده

15...اما ترجیح میدم یاغی باشم تا مطیع فرمان استاد)

و در نهایت به همه پیشنهاد میکنم انیمیشن rango رو حتمن ببینین-با این کلید واژه.... who am i

فقط یه تشکر خشک و خالی کافی نبود، ازتون ممنونم که گاهی میایین و تجربه هاتون رو میگین

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا