تمرین گروهی اسکیس 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

omid0000

عضو جدید
خودنویس کمی ریسکه واسه ی کنکور
چون من تجربشو دارم ...سر بزنگاه اذیت میکنه بعضی وقتا
با روان نویسا تمرین کن ... اونایی ک سرعتتو بالاتر میبره
مثه من میشه خطهات خخخخخخخخخ
ممنون... از راهنماییت الهام....
آره ... خودنویس که با این سرعت پایینش خیلی ریسکه... من می خواستم این چن روز یه خورده با حوصله خط بکشم ازش استفاده کردم....
از فردا رفتیم تو فاز سرعت و تفاوت ....
: )

Sahar Gh

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوسِتاااااااااااااااان ببخشید این سوالو اینجا می پرسم ولی چون تاپیک فعاله شاید به جواب برسم... شما اطلاعی ندارید فردوسی مشهد ارشد چه جوری می گیره ..یعنی رتبه و اسکیس اونایی که قبول شدن چه جوریا بوده؟

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
یکم بیشتر توضیح میدی لطفا ؟چیارو کار کرده
زبان اصلیه؟
سلام
اولیشو میدونم تفکر ترسیمی برای معماران+ترجمه های زیادی هم دیدم ازش
فروشگاهای اینترنتی کتاب ک اکثرا دارنش
دومی هم بیان گرافیکی در طراحی و معماری

amineh_taheri

عضو جدید
3) هاشورها
IMG_0005.jpg
البته این مدلی هاشور زدن بنظر من سرعتش کمه من چندتا کوچولو اون کنار زدم،عیبی داره اون مدلی هاشور بزنیم؟

4) مکعب
IMG_0004.JPG
پیشاپیش تشکر میکنم از دوستانی که نظرشون را میگن و ایرادهام را گوشزد می کنن.....

omid0000

عضو جدید
بالاخره من هم تمرینها را چندتاییش انجام دادم....
یکی یکی میذارم لطفا نظر بدین.... ممنون
این تمرین 1 مهندس حسینی
مشاهده پیوست 199527
این تمرین دوم ... خطهای پرسپکتیو....
مشاهده پیوست 199529

با اجازه چون گفتی نظر بدیم من میگم...

خط لرزونات، لرزشش دروغیه.... آدم لرزش این خطها رو باور نمیکنه!!! یعنی منظورم اینه برا اینکه بخوای خط لرزون بکشی خیلی جاها خطت رو غیر واقعی لرزوندی.... نمی تونم دقیقاً منظورمو بگم.... ولی با تمرین بیشتر مطمئن باش خودت دست می آد....

لرزوندن خط بیشتر برای اینه که از کج شدن خط جلوگیری کنه.... که توی تمرین دومت هم دقیقاً برعکسش اتفاق افتاده... و خطات شکم داره بعضی جاها و بعضی جاها کجه....

البته من چشام آسیگماته، بد میبنما : )
امیدوارم هینجور تمرین کنی و موفق باشی.

omid0000

عضو جدید
قرار شده بود سبک عوض کنم دیگه :دی

ولی خب دایره که هنوز لرزونه و کاریشم نمیشه کرد...

الهام حالا بیا باز بگو من بی حوصله م و تنبلم و اینا.... خخخخخخخخخ

پیوست ها

• 1_(92-12-17).jpg
    1_(92-12-17).jpg
    69.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 2_(92-12-17).jpg
    2_(92-12-17).jpg
    51.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

shima 70

عضو جدید

خطات خیلی بهتر شده همچین داره کم کمک به قول دوستان حرفه ای شخصیت پیدا میکنه:biggrin: ... اما دایرت هنوز کار داره فک کنم باید کمی محکمتر و سریع تر بکشیشون ..البته فقط فک میکنما مطمئن نیستم .:redface:

omid0000

عضو جدید
خطات خیلی بهتر شده همچین داره کم کمک به قول دوستان حرفه ای شخصیت پیدا میکنه:biggrin: ... اما دایرت هنوز کار داره فک کنم باید کمی محکمتر و سریع تر بکشیشون ..البته فقط فک میکنما مطمئن نیستم .:redface:
ممنون از راهنماییت...
برم که دایره بکشم بلکه لااقل شبه دایره از توش در بیاد : )))

amineh_taheri

عضو جدید
با اجازه چون گفتی نظر بدیم من میگم...

خط لرزونات، لرزشش دروغیه.... آدم لرزش این خطها رو باور نمیکنه!!! یعنی منظورم اینه برا اینکه بخوای خط لرزون بکشی خیلی جاها خطت رو غیر واقعی لرزوندی.... نمی تونم دقیقاً منظورمو بگم.... ولی با تمرین بیشتر مطمئن باش خودت دست می آد....

لرزوندن خط بیشتر برای اینه که از کج شدن خط جلوگیری کنه.... که توی تمرین دومت هم دقیقاً برعکسش اتفاق افتاده... و خطات شکم داره بعضی جاها و بعضی جاها کجه....

البته من چشام آسیگماته، بد میبنما : )
امیدوارم هینجور تمرین کنی و موفق باشی.

ممنون از راهنماییتون. حقیقتش من حکمت این خطهای لرزون را هنوز نفهمیدم. روزی که من ورکشاپ مهندس شقاقی را شرکت کردم ایشون گفتن که خطهای لرزون واسه کروکیه نه اسکیس و توی اسکیس باید خطها محکم و راست باشه و اول و آخرش مشخص باشه.... منم بر اون اساس کلی تمرین خط راست انجام دادم و چون نتونستم دیگه کلاس برم، اومدم براساس تمرینات استاد حسینی انجام بدم ولی آخرش نمیدونم لرزون خوبه یا نه؟ :w05:

imah

عضو جدید
کاربر ممتاز

خخخخخخخ منم چشمام آستیگماته:confused:
خط هات خیلی بهتر شده آاااامااااا شیییکم دارن هنوز
کوتاها خوبناااا اونا ک عرض ضفحه کشیدی قوس برداشتن
این مدل تمرین خط خوبه ک با دوتا نقطه هدفمند تر میشه
اما قبلا ب بچه های دگ گفتم ... بیا مثه من خط بکش ..نقطه ی تقلبی نذار ... درسته کار نقطه نقطه میشه و باحال میشه مثلا اما دستتو کمی مکث بده موقعی ک میخواد خط تموم شه کمی جوهر میمونه شبیه نقطه میشه .. اینجور خط برای اسکیس بهتره چون خطو قوی تر نشون میده .. حالا هرجور بهتر میدونی اما با یونی بال اونجوری از سرعت روان نویس هم کم میکنی و خطتت کنترل شده تر میشه
دایره هات :|
گفتن لرزون ... این لرزش نیس رعشه شده ... خودتو اذیت میکنی چرا موقع کشیدن دایره ... هرجور راحت تر میتونی بکش
اینا دایره ی کروکیه ها ک خیلی لرزش داره
..واسه اسکیس باید مطمئن و با قدرت تر خط کشیده بشه کلا ... خط هات مطمئن تر شده اما بازم کار داره.. مثه خوده من:smile:

ne.arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها خوبین؟؟
من این تاپیکو دنبال میکنم همیشه اما خودم تازه به طور جدی شروع کردم به کار کردن ... از این به بعد اگه خدا بخاد باهاتون همراه میشم... دستم زیاد قوی نیس اما دیگه میخام قویش کنم با تمرین و کمک شما دوستان خوبم ... یه مقدار تمرین خط انجام دادم و چند تا پرسپکتیو از رو عکس با خط کش کشیدم خوشحال میشم نظرتونو بهم بگید
30082014361.jpg

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون از راهنماییتون. حقیقتش من حکمت این خطهای لرزون را هنوز نفهمیدم. روزی که من ورکشاپ مهندس شقاقی را شرکت کردم ایشون گفتن که خطهای لرزون واسه کروکیه نه اسکیس و توی اسکیس باید خطها محکم و راست باشه و اول و آخرش مشخص باشه.... منم بر اون اساس کلی تمرین خط راست انجام دادم و چون نتونستم دیگه کلاس برم، اومدم براساس تمرینات استاد حسینی انجام بدم ولی آخرش نمیدونم لرزون خوبه یا نه؟ :w05:
منم با شما موافقم ولی میشه از خطوط لرزان برای بافت و غیره استفاده کرد مث این کار از آقای احسان طایفه

imah

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها خوبین؟؟
من این تاپیکو دنبال میکنم همیشه اما خودم تازه به طور جدی شروع کردم به کار کردن ... از این به بعد اگه خدا بخاد باهاتون همراه میشم... دستم زیاد قوی نیس اما دیگه میخام قویش کنم با تمرین و کمک شما دوستان خوبم ... یه مقدار تمرین خط انجام دادم و چند تا پرسپکتیو از رو عکس با خط کش کشیدم خوشحال میشم نظرتونو بهم بگید
مشاهده پیوست 199546
سلام عزیزم
نمیدونم عکسو بد گرفتی یا واقعا اینجوریه
کلی زحمت کشیدی واسه پرسپکتیو ها آفرین اما اولی خط های عمودیش ب چشم من عمود نیس...یا مشکل از منه یا عکست خخخخخخخخ
خوبه آفرین
حالا ی سری چیز بگم واسه بهتر شدن ..هوم؟
هاشور رو با چ هدفی زدی؟
زدی ک خالی نباشه؟ خب تو ک زحمتشو کشیدی ... هدفمند میزدی جوری ک سایه ها رو نشون بدی مثلا ... یا چ میدونم نشون بدی ی جا بتنه مثه اون عکس ک دیروز گذاستم
درسته الان واسه ی زمینه کار نکردی و قصدت تمرین پرسپکتیو بوده اما کم کم اینارو انجام بده ک دستت راه بیفته ...مثلا درخت خب؟ منم همین مشکلو دارم یادم میره ک کجا میخواستم درخت باشه ...جاشو خالی بذار ک اینجوری نره تو خط های بنا ..عمق میدی اینجوری ب کارت ...
همه چیییز عالی برای شروع ... اما رو هاشور و بحث سایه کمی کار کن
:w17:

imah

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم با شما موافقم ولی میشه از خطوط لرزان برای بافت و غیره استفاده کرد مث این کار از آقای احسان طایفه
بحث بافت متفاوته
مثلا برای جایی ک دگ وقت کم اوردی مثلا یا از این حرفا ..میان لرزون ادامه ی کارو و کمی محو تر از اصل کار میکشن ... اینا اسکیس های سرعتیه
اماسر جلسه از ما سرعتی نمیخوام دیتیله میخوان

omid0000

عضو جدید
خخخخخخخ منم چشمام آستیگماته:confused:
خط هات خیلی بهتر شده آاااامااااا شیییکم دارن هنوز
کوتاها خوبناااا اونا ک عرض ضفحه کشیدی قوس برداشتن
این مدل تمرین خط خوبه ک با دوتا نقطه هدفمند تر میشه
اما قبلا ب بچه های دگ گفتم ... بیا مثه من خط بکش ..نقطه ی تقلبی نذار ... درسته کار نقطه نقطه میشه و باحال میشه مثلا اما دستتو کمی مکث بده موقعی ک میخواد خط تموم شه کمی جوهر میمونه شبیه نقطه میشه .. اینجور خط برای اسکیس بهتره چون خطو قوی تر نشون میده .. حالا هرجور بهتر میدونی اما با یونی بال اونجوری از سرعت روان نویس هم کم میکنی و خطتت کنترل شده تر میشه
دایره هات :|
گفتن لرزون ... این لرزش نیس رعشه شده ... خودتو اذیت میکنی چرا موقع کشیدن دایره ... هرجور راحت تر میتونی بکش
اینا دایره ی کروکیه ها ک خیلی لرزش داره
..واسه اسکیس باید مطمئن و با قدرت تر خط کشیده بشه کلا ... خط هات مطمئن تر شده اما بازم کار داره.. مثه خوده من:smile:
ممنون از راهنمایی خیلی خوبت : )
آره خودمم قبول دارم.... اون عرض صفحه ایا هنوز شیکم دارن متاسفانه.... این مدل تو هم خوبه تمرین می کنم
رعشه رو خیلی خوب گفتی خداییش : )))) کلاً با دایره خیلی مشکل دارم هنوز....

ne.arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام عزیزم
نمیدونم عکسو بد گرفتی یا واقعا اینجوریه
کلی زحمت کشیدی واسه پرسپکتیو ها آفرین اما اولی خط های عمودیش ب چشم من عمود نیس...یا مشکل از منه یا عکست خخخخخخخخ
خوبه آفرین
حالا ی سری چیز بگم واسه بهتر شدن ..هوم؟
هاشور رو با چ هدفی زدی؟
زدی ک خالی نباشه؟ خب تو ک زحمتشو کشیدی ... هدفمند میزدی جوری ک سایه ها رو نشون بدی مثلا ... یا چ میدونم نشون بدی ی جا بتنه مثه اون عکس ک دیروز گذاستم
درسته الان واسه ی زمینه کار نکردی و قصدت تمرین پرسپکتیو بوده اما کم کم اینارو انجام بده ک دستت راه بیفته ...مثلا درخت خب؟ منم همین مشکلو دارم یادم میره ک کجا میخواستم درخت باشه ...جاشو خالی بذار ک اینجوری نره تو خط های بنا ..عمق میدی اینجوری ب کارت ...
همه چیییز عالی برای شروع ... اما رو هاشور و بحث سایه کمی کار کن
:w17:
مرسی از نظرت عزیزم راست میگی اولیه خطاش عمودی نیس تو عکس!!! نمیدونم چرا اینجوری شد تو شیتم نشون نمیده :biggrin:
هاشورارو مثلا واسه نشون دادن سطوح عقب و جلو زدم اما میدونم کلی ایراد داره کلا تو پرزانته مشکل دارم جرات ندارم با ماژیک کار کنم چون میزنم داغون میکنم کارمو!!!
اکثر خطامو با خط کش کشیدم میخام تو آزمون هم با خط کش کار کنم چون سرعتمو میبره بالا
بعد اینکه میشه یکی لطف کنه شیوه درست هاشور زدنو بهم بگه؟ ممنون میشم

• Like
واکنش ها: imah

omid0000

عضو جدید

منم تا دیروز فک میکردم لرزون کار کنم بهتر میشه.... و خب با راهمنمایی بچه ها فک کنم همین که شما میگی درسته و لرزون برا کروکی زدنه.... اسکیس خط قوی می خواد.. ولی بازم من دقیق نمیدونم..... کاشکی استاد حسینی هم میومدن در این مورد یه راهنماییمون میکردن ....

imah

عضو جدید
کاربر ممتاز
:D مرسی من نمیدونستم پس باید شسته رفته و ریک و راست باشه خطوطمونن؟؟؟؟خانم مدیر این عیدی مارو نمیخوای بدی:w01:
خیلی هم شسته رفته نه ... اما خب اونجوری هم نه
طرف میاد میگه کل 4 ساعتو داشته چیکار میکرده ک ی اسکیس 5 دقیقه ای زده !!!
پس برای جلی رضایت طراح تا جایی ک میتونیم باید با جزئیات کار کنیم
عیدی هم میخوای ؟؟؟:whistle:
مرسی از نظرت عزیزم راست میگی اولیه خطاش عمودی نیس تو عکس!!! نمیدونم چرا اینجوری شد تو شیتم نشون نمیده :biggrin:
هاشورارو مثلا واسه نشون دادن سطوح عقب و جلو زدم اما میدونم کلی ایراد داره کلا تو پرزانته مشکل دارم جرات ندارم با ماژیک کار کنم چون میزنم داغون میکنم کارمو!!!
اکثر خطامو با خط کش کشیدم میخام تو آزمون هم با خط کش کار کنم چون سرعتمو میبره بالا
بعد اینکه میشه یکی لطف کنه شیوه درست هاشور زدنو بهم بگه؟ ممنون میشم
ی کاری کن ... بشین کلی هاشور بزن ترس از چی داری؟ ک خراب بشه؟ خب بشه
میخوان چیکارت کنن ... الان هاشور بزنی و خراب کنی بهتر از اینه ک اسکیستو خام تحویل بدی
هاشور بزن اما با دقت ک ببینم ایرادات کجاست بعد برات میگم
تا شب هر وقت حوصله داشتیاااا ... بااا دقت :)

ne.arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
ی کاری کن ... بشین کلی هاشور بزن ترس از چی داری؟ ک خراب بشه؟ خب بشه
میخوان چیکارت کنن ... الان هاشور بزنی و خراب کنی بهتر از اینه ک اسکیستو خام تحویل بدی
هاشور بزن اما با دقت ک ببینم ایرادات کجاست بعد برات میگم
تا شب هر وقت حوصله داشتیاااا ... بااا دقت :)

اینم یه اسکیس دیگه :( خیلی بد شد من مشکلم اینه که نمیدونم کجا هاشور عمودی بزنم کجا مورب کجا افقی؟؟؟؟
بعد اینکه من حوصله ام سر میره موقع اسکیس واسه همین میخام زودتر تمومش کنم بره... مث همین اسکیسی که کشیدم
30082014364.jpg

imah

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینم یه اسکیس دیگه :( خیلی بد شد من مشکلم اینه که نمیدونم کجا هاشور عمودی بزنم کجا مورب کجا افقی؟؟؟؟
بعد اینکه من حوصله ام سر میره موقع اسکیس واسه همین میخام زودتر تمومش کنم بره... مث همین اسکیسی که کشیدم
مشاهده پیوست 199562
:|
برو دو تا خط یا موازی یا حالا هر مدلی ... بکش ... بین خطوط رو هاشور بزن ... قوی .. محکم
ی سری جاها متراکم ... ی سری جاها با فاصله
صفحه رو پر کن

cna12

عضو جدید
مشاهده پیوست 199562
اتفاقا خیلیم خوبه...این یه حجمه خامه مطمئنا با یه راندوی جزیی چیزه خوبی میشه
و هاشور...اینقدر بزرگش نکنید هاشورو... عموما هاشورها به گریز میرن ویا بصورت عمودی ترسیم میشن و نه اریب
فقد وقطی که بافت مصالح اریب باشن خطوط بصورت اریب هاشور میشن مثل سقف شیبدار

imah

عضو جدید
کاربر ممتاز
اتفاقا خیلیم خوبه...این یه حجمه خامه مطمئنا با یه راندوی جزیی چیزه خوبی میشه
و هاشور...اینقدر بزرگش نکنید هاشورو... عموما هاشورها به گریز میرن ویا بصورت عمودی ترسیم میشن و نه اریب
فقد وقطی که بافت مصالح اریب باشن خطوط بصورت اریب هاشور میشن مثل سقف شیبدار
نه آخه مشکل هاشور نیس ... هاشور چیه؟ خب چون نوعی خطه میگم تمرینش کنه:redface:
الان ببین چ بی حوصله شده ... من ک میگم تمرینتش کنه واسه این میگم ک هم خط هاش قوی تر شه و یا اینکه اگه وقت نکرد رنگ بزنه تو کارش کارش جووون داشته باشه
نه مهندس؟
منم همون اول بهش گفتم ک پرسپکتیواش عالی شده:D:cry:
بوووخووودا نمیخوام گیر الکی بدم ... میخوام جراتش بیشتر شه تو خط کشیدن:D:w43:

آخرین ویرایش:

p.yari

عضو جدید
دوسِتاااااااااااااااان ببخشید این سوالو اینجا می پرسم ولی چون تاپیک فعاله شاید به جواب برسم... شما اطلاعی ندارید فردوسی مشهد ارشد چه جوری می گیره ..یعنی رتبه و اسکیس اونایی که قبول شدن چه جوریا بوده؟

'گفتی فردوسی و کردی کبابم سحر جون!:cry::w04::w04::w04::w04:

باید خیلی خوب باشه عزیزم ! میانگین رتبه ات با احتساب اسکیس ( رتبه واسکیس خوب ) حدودا زیر 50 باید باشی مخصوصا هم که خیلی کم میگیرن پارسال مجموع ظرفیت روزانه و شبانه اش 8 نفر بوده- امسال کمتر نشه بیشتر هم نمیشه.

Sahar Gh

عضو جدید
کاربر ممتاز
'گفتی فردوسی و کردی کبابم سحر جون!:cry::w04::w04::w04::w04:

باید خیلی خوب باشه عزیزم ! میانگین رتبه ات با احتساب اسکیس ( رتبه واسکیس خوب ) حدودا زیر 50 باید باشی مخصوصا هم که خیلی کم میگیرن پارسال مجموع ظرفیت روزانه و شبانه اش 8 نفر بوده- امسال کمتر نشه بیشتر هم نمیشه.
اوه اوه چه داغونه وضعیت ...:cry:..من با میانگین 37.8 باید اسکیسو پس حداقل 100 :Dبزنم فردوسی بیارم؟ ..ای خدااا:eek: شاید با صدم نشه تازه!

مگه اورانیوم می شکافن اونجا:cry:

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها یک چیز میگم فقط نخندید ،راستش اومدم پرسپکتیو بکشم می بینم همچین بزرگ در میاد من قبلا موقعی که میکشیدم کوچولو ناز خوشگل در می اومد الان بزرگ میشه چیکار کنم ،به نظرتون توی A4بیام تمرین کنم یا همون A3؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خدایش این اسکیس هم عجب چیزی شده هر وری میریم 100تا چیز میلنگه :cry:

ایکاروس

عضو جدید
سلام بچه ها کمک لدفن من خیلی وقته حدود دو سه ساله که نه روان نویس نه ماژیک خریدم:eek:

الانم دقیقا نمی دونم کدوم مارکا بهتره چی بگیریم چی نگیریم...تو بازارم که رفته بودم هرکی یه قیمتی میداد ....:cry:... اگه شما جدیدا خریدید قیمتا رو بگید

روان نویس چی چی بهتره ؟؟؟ یونی پن ؟؟؟ اسنو من؟؟؟ آرت لاین؟؟؟یکی می گفت آرت لاین بهتره چون اگه مایلم بگیریمش بازم می نویسه مث یونی پن نیست که خیلی مایل شه ننویسه :confused:

ماژیک چی؟؟ تاچ؟؟؟کیو کالر؟؟؟اسنو من ؟؟؟؟الخطاط

اگه مارک بهتر از اینا رو میشناسید معرفی کنید چون زمان ما از اینا مد بود ....:(

حالا قیمتاشونم هرکی میدونه بگه ؟؟؟

راسی قیمت F , M چقدره ؟؟؟:biggrin:

اگه تو مشهد جایی میشناسید که لوازم معماری میفروشه معرفی کنید لدفن :surprised:
می ترسم برم بهم بندازن :mad:

آخرین ویرایش:

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها کمک لدفن من خیلی وقته حدود دو سه ساله که نه روان نویس نه ماژیک خریدم:eek:

الانم دقیقا نمی دونم کدوم مارکا بهتره چی بگیریم چی نگیریم...تو بازارم که رفته بودم هرکی یه قیمتی میداد ....:cry:... اگه شما جدیدا خریدید قیمتا رو بگید

روان نویس چی چی بهتره ؟؟؟ یونی پن ؟؟؟ اسنو من؟؟؟ آرت لاین؟؟؟یکی می گفت آرت لاین بهتره چون اگه مایلم بگیریمش بازم می نویسه مث یونی پن نیست که خیلی مایل شه ننویسه :confused:

ماژیک چی؟؟ تاچ؟؟؟کیو کالر؟؟؟اسنو من ؟؟؟؟الخطاط

اگه مارک بهتر از اینا رو میشناسید معرفی کنید چون زمان ما از اینا مد بود ....:(

حالا قیمتاشونم هرکی میدونه بگه ؟؟؟

راسی قیمت F , M چقدره ؟؟؟:biggrin:

می ترسم برم بهم بندازن :mad:

والا مهندس این که چی راحتی باهاش بکشی را باید ببینی دستت به چی راحته والا من یک چند تا ماژیک و روان نویس گرفتم برا شروع و تمرین ولی چیز توپی دو رو برم پیدا نکردم ماژیک سی دی هم خوبه من که از کار باهاش خوشم میاد اگه میخوای برا خط و شروع تمرین والا به نظرم وایت برد هم خوبه که باهاش تمرین کنی،حالا علما میان نظر میدن براتون
از قیمت ها هم به خدمتت برسون که توی هر شهری و هر مغازه هر کی هر چی بتونه میچابه ، به نظرم یک چند جا قیمت بگیر بعدش بخر ، من که ام واف اینها را دونه 5.5گرفتم ولی یک مغازه دیگه 5 هم میداد خلاصه هر کی خودش زورش برا گرون فروختن :biggrin:

cna12

عضو جدید
بچه ها یک چیز میگم فقط نخندید ،راستش اومدم پرسپکتیو بکشم می بینم همچین بزرگ در میاد من قبلا موقعی که میکشیدم کوچولو ناز خوشگل در می اومد الان بزرگ میشه چیکار کنم ،به نظرتون توی A4بیام تمرین کنم یا همون A3؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خدایش این اسکیس هم عجب چیزی شده هر وری میریم 100تا چیز میلنگه :cry:
به نظرم رو a3 بهتره چون تو ازمونم همونه...a4 که هرگز
ولی بزرگترم باشه کاغذ مشکلی نیس...راجب اندازه پرسپکتیو باید قبل از شروع بکار ابعادت مشخص باشه...اول گریزاتو مشخص کن بعدش با یه خط این نقاط گریزو بهم متصل کن(این خط میشه بین الگریزین) حالا با توجه به محل ناظر شروع کن به پرس(پرسپکتیو) زدن...به این صورت که اگه دیدت از پایین به بالاست یعنی مثلا اگه می خوای نما داشته باشی حجمتو بالای اون خطِ بین الگریزین بکش...و اگه می خوای از بالا به حجم نگاه کنی مثلا دید پرنده
کل حجم و توده ی پرسو زیر اون خط بکش
راحب ابعاد هم بگم که محدوده ی پرس رو با چنتا خط محو مشخص کن اینطوری ابعاد از دستت در نمی ره...یه دایره رسم کن به قطر خط بین الگریزین و داخل اون محدوده طراحی کن ....ضمنا همیشه بهتره یه گریز نزدیک
و دیگری دورتر باشه چون پرس زیباتر و گویاتر میشه
امیدوارم منظورمو رسونده باشم

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا