تمرین گروهی اسکیس 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

memare iran

عضو جدید
سلام..تمرین های امروز منPhoto0968.jpgPhoto0969.jpg
امروز چند تا حجم ترکیب کردم بعد تغییراتش رو از دیدهای مختلف کشیدم...تمرین خوبیه
استاد حسینی این تمرینی که شما دادین خیلی عالیه اما یکی مثل من که تازه اول راهه هنوز نیاز به خلاقیت تو ترکیب احجام دارم فک میکنم این تمرین رو حداقل هفته آینده برام مفید باشه که یکمی راه بیفتم بعد برم سراغ اقلیم وریز فضا وعملکرد...البته شما استادین من براساس حال و هوای خودم نظردادم.
الهام جون گلایه ت کاملا قابل درکه...گلم همه اونچه که الان دارن تو کلاس ها یاد میدن تو تایپیک ها موجوده برا همین بچه ها دیگه چیزی اضافه نکردن وشروع کردن به تمرین...هرچند که خیلی ها دیگه نیستن
شاید سرکار یا گرفتارن شما مثبت فکرکن

آخرین ویرایش:

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز

shima 70

عضو جدید
یه کتاب داره صدیق ابنیه سنتی به نظر من خوبه ...موفق باشی ;)
دوست عزیز با عرض پوزش فراوان باید بگم در اسم کتاب کمی اشتباه صورت گرفته :redface: همون صبح هم شک داشتم حالا خونه رسیدم نگاه کردم دیدم ارررره اشتباهه ...اسم درستش اینه: بوم و اقلیم ایران به زبان تصویر از مرتضی صذیق برا من کتاب جالبیه :w10:...موفق باشی :w14:ا

moh110h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بجه ها چرا نمیاین تمرینای استادو انجام بدیم:razz:مشاهده پیوست 199029مشاهده پیوست 199030به نظرتون ایراد راندو من کجاس؟؟؟

سلام...آینده از آن شماست!

عالیه.

در مورد راندوی منونوکروم.... مهندس سعی کن یک جهت رو رنگ کنی....مثلا دیوارهای جانبیکه به پرسپکتیو میرن...امتحان کن!

moh110h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوووبه
شما هم مث منی پس
منم هنو درس اول و ندادن میرم دو سه تا درس جلوتر
مثلا امروز تازه پرسپکتیو1نقطه ای رو گفتن ب ما
بعد من با اعتماااااد ب نفس تمام اسکیس میزنم خخخخخخخخ
بنظرم عکس و کار ببینی متوجه میشی چجوری از هاشور یا هر خط معمارانه ی دیگه ای توکارات استفاده کنی
موفق باشی

برای هاشور

همیشه باید جهت شیب یا تقعر و تحدب رو بیان کنه
ترجیحا ب جهت کوتاه تر
باید برای سهولت خطوط شارپ رو زیر دستتون بزارید.برای مبتدی ها کار با مچ سخته...
برای هاشور های متراکم با کمی انحرا زاویه حدود 5 درجه..مجدد هاشور میزنیم.

هاشور موثر تر از راندو هستش.موفق باشید

qazal.

عضو جدید

عالیه.

در مورد راندوی منونوکروم.... مهندس سعی کن یک جهت رو رنگ کنی....مثلا دیوارهای جانبیکه به پرسپکتیو میرن...امتحان کن!

به نظرتون ریز فضای چه بناهایی رو دربیاریم ؟ یه لیست از مهمترین ها منظورمه

moh110h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظرتون ریز فضای چه بناهایی رو دربیاریم ؟ یه لیست از مهمترین ها منظورمه

من خیلی وقته تو بازار اسکیس نیستم و نمیدونم تو سر آدمهایی که طراح و مصحح اسکیس هستن حدودا چی میگذره.

به نظر من از عملکرد گرها شروع کنید که روابط منطقی توش داشته باشه بهتره
مثله آتش نشانی. پناهگاه.درمانگاه. کافی نت.کتاب فروشی.کتاب خونه.سرا.

معمارباشی

عضو جدید
امروز باز این اسکیس رفت رو اعصابم! یکی رو تو دانشگاه شناسایی کردم که با رتبه ی دو هزار و پانصد روزانه یزد قبول شده بود!!! اسکیس 65 %
نتبجه اخلاقی رتبه اولیه = کشک !!!
فقط برو تو کار اسکیس که رتبه اولیه مفت هم نمی ارزه!!!

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

Sombrero

عضو جدید

عالیه.

استاد حق با شماست اما وقتی دست به ماژیک میشی یه خورده ادم حریص میشه :biggrin:

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من دیشب نشستم یک لیست درباره تمیرن استاد نوشتم که چی ها هستش و باید دنبال جواب چه سوالاتی بگردم ،از اقلیم و موقعیت شروع شده تا مرحله اخر که برنامه فیزیکی و طرح ،کلی فک کردم درباره اینکه این مرکز اب درمانی چه فضاهایی داشته باشه و قرار اونجا چی فعالیت هایی باشه و اینکه حتی جنسیت ،معلولین ، چه میدونم بچه ها ، بیمارهای خاص و...... خیلی چیزار را باید در نظر بگیرم ،من انشاله امروز این قسمت اقلیم در کنار تمریناتم طبق ایتم ها م میرم جلو و می نویسم ولی الان دو تا مشغله ذهنی دارم یکی اینکه من شمشک را ندیدم و نمی دونم بافتش چه جوریه و اونجا ایا چیز شاخص یا نشانه خاصی داره یا نه ؟؟؟؟
کلاسرچ هم کردم چیز خاصی پیدا نکردم دوست داشتم چند تا عکس از اون محیط ببینم ،و دومین موضوع که ذهنم درگیر خودش کرد همونموضوع شناسی بودش که این مرکز اب درمانی چطوری هست و چه تاثیری از اقلیم می گیره ،اخه خواستم بیشتر روی اون قسمت هایی که به درد کار میخوره توی اقلیم مانور بدم که چیز زیاد خاصی دستم نگرفته تا الان بچه هااگه اطلاعاتی چیزی دارید بزارید ممنون میشم

Sahar Gh

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام, خسته نباشید .بچه ها طبق قولی که داده بودم ..چکیده ی جلسه ی اول اینطوری بود که:

- کلا دو نوع خط داریم: خط لرزشی و خط پرتابی؛ تو خط لرزشی دو نقطه می گذاریم و خط بینشون رو رسم می کنیم اما نه سریع و بدون فکر.(چند تا آ3 از این تمرین در جهات مختلف)

خط پرتابی همین هایی هست که سریع می کشیدیم و به مسیر نگاه نمی کردیم و نقطه ی انتها مد نظر بود و سعی می کردیم صاف درآد..در مورد این خط ایشون معتقد بودند که

چه کاریه وقتی ما می خوایم لرزشی نکشیم همین پرتابی رو با خط کش بکشیم که هم صاف تره و هم سرعت رو بالا می بره.

-تمرین دیگه ای که می شه رو ذهنمون کار کنیم این که یک مستطیل کشیده بکشیم و به صورت رندوم داخلش رو هاشور بزنیم.یعنی با نظم نباشه .اونوقت ذهن ما موقع طرح هم

کم نمیاره.حالا بعد نمونش رو می زارم.هدف از کشیدن برگ درختان یا بافت پوست درخت هم همینه .اونجا که نمیگن ما درخت بکشیم .ولی این تمرینات به ذهنمون کمک می کنه

و به نظر من باعث میشه اون چیزی که تو ذهنمونه هم بهتر هم سریع تر پیاده کنیم.(آ3 از این تمرین)

- دیگه اینکه کارهای موندریان و رایت رو اگه ببینید و بکشید خوبه ...چطور با مستطیل ها و مربع ها میشه فضا درست کرد .این تمرین بیشتر واسه آمادگی ذهنه و بیشتر از لحاظ

زیبا شناسی و موقع تمرین لازم نیست ب عملکردها فکر کنیم.. (آ3 از این تمرین)..

- و کمی هم راجع به رنگ ها و دایره رنگ و این ها صحبت شد که کامل ترش در جلسات آینده می گن.و راجع به اینکه من گفتم می خوام با تک رنگ یا حداکثر 3 رنگ کار کنم آیا از

اول همینطوری پیش برم ..گفتن که نه! با همه ابزار و رنگ ها کار کنم ولی شده با یه راپید برم سر جلسه .یعنی همه رو تست کنم ....استادای دیگه در این مورد چیزی نگفتن؟

بازم اگه سوالی چیزی داشتید می تونم براتون بپرسم.موفق باشیم.

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام, خسته نباشید .بچه ها طبق قولی که داده بودم ..چکیده ی جلسه ی اول اینطوری بود که:

- کلا دو نوع خط داریم: خط لرزشی و خط پرتابی؛ تو خط لرزشی دو نقطه می گذاریم و خط بینشون رو رسم می کنیم اما نه سریع و بدون فکر.(چند تا آ3 از این تمرین در جهات مختلف)

خط پرتابی همین هایی هست که سریع می کشیدیم و به مسیر نگاه نمی کردیم و نقطه ی انتها مد نظر بود و سعی می کردیم صاف درآد..در مورد این خط ایشون معتقد بودند که

چه کاریه وقتی ما می خوایم لرزشی نکشیم همین پرتابی رو با خط کش بکشیم که هم صاف تره و هم سرعت رو بالا می بره.

-تمرین دیگه ای که می شه رو ذهنمون کار کنیم این که یک مستطیل کشیده بکشیم و به صورت رندوم داخلش رو هاشور بزنیم.یعنی با نظم نباشه .اونوقت ذهن ما موقع طرح هم

کم نمیاره.حالا بعد نمونش رو می زارم.هدف از کشیدن برگ درختان یا بافت پوست درخت هم همینه .اونجا که نمیگن ما درخت بکشیم .ولی این تمرینات به ذهنمون کمک می کنه

و به نظر من باعث میشه اون چیزی که تو ذهنمونه هم بهتر هم سریع تر پیاده کنیم.(آ3 از این تمرین)

- دیگه اینکه کارهای موندریان و رایت رو اگه ببینید و بکشید خوبه ...چطور با مستطیل ها و مربع ها میشه فضا درست کرد .این تمرین بیشتر واسه آمادگی ذهنه و بیشتر از لحاظ

زیبا شناسی و موقع تمرین لازم نیست ب عملکردها فکر کنیم.. (آ3 از این تمرین)..

- و کمی هم راجع به رنگ ها و دایره رنگ و این ها صحبت شد که کامل ترش در جلسات آینده می گن.و راجع به اینکه من گفتم می خوام با تک رنگ یا حداکثر 3 رنگ کار کنم آیا از

اول همینطوری پیش برم ..گفتن که نه! با همه ابزار و رنگ ها کار کنم ولی شده با یه راپید برم سر جلسه .یعنی همه رو تست کنم ....استادای دیگه در این مورد چیزی نگفتن؟

بازم اگه سوالی چیزی داشتید می تونم براتون بپرسم.موفق باشیم.

مرسی دوست عزیز فقط میشه بگید این کلاس کدوم استاد بوده؟؟؟؟

shima 70

عضو جدید
امروز باز این اسکیس رفت رو اعصابم! یکی رو تو دانشگاه شناسایی کردم که با رتبه ی دو هزار و پانصد روزانه یزد قبول شده بود!!! اسکیس 65 %
نتبجه اخلاقی رتبه اولیه = کشک !!!
فقط برو تو کار اسکیس که رتبه اولیه مفت هم نمی ارزه!!!

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

وای راست میگی معمار باشی جون!!!خدایا شکرت که یه امید جدید بهم دادی:w40: همین امروز بود که دپار افسردگی شده بودم و میخواستم دیگه بیخیال اسکیس شم:w05:..مررررررررررررررسی:w30::w38: بووووووووووس :w40:

shima 70

عضو جدید
ادامه کارای من... ممنون می شم راهنماییم کنین و نظراتتون رو بگین....
بسیار جالب بود به نظرم با صبر و حوصله کار میکنی و منظم این خیلی خوووبه ادامه بده و در کنار اینها تمرینات ترسیم پرسپکتیو و کشیدن از روی اثار معمارای مشهورو انجام بده ...موفق باشی ;)

shima 70

عضو جدید

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان سلام و خسته نباشید
همانطور که خودتون میدونید و میبینید اونایی که کلاس میرن دیگه باشگاه نمیان یا اگر هم بیان میان تا یک چیزی یاد بگیرن از اینجا و استفاده بکنن از کمک دیگر عزیزان .....به نظر من هم این اتقاق ها عادی هست و تانزدیکی آزمون اسکیس هم بیشتر اثراتش رو خواهیم دید و اصلا و ابدا اهمیتی نداره
به اونایی هم که امدن اینجا و به کنایه حرف هایی رو زدن میگم که حرفاشون برای من اهمیتی نداره شناخت کافی هم ازشون پیدا کردم
فقط هدفم از گفتن این حرفا این بود که 2 نفر از دوستان مدیریت تایپک رو بر عهده بگیرن و هر روز تمریناتی رو اینجا بیان بزارن تا همه بر طبق اون تمرینات پیش بریم البته من و دوستم که تمریناتشو صفحه قبل میبینید با هم تمرین میکنیم و ایشالا اگه خدا کمک کنه اینجا کارامونو میزاریم تا دوستان هم ترغیب بشن و کار کنن
ولی اینجوری که دوستان سر در گم کار میکنن و من حس کردم کسی نمیدونه چیکار کنه و به این نتیجه رسیدم با این نوع کارها نتیجه قابل قبول شاید دور از دسترس باشه
من تمرینات دوست دلسوز جناب مهندس حسینی هم دیدم و بر طبق اونا تمریناتمو انجام میدم
اگر خود استاد حسینی بتونن هر روز برای ما یک سری تمرین مشخص بکنن که بر طبق گفته های ایشون جلو بریم خیلی خوب میشه یا اگر امکانش نیست برای یک هفته تمریناتی رو مشخص کنند تا بر اساس اون تمرینات پیش بریم
در آخر خدمت همه عزیزان و برادر عزیز آقای حسینی که اینجا به ما کمک میکنند عرض میکنم که مولام علی (ع) می فرمایند
من علمنی حرفا فقد صیرنی عبدا
به امید آینده ای درخشان برای معماری کشورم

shima 70

عضو جدید
دوستان سلام و خسته نباشید
همانطور که خودتون میدونید و میبینید اونایی که کلاس میرن دیگه باشگاه نمیان یا اگر هم بیان میان تا یک چیزی یاد بگیرن از اینجا و استفاده بکنن از کمک دیگر عزیزان .....به نظر من هم این اتقاق ها عادی هست و تانزدیکی آزمون اسکیس هم بیشتر اثراتش رو خواهیم دید و اصلا و ابدا اهمیتی نداره
به اونایی هم که امدن اینجا و به کنایه حرف هایی رو زدن میگم که حرفاشون برای من اهمیتی نداره شناخت کافی هم ازشون پیدا کردم
فقط هدفم از گفتن این حرفا این بود که 2 نفر از دوستان مدیریت تایپک رو بر عهده بگیرن و هر روز تمریناتی رو اینجا بیان بزارن تا همه بر طبق اون تمرینات پیش بریم البته من و دوستم که تمریناتشو صفحه قبل میبینید با هم تمرین میکنیم و ایشالا اگه خدا کمک کنه اینجا کارامونو میزاریم تا دوستان هم ترغیب بشن و کار کنن
ولی اینجوری که دوستان سر در گم کار میکنن و من حس کردم کسی نمیدونه چیکار کنه و به این نتیجه رسیدم با این نوع کارها نتیجه قابل قبول شاید دور از دسترس باشه
من تمرینات دوست دلسوز جناب مهندس حسینی هم دیدم و بر طبق اونا تمریناتمو انجام میدم
اگر خود استاد حسینی بتونن هر روز برای ما یک سری تمرین مشخص بکنن که بر طبق گفته های ایشون جلو بریم خیلی خوب میشه یا اگر امکانش نیست برای یک هفته تمریناتی رو مشخص کنند تا بر اساس اون تمرینات پیش بریم
در آخر خدمت همه عزیزان و برادر عزیز آقای حسینی که اینجا به ما کمک میکنند عرض میکنم که مولام علی (ع) می فرمایند
من علمنی حرفا فقد صیرنی عبدا
به امید آینده ای درخشان برای معماری کشورم

دوستان کیاین کارو قبول میکنه ؟؟من به دلیل اینکه نمیتونم هر روز بیام و ساعت اومدنم مشخص نیست نمیتونم ...همه میدونیم که خیلی نیازه به این کار...به نظر من همون تمرنات استاد حسینی رو بذاریم هر روز بخش به بخش که یه دسته بندی کلی بشه و یه سمت و جهت داده بشه به تمرینات ...خوااااهشا یکی هر چه سریعتر اقدام کنه به قبول این مسئولیت ;)

amineh_taheri

عضو جدید
راستی کدوم تمرین تا هفته دیگه وقت داریم؟ اون چندتا عکسی که چند صفحه قبل بود یا تمرین دیگه ایه که من خبر ندارم؟ :surprised:

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا