تمرین گروهی آزمون طراحی 91

وضعیت
موضوع بسته شده است.

rivar

عضو جدید
دوستان کسی میدونه که فضای باز مقابل آسانسور رو میشه از پاگرد راه پله گرفت یا نه؟

دوستان کسی میدونه که فضای باز مقابل آسانسور رو میشه از پاگرد راه پله گرفت یا نه؟

من فکر می کنم که باید آسانسور نسبت به باکس پله یه گردش 90 درجه داشته باشه و بین آسانسور و پله در باشه پس فکر نمی کنم که بشه... در ضمن باید جلو آسانسور 150*150 باشه...

rivar

عضو جدید
من فکر می کنم که باید آسانسور نسبت به باکس پله یه گردش 90 درجه داشته باشه و بین آسانسور و پله در باشه پس فکر نمی کنم که بشه... در ضمن باید جلو آسانسور 150*150 باشه...

فضای مقابلش رو گذاشتم
من این گردش 90 درجه رو جایی نشنیده بودم
تو کتابی نوشته؟

فضای مقابلش رو گذاشتم
تو کتابی نوشته؟

نه کر ننی رعایت می کنم جایی نوشته باشه به طور مستقیم ولی خوب آگز قرار باشه ضوابط آتشنشانی رعایت بشه باید بین ورودی آسانسور و ورودی پله یک در باشه پس دیوار باکس آسانسور با دیوار پله می تونه که یکی باشه که اینجوری ورودی پله نسبت به ورودی آسانسور یه جهت گیری 90 درجه می کنه.. مثل همون چیزی که احسان کشیده...

saghi23

عضو جدید
فضای مقابلش رو گذاشتم
تو کتابی نوشته؟

آسانسور میتونه روبروی راهپله باشه ولی نمیتونه از پاگرد استفاده بشه بین 150 سانت روبروی اسانسور و پاگرد یک دیوار قرار میگیره که درب ورودی به راهپله میتونه توی این دیوار باشه توی یکی از پست ها الوشا جان قرار داده بودند هر سه نوع قرار گیری آسانسور و راهپله رو فکر کنم توی طراحی 89 بود بگردید پیداش میکنید

آسانسور میتونه روبروی راهپله باشه ولی نمیتونه از پاگرد استفاده بشه بین 150 سانت روبروی اسانسور و پاگرد یک دیوار قرار میگیره که درب ورودی به راهپله میتونه توی این دیوار باشه توی یکی از پست ها الوشا جان قرار داده بودند هر سه نوع قرار گیری آسانسور و راهپله رو فکر کنم توی طراحی 89 بود بگردید پیداش میکنید

1390-11-6-27125Oup1.jpgاگر که منظورتون این هست و اون وسطی رو میگین خوب اره اینجوری می شه ولی می دونید اینجوری طراحی کردن آسانسور و پله یه چیزی حدود 8/5 متر از طول زمین رو می گیره که من فکر می کنم کار درستی نباشه...

mohamad_art

عضو جدید
به نظر من که ارزش ملکی وقتی از بین می رفت که یک طرف نور طبیعی می گرفت و یک طرف هم فقط نور گیر.. این سوال با سوال اون سال فرق داشت که یک طرف فقط نور طبیعی می گرفت.. در اون صورت به خاطر استفاده هر دو ملک از نور طبیعی باید شمال جنوبی می گرفتیم هر دو واحد ولی توی این سوال دو طرف نور خوب داشت و ارزش ملکی زمانی از بین میره که کل زمین بشه راهرو..
در ضمن okb 110 کافی بود برا شمال چرا 170 .. جلوش که یه معبر بزرگ بود مشرف نداشت...
سلام
با توجه به معبر 12 متری و ساختمان های روبرویی باید o.k.b170 باشه به دلیل اشرافیت

mohamad_art

عضو جدید
راستی بچه ها میگم میشد تو حیاط بالکن داد یا نه؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

aloosha

عضو جدید
مشاهده پیوست 115000اگر که منظورتون این هست و اون وسطی رو میگین خوب اره اینجوری می شه ولی می دونید اینجوری طراحی کردن آسانسور و پله یه چیزی حدود 8/5 متر از طول زمین رو می گیره که من فکر می کنم کار درستی نباشه...

می شه ی تغییراتی در وسطی ایجاد کرد مثلن آسانسور رو داخل راهرو کشید و درش رو هم رو بروی درب یکی از واحدها قرار دارد.

aloosha

عضو جدید

ساقی جان شما چند تا پارکینگ در اوردید؟

MARY TANHA

عضو جدید
اطلاعيه موجود در سايت مقررات ملي ساختمان

اطلاعيه موجود در سايت مقررات ملي ساختمان

بدين وسيله به اطلاع كليه داوطلبان محترمي كه نسبت به سوال هاي آزمون هاي ياد شده اعتراض دارند ميرساند لازم است ضمن درج مشخصات كامل فردي و آدرس خود اعتراض خود را با ذكر توضيحات كامل از جمله نوع آزمون رشته آزمون شماره سوال و چگونگي ابهام با دلايل اعتراض را از طريق نمابر شماره 88922240 -021حداكثر تا تاريخ 15/7/91 به سازمان سنجش آموزش كشور ارسال نمايند

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر شما با این اعتراض مشکلی پیش نمیاد؟چون اعتراض قبل از اعلام نتایج ه و نام کامل و آدرسمون هم که باید ثبت کنیم...

mahnooshm

عضو جدید
آفرین، نکته ی قابل توجهی رو دیدید، من اول پلان هارو کشیدم و بعد وقتی داشتم مقطع میزدم دیدیم داکت تو همکف فراموش شده، عمدا نکشیدم دیگه
، واسه پارکینگا مزاحم بود.
پس اگه شما رو هوا زدین، اونا هم میفهمن![/QUOT
داکت که تا زیر زمین نمیرهههههههههههههههههههههههههه!!!!!!!!1

آفرین، نکته ی قابل توجهی رو دیدید، من اول پلان هارو کشیدم و بعد وقتی داشتم مقطع میزدم دیدیم داکت تو همکف فراموش شده، عمدا نکشیدم دیگه
، واسه پارکینگا مزاحم بود.
پس اگه شما رو هوا زدین، اونا هم میفهمن![/QUOT
داکت که تا زیر زمین نمیرهههههههههههههههههههههههههه!!!!!!!!1

پس اگر که تا زیر زمین نمیره تا کجا میره؟ مثل این که اتاق تاسیسات توی زیر زمینههههههههههههههههههههههههههههها... :)

MAHRAZ

عضو جدید
به نظر شما با این اعتراض مشکلی پیش نمیاد؟چون اعتراض قبل از اعلام نتایج ه و نام کامل و آدرسمون هم که باید ثبت کنیم...
چه مشكلي آخه!!!نه بابا...خودشون هم متوجه شدن سوالا مشكل داشته...فكر كنم عمرانيها خيلي معترض شدن كه مجبور شدن اين كارو بكنن...

Asemouni

عضو جدید
واقعا ریسک داره اعتراض به آزمون طراحی... اصلا نمی تونیم نتیجه ی آزمون رو حدس بزنیم... :(

mahinm85

عضو جدید
سلام به همه
به نظر من همه گزینه ها به غیر از اونی که پله سمت جنوب بود (از بین بردن نور جنوب)، میتونن پلان های تقریبا خوبی بدن. اونی که پله سمت شمال بود هم از اونی که وسط بود بهتر بود از جهت پارکینگ و هم کیفیت فضایی واحدها، هم از اونی هم که وسط چسبیده به جداره بود از نظر تامین نور جنوب برای هر دو واحد، گزینه c هم ایراد خاصی نداره اگه پلان های خوب و منطقی دربیاریم

aloosha

عضو جدید
من A رو در نظر گرفتم با 4 تا پارکینگ البته پشت ماشین هم حدود 470 داد که فکر نکنم به این گیر بدن... واحد ها هم یکی شمال و یکی جنوب.. آشپزخانه هم کنار ورودی ها و پشت به پشت هم و یک اتاق و نشیمن طرف نور گیر ها... برا هر واحد هم بین نشیمن و پذیرایی یه بالکن...
ولی اینقدر عجله کردم که توی برش پیشروی 80 سانت رو نکشیدم :( بس که تند تند می کشیدم..

سلام شما هم نشیمن داشتید و هم پذیرایی؟

architect6529

عضو جدید
سلام به همه
به نظر من همه گزینه ها به غیر از اونی که پله سمت جنوب بود (از بین بردن نور جنوب)، میتونن پلان های تقریبا خوبی بدن. اونی که پله سمت شمال بود هم از اونی که وسط بود بهتر بود از جهت پارکینگ و هم کیفیت فضایی واحدها، هم از اونی هم که وسط چسبیده به جداره بود از نظر تامین نور جنوب برای هر دو واحد، گزینه c هم ایراد خاصی نداره اگه پلان های خوب و منطقی دربیاریم

سلام. به نظر منم بستگی داره چطوری پلان در بیاریم. در هر کدوم ممکنه پلان خوب درآورد هم پلان بد. قطعیتی نیست. یکی از دوستان من هم در همین حالت C پلان خیلی خوبی درآورده.

borhan-

عضو جدید
سلام به همه
اونی که سمت شمال بود بازم بیشتر از 4 تا پارکینگ جا نمیشد و شمالی جنوبی هم تقسیم نمیشد.بهترین گزینه a بود.فقط در حالتی که پله در جنوب بود پارکینگ بیشتری جا میشد که اونم اصلا منطقی نیست.

mahinm85

عضو جدید
اونی که سمت شمال بود بازم بیشتر از 4 تا پارکینگ جا نمیشد و شمالی جنوبی هم تقسیم نمیشد.بهترین گزینه a بود.فقط در حالتی که پله در جنوب بود پارکینگ بیشتری جا میشد که اونم اصلا منطقی نیست.

یک واحد نور شمال و جنوب می گیره و یکی دیگه نور جنوب، بهتر است از اینکه یکی نور جنوب نگیره.

mahinm85

عضو جدید
سلام. به نظر منم بستگی داره چطوری پلان در بیاریم. در هر کدوم ممکنه پلان خوب درآورد هم پلان بد. قطعیتی نیست. یکی از دوستان من هم در همین حالت C پلان خیلی خوبی درآورده.

من هم پلان هام از نظر نورگیری مطلوب و عملکرد فضاها خیلی مشکل نداشت.

golden_architect

عضو جدید
یادش بخیر ، دوره اول که تو تهران برگزار شد که قبول نشدیم ، دوره دوم تو شیراز آره .
واقعا" خوش شانسی هم میخاد آزمون طراحی رو قبول شی .
ما آخرین دوره بودش که جدا از زیر نظر سازمان سنجش آزمون دادیم . دی
ایشالا که همه بروبچ قبول شن

NEZAMALI

عضو جدید
من با نظام مهندسی، وزارت راه و شهرسازی، دفتر مقررات ملی و سازمان سنجش تماس گرفتم و اعتراض کردم. دو جای آخر آدمای درست حسابی که سر از طراحی در میووردند جوابمو دادند. گفتن که یه اطلاعیه میزاریم رو سایت و حتما برید این چیزایی که به ما میگید رو به سازمان سنجش فکس کنید.

saeedux50

عضو جدید
okb پنجره های سمت شمال باید 1.70 با شه بدلیل مشرفیت به ساختمان روبرویی.

وضعیت
موضوع بسته شده است.