تمرین گروهی آزمون طراحی خرداد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

زهراز

عضو جدید
دوستان جک معلول رو میشه در ورودی بیرون ساختمان هم گذاشت؟یعنی پله و جک هردو بیرون در باشه؟!! البته بعید میدونم در غیر این صورت باید 140 قبلش و 140 بعدش فضا داشته باشیم!

shimagr

عضو جدید
دوستان ابعاد آسانسورو چک کنیم با هم؟
داخل به داخل 190*170 هشت نفره و معلول
ابعاد کابین 110*140 ارتفاع 220
درب کابین 90 ارتفاع 200
ارتفاع چاهک 140
فاصله آخرین کف تا سقف چاه 360 ؟؟؟
ابعاد موتورخانه 220*370 ارتفاع 200

AM.RAD

عضو جدید
چرا 1.6*2.1 نمیگیری که توویرایش جدید مبحث4 برای معلولین نوشت؟

ویرایش جدیدو ندارم تو نقشه ها هم که نگاه میکنم هرکسی یه چیزی کشیده من معمولن فضای داخلیشو 1.4 در 1.6 می کشیدم. اینی که شما میگید ابعاد خارجیش با احتساب ضخامت های دیوار؟

زهراز

عضو جدید
فکر کنم یک واحد پارکینگ رو میشه با مزاحمت طراحی کرد ولی 2 تارو نمیدونم فکر نکنم درست باشه در ضمن من غلطهای دیگه ای هم در این طرحها دیدم همینطور توی حل آذر 92!!!

chavoshani

عضو جدید
فکر کنم یک واحد پارکینگ رو میشه با مزاحمت طراحی کرد ولی 2 تارو نمیدونم فکر نکنم درست باشه در ضمن من غلطهای دیگه ای هم در این طرحها دیدم همینطور توی حل آذر 92!!!
یک واحد پارکینگ با مزاحمت در صورتی مجاز هست که یک واحدتون به علت زیاد بودن مساحت (بیش از 180 متر) نیاز به دوتا جای پارکینگ پیدا کنه.

gh.fariba

عضو جدید
بچه های یه جمع بندی میخوام برای ارتفاع پله و ضخامت و غیره کنیم....
1- ارتفاع پله 17
2-ارتفاع طبقات 18 تا پله 17 سانتی 3.06
3-ارتفاع پیلوت و همکف 16 تا پله 17 سانتی 2.72
4-پله استقبال و یا ساده دل بخواهی...فکر کنم بزاریم امتیاز باشه نزاریم هم نمره منفی نداره
5-ضخامت سقف 30 سانتی
6-جان پناه 1.1
7- okb پنجره های نورگیر و شمالی شرقی و غربی مجاور همسایه 1.8 با ارتفاع قدیه حداکثر 75 و عرض حداقل 2 متر
8-okb باقیه پنجره های 1.1
9-پنجره های رو به تراس میتونه از کف شروع بشه
10-ارتفاع تجاری حداقل 2.4 حداکثر 4.5 بهترینش 3 متر کف تا سقف
11-ارتفاع سرگیری رمپ ماشین 1.95
12-ارتفاع درهای اتاقها 2
13-عرض درها به ترتیب ورودی 1.2------------در راه پله 1.10-----درب آسانسور 90 برای معلول-----اتاقهای خواب حداقل 90----انباری 90-----سرویس ها 75 یا 80(خودم 80 میگیرم)----خودرو هم 3برای نهایتا 3 خودرو. 3.5 برای 4 به بالا
14-عرض راهروهای مختص معلولین 1.4 و داخلیها 1.2 بگیرید که دهن مصحح بسته باشه...
15-تراس الزامیست
16-واحد بیشتر از 75 نیازمند توالت فرنگی
17-کمتر از 75 و یه خوابه حمام میتواند درب به داخل اتاق داشته باشد
18-ابعاد نورگیر برای آشپزخونه و انباری 2*3------------برای دو تا اتاق خواب از دو واحد جدا 3*6------برای یه خواب و یه آشپزخونه یا یه اتاق تنها 3*4
دوستان اگه چیزی از قلم افتاده بگید....
عارفه جان ممنون. با اجازت من اینهارو تصحیح کردم

shimagr

عضو جدید
چرا 1.6*2.1 نمیگیری که توویرایش جدید مبحث4 برای معلولین نوشت؟

ویرایش جدیدو ندارم تو نقشه ها هم که نگاه میکنم هرکسی یه چیزی کشیده من معمولن فضای داخلیشو 1.4 در 1.6 می کشیدم. اینی که شما میگید ابعاد خارجیش با احتساب ضخامت های دیوار؟

اینو از مبحث جدید گذاشتم فقط ارتفاع بالاسریشو مطمئن نیستم

gima

عضو جدید
سلام و خسته نباشید
اگه همکف تجاری با ارتفاع 4 متر باشه اونوقت بازوهای پله یکی میشه 9 تا یکی میشه 13 تا؟
یا نه دو تا بازوی 11 تایی ؟اینجوری پاگرد کوچیک نمیشه؟

gh.fariba

عضو جدید
سلام یکی برام رمپ معلولو با ارتفاع از کف 120 حساب میکنه؟ و هر 3 متر یک پاگرد و بعد از سه متر به ازای هر متر نیم درصد از شیب کم میشه یعنی اخر به 6 درصد میرسیم؟ من نمیفهمم
اگه هر 3 متر یه پاگرد بذاری میشه 8%. اگه هر 9 متر یه پاگرد بگیری میشه 5.5 درصد. این حد اقل و حداکثرشه

AM.RAD

عضو جدید
بچه ها داشتم امتحان اسفند 89 رو میدیدم هر سه طرف ساختمون بستس فقط از یک طرف نور میگیره این ساختمون حتمن نیاز به نورگیر یا حیاط خلوت داره کسی هست کمکم کنه ؟ بهم بگه حیاط خلوتو چظوری محاسبه کنم؟ جانماییش بستگی به طرحم داره یا نه مقرارات داره؟

gh.fariba

عضو جدید
ما داکت اصلی رو پشت اسانسور در نظر میگیریم تا دریچه ی بازدیدشو.بتونیم تو پاگرد پله بدیم ابعادشم 70سانت عرض دریچه رم50
الزامی نداره داکت اصلی پشت اسانسور باشه اما در هر صورت باید یک داکت اصلی در نظر گرفت بهترین جا پشت اسانسوره چون اگ.تو واحد باشه امکان دسترسی ب دریچش سخت میشه!
هلو جان و عارفه عزیز به هیچ وجه نمیشه در پاگرد پله دریچه بازدید داشته باشیم. پس این همه حذف چشم پله و در دودبند و .... برای چیه!!!!!!!! چون دود کشه دیگه هر روزنه ای در دستگاه پله که با یک مسیر عمودی در ارتباط باشه ممنوعه

gh.fariba

عضو جدید
دوستان جک معلول رو میشه در ورودی بیرون ساختمان هم گذاشت؟یعنی پله و جک هردو بیرون در باشه؟!! البته بعید میدونم در غیر این صورت باید 140 قبلش و 140 بعدش فضا داشته باشیم!

کاملا درسته. اینکه داخل باشه یا خارج فرقی نداره.
مهم اینه که پاگرد لازم رو داشته باشه و مسقف باشه

gh.fariba

عضو جدید
دوستان ابعاد آسانسورو چک کنیم با هم؟
داخل به داخل 190*160 هشت نفره و معلول
ابعاد کابین 110*140 ارتفاع 220
درب کابین 90 ارتفاع 200
ارتفاع چاهک 160
فاصله آخرین کف تا سقف چاه 380 ؟؟؟
ابعاد موتورخانه 220*370 ارتفاع 200
البته گزینه های دیگر هم هست... مطابق با طراحی

ali_bbn

عضو جدید
ما داکت اصلی رو پشت اسانسور در نظر میگیریم تا دریچه ی بازدیدشو.بتونیم تو پاگرد پله بدیم ابعادشم 70سانت عرض دریچه رم50
الزامی نداره داکت اصلی پشت اسانسور باشه اما در هر صورت باید یک داکت اصلی در نظر گرفت بهترین جا پشت اسانسوره چون اگ.تو واحد باشه امکان دسترسی ب دریچش سخت میشه!

تو تمام پاگردا؟؟؟

maryam_k35

عضو
سلام و خسته نباشید
اگه همکف تجاری با ارتفاع 4 متر باشه اونوقت بازوهای پله یکی میشه 9 تا یکی میشه 13 تا؟
se radif pele bezarid

آخرین ویرایش:

gh.fariba

عضو جدید
سلام بچه ها کسی میدونه در چه صورت حیاط خلوت اجباریه؟نورگیر جزه حیاز خلوت حساب میشه؟
نورگیر همون حیاط خلوته.اما تو عامیانه حیاط شمالی را فقط حیاط خلوت میگند. هرکجا نیاز به نور گیری داشتید. یعنی عمق بیشتر از 7 متر از لبه تراس

mahbub1366

عضو جدید
الزامی نداره داکت اصلی پشت اسانسور باشه اما در هر صورت باید یک داکت اصلی در نظر گرفت بهترین جا پشت اسانسوره چون اگ.تو واحد باشه امکان دسترسی ب دریچش سخت میشه![/QUOTE]

ارتفاعش چی میشه؟اگه تو برش پله دید داشتیم

gima

عضو جدید
سلام و خسته نباشید

mahbub1366

عضو جدید
یه سوال
تعداد پله های زیرزمین به همکف 16 تا یا 18 ؟؟؟
همکف به طبقات که 16 هست اگه واحد مسکونی نداشته باشه
و اینکه ارتفاع دریچه بازدید در پاگردها از کف چقدره؟
ممنون

maryam_k35

عضو
یه سوال
تعداد پله های زیرزمین به همکف 16 تا یا 18 ؟؟؟
همکف به طبقات که 16 هست اگه واحد مسکونی نداشته باشه
و اینکه ارتفاع دریچه بازدید در پاگردها از کف چقدره؟
ممنون
تعداد پله های زیرزمین به همکف 16 تا یا 18 ؟؟؟خوب محبوب جان بستگی به ارتفاع زیرزمینت داره

AM.RAD

عضو جدید
داشتم امتحان اسفند 89 رو میدیدم هر سه طرف ساختمون بستس فقط از یک طرف نور میگیره این ساختمون حتمن نیاز به نورگیر یا حیاط خلوت داره کسی هست کمکم کنه ؟ بهم بگه حیاط خلوتو چظوری محاسبه کنم؟ جانماییش بستگی به طرحم داره یا نه مقرارات داره؟

AM.RAD

عضو جدید
نورگیر همون حیاط خلوته.اما تو عامیانه حیاط شمالی را فقط حیاط خلوت میگند. هرکجا نیاز به نور گیری داشتید. یعنی عمق بیشتر از 7 متر از لبه تراس
داشتم امتحان اسفند 89 رو میدیدم هر سه طرف ساختمون بستس فقط از یک طرف نور میگیره این ساختمون حتمن نیاز به نورگیر یا حیاط خلوت داره کسی هست کمکم کنه ؟ بهم بگه حیاط خلوتو چظوری محاسبه کنم؟ جانماییش بستگی به طرحم داره یا نه مقرارات داره؟

AM.RAD

عضو جدید
ابعاد نورگیر یا حیاط خلوتو میتونیذ بم بگیئ؟ چون میبینم میگن 6درصد و اینا. . کسی هست توضیحی بده

وضعیت
موضوع بسته شده است.