تمرین گروهی آزمون طراحی خرداد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

arefe-rad

عضو جدید
دوستان یه سوال :
توی این شکل ، میتونم 2 تا ورودی بدم ؟ یکی ورودی اون دو تا ماشین (A ) یکی هم ورودی بقیه ماشینا (B ) ؟؟؟
دسترسی فقط از یه طرفه و عرض زمین هم 10.50 هست
ممنون

پیوست ها

• IMG_3131.jpg
    IMG_3131.jpg
    10.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

arefe-rad

عضو جدید
یعنی اگه فاصله پنجره تا اون وسط شد بیش از 77 متر نورگیر بزاریم؟ :redface:

ببین چقدر بیشتر میشه!! من خودم سعی میکنم مثلا سرویس بندازم اونجا یا هر چی که نور نخواد . اما اگه دیدم خیلی فاجعه بشه نورگیر میذارم....
البته به عمق تاریکی هم توجه کن که حداکثر 2 متر هست

ali_bbn

عضو جدید
دوستان یه سوال :
توی این شکل ، میتونم 2 تا ورودی بدم ؟ یکی ورودی اون دو تا ماشین (A ) یکی هم ورودی بقیه ماشینا (B ) ؟؟؟
ممنون

من که چیزی متوجه نشدم از عکسی که گذاشتی

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
دوستان یه سوال :
ممنون
واسه اینکه بتونید دو تا درب از یه جهت داشته باشید بر ساختمونتون حداقل باید 20 متر باشه.

ali_bbn

عضو جدید
اقا صفحات اول این تاپیک دیدم زدن چشم پله منسوخه و از لحاظ اتش نشانی مشکل داره :confused: چی میگن اینا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ کجا گفته منسوخه؟؟؟؟ اگه چشم پله نداشته باشیم یعنی دیگه دود نمیاد بالا از راه پله؟؟؟؟؟ پس استاد ما چی میگفت سر کلاس که حداقل 30 سانت بزارین براش :confused: اصلا اینا به کنار چشم پله نباشه عمرا اگه بتونین یخچال ساید رو ببرین بالا :biggrin:

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
بچه های یه جمع بندی میخوام برای ارتفاع پله و ضخامت و غیره کنیم....
1- ارتفاع پله 17
2-ارتفاع طبقات 18 تا پله 17 سانتی 3.06
3-ارتفاع پیلوت و همکف 16 تا پله 17 سانتی 2.72
4-پله استقبال و یا ساده دل بخواهی...فکر کنم بزاریم امتیاز باشه نزاریم هم نمره منفی نداره
5-ضخامت سقف 30 سانتی
6-جان پناه 1.1
7- okb پنجره های نورگیر و شمالیه مجاور همسایه 1.8 با ارتفاع قدیه حداکثر 75 و عرض حداقل 2 متر
8-okb باقیه پنجره های 1.1
9-پنجره های رو به تراس میتونه از کف شروع بشه
10-ارتفاع تجاری حداقل 2.4 حداکثر 4.5 بهترینش 3 متر کف تا سقف
11-ارتفاع سرگیری رمپ ماشین 1.95
12-ارتفاع درهای اتاقها 2
13-عرض درها به ترتیب ورودی 1.2------------در راه پله 1.10-----درب آسانسور 90 برای معلول-----اتاقهای خواب حداقل 90----انباری 90-----سرویس ها 75 یا 80(خودم 80 میگیرم)----خودرو هم 3متر
14-عرض راهروهای مختص معلولین 1.4 و داخلیها 1.2 بگیرید که دهن مصحح بسته باشه...
15-تراس الزامیست
16-واحد بیشتر از 75 نیازمند توالت فرنگی
17-کمتر از 75 و یه خوابه حمام میتواند درب به داخل اتاق داشته باشد
18-ابعاد نورگیر برای آشپزخونه و انباری 2*3------------برای دو تا اتاق خواب از دو واحد جدا 3*6------برای یه خواب و یه آشپزخونه یا یه اتاق تنها 3*4
دوستان اگه چیزی از قلم افتاده بگید....

آذرهانا

عضو جدید
عارفه جون به نظ شما ماشنی که از شمال زمین وارد میشه می تونه بره داخل حیاط در جنوب زمین و از اونجا وارد پیلوت بشه؟

arefeh

کاربر ممتاز

آذرهانا

عضو جدید
به هیچ وجه....اشتباهه...عملا برای هیچ کدوم گردش نداری...اون ستونها خیلی بده....کارو میشد بهتر از این در اورد
کماااینکه درب انباری ها هم باید به بیرون باشه

دوتا ماشین پایینی رفته داخل حیاط از حیاط وارد پیلوت شده

maryam_k35

عضو
به هیچ وجه....اشتباهه...عملا برای هیچ کدوم گردش نداری...اون ستونها خیلی بده....کارو میشد بهتر از این در اورد
کماااینکه درب انباری ها هم باید به بیرون باشه

Image1011.jpgاین پارکینگه ایرادش کجاست.؟..مرسی که جواب میدین

arefe-rad

عضو جدید
اگه ابعاد زمین 10.50 در 16.80 باشه و در پیلوت هم 6 تا پارکینگ بخان، چجوری تامین میکنین؟
این سوالو یکی از دوستان پرسیدن و من دیگه ذهنم قد نمیده!!! در نمیاد
از یه طرف (10.50) فقط دسترسی دارین.
ببخشید امکان ترسیمشو ندارم

arefeh

کاربر ممتاز
بچه هایی که فایل شابلون رو میخواستن برای بنده خیلی کمه و مواردی که به نظر خودم مهم بوده رو گذاشتم....شاید برای الان کسی وقت نداشته باشه...
من این فایل رو برای عموم میزارم...فقط هر کسی این فایل به دستش رسید حتی شده 1000 تومن به سازمان کودکان سرطانی واریز کنه...در این صورت من به شخصه اصلا مشکلی باهاش ندارم...
دیگه خودتون قاضیه خودتون پیش خدا....
این 1000 تومن 2000 تومن حتی 10000 ازمون هیچی کم نمیکنه...شاید دلی باهاش شاد شه یا دردی باهاش درمان بشه...
به امید شفای همه مریضان...مخصوصا کودکان که واقعا نارحت کنند....
اینم سایتش:
http://www.mahak-charity.org/main/fa;)
فقط خواهشی که دارم این کاررو که خیلی کوچیکه انجام بدید....اگر تنها جهت استفاده باشه مدیون من نیستید مدیونه اون کودکان میشید و خدای خودتون....
همگی موفق باشید
http://uplod.ir/hmdq1tuj8ywb/shablon.rar.htm

ایشالله همه قبول بشید

arefeh

کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 212138این پارکینگه ایرادش کجاست.؟..مرسی که جواب میدین

دوتا ماشینه کنار راه پله فضای پشتش باید 5 باشه..... لابی آسانسور و راه پله هم فراموش کردین
دوسته عزیزم عارفه جون گفت....حتی اون دو تای بالایی هم جلوی ورود یاده شده....

holooooooo

کاربر ممتاز
سلام یکی برام رمپ معلولو با ارتفاع از کف 120 حساب میکنه؟ و هر 3 متر یک پاگرد و بعد از سه متر به ازای هر متر نیم درصد از شیب کم میشه یعنی اخر به 6 درصد میرسیم؟ من نمیفهمم

arefe-rad

عضو جدید
سلام یکی برام رمپ معلولو با ارتفاع از کف 120 حساب میکنه؟ و هر 3 متر یک پاگرد و بعد از سه متر به ازای هر متر نیم درصد از شیب کم میشه یعنی اخر به 6 درصد میرسیم؟ من نمیفهمم

هلو جان وقتی جک رو تایید کردن واسه امتحان چرا دردسر رمپ رو میدی به خودت؟

holooooooo

کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 212108من اینو میگیرم
سلام هلو جان میشه جوابمو بدی؟
بعد شما با این ابعاد داکت اصلی هم جدا در نظر میگیری؟با هم ابعادش چقدره؟

این جریان داکت اسانسور چیه؟؟؟؟ :confused: اسانسور داکتش کجا بود؟؟؟ اگه جایی دیدی پشتش داکت گذاشتن برا اینه که اسانسور رو اوردن جلو برا اینکه پشتش فضا خالی نمونه کردنش داکت :biggrin:
ما داکت اصلی رو پشت اسانسور در نظر میگیریم تا دریچه ی بازدیدشو.بتونیم تو پاگرد پله بدیم ابعادشم 70سانت عرض دریچه رم50
الزامی نداره داکت اصلی پشت اسانسور باشه اما در هر صورت باید یک داکت اصلی در نظر گرفت بهترین جا پشت اسانسوره چون اگ.تو واحد باشه امکان دسترسی ب دریچش سخت میشه!

سائ

عضو جدید
این جریان داکت اسانسور چیه؟؟؟؟ :confused: اسانسور داکتش کجا بود؟؟؟ اگه جایی دیدی پشتش داکت گذاشتن برا اینه که اسانسور رو اوردن جلو برا اینکه پشتش فضا خالی نمونه کردنش داکت :biggrin:
آخه یه داکت به عنوان داکت اصلی میزارن دیگه.....عارفه جون هم تو کارش گداشته بود

زهراز

عضو جدید
سلام دوستان مگه این نیست که نباید تو باکس پله هیچ روزنه ای باشه پس درچه بازدید ؟؟؟!!!

وضعیت
موضوع بسته شده است.