تمرین گروهی آزمون طراحی خرداد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
یه سئوال دو واحد که از یه نورگیر برای اتاق خوابها نور میگیرند و طول 6 متر رو دارند میشه تراس هم داد؟؟میخوام ببینیم ضابطه استفاده از بنجره برای اتاقهای دو واحد از نورگیر با ضابطه تراس به هم فرق داره یا خیر....

4fafa

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.عارفه ی سوال.چرا برای اسفند 91 هیشکی جعبه پلکانو سمت ملک کجاور نزاشته...

saraafsoon

عضو جدید
یه سئوال دو واحد که از یه نورگیر برای اتاق خوابها نور میگیرند و طول 6 متر رو دارند میشه تراس هم داد؟؟میخوام ببینیم ضابطه استفاده از بنجره برای اتاقهای دو واحد از نورگیر با ضابطه تراس به هم فرق داره یا خیر....
منظورت واضح نیست اما اگه منظورت اینه که یه واحدی از نورگیر براخودش تراس درست کنه نه مبحث4 خونده بودم که نمیشه اما کجا یادم نیست

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ازمون دوره بعد چه ماهیه؟؟؟؟؟

arefeh

کاربر ممتاز
ازمون دوره بعد چه ماهیه؟؟؟؟؟
سجاد جان معمولا هر 6 ماه ی بار برگزار میشه ک با این حساب آذر باید برگزار بشه....بستگی داره به نتایج ک کی بیاد....

منظورت واضح نیست اما اگه منظورت اینه که یه واحدی از نورگیر براخودش تراس درست کنه نه مبحث4 خونده بودم که نمیشه اما کجا یادم نیست
فکر کن یه نورگیر داریم به ابعاد 3در 6...حالا توی اون میتونیم برای دو واحد نور رو از نورگیر بگیریم حالا میخوایم علاوه بر نورگیر تراس هم داشته باشیم...
فکر کن از سمت راست یه تراس داریم 6 متر نورگیر و تراس بعدی....میشه این کار رو کرد یا فقط باید از نورگیر برای پنجره استفاده کرد؟؟

سلام.عارفه ی سوال.چرا برای اسفند 91 هیشکی جعبه پلکانو سمت ملک کجاور نزاشته...

واسه ایتکه پارکینگ در نمیاد عزیزم...باید موقع طراحی همه چیو در نظر بگیری...

4fafa

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی ک برام نوشتی عارفه
من رمپو اسن در نظر نگرفتم.خب؟ولی پلکانو ب سمت ملک مجاور گذاشتم.6 تادراوردم..
ینی من اشتبا کردم.یا مسایل رمپ اسن جواب نمیده؟؟آخه من رمپو وارد نیستم..

Fفرشته

عضو جدید
اقاا فرزاد شما 1pdf از پله گذاشته بودید.الان که دارم پله ترسیم میکنم در جزوه اشراق و اون ترسیم شما خیلی تفاوت وجود داره .شما تعداد پله زیر زمین 16 عدد گذاشتید.و تعداد پله در دو بازو مساوی نیست و عقب جلو کف پله اونها.ولی تو جزوه اشراق پله ها در دو بازو تعداد کف پله ها با هم برابر.حالا من الان گیج شدم.تو کار عارفه جان مثل همون ترسیم که شما گذاشته بودید.حالا کدوم درسته

Fفرشته

عضو جدید
اقا فرزاد 1 pdfپله شما گذاشته بودید که تو تون تعداد پله زیر زمین 16 عدد و در دو بازو پله ها تعدادشون با هم برابر نیست و 1 کف پله عقب و جلو هستن.ولی تو جزوه اشراق همه پله ها تو دو بازو تعداد برابر دارند.الان من گیج شدم کدوم ترسیم درسته برای امتحان؟؟؟؟؟؟؟؟؟

arefeh

کاربر ممتاز
مرسی ک برام نوشتی عارفه
من رمپو اسن در نظر نگرفتم.خب؟ولی پلکانو ب سمت ملک مجاور گذاشتم.6 تادراوردم..
ینی من اشتبا کردم.یا مسایل رمپ اسن جواب نمیده؟؟آخه من رمپو وارد نیستم..

مسلما رمپ رو ک بزاری اونوقت مجبوری از یه مسیر کل ماشین ها رو وارد کنی...و اینکه شما رمپ ک نزاشتی اونوقت چجوری ماشینها میرن طبقه زیرزمین؟؟؟

4fafa

عضو جدید
کاربر ممتاز
مسلما رمپ رو ک بزاری اونوقت مجبوری از یه مسیر کل ماشین ها رو وارد کنی...و اینکه شما رمپ ک نزاشتی اونوقت چجوری ماشینها میرن طبقه زیرزمین؟؟؟
ن منظورم این نی ک اسن رمپ نزارم.قانون رمپ ه..ولی نمایشش ندادم..ولی خب عرض شیبراهو معبر ورودو ک گذاشتم..

arefeh

کاربر ممتاز
ن منظورم این نی ک اسن رمپ نزارم.قانون رمپ ه..ولی نمایشش ندادم..ولی خب عرض شیبراهو معبر ورودو ک گذاشتم..

حتما کاری ک میگی رو بکش با رمپ...مطمئنم در نمیاد...چون هدفه من اولش این بود ک راه پله رو بندازم سمت همسایه...اما در نمیاد مطمئنم....ولی اگه شما در اوردی واقعا دمت گرم...خوشحال میشم طرحتو ببینم...:)

4fafa

عضو جدید
کاربر ممتاز
حتما کاری ک میگی رو بکش با رمپ...مطمئنم در نمیاد...چون هدفه من اولش این بود ک راه پله رو بندازم سمت همسایه...اما در نمیاد مطمئنم....ولی اگه شما در اوردی واقعا دمت گرم...خوشحال میشم طرحتو ببینم...:)
اسن نمیدونم با رمپ چی میشه...شاید اسن درس نباشه عارفه..حتمن اشتبا میکنم..اگه بود حتمن شماها انجام میدادید.
ببین اگه رمپ از انتهای حیاط شرو شه..دیگه محاسباتشو نمیدونم ولی با چرخشو ارتفاعو اینا ک درس شه و معبر ماشین دقیقن از محدوده زمین- راستش شرو شه...جا شده.

holooooooo

کاربر ممتاز
اقاا فرزاد شما 1pdf از پله گذاشته بودید.الان که دارم پله ترسیم میکنم در جزوه اشراق و اون ترسیم شما خیلی تفاوت وجود داره .شما تعداد پله زیر زمین 16 عدد گذاشتید.و تعداد پله در دو بازو مساوی نیست و عقب جلو کف پله اونها.ولی تو جزوه اشراق پله ها در دو بازو تعداد کف پله ها با هم برابر.حالا من الان گیج شدم.تو کار عارفه جان مثل همون ترسیم که شما گذاشته بودید.حالا کدوم درسته
تعداد پله تو زیرزمین کمتر از تیپ طبقاته به این دلیل که ارتفاع طبقه کمتره، و تو اولین بازویی که پله شروع میشه (زیرزمین) باید تعداد پله کمتر از تمام بازوی بقیه طبقات باشه ، و درمورد جلو وعقب بودن پله ها(که ظاهرا بهش میگن پله ی استقبال) اجباری نیست اختیاریه هر 2 مدلشم درسته

آخرین ویرایش:

saraafsoon

عضو جدید
عکس شابلون لطف کنین یه نگاه بندازین یه شکلی کشیده نوشته شعاع گردش رمپ5-4.5 من اصلا نمیفهمم مگه شعاع گردش رمپ6.5 نیست این چی کشیده؟
1.jpg

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز

اقا فرزاد 1 pdfپله شما گذاشته بودید که تو تون تعداد پله زیر زمین 16 عدد و در دو بازو پله ها تعدادشون با هم برابر نیست و 1 کف پله عقب و جلو هستن.ولی تو جزوه اشراق همه پله ها تو دو بازو تعداد برابر دارند.الان من گیج شدم کدوم ترسیم درسته برای امتحان؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلاممم.
من الان یادم نمیاد کدوم فایل رو میگید.ولی در هز صورت احتمالا برای چفتن مطلب دیگه ای بوده.بعد من معمولا از کارهای واقعی که توشون ارتفاع رو بیشتر میگیریم استفاده میکنم.بیشتر به نکاتی که گفتم توجه کنید.
اون پله استقبلا همانطور که خانم هلو هم گفتن الزام نیست و فقط برای اجرای بهتر نرده پله بکار میاد.در کار واقعی هم هیچوقت اینکار رو نمیکنن چون طول راه پله بیشتر میشه.

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عکس شابلون لطف کنین یه نگاه بندازین یه شکلی کشیده نوشته شعاع گردش رمپ5-4.5 من اصلا نمیفهمم مگه شعاع گردش رمپ6.5 نیست این چی کشیده؟
مشاهده پیوست 209038

خیلی از استادهایی که تدریس آزمون طراحی میکنن میگن رمپ رو چرخشی نکشین ، یه ایستگاه 5*5 توی گوشه ای که زاویه 90 درجه ایجاد کرده بکشین و بعد رمپ رو از ضلع دیگه ادامه بدین !

holooooooo

کاربر ممتاز
یه سوال:
تو صفحه ی 54 مبحث 4:
راه پله ها برای تامین نور طبیعی به ازای هر طبقه حداقل 0.9 مترمربع سطح شیشه دارن
اما تو جدول صفحه ی 85، واسه راه پله ععددش فرق میکنه!!!
من نمیفهمم یا اشتباهه؟؟؟ :)

یه سوالم راجبه این نسبتایی که واسه سطح بازشو به کف داده دارم: مثلا برای اتاق اقامت 1:8 خب یعنی 0.125 در مساحت کف که به فرض 12 مترمربع باشه: یعنی مساحت سطح بازشو 1.5 متر مربع!! آیا این خیلی حداقل نیست؟؟
امیدوارم فهمیده باشید چی گفتم :D

خیلی از استادهایی که تدریس آزمون طراحی میکنن میگن رمپ رو چرخشی نکشین ، یه ایستگاه 5*5 توی گوشه ای که زاویه 90 درجه ایجاد کرده بکشین و بعد رمپ رو از ضلع دیگه ادامه بدین !

استاد منم همینو گفته بود....

bahar-spring

کاربر بیش فعال
پلان طبقات اسفند91
پارکینگشم چند صفحه پیش گذاشته بودم ولی دوباره اینجا آپ میکنم..

پیوست ها

• parking.jpg
    parking.jpg
    15.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • esfand91-tabaqat-b2.pdf
    85.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

مهدیه+

عضو جدید
سلام
بچه ها مبله کردن نکته خاصی داره ؟مثل قرار دادن تخت و گاز ...من فقط در حد دانشگاه بلدم.
لطفا اگه کسی نکته خاصی بلده بگه .ممنون:gol:

arefe-rad

عضو جدید

اره میشه. اما توی اندازه و ابعاد نورگیرت نباید تاثیری بذاره. مثلا اگه طول نورگیرت 6 متره بعد این باید تراس رو بیرون نورگیرت بکشی. من فردا نمونه اش رو برات میذارم که متوجه شی
ضابطه تراس هم مثل همه چیز دیگه ست فرقی نداره

arefe-rad

عضو جدید
فایلpdf که گذاشتم پلان طبقاته با نورگیر.. دیگه عمق نورگیری 7مترشم حل شده..

خدا قوت :gol::gol:
عمق نورگیری آشپزخونه هات بیشتر از 7 متر شده. طبق مبحث تا آخرین نقطه آشپزخانه باید 7 متر باشه.....
خیلی دستمونو بستن با این 7 متر پیشنهادی:razz:

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها
پارکینگ و طبقات اسفند 91 رو گذاشتم؛ البته بدون مبلمان و اندازه و داکت و ...!
میخوام ببینم مشکلاتش چیه.. توی طبقات عمق نورگیری برای قسمت هال و پذیراییم از 7 بیشتره..:(
مرسی بهار خانم هم پارکینگتخوب شده و هم پلان طبقاتت خیلی خوب حل شده من که کیف کردم خداییش فقط یه چیزی ابعاد موتورخانه باید مابین 9تا 12 متر مربع باشه مال شما چقده؟

saraafsoon

عضو جدید
پلان طبقات اسفند91
پارکینگشم چند صفحه پیش گذاشته بودم ولی دوباره اینجا آپ میکنم..
عزیزم چندجابه نظرم طرحت اشتباه شده

ابعاد اتاق خوابات کم شده تو طبقات
درزمینهای بالای 100 مترمربع باید اشپزخونت نوراصلی بگیره
حداقل یه خوابت 12 مترمربع باشه

Fفرشته

عضو جدید
تعداد پله تو زیرزمین کمتر از تیپ طبقاته به این دلیل که ارتفاع طبقه کمتره، و تو اولین بازویی که پله شروع میشه (زیرزمین) باید تعداد پله کمتر از تمام بازوی بقیه طبقات باشه ، و درمورد جلو وعقب بودن پله ها(که ظاهرا بهش میگن پله ی استقبال) اجباری نیست اختیاریه هر 2 مدلشم درسته[
مرسی از راهنماییتون

bahar-spring

کاربر بیش فعال
خدا قوت :gol::gol:
عمق نورگیری آشپزخونه هات بیشتر از 7 متر شده. طبق مبحث تا آخرین نقطه آشپزخانه باید 7 متر باشه.....
خیلی دستمونو بستن با این 7 متر پیشنهادی:razz:
مرسی عزیز. درسته توی پلان دستی که گذاشتم حرف شما درسته> ولی یه کار pdf که توی پست #1011 گذاشتم با یه نورگیر مسئله نورگیری حل شده.

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.