تمرین گروهی آزمون طراحی آبان 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان گرامی میگم بیاید هممون رو یه آزمون کار کنیم بعدش بذاریم لینجا و دوستانه کرکسیون کنیم و نکات آموزشی رو دسته بندی کنیم
این آزمونم که کنکور نیست که بگید که شاید جایی من رو بگیره و بره دانشگاه
بس بیاید همدل بشیم و این آزمون رو ضربه فنی کنیم بنظرم از همین آزمون خرداد شروع کنیم و بریم به عقب

من موافقم، سریعا یک آزمون رو تعیین کنید، به نظرم از آزمونای خود نظام یکیو مشخص کنید.

holooooooo

کاربر ممتاز
سلام دوستان
یه سوال آیا بهتره که آکس بندی پلانها و داکتها واحیانا نورگیر ها رو جدا جدا در هر پلان بکشیم یا رو هم بذارییم با کاربنی چیزی کپی کنیم
استفاده از کاربن ممنوعه!

بچه ها نمیشه یه صفحه درست کنید به نام راه های تقلب در امتحان طراحی نظام مهندسی معماری

چطوری تقلب کنیم!!
بابا یکم تمرین کنید قبول میشید نیازی به تقلب نیس.

من موافقم، سریعا یک آزمون رو تعیین کنید، به نظرم از آزمونای خود نظام یکیو مشخص کنید.
آزمون خرداد 93 رو همه دوستان از امروز شروع کنن فقط دونه دونه نقشه هارو عکسشو بذارید و کرکسیون کنیم یادتون باشه تا همه با هم پارکینگ و همکف رو کرکسیون نکردیم طبقات رو نمیذاریم تا همه با هم پیش بریم و تا یه طبقه رو تحلیل و رفع اشکال نکردیم سراغ شیت دیگه نمیریم

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه بنظر من همون سوال خرداد رو یه کم ابعادشو کمو زیاد کنیم یا شیبشو تغییر بدیم بهتره
چون مطمعنا سوال بعدی زمین چهارگوش قائمه نیست قناصه . شیب هم داره
سوال باید تو این مایه ها حل کنیم

volga_red

عضو جدید
سلام, کسی میدونه چرا برای آزمون اسفند 91 رمپ نباید گذاشت برا پارکینگ, نتونستم سایت پلانشو آپلود کنم ولی هرچی جوابیه براش دیدم کسی برا پارکینگ که تو زیرزمینش بود رمپ نذاشت یعنی وردیش رو از حیاط گرفتن؟

holooooooo

کاربر ممتاز
نه بنظر من همون سوال خرداد رو یه کم ابعادشو کمو زیاد کنیم یا شیبشو تغییر بدیم بهتره
چون مطمعنا سوال بعدی زمین چهارگوش قائمه نیست قناصه . شیب هم داره
سوال باید تو این مایه ها حل کنیم
یاهمونو تغییر بدیم یا
یه سوال جدید طرح کنیم، تو همون مایه ها..
اگر کسی پیشنهادی داره سریعا نظر بده...

holooooooo

کاربر ممتاز
سلام, کسی میدونه چرا برای آزمون اسفند 91 رمپ نباید گذاشت برا پارکینگ, نتونستم سایت پلانشو آپلود کنم ولی هرچی جوابیه براش دیدم کسی برا پارکینگ که تو زیرزمینش بود رمپ نذاشت یعنی وردیش رو از حیاط گرفتن؟
آره عزیزم رمپ اون تو حیاط حل میشه، تو سایت پلانش نشون داده میشه

ha@sa

عضو جدید
منم موافقم
دوستان پس یکی زحمت طرح سوال جدید رو بکشه و بزاره واسه شروع تا بتونیم بریم جلو و امتحانو ضربه فنی کنیم

mojtabata2001

کاربر بیش فعال
این اولین تاپیکی هست که در مورد آزمون طراحی خوندم و فکر می کنم بهترین و مختصر ترین باشه چون بعضی از تاپیک ها تنها خوندنشون ممکنه تا بعد از آزمون هم تموم نشه!
در مورد ما آبانی ها (منظور آزمونه) به نظرم خداوند معجزه ای رو به نام مهندس ریاحی صورت داد که به نوعی ره صد ساله رو برامون یک شبه کرد (البته از کمک سایر عزیزان هم غافل نیستم) و لقمه ی جویده رو تقدیم مون کرد تا زمان رو برای تمرین هرچه بیشتر ذخیره کنیم.. مطالب ایشون به تمام معنی یک راه میانبر برای منه و اصلا فکر نمی کنم تشکر لفظی کفایت کنه و معتقدم بهترین تشکر دعای خیری هست که همه ماها برای جناب مهندس ریاحی، بانو عارفه و تمامی دوستانی که اسمشون در حال حاضر در ذهنم نیست از ته دل می کنیم. واقعا خدارو شکر که همچین همکاران با معرفتی در جامعه مهندسی دارم.
اما برای اینکه این ارسال اسپم نباشه دو تا خواهش هم دارم:
یکی اینکه تصویر جانمایی های مختلف که مهندس ریاحی گذاشتن کیفیتش خیلی بد بود و اعدادش خونده نمیشه، اگر با کیفیت ترش رو دارن خواهش می کنم قرار بدن
آسانسور و راه پله و لابی.jpg

دوم اینکه در مورد ابعاد استاندارد داکت ها هیچ جا صحبتی نشده بود. توی مباحث هم یادم نمیاد چیزی دیده باشم. ممکنه راهنمایی بفرمایید؟
سپاس از همه:)

holooooooo

کاربر ممتاز
این اولین تاپیکی هست که در مورد آزمون طراحی خوندم و فکر می کنم بهترین و مختصر ترین باشه چون بعضی از تاپیک ها تنها خوندنشون ممکنه تا بعد از آزمون هم تموم نشه!
در مورد ما آبانی ها (منظور آزمونه) به نظرم خداوند معجزه ای رو به نام مهندس ریاحی صورت داد که به نوعی ره صد ساله رو برامون یک شبه کرد (البته از کمک سایر عزیزان هم غافل نیستم) و لقمه ی جویده رو تقدیم مون کرد تا زمان رو برای تمرین هرچه بیشتر ذخیره کنیم.. مطالب ایشون به تمام معنی یک راه میانبر برای منه و اصلا فکر نمی کنم تشکر لفظی کفایت کنه و معتقدم بهترین تشکر دعای خیری هست که همه ماها برای جناب مهندس ریاحی، بانو عارفه و تمامی دوستانی که اسمشون در حال حاضر در ذهنم نیست از ته دل می کنیم. واقعا خدارو شکر که همچین همکاران با معرفتی در جامعه مهندسی دارم.
اما برای اینکه این ارسال اسپم نباشه دو تا خواهش هم دارم:
یکی اینکه تصویر جانمایی های مختلف که مهندس ریاحی گذاشتن کیفیتش خیلی بد بود و اعدادش خونده نمیشه، اگر با کیفیت ترش رو دارن خواهش می کنم قرار بدن
مشاهده پیوست 223804

دوم اینکه در مورد ابعاد استاندارد داکت ها هیچ جا صحبتی نشده بود. توی مباحث هم یادم نمیاد چیزی دیده باشم. ممکنه راهنمایی بفرمایید؟
سپاس از همه:)
2.jpg
در مورد ابعاد داکت ها منم تو مباحث ندیدم، همون که آقای ریاحی گفتن رو در نظر بگیرید..

mojtabata2001

کاربر بیش فعال
ممنون هلو جان. توی توضیحات جناب ریاحی هم در مورد ابعاد داکت ها چیزی نبود.

الهام مدرسی

عضو جدید
سلام دوستان عزیز من یه کتاب تهیه کردم به نام آموزش آزمون طراحی معماری نظام مهندسی (دکتر مرتضی صدیق و باقر حسینی) که با دیدن نکات مهندس ریاحی و مبحث 4 کتاب خوبی به نظرم رسید. خواستم با شما هم در میون بزارم:thumbsup2:

mehrab1362

عضو جدید
ابعاد زمین هر سال تو یه حدوده تقریبا " . حالا با توجه به این ابعاد, ستون گذاری ها و باکس پله دو سه حالت بیشتر نداره . تمرین کنین دستتون میاد با توجه به ابعاد و تعداد پارکینگ خواسته شده جای ستون و باکس پله تون در میاد و سریع میرین سراغ پلان ها . دیگه وقتتون از دست نمیره . ارتفاع طبقات رو بر اساس ارتفاع پله ای که در نظر گرفتین بنویسین و همه رو ببرین سر جلسه . چون چند تا حالت که بیشتر نیست . یا زیرزمینتون پارکینگه یا پیلوت دارین طبقات هم که جای خود پس احتیاج به حساب کردن نیست که بخواین وقت بزارین . کد های ارتفاعی که در اومد سری روی هر پلان مشخص کنید . با توجه به تعداد پله هاتون کدهای ارتفاعی هر پاگرد رو هم بنویسین . اینارو قبل امتحان انجام بدین سر جلسه فقط جاگذاری کنین خیلی تو وقت کمکتون میکنه .
اگه میشه لطف کنید این ابعاد و اندازه هایی رو که می فرمایید یک جا بنویسید که همه دوستان استفاده بکنند

??????

عضو جدید
با تشکر از دوست عزیزمون
در خصوص ابعاد داکتها عواملی هستند که میبایست در نظر گرفته شوند.
از جمله درک صحیحی از تاسیسات فاضلابی، تهویه، ونت ها و متعلقاتشان...
به عنوان مثال در یک ساختمان 6 طبقه و موضوع طراحی آزمون باید بدونیم که مثلا اگه 6 تا لوله 10 واسه فاضلاب طبقات با رعایت استانداردها کنار هم قرار بگیره و به فراخور نوع سیستم انتخابی حالا پوش فیت باشه یا پلی اتیلن یا ... و آیا همراه با ونت باشه یا جای دیگه تامین شده باشه و ... با چه ابعادی مواجه خواهیم بود.حداقل هایی برای این داکت ها در نظر گرفته شده اما اصول کار بر این منوال منطبق هستش و خوب فک نمیکنم در آزمون نظام اینقدر دقیق از ما محاسبات تاسیساتی بخوان !!!!مباحث مربوطه مقررات ملی در این زمینه هم راهنمای بسیار خوبی هستش.با آرزوی موفقیت برای همه شما عزیزان

azad arc

عضو جدید
با تشکر از دوست عزیزمون
به عنوان مثال در یک ساختمان 6 طبقه و موضوع طراحی آزمون باید بدونیم که مثلا اگه 6 تا لوله 10 واسه فاضلاب طبقات با رعایت استانداردها کنار هم قرار بگیره و به فراخور نوع سیستم انتخابی حالا پوش فیت باشه یا پلی اتیلن یا ... و آیا همراه با ونت باشه یا جای دیگه تامین شده باشه و ... با چه ابعادی مواجه خواهیم بود.حداقل هایی برای این داکت ها در نظر گرفته شده اما اصول کار بر این منوال منطبق هستش و خوب فک نمیکنم در آزمون نظام اینقدر دقیق از ما محاسبات تاسیساتی بخوان !!!!مباحث مربوطه مقررات ملی در این زمینه هم راهنمای بسیار خوبی هستش.با آرزوی موفقیت برای همه شما عزیزان[/Q

بچه ها تو رو خدا اینقد رو مسایل ریییییییییییز نشید مباحث تاسیسات مکانیکی و برقی رو تو طراحی دخیل نککنید چون باعث استرس بیشتر و سر درگمی میشه ..اصل آزمون طراحی جانمایی فضاها بر اساس استانداردهاست پس خواهششششششششششا اینقد رو نکات ریز و جزیی معطوف نشید و کلی نگر باشیدد

الهام مدرسی

عضو جدید
بچه ها من تاحالا هیچ تمرینی انجام ندادم یه نمونه از نقشه های عمران اشراقو دیدم به نظرم بد نیومد به نظر شما تمرینه خوبیه اگه فایل کاملشو بخرم؟

holooooooo

کاربر ممتاز
بچه ها من تاحالا هیچ تمرینی انجام ندادم یه نمونه از نقشه های عمران اشراقو دیدم به نظرم بد نیومد به نظر شما تمرینه خوبیه اگه فایل کاملشو بخرم؟

به نظر من خودتون تمرین انجام بدید بذارید اینجا ایراداتونو بچه ها بگیرننننن بهترین کاره، اون تمرینا خالی از ایرادم نیست، و بهتون بگم رمز موفقیت در این آزمون فقط و فقط انجام دادن تمرین دستیه

وسعت

عضو جدید
وقتی سوال را ادم میاد حل کنه تازه trick های طراح را میفهمه//////................این خیلی بد و وقت گیره

ی وسالشونم مثل ادم و راحت نیستتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت

shuka_s

عضو جدید
خب حرفتون درسته ولی باید سقف کاذبم در نظر گرفت هر چند که اجرا هم نشه و اینکه اعدادی و ارقامی که من گفتم خیلی رند هستن برای ترسیم برش ..حالا به گفته خود شما ارتفاع 3.15 رو چطوری ترسیم کننیم تو مقطع؟
با اشل عزیزم مشکلی نداره که . بعدشم شما همه طبقات برش رو باید با کد ارتفاعی نشون بدی کسی اشل نمیزاره سر امتحان چک کنه همه چی با اطلاعاتی که روی نقشه نشون میدین چک میشه .بازم نظر خودتونه گفتم غلط نیست 20 پله

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان یه سوالی
من الان 1 ساله تموم کردم کی میتونم تو آزمون طراحی شرکت کنم ؟؟؟؟
ممنون که جواب میدید

الهام مدرسی

عضو جدید
به نظر من خودتون تمرین انجام بدید بذارید اینجا ایراداتونو بچه ها بگیرننننن بهترین کاره، اون تمرینا خالی از ایرادم نیست، و بهتون بگم رمز موفقیت در این آزمون فقط و فقط انجام دادن تمرین دستیه
یعنی شما می گید آزمونای دوره قبلو بیارمو بکشم
فک کنم اینجوری خوب باشه ;)

holooooooo

کاربر ممتاز
دوستان یه سوالی
من الان 1 ساله تموم کردم کی میتونم تو آزمون طراحی شرکت کنم ؟؟؟؟
ممنون که جواب میدید

اگه منظورتون کارشناسی 2 ساله دیگه
واگه فوق لیسانس همین الان
نه ایشون لیسانسشون تموم شده، دوستمون درست گفتن 2سال دیگه مونده تا آزمونتون

??????

عضو جدید
با تشکر از دوست عزیزمون
به عنوان مثال در یک ساختمان 6 طبقه و موضوع طراحی آزمون باید بدونیم که مثلا اگه 6 تا لوله 10 واسه فاضلاب طبقات با رعایت استانداردها کنار هم قرار بگیره و به فراخور نوع سیستم انتخابی حالا پوش فیت باشه یا پلی اتیلن یا ... و آیا همراه با ونت باشه یا جای دیگه تامین شده باشه و ... با چه ابعادی مواجه خواهیم بود.حداقل هایی برای این داکت ها در نظر گرفته شده اما اصول کار بر این منوال منطبق هستش و خوب فک نمیکنم در آزمون نظام اینقدر دقیق از ما محاسبات تاسیساتی بخوان !!!!مباحث مربوطه مقررات ملی در این زمینه هم راهنمای بسیار خوبی هستش.با آرزوی موفقیت برای همه شما عزیزان[/Q

بچه ها تو رو خدا اینقد رو مسایل ریییییییییییز نشید مباحث تاسیسات مکانیکی و برقی رو تو طراحی دخیل نککنید چون باعث استرس بیشتر و سر درگمی میشه ..اصل آزمون طراحی جانمایی فضاها بر اساس استانداردهاست پس خواهششششششششششا اینقد رو نکات ریز و جزیی معطوف نشید و کلی نگر باشیدد

کاملا با شما موافقم.صرفا یه توضیح مختصر در باب اصول تعیین ابعاد داکت ها بود و قطعا در آزمون به این جزییات نخواهد بود.

mms_6613

کاربر فعال
سلام دوستان عزیز من یه کتاب تهیه کردم به نام آموزش آزمون طراحی معماری نظام مهندسی (دکتر مرتضی صدیق و باقر حسینی) که با دیدن نکات مهندس ریاحی و مبحث 4 کتاب خوبی به نظرم رسید. خواستم با شما هم در میون بزارم:thumbsup2:

سلام
آقای صدیق رو که همه ( مخصوصا اونایی که خودشونو واسه اسکیس ارشد آماده می کنن) میشناسیم واما آقای حسینی اگه اشتباه نکنم استاد دانشگاه علم و صنعته که اگه ایشون باشه تخصص اصلیشون مسکن هستش و مدرک دکتریشونو فک کنم آلمان گرفته باشه و کلا بیشتر ارشدهایی که واسه پایان نامه می خوان مسکن بردارن گزینه خوبیه واسه استاد راهنما...متاسفانه کتاب رو ندیدم اگه امکان سفارشش باشه حتما میگیرم.

وسعت

عضو جدید
سلام دوست عزیزم...خوبید؟
میشه ازتون خواهش کنم لطف کنید تمرینامو نگاه کنید واقعا ممنون میشششششششششششششم
اسفند 91: زیرزمین با 6 پارکنیگ و 4 انباری و اتاق تاسیسات
همکف ازانس مسافرتی در 1.2+
طبقه 1 و 2: تیپ دو واحد دو خوابه
ورودی رمپ از حیاطه که شابلون گرد نداشتم فعلا نکشیدم...
توی این سوال:
- نحوه حل اختلاف ارتفاع طبقه همکف و اول که تجاریه و 4 متر شده...
که باکس پله را فقط در طبقه 1 و 2 بزرگتر کردم...که پوتر اکس افتاده داخل باکس پله البته از سمت طبقه های اصلی نه انتهای پله که نیم طبقه است
این راه درسته؟
اگرنه خواهش میکنم ی راه بهم بدید که تجاری های همکف را چه جوری حل کنم
چون وقتی 3 طرفه کنم پله را....محلهای بازشوهای دربهام تغییر میکنه و مجبورم اسانسور دو درب بذارم که کارم سخت میشه...واقعا ممنون میشم
http://s5.picofile.com/file/8145967368/esfand91.rar.html

اسفند 92:
میخواستم ببینم اگر موتورخانه پله بخوره بره پایین برای سازه مشکلی پیش میاد؟ من زیر تجاری را چون سرگیر بود خاک پر گذاشتم.. یا تاسیسات را بذارم اونجا؟.میشه راهنماییم کنید؟

http://s5.picofile.com/file/8145967418/esfand92.rar.html

در ازمون:
اونم مال سوال امتحان بوده که بر زمین 10 متر بوده
- در این سوال خواسته موتورخانه و انباری ها در طبقه 2- زیر پارکنیگ باشند.....برای پله دسترسی به 2- میشه همان باکس پله و آسانسور تا 2- ادامه پیدا کند؟

- دیوار موتورخانه هم باید عایق ضد حریق بشود؟

http://s5.picofile.com/file/8145967576/azmoon.rar.html

میشه وقتی ستون فلزی با ابعاد 25 در 25 داریم.....فضای دو تا پارکینگ را داخل به داخل 4.5 و محور به محور 4.75 بگیرم؟
برای فضای تردد 5 در 5 پشت ماشین هم....اکس به اکس باید چند باشه؟
ممنون

واقعا ممنون میشم راهنماییم کنیددددددددددددددددددد

مرسسسسسسسسسسسسسی بانو جونم و همه دوستان

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.