تمرین گروهی آزمون طراحــی - مرداد 94

تمرین گروهی آزمون طراحــی - مرداد 94

• مجموع رای دهندگان
    74
وضعیت
موضوع بسته شده است.

ha@sa

عضو جدید
DSC_0006-2[1].jpgDSC_0004-1[1].jpg عارفه جان و دوستان محترم من نیم طبقه رو توی پلان خرداد93 واسه خودم طرح زدم الان میخوام ببینم این نیم طبقه درسته یا نه . میشه لطف کنید نظرتون رو بگید . برششم گذاشتم

افروغ

عضو جدید
اگر دوستی وقت بزاره سوالای منم جواب بده ممنوون میشم :1- یه مقطع آسانسور درست لطفا به من نشان دهید 2-okb تمای پنجره ها و ارتفاع جان پناه تراس و بام ؟؟؟ 3-ارتفاع خرپشته ؟؟ 4- ارتفاع در پارکینگ و در ورودی لابی 5- اگر بخواهیم برای زیر زمین از کف صفر صفر پنجره بدیم ضوابطش چی هست ؟؟؟ 6- اگرفاصله ستون از رمپ بیش از 1.20 بود آیا برای رمپ ستونک الزامیست ؟؟و اگر بله برای ستونک کنار رمپ باید آکس در نظر بگیریم؟؟

ارتفاع جان پناه تراس و بام = 1.10 متر

ارتفاع خرپشته = 3 متر

پیوست ها

• Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    36.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

ha@sa

عضو جدید
دوستان اگه کسی در مورد کانال کولر و قرار گیریش توی پلانها و نیز پلان سیب بندی میدونه لطف کنه توضیح بده

رها

عضو جدید
بچه ها جون باید برای معلولین یک واحد طراحی کنیم یا فقط دسترسی شون به ساختمون مهیا بشه کافیه؟>

leila_elhamian

عضو جدید
بچه ها جون باید برای معلولین یک واحد طراحی کنیم یا فقط دسترسی شون به ساختمون مهیا بشه کافیه؟>

وظیفه طراحه که معلول رو بی هیچ مانعی به
جلوی آسانسور همکف برسونه، بعد از دسترسی به آسانسور به صورت سوال دقت میکنیم اگه اشاره ای به رعایت ضوابط معلولین در واحدی خاص داشت بهش بپردازیم

افروغ

عضو جدید
سوال:

شهریور 91

کدوم گزینه درسته؟........این زمین،همون زمینیه که باید توش طراحی کنیم؟ یا نه ، 2 تا سوال جداس؟

وقتی عرض زمین 10 متره،میتونیم زمین رو شمالی جنوبی تقسیم کنیم؟(مثلا هر واحد بشه 14 * 5 متر)

پیوست ها

• 17.jpg
    17.jpg
    49.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

رها

عضو جدید
اخه تو ضوابط معلولين و كم توانان جسمي نوشته واحد قابل دسترس معلولين بايد راهرو و بازشو و سرويسش استاندارد باشه . تو صورت سوال ازمون هم ميگن دسترسي معلولين به ساختمان تعبيه شود ... فكر كنم منظورشون همينه كه واحد براي معلولين در بياريم ، وگرنه معلول به ساختمون برسه حتما با يه واحد كار داره ديگه اونم بايد مناسب باشه واسش

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
اخه تو ضوابط معلولين و كم توانان جسمي نوشته واحد قابل دسترس معلولين بايد راهرو و بازشو و سرويسش استاندارد باشه . تو صورت سوال ازمون هم ميگن دسترسي معلولين به ساختمان تعبيه شود ... فكر كنم منظورشون همينه كه واحد براي معلولين در بياريم ، وگرنه معلول به ساختمون برسه حتما با يه واحد كار داره ديگه اونم بايد مناسب باشه واسش
فکرت اشتباس عزیزم دسترسی معلول ربطی به واحد معلول نداره اگر گفتن یه واحد برا معلول طراحی کنید اونوقت طراحی میکنید یه پارکینگم براش در نظر میگیری

افروغ

عضو جدید
سوال:

شهریور 91

کدوم گزینه درسته؟........این زمین،همون زمینیه که باید توش طراحی کنیم؟ یا نه ، 2 تا سوال جداس؟

وقتی عرض زمین 10 متره،میتونیم زمین رو شمالی جنوبی تقسیم کنیم؟(مثلا هر واحد بشه 14 * 5 متر)
جواب بدین لطفا:(

holooooooo

کاربر ممتاز
سوال:

شهریور 91

به نظر من A درسته
آره همون سواله یکی هستن

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
سلام من سوال دارم
ص 55 مبحث 4 نوشته در شرایط زیر نصب میله دستگرد الزامیه. حالا تو مورد ب نوشته:
دو طرفه تمام شیبراهه هایی ک در مسیر دسترس هستن و ارتفاعشون بیش از .15 متر و طول افقیشون بیش زا 1.85 متر و
حداقل در یک طرف تمام شیببراههه های غیر آن که دارای شیب بیش از 8% اینجاش ینی چی؟؟

ص 56 قسمته 4-5-2-2-3 گفته اتاق های اقامته واقع در زیر سقف شیبدار، ارتفاع در قسمت هایی با فاصله 30 سانت از کوتاهترین قسمتای اون نباید کمتر از 2.05 متر باشه ینی چی؟؟

ممنون

ehsan_y

عضو جدید
سلام من سوال دارم
ص 55 مبحث 4 نوشته در شرایط زیر نصب میله دستگرد الزامیه. حالا تو مورد ب نوشته:
دو طرفه تمام شیبراهه هایی ک در مسیر دسترس هستن و ارتفاعشون بیش از .15 متر و طول افقیشون بیش زا 1.85 متر و
حداقل در یک طرف تمام شیببراههه های غیر آن که دارای شیب بیش از 8% اینجاش ینی چی؟؟

ص 56 قسمته 4-5-2-2-3 گفته اتاق های اقامته واقع در زیر سقف شیبدار، ارتفاع در قسمت هایی با فاصله 30 سانت از کوتاهترین قسمتای اون نباید کمتر از 2.05 متر باشه ینی چی؟؟

ممنون

یعنی اگه شیب بیش بیش از 8% باشه حتما باید میله دستگرد نصب بشه

منظورش اینه که اگه از مینیمم شیب 30 سانتی متر فاصله بگیری باید ارتفاع 2.05 رعایت شده باشه .

kmaleki

عضو جدید
با سلام تبریک عید خدمت تمامی مهندسان عزیز. چند مورد تردید دارم ممنون میشم دوستان از این تردید منو دربیارن،ضخامت سقف و 40 بگیریم یا 30،هردوش هس کدوم بنظرتون خوبه،بعد ستون فلزی 30 در 30وآکس به آکسشم 5.20تا 5.80 و بتنیم 40 در 40 و 6.50تا6.80کافیه،تو برش ضخامت پاگرد و با سقف یکی میگیریم تو کارای اجرایی پاگرد ضخامتش کم نیس،درمورد اینا دوستان ممنون میشم توضیح بدید،

افروغ

عضو جدید
با سلام تبریک عید خدمت تمامی مهندسان عزیز. چند مورد تردید دارم ممنون میشم دوستان از این تردید منو دربیارن،ضخامت سقف و 40 بگیریم یا 30،هردوش هس کدوم بنظرتون خوبه،بعد ستون فلزی 30 در 30وآکس به آکسشم 5.20تا 5.80 و بتنیم 40 در 40 و 6.50تا6.80کافیه،تو برش ضخامت پاگرد و با سقف یکی میگیریم تو کارای اجرایی پاگرد ضخامتش کم نیس،درمورد اینا دوستان ممنون میشم توضیح بدید،

بنظرم این ضخامتا خیلی مهم نیست...من ضخامت سقف رو 30 میگیرم ، ستون فلزی رو هم 20*20 (اما دوستان گفتن بهتره 30*30 بگیرین)
آکس به آکس ستون هم حداکثر 7 متر هست
ضخامت پاگرد هم 30 سانت

• Like
واکنش ها: MK6

افروغ

عضو جدید
دوستان عزیز......سواااااااااااااااال

وقتی عرض زمین 10 متره،میتونیم زمین رو شمالی جنوبی تقسیم کنیم؟(مثلا هر واحد بشه 14 * 5 متر).......زمین تا چه عرضی نصف کردنش(بصورت طولی) منطقیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نیما کریمی

عضو جدید
سلام.. پیشنهاد میکنم اون کاری که شبیه سازی آزمون نظام بود را حتما تمرین کنید.. راجع به نیم طبقه یه سوالاتی پیش میاد.....
1- این 1/3 را هرجای همکف بذاریم قبوله؟ برخیابان یا ته کار؟طولی یا عرضی؟
2-اگه بخوایم نیم طبقه بذاریم توزیرزمین پارکینگو حل کردن خیلی مشکل میشه به خاطر ستونهای نیم طبقه که تا اول اومده...

b_arch_5

کاربر بیش فعال
سلام.. پیشنهاد میکنم اون کاری که شبیه سازی آزمون نظام بود را حتما تمرین کنید.. راجع به نیم طبقه یه سوالاتی پیش میاد.....
1- این 1/3 را هرجای همکف بذاریم قبوله؟ برخیابان یا ته کار؟طولی یا عرضی؟
2-اگه بخوایم نیم طبقه بذاریم توزیرزمین پارکینگو حل کردن خیلی مشکل میشه به خاطر ستونهای نیم طبقه که تا اول اومده...

اون آزمون گفته بدون نیم طبقه

وضعیت
موضوع بسته شده است.